Maďarsko - MÁV
Sem môžete písať príspevky týkajúce sa MÁV. Na maďarských tratiach ešte stále vidno v službe stroje, aké sme poznali zo ŽSR, alebo z ČSD, napr: Sergej - M62. Stretneme však aj nové rušne 1047 - Taurus a postupne pribúdajú ďalšie.
Pačia sa vám nové jednotky Desiro?
Aký je váš názor na maďarské rušne? Môžeme porovnať MÁV a ZSCS, ZSSK.
Užitočné odkazy:
MÁV - Maďarské železnice
A prečo by zrovna realizácia projektov Číňanmi mala byť nešťastným rozhodnutím?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936697/
Nechajte maďarskú politiku maďarom.... Iste Viktor urobí všetko preto, aby sa trať otvorila ešte pred voľbami, aby z toho vytĺkol politický kapitál a zožal vavríny...
Čo sa Chorvátov týka, keď sú nenažraní a brutálne zdražujú tak dobre im tak... (myslím zainteresovaných v dovolenkovom biznise)
A nemyslím, že Amstr príde o všetko ale o dosť.
A čo sa toho kameňa týka --- pozrime sa na Sk a čo všetko ine cez ''našich ľudí'' (bez ohľadu na politické tričko)
*NO ČO SA TÝKA DOPRAVY, JE TO progres* Aj keď €Ú úradníkom nevonia, že nemohli do toho strkať nos... (a trhnúť si z toho)
Čo sa Chorvátov týka, keď sú nenažraní a brutálne zdražujú tak dobre im tak... (myslím zainteresovaných v dovolenkovom biznise)
A nemyslím, že Amstr príde o všetko ale o dosť.
A čo sa toho kameňa týka --- pozrime sa na Sk a čo všetko ine cez ''našich ľudí'' (bez ohľadu na politické tričko)
*NO ČO SA TÝKA DOPRAVY, JE TO progres* Aj keď €Ú úradníkom nevonia, že nemohli do toho strkať nos... (a trhnúť si z toho)
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936680/
To kto vozil kameň na stavbu je argument k čomu?
Maďarsko má iba jedno väčšie mesto a to je Budapešť. Ak sa pozeráme na globálne projekty v medziach štátnych hraníc, tak to nie je dobré. Mohlo by to dopadnúť tak, ako keď u nás spustili ICčká a najväčší problém bol, že nestáli pri každej vŕbe. Sú proste definované ciele a spôsoby ich dosiahnutia.
O množstve nedostatkov sa ani nebudeme baviť. Prečo? Lebo žiadne relevantné nie sú? Viete uviesť aspoň tri? Ale nemyslím také, že v Subotici je čatorňa zvedená na nástupište, kde stoja ľudia. Áno je to úsmevné, ale nič to nezmení na fakte, že spustením trate príde Chorvátsko iba v prvom roku o 10% turistov a prístav v Amsterdame o všetky tovary, ktoré cezeň prechádzali do strednej Európy. A bežným ľuďom sa rozšíria možnosti práce, vzdelávania a cestovania.
Maďarsko má iba jedno väčšie mesto a to je Budapešť. Ak sa pozeráme na globálne projekty v medziach štátnych hraníc, tak to nie je dobré. Mohlo by to dopadnúť tak, ako keď u nás spustili ICčká a najväčší problém bol, že nestáli pri každej vŕbe. Sú proste definované ciele a spôsoby ich dosiahnutia.
O množstve nedostatkov sa ani nebudeme baviť. Prečo? Lebo žiadne relevantné nie sú? Viete uviesť aspoň tri? Ale nemyslím také, že v Subotici je čatorňa zvedená na nástupište, kde stoja ľudia. Áno je to úsmevné, ale nič to nezmení na fakte, že spustením trate príde Chorvátsko iba v prvom roku o 10% turistov a prístav v Amsterdame o všetky tovary, ktoré cezeň prechádzali do strednej Európy. A bežným ľuďom sa rozšíria možnosti práce, vzdelávania a cestovania.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936672/
tá trať vždy miňala velké mestá
kto vozil kameň je naozaj absolutne jedno
ked sa rozhodli pre 160 tak sa tak rozhodli......iste to bolo výrazne lacnejšie, ani u nás okrem pár km na Záhorí žiadna 200 nikde nehrozí.....
