Dopravné správy

Rozsáhlá výluka železničního uzlu Jaroměř

Dovolujeme si Vám připomenout, že v období od 24. července do 14. prosince budou z důvodu rekonstrukce železniční stanice Jaroměř probíhat výluky Správy železniční dopravní cesty v úsecích Hradec Králové – Jaroměř – Dvůr Králové nad Labem – Stará Paka a Hradec Králové – Jaroměř – Česká Skalice. České dráhy nahradí dálkové i regionální vlaky autobusovou dopravou, která bude organizována podle výlukových jízdních řádů. V provozu bude několik různých linek náhradních autobusů, proto doporučujeme cestujícím, aby věnovali plánování cest přes Jaroměř zvýšenou pozornost.

Podrobnosti naleznete v přiložené tiskové zprávě nebo ve výlukových jízdních řádech, které budou z předstihem zveřejněny na www.cd.cz/omezeniprovozu.

Cesta vlakom z Prievidze do Bratislavy a Nitry sa môže skrátiť

Cestovanie vlakom z hornej Nitry smerom na Bratislavu a Nitru sa môže skrátiť aj o desať minút. Vyplýva to z rokovania správcu železničnej infraštruktúry Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) a Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Na rokovaní železnice informovali vedenia kraja, že chcú modernizovať vlakovú trať z Prievidze do Jelšoviec.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Soud poslal do vazby řidiče dodávky, která se na Rakovnicku střetla s vlakem

Soud v úterý poslal do vazby 25letého řidiče dodávky, která se v sobotu střetla na Rakovnicku u obce Příčina s osobním vlakem. Za obecné ohrožení z nedbalosti hrozí muži trest odnětí svobody na tři až 10 let, uvedla mluvčí středočeské policie Michaela Richterová. Jeden člověk při nehodě zemřel, dalších sedm se zranilo.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Krátkodobá výluka liniek 4, 29 a 70 na nábreží (20.7.2019 15:00 – 23:59)

Linky 29 a 70 budú skrátené, linka 4 pôjde v centre opačným okruhom. V sobotu 20. júla 2019 bude v čase po 15:00 uzavretá Jesenského ul. a časť nábrežia, čo si vyžiada zmenu liniek 4 29 a 70 nasledovne:

Pokračovanie nájdete na tejto stránke.

Při srážce s autem vykolejil na Lounsku rychlík, škoda je dvacet milionů

Na Lounsku vjelo osobní auto před rychlík z Mostu do Plzně. Vážně vypadající nehoda nakonec skončila jen jedním lehkým zraněním, vlak ale vykolejil a škoda je vysoká. Nehoda se stala v 7.55 hodin u Hořetic na přejezdu bez závor, zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Zriadenie zastávky Kúpalisko Lamač pre linky 30 a 130 DPB

Od pondelka 15. júla 2019 je zriadená nová zastávka Kúpalisko Lamač na ulici Pod násypom pre linky 30 a 130. Zastávka bude zriadená medzi zastávkami Pod násypom a Segnáre pri vstupe na kúpalisko v smere jazdy na Segnáre.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Leo Express chce z Polska do Prahy jezdit s Impulsy

Na českých kolejích by se mohla už od příštího jízdního řádu objevit nová elektrická jednotka. Společnost Leo Express se dohodla na spolupráci s polským dopravcem Koleje Dolnośląskie, podle které by mohly přímé spoje Vratislav – Praha obsluhovat elektrické jednotky Newag Impuls.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Projekt TIOP Trebišov

Rád by som spravil update k téme TIOP Trebišov. Podľa posledných informácií z januára, je hotová štúdia realizovateľnosti. V druhom kvartáli tohto roka ste avizovali vyhlásenie tendra na zhotoviteľa. Ak sa nemýlim, zatiaľ sa tak nestalo. 1. Napísali by ste mi prosím v akom štádiu sa aktuálne projekt nachádza? - boli už súťažné podklady posunuté na schválenie na Ministerstvo dopravy?

Odpoveď na túto aj ďalšie otázky nájdete na tejto stránke.

Místo žlutých vlaků zelené. RegioJet ukázal podobu souprav pro Ústecký kraj

RegioJet na konci roku vymění u svých prvních vlaků svoji typickou žlutou barvu za zelenou. Půjde o motorové jednotky řady 845, které firma nasadí pro provoz v Ústeckém kraji. RegioJet poprvé na vizualizacích ukázal, jak budou vlaky pro Ústecký kraj vypadat. Jde o podmínku Ústeckého kraje, který se snaží sjednotit všechny dopravní prostředky, na jejichž provoz přispívá, do jednotné zelené barvy. Stejně tak musí například AŽD Praha nalakovat do zelené barvy své motorové vozy RegioSprinter pro Švestkovou dráhu.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Nehody a mimoriadnosti na tratiach ŽSR za 28. týždeň

