Dopravné správy

Prekážky na železničných tratiach

Evidujú ŽSR prekážky na železničnej trati, ktoré ohrozujú dopravu? Aké predmety ste v minulosti našli na koľajniciach?

Pokračovanie nájdete na tejto stránke.

Nový jízdní řád karlovarské MHD ještě nezačal platit a už sklízí kritiku

Od 1. března začínají platit největší změny v provozu autobusů městské hromadné dopravy v Karlových Varech za poslední roky. Už dnes ale mají své odpůrce. Nesouhlasné postoje zaznívají například z krajské knihovny.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Stanica ŽSR - Bratislava - Lamačská brána VO

Pekný deň, informácia z roku 2015: Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) pripravujú výstavbu novej stanice pri nákupnom centre Bory Mall medzi bratislavskými mestskými časťami Dúbravka a Lamač. Je jedným z plánovaných siedmich prestupných terminálov integrovanej dopravy v meste. OTÁZKA: V akom štádiu je projekt a kedy sa začne realizovať? Prečo mešká?

Odpoveď nájdete na tejto stránke.

Výluka na trati 300 Brno - Přerov

Provozovatel dráhy – Správa železnic, vyhlásil ve dnech 26., 27. a 28. února 2020, denně od 8:00 do 13:55 hod. na trati č. 300 Brno - Přerov výluku traťové koleje, a to v úseku Nezamyslice - Přerov.

Po dobu výluky budou všechny Os vlaky ve vyloučeném úseku nahrazeny náhradní autobusovou dopravou. Náhradní autobusová doprava je organizována dle výlukového jízdního řádu, viz příloha.

Upozorňujeme cestující, že nástup do autobusů náhradní dopravy je umožněn pouze předními dveřmi.

Kompletní informace k výluce, včetně výlukového jízdního řádu, najdou cestující na našich stránkách www.cd.cz/omezeniprovozu. Případné dotazy zodpoví i operátoři zákaznické linky 221 111 122. Za komplikace způsobené výlukou se cestujícím omlouváme a děkujeme za pochopení.

Výluky ŽSR na 9.týždeň

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú dňa 28. februára 2020, v čase od 8.30 h do 13.30 h, realizovať výlukové práce v úseku Medzilaborce - štátna hranica PL. V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizuje odstraňovanie krovia a náletových drevín, likvidácia krovia, doťahovanie upevňovadiel a úprava štrkového lôžka do profilu.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Varianty střešovických tunelů posoudí mezinárodní experti

Do řešení nejnáročnějšího úseku železnice na letiště mezi Dejvicemi a Veleslavínem se zapojí erudovaní světoví experti na výstavbu tunelů. Správa železnic to oznámila ve čtvrtek 20. února 2020 na veřejném jednání zastupitelstva Městské části (MČ) Praha 6, kde představila všechna zvažovaná řešení.

Další informace najdete v přiložené tiskové zprávě.

Výluka v úseku Zbehy – Alekšince

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú v dňoch 25. a 26. februára 2020, v čase od 8.35 h. do 13.50 h., realizovať výlukové práce v úseku Zbehy – Alekšince. V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizuje strojný výrub porastu zasahujúceho do prechodového prierezu, prečistenie štrkového lôžka a oprava rozchodu.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Od února začne oprava kolejí ve Vysočanech, tramvajová trať se propadala

Tramvajová trať v Sokolovské ulici v pražských Vysočanech projde opravou. Uzavřen bude úsek mezi zastávkami Poliklinika Vysočany a Vysočanská. Provoz tramvají bude obousměrně přerušen od pátku 28. února do 3. dubna. Současně bude upravena zastávka Vysočanská, aby byla pro cestující bezpečnější.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Začala montáž klimatizácií do starších kĺbových autobusov DPB

V uplynulých dňoch začala montáž klimatizačných jednotiek priestoru pre cestujúcich do kĺbových autobusov SOR NB 18 City, ktoré nimi neboli vybavené z výroby. Zákazku na dodanie klimatizácií a ich montáž do vozidiel získala česká firma Zliner zo Zlína. Spolu by mala prebehnúť montáž klimatizácií do 68 autobusov SOR NB 18 City z rokov 2010 a 2012.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Ministerstvo prodloužilo kladné stanovisko EIA k přestavbě úseku Nemanice - Ševětín

Správa železnic úspěšně pokračuje v intenzivní přípravě další a zároveň již závěrečné stavby v rámci IV. koridoru v úseku Nemanice – Ševětín. V říjnu loňského roku získala pravomocné územní rozhodnutí a 14. února 2020 ministerstvo životního prostředí prodloužilo kladné stanovisko EIA, a to o dalších pět let. 

Další informace najdete v přiložené tiskové zprávě.

