Koridory a vysokorychlostní tratě
Železničné koridory TEN (TransEuropean Network) na území SR:
IV. Szob - Štúrovo - Bratislava - Kúty - Břeclav
V. Kittsee - Bratislava - Žilina - Košice - Čierna n/Tisou - Čop
VI. Žilina - Čadca - Skalité - Zwardoń
IX. Hidasnémeti - Košice - Prešov - Plaveč - Muszyna
Práce na nich síce slimačím tempom, ale predsa-len postupujú, a tie sú námetom tejto diskusie ...
Dopravne stavby Reming Consult a.s.
_________________________________________________
Železniční koridory na území ČR:
I. st.hr. Německa - Děčín - Praha - Česká Třebová - Brno - Břeclav - st.hr. Rakouska
II. st. hr. Rakouska - Břeclav - Hodonín - Přerov - Ostrava - Petrovice u Karviné - st. hr. Polska
III. Cheb st.hr. - Mariánské Lázně - Plzeň - Beroun - Praha - Česká Třebová - Přerov - Ostrava - Bohumín - st. hr. Slovenska
IV. st. hr. Německa - Děčín - Praha - České Budějovice - Horní Dvořiště - st. hr. Rakouska
Železniční koridory (eStav.cz)
Železniční koridory
Železniční koridory ČR


No, nevím jak je to u ŽSR, ale v případě SŽDC je tento omyl všeobecně rozšířený. V ČR žádný předpis neupravuje jízdu vlaku rychlostí větší, než 160 km/h. Pouze na základě určitých indicií se objevují informace, co by takový předpis, např. v oblasti bezpečnosti, stanovoval. Jinými slovy, pokud by se u SŽDC zaváděla na některých tratích rychlost až 200 km/h, tak by na nich mohly být úrovnové přejezdy, zastávky bez zábradlí atp...
kdyz jsem v sobotu 23.7. jel z Olomouce do Hanusovic pres Zabreh na Morave, tak jsem si vsimnul, ze v useku Moravicany - Mohelnice se zacalo pracovat na druhe tratove koleji. byl tam pracovni vlak firmy EŽ. jen tak dal.
cily pracovni ruch dale panuje na nadrazi v Grygove, kde prochazi rekonstrukci licha skupina koleji a zaroven se pracuje na 1. tratove koleji v useku Grygov - Brodek u Prerova.
Vlaky zrychlí i do Budějovic
http://ekonomika.idnes.cz/ekonomika.asp?r=ekonomika&c=A050713_192057_ekonomika_maf
Rychleji začnou vlaky jezdit nejen z Prahy do Ostravy a Brna, ale i do Plzně a Českých Budějovic. Po několika letech odkladů by se mělo letos začít stavět. Vláda souhlasila s plánem fondu dopravy půjčit si na stavby dvou dalších důležitých železničních koridorů devět miliard korun.
Dostavba 3. a 4. železničního koridoru, které vedou z Prahy přes Plzeň na Norimberk, respektive přes Budějovice na Linec, se proti původním plánům o šest let oddálí. Vláda rozhodla, že oba koridory by tak měly být dokončeny až v roce 2016, protože stát nemá dost peněz. Náklady na modernizaci obou koridorů se ale zpožděním proti původním plánům zvýší zřejmě o pětinu na 118 miliard korun. V Česku jsou nyní v podstatě hotovy dva železniční koridory. Jejich modernizace stála od roku 1993 přes 65 miliard korun. Na trase prvního koridoru, který vede z Berlína přes Děčín, Prahu, Českou Třebovou a Brno do Břeclavi a dál do Vídně, zbývá dokončit úsek mezi Prahou a Úvaly. Druhý koridor byl ve své hlavní trase, která vede z Rakouska přes Břeclav, Přerov a Bohumín dál na Polsko, dokončen loni. (iHNed)