Dopravné správy

Do Karlovej Vsi bola privezená električka

Do Karlovej Vsi bola v nočných hodinách na podvalníku privezená nízkopodlažná električka Škoda 30T #7512. Električka bude slúžiť pri meraniach hluku a vibrácií na zmodernizovanom úseku Karloveskej radiály, keďže ešte počas prevádzky trate sa príčina dunenia električiek nezistila. Cieľom je nájsť a odstrániť miesta, kde zrealizované antivibračné konštrukčné riešenie nefunguje.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Je těžké nejdřív organizovat, až pak léčit, říká záchranářka o srážce vlaků

Záchranáři z Karlovarského kraje vyhodnocují velmi těžký zásah. Srážka vlaků u Perninku byla pro některé z nich prvním hromadným neštěstím prožívaným naostro. „Nejdůležitější je pocit, že jsme na místě udělali maximum,“ říká Nikola Brizgalová, která za krajskou záchrannou službu zásah řídila.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Vlak na železničnom priecestí zachytil malé dieťa

V pondelok 6. júla okolo 14.30 h došlo na železničnom priecestí v Martine – Ulica Na Bystričku, k tragickej dopravnej nehode. a doposiaľ presne nezistených okolností prechádzajúci vlak zachytil malé dieťa, ktoré utrpelo vážne zranenia, žiaľ, nezlučiteľné so životom.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Dálkový autobus se vyhýbal opravám na D1, uvázl na železničním přejezdu

Na železničním přejezdu v Lukách nad Jihlavou skončila ve čtvrtek večer cesta dálkového autobusu mířícího z Prahy na Brno. Řidič sjel z dálnice D1, aby se vyhnul komplikacím v opravovaných úsecích. Místo toho uvázl na železničním přejezdu v městysi na Jihlavsku.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Medzinárodné vlaky budú od pondelka opäť jazdiť cez Nové Zámky a Štúrovo

Medzištátnu železničnú osobnú diaľkovú dopravu cez slovensko-maďarský hraničný úsek Štúrovo - Szob na trati Bratislava - Nové Zámky – Budapešť obnovia od pondelka 13. júla. Cestujúci budú môcť na tejto trase opäť využívať osem párov medzinárodných vlakov EuroCity a jeden nočný pár vlakov EuroNight. Informovali o tom v piatok Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) ako správca infraštruktúry.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Písek získá zrekonstruovanou nádražní budovu

Ještě letos odstartují práce na výpravní budově ve stanici Písek. Centrální komise Ministerstva dopravy aktuálně schválila záměr projektu, příprava této rekonstrukce tak pokračuje úspěšně dál. Dojde díky ní především k navrácení typického historizujícího vzhledu budovy, zvýšení komfortu cestujících, úpravě přilehlého okolí a zlepšení návaznosti na ostatní druhy dopravy.

Více informací k této rekonstrukci najdete v tiskové zprávě.

Jednosmerná výluka liniek DPB v Jarovciach

Pre opravu Balkánskej ulice bude od 13. júla od 3:55  do 20. júla 2020 do 3:55 zavedená jednosmerná premávka cestnej dopravy medzi Rusovcami a Jarovcami. V smere z Petržalky do Rusoviec bude premávka vedená po hlavnej ceste mimo Jaroviec. Pri ceste z centra mesta a Petržalky do Jaroviec bude možné využiť prestup z liniek 90. 91. 191 a ranného spoja linky N91 na náhradnú linku X91 z Rusoviec do Jaroviec.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Desetitisíce megawatthodin za rok. ČD Cargo bude šetřit elektřinou

ČD Cargo se jako první z tuzemských železničních dopravců rozhodlo každý rok snižovat množství spotřebované elektrické energie na provoz lokomotiv o 0,8 procenta. Obdobný závazek po Česku požaduje od příštího roku evropská směrnice. K zavádění úspornějších vozidel do provozu se cargo přihlásilo podpisem dohody s ministerstvem průmyslu a obchodu.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka v úseku Holiša – Lučenec a ďalšie

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) realizujú v dňoch 13. a 14.7.2020  v čase od 8.05-9.55 hod., dňa 13.7.2020 v čase od 10.20-11.50 hod. a dňa 14.7.2020 v čase od 10.10-11.50 výlukové práce v úseku Holiša - Lučenec. Výluka je zameraná opravu geometrickej polohy koľaje (OGPK).

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Pražský dopravní podnik prodá letní tábor na Orlíku. Vyvolávací cena je téměř 12 milionů

Areál letního dětského tábora u přehrady Orlík se chystá prodat pražský dopravní podnik (DPP). V minulosti tam pořádal tábory. Nevyužívaný majetek prodá v aukci a vyvolávací cena je přes 11,87 milionu korun. Aukce se uskuteční letos v září. DPP se průběžně zbavuje nepotřebného majetku, a to včetně tramvají či autobusů.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka v úseku Zemianske Kostoľany – Bystričany

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú v dňoch 14. až 15. júla, v čase od 07.00 hod. do 12.40 hod., realizovať výlukové práce v úseku Zemianske Kostoľany – Bystričany. V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku  zrealizuje súvislá výmena koľajníc.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Vyšehrad a Smíchov spojuje přes Vltavu nový přívoz, stojí dvacetikorunu