Bystrická MHD počas jarných prázdnin

Počas jarných školských prázdnin od pondelka 24. februára 2020 do piatku 28. februára 2020 bude MHD premávať podľa cestovných poriadkov platných pre pracovný deň - školské prázdniny. Linky, ktoré nemajú osobitný režim počas školských prázdnin, budú premávať podľa bežných cestovných poriadkov platných pre pracovný deň.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Pořiďte do vlaků defibrilátory, vyzývá záchranář po nedávné zkušenosti

Přístroje, které umí pomoci při srdeční zástavě, nejsou jen součástí sanitek záchranářů. Mají je i na stadionech, úřadech či školách. Uherskohradišťský záchranář po vlastní nedávné zkušenosti vyzývá, aby externími defibrilátory byly vybaveny i vlaky.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Zvolenská MHD počas jarných prázdnin

Počas jarných školských prázdnin od pondelka 24. februára 2020 do piatku 28. februára 2020 bude MHD premávať podľa cestovných poriadkov platných pre pracovný deň - školské prázdniny. Linky, ktoré nemajú osobitný režim počas školských prázdnin, budú premávať podľa bežných cestovných poriadkov platných pre pracovný deň.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Správa železnic hledá zhotovitele pro modernizaci uzlu Pardubice

Modernizace železniční infrastruktury na pardubickém hlavním nádraží přinese snížení hluku a zvýšení rychlosti projíždějících vlaků. Cestujícím budou sloužit opravená ostrovní nástupiště s bezbariérovým přístupem, nový orientační systém, staniční rozhlas, výtahy a eskalátory.

Tiskovou zprávu v celém znění naleznete v příloze.

Zmena na linke 27 MHD Nitra

Od nedele 1. marca 2020 vstúpi do platnosti úprava cestovného poriadku linky 27, na ktorej dochádza k zvýšeniu počtu spojov premávajúcich do obce Štitáre. Ide o predĺženie niekoľkých spojov, ktoré premávali aj doteraz, no len po Nitrianske Hrnčiarovce.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Vlaky mezi Plzní a Stodem budou po dvojkolejné trati jezdit dvoustovkou

Po nové železniční trati z Plzně přes Domažlice a Českou Kubici do Bavorska se bude jezdit až dvoustovkou. Výstavba trati je rozdělena na čtyři úseky a většina bude dvojkolejná. První část stavby od okraje Plzně do Stodu už získala souhlasné stanovisko ministerstva životního prostředí.

Celou zprávu najdete na této stránce.

V Austrálii sa vykoľajil vlak, zomreli dvaja ľudia

Dve osoby prišli o život vo štvrtok pri vykoľajení sa osobného vlaku v austrálskom štáte Viktória, informovala na svojej webovej stránke televízia ABC. K nehode došlo neďaleko mesta Wallan ležiaceho približne 47 kilometrov severne od Melbourne. Vykoľajilo sa päť osobných vozňov súpravy, ktorá prevážala približne 160 pasažierov.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Správa železnic představuje vysokorychlostní tratě starostům

Důležitou součástí přípravy VRT je poskytování informací o celém projektu. Proto od loňského roku zahájila Správa železnic sérii setkání, na kterých prezentuje aktuální postup přípravy. Zatímco v roce 2019 proběhla setkání se zástupci krajských samospráv, v uplynulých dvou týdnech navštívili zástupci Správy železnic starostky a starosty obcí ve Středočeském kraji. Prezentace proběhla v Klánovicích a Jirnech, které se také zúčastnili starostové Šestajovic, Čelákovic, Vyšehořovic a Mochova. Další návštěva se pak konala v Kounicích, kam zavítali i starostové a starostky Vykáně, Poříčan, Bříství, Chrástu, Hořan, Klučova, Hradištka a Velenky.

Zástupci Správy železnic odprezentovali dílčí výstup ze studie proveditelnosti VRT Praha – Brno a získali cennou zpětnou vazbu, kterou následně využijí při další přípravě VRT.

Správa železnic postupuje maximálně otevřeně tak, aby se k dotčeným subjektům dostaly co nejkvalitnější a nejaktuálnější informace s cílem navázat plodnou spolupráci. V rámci jednání se zástupci samospráv se projekt odprezentoval většině starostů v pilotním úseku Praha-Běchovice – Poříčany. V dalších týdnech budou navazovat obdobná setkání v pilotních úsecích Poříčany – Světlá nad Sázavou a Prosenice – Ostrava.

Od soboty obnovia premávku električiek do Dúbravky

Do bratislavskej mestskej časti Dúbravka začnú od soboty 22. februára premávať električky po novozrekonštruovanej časti Karlovesko-dúbravskej radiály. "DPB predĺži od 22. februára trasu linky 4 až po konečnú Pri kríži. Vďaka spusteniu premávky električiek zároveň príde k ukončeniu premávky linky náhradnej dopravy X5," avizuje Dopravný podnik Bratislava.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Zaměstnanci vysokomýtského Iveca chtějí navýšit mzdy, odbory mluví o stávce

Zaměstnanci společnosti Iveco Czech Republic z Vysokého Mýta na Orlickoústecku nejsou spokojení s nabízeným růstem mezd. Firma jim chce přidat 2,8 procenta, což je letošní odhad inflace, reálně by tak lidem výdělky nevzrostly. „Odbory proto připouštějí možnost stávky,“ uvedli v tiskové zprávě zástupci odborů.

Celou zprávu najdete na této stránce.