Dopravné správy

Velikonoční cestování může být nepřehledné, spoje nejdřív ověřte na webu

Ačkoli i o Velikonocích platí nouzový stav a lidé by měli cestovat jen v nejnutnějších případech, dá se očekávat zvýšený zájem o dopravu. Do jízdních řádů nabouraných zrušením řady spojů ovšem navíc vstupují sváteční omezení. Dráhy doporučují ověřit před cestou nejprve spojení na webu.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Bratislavská MHD počas Veľkonočných sviatkov

Od piatka 10. apríla do pondelka 13. apríla 2020 budú linky bratislavskej MHD premávať podľa cestovných poriadkov platných pre voľné dni. Do štvrtka 9. apríla a od utorka 14. apríla 2020 linky MHD naďalej premávajú podľa cestovných poriadkov platných pre pracovný deň školských prázdnin.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Internet už i na ,Béčku´. Operátoři spouští signál na nových úsecích pražského metra

Mobilní operátoři spustili testovací provoz pokrytí vysokorychlostní sítí na trase metra B mezi stanicemi Křižíkova a Invalidovna. V dalších týdnech plánují pokrýt úsek na lince A mezi Muzeem a Můstkem, do konce června by se pak LTE síť měla rozšířit na úseky Staroměstská - Dejvická, Florenc - Českomoravská a Smíchovské nádraží - Anděl. V tiskové zprávě to uvedl operátor T-Mobile. Nyní LTE síť pokrývá 18 stanic a přilehlé tunely metra.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ZSSK na Veľkú noc nepridá tradičné posilové spoje

Osobná železničná doprava bude počas nadchádzajúcich veľkonočných sviatkov realizovaná tak, ako je to od 14. marca. Vnútroštátne vlaky jazdia a budú jazdiť podľa mimoriadneho grafikonu. Informoval o tom hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč. Od 14. marca do odvolania všetky vnútroštátne vlaky premávajú každý deň výlučne podľa grafikonu, ktorý platí štandardne počas soboty.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Čtvrť u terminálu v Hradci je nevábná. Proměnu odstartuje bytový dům

Hradec Králové má studii, díky níž by se mohlo proměnit zanedbané území kolem Hořické ulice. Na rozloze 20 hektarů může vzniknout městský palác, nové bloky domů, parky i parkoviště. Až budete příště pospíchat přes Hořickou ulici k dopravnímu terminálu, zkuste se rozhlédnout. Přestože jste v širším centru Hradce, cítíte se jako na periferii.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Novým generálnym riaditeľom ŽSR je Miloslav Havrila

Členovia Správnej rady Železníc Slovenskej republiky dnes (v stredu 8. 4. 2020) schválili návrh na odvolanie Igora Poláka z postu generálneho riaditeľa Železníc Slovenskej republiky. Do funkcie generálneho riaditeľa bol následne vymenovaný doterajší námestník generálneho riaditeľa pre prevádzku Miloslav Havrila.

Správu nájdete na tejto stránke.

Havlíčkův Brod opět změnil jízdní řád, MHD však už tři týdny nejezdí

Radní v Havlíčkově Brodě schválili úpravy jízdního řádu městské hromadné dopravy (MHD). O několik minut se posouvají časy příjezdů a odjezdů spojů. Rozhodnutí však vyvolalo u obyvatel úsměv. MHD totiž ve městě kvůli opatřením proti šíření nového koronaviru už tři týdny nejezdí.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Dodávku sevřely závory, šofér je místo proražení objížděl a uvázl

Řidič dodávky zastavil v pátek svůj vůz na železničním přejezdu v Třinci mezi spuštěnými závorami. Na koleje vjel přesto, že blikala červená výstražná světla. Tragédii zamezil všímavý strojvedoucí blížícího se vlaku, který včas soupravu zastavil.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Taliansky prístav Terst zatiaľ odoláva dôsledkom koronavírusu

Významný taliansky prístav Terst zatiaľ odoláva vážnejším dôsledkom šírenia nového koronavírusu. Napriek miernemu poklesu objemu prepravených kontajnerov v marci zaznamenal medziročný vzostup intenzity dopravy trajektov. Oznámil to prezident prístavného úradu Zeno D'Agostino.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Řidič kamionu vjel na přejezd, červené navzdory. Hrozí mu osm let

V Tlumačově na Zlínsku uvázl kamion na železničním přejezdu v době, kdy závory byly dole, svítilo červené světlo a blížil se tam vlak. Přejezd opustil krátce před příjezdem vlaku, jehož vedoucí použil rychlobrzdu. Řidiči hrozí v případě prokázání viny a odsouzení až osm let vězení.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Oznam o predlžovaní košických mesačníkov za obdobie výskytu koronavírusu