Počet pražských přívozů přes řeku Vltavu se v pátek rozrůstá, město obnovuje propojení náplavek na Hořejším a Rašínově nábřeží. Slibuje si od toho oživení těchto míst a zvýšení atraktivity pro občany. Na rozdíl od ostatních přívozů nespadá spoj z Vyšehradu na Smíchov do Pražské integrované dopravy a platí se zvlášť. Jedna cesta vyjde na 20 korun, první loď vyjela dopoledne.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka v úseku Strážske - Petrovce nad Laborcom - Michalovce a ďalšie

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú dňa 13. júla 2020, v čase od 10.30 h do 15.30 h, realizovať výlukové práce v úseku Strážske - Petrovce nad Laborcom - Michalovce. V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizuje oprava geometrickej polohy koľaje, doťahovanie upevňovadiel, doplnenie, zhutnenie a úprava štrkového lôžka do profilu, smerová a výšková úprava koľaje na traťovú rýchlosť, odstraňovanie krovia a kosenie trávnatého porastu,

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Výluka na trati 270 v úseku Prostějov hl.n. - Nezamyslice

Provozovatel dráhy - Správa železnic, vyhlásil na trati č. 270 Olomouc - Nezamyslice ve dnech od 13. července do 1. srpna 2020 nepřetržitou výluku traťové koleje v úseku Prostějov hl.n. - Nezamyslice.

České dráhy proto musí po dobu výluky všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahradit náhradní autobusovou dopravou. Náhradní autobusová doprava je organizována dle výlukového jízdního řádu, viz příloha. Vlaky kategorie R jsou souběžně vedeny odklonem přes Přerov (bez zastavení). Cestující nedoplácí rozdíl jízdného za jízdu oklikou.

Ve všech spojích náhradní autobusové dopravy, které nahrazují vlaky kategorie R, bude zajištěna přeprava jízdních kol dodávkovým automobilem v maximálním počtu 6 ks jízdních kol.

Upozorňujeme cestující, že z důvodu uzavírky silnice II/367 Čehovice – Čelčice – Klenovice na Hané, budou zastávku Čelčice obsluhovat pouze vybrané spoje dle Výlukového jízdního řádu.

S ohledem na počet autobusů náhradní dopravy je nutno u skupinových přeprav cestujících (výlety, turistické akce apod.) nahlásit požadavek na přepravu. Požadavek je nutno uplatnit minimálně 72 hodin před plánovaným odjezdem, a to buď telefonicky, nebo e-mailem na Kontaktním centru Českých drah, – tel.: 221 111 122, e-mail: info@cd.cz. Na tomto pracovišti Vám rovněž poskytneme bližší informace o organizaci dopravy po dobu výluky.

Cestujícím se omlouváme za komplikace způsobené výlukou a děkujeme za pochopení.

Vlaky RegioJet budú jazdiť z Bratislavy do Chorvátska denne

Vlaky RegioJet budú od piatka (10. 7.) jazdiť z Bratislavy do Chorvátska a Slovinska denne. Dopravca reaguje na vysoký dopyt po cestovaní do Chorvátska, a preto pridáva spoje na každý deň. Informoval o tom hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj.      
Dopravca tiež v týchto spojoch ponúkne viac miest na prepravu bicyklov do Rijeky, celkovo 30 na jeden vlak. Zavádza aj tzv. tiché vozne s lôžkovými kupé. Tie pridáva na trase Praha – Brno – Bratislava – Ľubľana – Rijeka a späť.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

V brněnské MHD hrozí nechtěné platby kartou, načte se i přes tašku

Když se pasažér v brněnské MHD s platební kartou v tašce nebo batohu příliš přiblíží k nově instalovaným terminálům, může zažít nepříjemné překvapení. Na displeji takzvaného validátoru ani nemusí nic vyťukávat, a přesto mu přístroj strhne z karty 25 korun za jízdenku. A to i v případě, že elektronicky nic platit nechtěl.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Železnice obstarávajú projektovú dokumentáciu pre novú zastávku Ružinov

Železnice Slovenskej republiky vyhlásili začiatkom júla verejnú súťaž na obstaranie zhotoviteľa projektovej dokumentácie (DSZ/DÚR, DSPRS) a súvisiacich inžinierskych činností pre Terminál integrovanej osobnej prepravy (TIOP) Ružinov. TIOP Ružinov je jednou z navrhovaných nových vlakových zastávok na území Bratislavy, o vybudovaní ktorých sa hovorí už mnoho rokov.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Šéfovi DP Olomouczlomily vaz mimo jiné tendry i nehoda tramvaje

Ředitel dopravního podniku v Olomouci Jaromír Machálek před pár dny rezignoval. Oficiálně z rodinných důvodů. Jeho pozice však v poslední době nebyla silná. Vedení města vadily podoba tendrů i nedávné problémy při vyšetřování nehody tramvaje.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Banská Bystrica hľadá dopravcov MHD

Jednou súťažou rozdelenou na dve časti chce získať dvoch zmluvných partnerov, ktorí budú v meste pod Urpínom poskytovať služby v mestskej hromadnej doprave (MHD) od začiatku budúceho roka na desať rokov. Samospráva kladie dôraz na zvýšenie atraktivity svojej MHD v environmentálnej oblasti a stanovuje podmienky súvisiace so smart technológiami.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

V Ekově se budou vyrábět tramvaje pro Ostravu, naplánoval nový majitel

Novým majitelem ostravské společnosti Ekova Electric, bývalých dílen Dopravního podniku Ostrava, se stane společnost Škoda Transportation. Za začlenění společnosti do skupiny zodpovídá Martin Bednarz, předseda představenstva společnosti Škoda Vagonka.

Celou zprávu najdete na této stránce.