Dopravné správy

V Plzni začnou lidi vozit klimatizované trolejbusy, vyjede jich sedm

Po Plzni začnou jezdit nové kloubové trolejbusy na baterie. Jejich velkou výhodou, kterou ocení cestující především v teplých měsících, je to, že jsou plně klimatizované. Do ostrého provozu vyjede sedm nových souprav poprvé v pondělí.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka v úseku Nové Mesto nad Váhom – Čachtice

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú dňa 25. marca 2019, v čase od 7.50 h do 13.00 h, realizovať výlukové práce v úseku Nové Mesto nad Váhom – Čachtice. V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizuje strojný výrub porastu zasahujúceho do prechodového prierezu.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Zlínský kraj schválil nové autobusové dopravce

Radní Zlínského kraje schválili výběr nových autobusových dopravců, kteří budou vozit lidi dalších 10 let. Cestující se mohou těšit na častější spoje a vyšší komfort. Kraj to bude stát víc peněz. Podpis smluv ještě čeká na verdikt antimonopolního úřadu.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka v úseku Veľká Ida – Chym

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú dňa 25. a 26. marca 2019, v čase od 7.15 h. do 12.10 h., realizovať výlukové práce v úseku Veľká Ida – Chym. V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizuje výmena betónových podvalov, výmena a  doťahovanie upevňovadiel, doplnenie, zhutnenie a úprava štrkového lôžka do profilu a smerová a výšková úprava koľaje na traťovú rýchlosť.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Opuštěné tratě na jihu Moravy našly po letech kupce

Vlaky na nich nejezdí už víc než deset let. Opuštěné železniční koleje celou tu dobu zarůstají travou a zapomíná se na ně. Pro dvě tratě, které stát prodává na jihu Moravy, se však brzy najde využití. Na obě už má stát kupce.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Nostalgické vlakové výlety ožijú už v marci

Detská železnica Košice spolu so Železničnou kompániou Slovenska pripravila v tomto roku sériu nostalgických vlakových výletov pod názvom Veľký vlakový výlet. Prvý z nich sa uskutoční už v sobotu 30. marca a zavedie nás na gotický Spiš do Levoče, kde je pripravený bohatý program.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Dopravnímu podniku České Budějovice hořel podruhé týž autobus

Na hlavním tahu z Českých Budějovic na Český Krumlov ráno hořel autobus městské hromadné dopravy. Vůz zastavil ve směru do krajského města u Litvínovic. Nikomu z 25 cestujících se nic nestalo. Jde však o stejný stroj, který hořel před sedmi měsíci v Hrdějovicích.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Policajti zabránili žene skočiť pod vlak

Policajti zachránili 52-ročnú ženu, ktorá na trenčianskej železničnej stanici chcela skočiť pod vlak. Už pred ich príchodom sa ju pokúšal upokojovať 54-ročný Trenčan. Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, privolaní policajti sa jej snažili úmysel vyhovoriť, bola však veľmi roztržitá a agresívna.

Celú správu nájdete na tejto stránke

V Havlíčkově Brodě pokračuje oprava nádraží

Po více než tříleté přestávce pokračuje rekonstrukce vlakového nádraží v Havlíčkově Brodě. Letos dělníci dokončí nástupiště, v dalších letech přijdou na řadu koleje. Cestující teď musejí k vagonům jinými cestami.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Podozrivý zo streľby v električke v Utrechte bude čeliť obvineniam z terorizmu

Muž podozrivý zo streľby v električke v holandskom Utrechte bude čeliť obvineniam z viacnásobnej vraždy alebo zabitia s teroristickým úmyslom. Informovali o tom holandskí prokurátori. Vo štvrtkovom stanovisku uviedli, že podozrivý, identifikovaný ako 37-ročný Gökmen Tanis narodený v Turecku, je tiež obvinený z pokusov o vraždu alebo zabitie a z vyhrážania sa teroristickým činom.