Predplatné časové lístky budú po skončení svojej pôvodnej platnosti platiť ešte ďalších 60 dní. Týka sa to mesačných, trojmesačných, polročných a ročných lístkov, ktoré boli platné v období od 9.3.2020 do 31.3.2020. Predĺženie platnosti platí bez ohľadu na to, na akej bezkontaktnej čipovej karte je lístok nahratý, teda mestskej karte, iného dopravcu či ISIC karte. Týka sa všetkých typov kariet, teda aj zľavnených časových lístkov na 30, 90, 180 a 365 dní.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Zaniklé tratě: Morkovička pomáhala převážet proutěné koše z Hané až do USA

V jubilejním třicátém díle Zaniklých tratí se vydáme na Hanou. Zamíříme na dvanáctikilometrovou dráhu, která za svůj vznik vděčí pro železnici dost neobvyklému artiklu, proutěným košům. Tradiční zboží se na ní začalo vozit až ve druhém plánu. Podíváme se na Morkovičku, trať 302 mezi Nezamyslicemi a Morkovicemi.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ZSSK počas veľkonočných sviatkov

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v reakcii na zákaz vychádzania cez Veľkú noc, ktorý na obdobie od stredy 8. 4. 2020 do pondelka 13. 4. 2020 schválila vláda SR dňa 6. 4. 2020, oznamuje cestujúcej verejnosti, že osobná železničná doprava bude počas veľkonočných sviatkov realizovaná tak, ako je to od 14. 3. 2020 – vnútroštátne vlaky jazdia a budú jazdiť podľa mimoriadneho grafikonu vlakovej dopravy. Vzhľadom na predpokladanú možnosť kontrol PZ SR na železničných staniciach ZSSK odporúča, aby cestujúci prišli s dostatočným časovým predstihom pred pravidelným odchodom vlaku.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Veřejná doprava na Vysočině dál redukuje spoje, jezdí jako o víkendech

Redukce veřejné linkové dopravy na Vysočině pokračuje. Děje se tak v reakci na stále platný nouzový stav a zákaz volného pohybu lidí kvůli možné nákaze koronavirem. Omezení se týká víkendových autobusových spojů, jež byly vypravovány hlavně pro volnočasové aktivity obyvatel.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Čo treba vedieť o značke „GREEN LANE“

Pred hraničnými priechodmi na vybraných úsekoch medzinárodných cestných ťahov v Schengenskom priestore pribudli nové dopravné značky "GREEN LANE". Značka zrýchľuje prepravu vybraných tovarov a materiálov. Polícia bude v prípade kolón uprednostňovať cezhraničnú medzinárodnú dopravu prevážajúcu najmä: ...

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Obmedzenie pohybu obyvateľstva a kontroly na hraniciach pred a počas veľkonočných sviatkov

Voľný pohyb osôb bude od 8. apríla 2020 od 00.00 hod. do 13. apríla 2020 do 23.59 hod. obmedzený. V rámci návrhu na rozšírenie opatrení núdzového stavu podľa čl. 5 ods. 3 písm. g) ústavného zákona č. 227/2002 zákona o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu o tom vláda rozhodla v pondelok 6. apríla 2020.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Za usmrcení v metru policie stíhá šestnáctiletého. Muže strčil pod vlak

Kvůli lednovému pádu muže pod metro ve stanici Anděl stíhají policisté šestnáctiletého chlapce. Viní ho z těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti. ČTK to sdělil zdroj blízký vyšetřování, podle kterého se mladík přiznal ke strčení do muže, podle vlastních slov ho ale nechtěl usmrtit nebo zranit.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Farebné riešenie vozidiel firmy Čiernohronská elektrická železnica

SpoločnosťČiernohronská železnica n. o. podpísala zmluvu so spoločnosťou BLT Baselland Transport AG o odkupe 5 hnacích elektrických a 12 riadiacich vozňov. Atelier Parabola navrhol ich nové farebné riešenie; v tomto dotazníku môžete pomôcť vybrať klientovi smer, ktorým sa vybrať k finálnemu riešeniu.

Pokračovanie nájdete na tejto stránke.

Jízdenky platné pro všechny vlaky půjdou koupit mobilem. Díky nové aplikaci

Stát se pustil do vývoje mobilní aplikace pro svůj systém jednotné jízdenky, která má platit pro vlaky všech dopravců. Cestování na jedinou jízdenku si budou moci lidé vyzkoušet, jakmile se zmírní koronavirová omezení. Drážní aplikace tak doplní řešení, která se vyhledáním dopravního spojení již zabývají, jako třeba Jízdní řády IDOS.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Minister dopravy Doležal: Kedy bude diaľnica do Košíc? Naozaj neviem

"Mám ambíciu predložiť ústavný zákon, ktorý by pomenoval stavby strategického významu. Budeme to musieť nastaviť pozorne, aby sa nezneužíval, ale keď 5 a pol milióna ľudí čaká na 30 kilometrový úsek, musíme to urýchliť," hovorí nový minister dopravy Andrej Doležal o dostavbe diaľnice do Košíc. Určiť by v ňom napríklad chcel to, že v konkrétnej veci by sa bolo možno odvolať len raz, aby neboli prieťahy.

Celú správu nájdete na tejto stránke.