V dvadsiatom ôsmom týždni Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) neevidujú žiadnu zrážku civilnej osoby s vlakom ani žiadnu zrážku na priecestí. Napriek tomu Železnice Slovenskej republiky ako manažér infraštruktúry opakovane apelujú na všetkých vodičov, chodcov, cyklistov, aby si pred železničným priecestím počínali vždy mimoriadne opatrne, najmä sa presvedčili, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Soud zprostil obžaloby babičku, které vypadla vnučka z lanovky

Okresní soud v Semilech zprostil obžaloby babičku, které v lednu vypadla z lanovky v Harrachově vnučka a těžce se zranila. Za ublížení na zdraví z nedbalosti hrozilo ženě v krajním případě až roční vězení. Podle soudkyně nebylo prokázáno, že stal trestný čin.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Havária vlaku v Pakistane: Pri nešťastí zomrelo 11 ľudí, 30 osôb sa zranilo

Najmenej 11 ľudí prišlo o život a viac ako 30 osôb utrpelo zranenia pri nehode osobného vlaku, ku ktorej došlo vo štvrtok na východe Pakistanu, kde vlak narazil do odstaveného nákladného vagóna. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na miestne zdroje. Osobný vlak smeroval z mesta Láhaur na východe krajiny do juhozápadnej provincie Balúčistán, keď vo štvrtok nadránom došlo k nehode, uviedol šéf tamojšej polície. Dodal, že rušeň sa pri náraze značne poškodil a došlo k vykoľajeniu najmenej troch vozňov.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Veřejné osvětlení stojí u kolejí v poli, z přesunu zastávky sešlo

Veřejné osvětlení stojí v poli, k nádraží se chodí kolejištěm, jinde není vidět na infotabuli. Správa železnic před dvěma týdny slavnostně otevřela opravenou železniční trať mezi Opočnem a Hronovem, ale kvůli omezeným financím z evropské dotace na ní zůstala řada nedodělků.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Oravský expres bude prechádzať aj Turcom

Zo Žiliny do Oravského Podzámku bez inak tradičného prestupovania v Kraľovanoch. Plynulú jazdu cestujúcim zabezpečí Oravský expres, ktorý po prvý raz vypravia v sobotu 6. júla. Vlak pre turistov bude premávať bezplatne vždy v sobotu počas letných prázdnin. Štartuje o 8. h ráno z krajského mesta a do cieľovej stanice v Oravskom Podzámku dorazí o 9. 54 h. Spiatočný spoj odchádza z Oravského Podzámku o 16.30 h a do Žiliny príde o 18.20 h.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Parkování v Pardubicích je strašné a MHD nepomůže, vytkli lidé náměstkovi

Před zhruba třemi desítkami lidí nedávno náměstek pardubického primátora Petr Kvaš na veřejné debatě v kavárně Evropa obhajoval změny v parkovacím systému krajského města. Vyčítali mu zdražování i přeplněná parkoviště u vlakového nádraží.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Šéfom DPB je oficiálne Rybanský, vyzdvihol mnohé zmeny a inovácie

Dopravnému podniku Bratislava (DPB) oficiálne šéfuje od stredy (10. 7.) Martin Rybanský. Dočasne poverenému vedeniu sa poďakoval za odvedenú právu a vyzdvihol viaceré zmeny a inovácie.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Pardubice získaly čas. Staré autobusové nádraží bude sloužit i příští rok

Na sklonku roku začnou Pardubice s přípravou soutěže na stavitele terminálu B pro linkové autobusy. Tedy pokud radní do té doby získají potřebné pozemky u Palackého ulice. Pozitivní ale je, že dnešní autobusové nádraží bude fungovat ještě příští rok.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Prehľad aktivít dočasného vedenia DPB počas jeho 5-mesačného pôsobenia

Vo februári 2019 poslanci mestského zastupiteľstva zvolili dočasné vedenie DPB, a.s. do doby uskutočnenia výberových konaní na nové vedenie podniku. Pod vedením predsedu predstavenstva Michala Dekánka s nástupom od februára 2019 a povereného generálneho riaditeľa Vladimíra Rafaja s nástupom od apríla 2019 prešiel podnik do júna 2019 viacerými zmenami. Vedenie taktiež prijalo viacero opatrení na zlepšenie podmienok zamestnancov a skvalitnenie služieb mestskej hromadnej dopravy.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Podříznu tě, křičel muž s nožem v tramvaji. Útoků na cestující přibývá

Podříznu tě a uříznu ti hlavu, vyhrožoval v pondělí agresivní čtyřiačtyřicetiletý muž cestujícímu v tramvaji v Ostravě-Zábřehu. Zasahovat musela městská policie. Podobných útoků v poslední době přibývá.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Uzávierka Olympijskej ulice v Trnave

Z dôvodu výstavby kruhovej križovatky na uliciach Veterná a Olympijská v Trnave, bude dočasne zrušená zastávka MAD Olympijská. Linky 6. 14 a 22 budú v období od 15.7.2019 do 30.9.2019 premávať po zmenených trasách.

Celú správu nájdete na tejto stránke.