Celú správu nájdete na tejto stránke

Opilý cestující vystrčil řidiče z autobusu MHD do křoví a ukradl mu bundu

Ve středu večer v Broumarské ulici na Černém Mostě napadl opilý cestující řidiče autobusu, který ho žádal, aby vystoupil. Šoférovi dal pěstí a vyhodil ho z autobusu. Policie musela při zadržení muže použít donucovací prostředky.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka v úseku Kysak – Ličartovce – Drienovská Nová Ves

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú dňa 25. a 26. marca 2019, v čase od 8.40 h. do 13.50 h., realizovať výlukové práce v úseku Kysak – Ličartovce – Drienovská Nová Ves. V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizuje odstraňovanie anomálii bestykovej koľaji, oprava dilatačných škár, výmena a zváranie defektoskopicky chybných koľajníc, výmena a doťahovanie upevňovadiel, doplnenie a úprava štrkového lôžka do profilu.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Škodovka dodá nové trolejbusy do Pardubic

Společnost Škoda Electric uzavřela s Dopravním podnikem v Pardubicích smlouvu na dodávku pěti nových moderních dvanáctimetrových vozidel typu 32 Tr. Celková hodnota kontraktu je zhruba 50 milionů korun.

Více informací k tomuto tématu naleznete v přiložené tiskové zprávě.

ZSSK hľadá autora grafického stvárnenia exteriéru nových zubačiek

Železničná spoločnosť Slovensko vyhlásila súťaž na grafické stvárnenie exteriéru piatich nových hybridných tatranských zubačiek, ktoré by sa vo Vysokých Tatrách mali objaviť postupne od budúceho roka. Grafický návrh musí pozostávať z piatich navzájom súvisiacich ucelených grafík (pre každú ozubnicovú jednotku), ktoré by mali niesť symboly Vysokých Tatier. Každý návrh by mal pozostávať najviac zo štyroch farieb, pričom základnou farbou je červená.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Čínský prezident v Itálii bojuje za Hedvábnou stezku

Itálie a Čína chtějí prohloubit vzájemné obchodní vazby a posílit investice, řekl v pátek při návštěvě Říma čínský prezident Si Ťin-pching. V sobotu s italským premiérem Giuseppem Contem podepíšou dohodu, kterou se Itálie jako první stát skupiny G7 připojí k iniciativě One Belt One Road (nová Hedvábná stezka).

Celou zprávu najdete na této stránce.

Prezentačný Leonis Electric na linkách popradskej MHD

Dopravca SAD Poprad nasadil od februára 2019 do prevádzky na linkách MHD výrobcom zapožičaný elektrobus Troliga Bus Leonis Electric. Ide o predvádzacie vozidlo s prešovskou značkou PO-370GR. Elektrobus slúži ako náhrada za popradský elektrobus PP-654DU rovnakého typu, ktorý je odstavený.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

ČD prohrály spor se Škodovkou o více než miliardu za lokomotivy

Státní dopravce České dráhy neuspěl v soudním sporu se strojírenskou firmou Škoda Transportation o 1,2 miliardy korun za dodávku lokomotiv. Informaci Hospodářských novin zveřejnil dnes server IHNED.cz. Peníze přiřkla Škodě Transportation již dříve arbitráž. Dráhy chtěly výsledek arbitráže zvrátit. Podle Městského soudu v Praze ale rozhodnutí arbitrů platí.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Na bratislavskej Hlavnej stanici vypovedali ŽSR 28 nájomných zmlúv

Minister dopravy Á. Érsek začiatkom roka na pracovných raňajkách s novinármi povedal, že vedenie ŽSR vyzval, aby vypovedali zmluvy s prevádzkami s občerstvením na bratislavskej Hlavnej stanici. Vypovedali ŽSR už s niektorými nájomcami zmluvu. Ak nie, prečo? Ak áno, ktorých konkrétny prevádzok sa to týka?

Odpoveď nájdete na tejto stránke.

Praha zvažuje přejmenování Lítačky i Pražské integrované dopravy

Vedení Prahy jedná o přejmenování Pražské integrované dopravy (PID) na Metropolitní integrovaná doprava (MIND). V souvislosti s tím by se mohl změnit také název a grafická podoba karty MHD Lítačka. Důvodem je, že PID nefunguje pouze na území Prahy.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Aj na Kysuciach sú nehody najmä na železničných priecestiach

Vzhľadom k množiacim sa nehodám na železničných tratiach vás chcem poprosiť o informáciu, koľko takýchto nehôd ste zaznamenali vlani na tratiach v okrese Čadca a Kysucké Nové Mesto. Čo bolo príčinou, koľko bolo zranených. A ako to vyzerá od začiatku roka? Prosím, ak by ste mohli napísať, aj kto bol vinníkom. Tiež keby ste mi napísali, koľko bolo nehôd na týchto tratiach – úrazov, keď išlo o nepozornosť chodca alebo samovraždy

Odpoveď nájdete na tejto stránke.