k budapestskemu letisku ide iná trať
a neštastie v N Sade je politicky nafúknuté......inými slovami tancovanie na hroboch
kto vozil kameň je naozaj absolutne jedno
ked sa rozhodli pre 160 tak sa tak rozhodli......iste to bolo výrazne lacnejšie, ani u nás okrem pár km na Záhorí žiadna 200 nikde nehrozí.....
k budapestskemu letisku ide iná trať
a neštastie v N Sade je politicky nafúknuté......inými slovami tancovanie na hroboch
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936661/
Ale no tak pani, všetci vieme, že kameň na stavbu vozila skoro výhradne firma otca pana Orbána. Skúsme si ešte povedať, kde sú ďalšie problémy.
1. Trať míňa prakticky všetky väčšie mestá, ide tesne okolo letiska, ktoré ale nenapaja na železničnú sieť.
2. Je tam iba 160, keďže ostali urovnove priecestia.
3. Nebudeme sa ďalej baviť o tom množstve nedostatkov, ktoré sú na srbskej strane a pod ktorú sa nechce nikto podpísať po tom slendriane v Novom Sade. Lebo to nie je náhoda, ak má stavba nosnosť x a ty na to zavesis x+y pričom y>0, tak sa to jednoducho zrúti.
1. Trať míňa prakticky všetky väčšie mestá, ide tesne okolo letiska, ktoré ale nenapaja na železničnú sieť.
2. Je tam iba 160, keďže ostali urovnove priecestia.
3. Nebudeme sa ďalej baviť o tom množstve nedostatkov, ktoré sú na srbskej strane a pod ktorú sa nechce nikto podpísať po tom slendriane v Novom Sade. Lebo to nie je náhoda, ak má stavba nosnosť x a ty na to zavesis x+y pričom y>0, tak sa to jednoducho zrúti.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936660/
My, ktorí touto traťou cestujeme pomerne často vidíme veľký pokrok. Ešte v roku 2013 chodilo priame spojenie z Budapešti do Baru a v lete až z Prahy. V 2018 som konštatoval, že Srbsko upadá. Našťastie si včas uvedomili, že partnerstvo s eú je cesta do pekla. Dnes, keď prichádzate do Belehradu, vidíte na budovách nápisy ako Xiaomi, Gasprom... a zároveň sa veziete na najmodernejšej trati v Európe rýchlosťou 200km/h. Bohužiaľ sa stalo nešťastie, pri ktorom vidíme až príliš veľa podivných náhod. Komu by vyhovovalo, že takáto trať nebude spustená? Ja nehovorím, že je to prístav v Amsterdame, ani že sú to prístavy v Chorvátsku. To nehovorím. Aj mne osobne je smutno za starou stanicou Beograd, veľká škoda. Avšak Beograd centar vo všetkom prevyšuje Bratislavu hlavná stanica. Ak tu niekto hovorí o Číne ako nekvalitnom pracovníkovi, tak to som prekvapený. Odporúčam kúpiť si nový kalendár. Už nie je rok 1994. Z Budapešti do Belehradu už nákladné vlaky jazdia a to je podstatné. Keď sa spustí v plnom rozsahu osobná preprava bude to bonus pre nás všetkých a zároveň čerešnička na torte triumfálneho víťazstva Fideszu vo voľbách.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936647/
Keď tam pustia do prevádzky osobnu dopravu v podobe akej planuju - a je myslim jedno, či to bude tento mesiac, buduci mesiac atd. jednoducho raz to bude - a bude to velky skok vpred, čo sa týka cestovania na Balkán. Každý, kto po tej trati niekedy cestoval, vie ake to bolo utrpenie, nizsie od Beogradu je aspon na co pozerat, ale po Beograd, nic len 6 hodinove trmacanie sa v kukurici.. Drzim Maďarom palce, aby pri snahe sprevádzkovať trať čo najskor neprišlo k nejakej náhodne neočakánej tragédii a Srbom držím palce, aby to potiahli až na hranicu s Macedonskom, kedze plan je spojit Budapest so Solunom.... ale to uz sa asi nestihne, svet už má uplne ine prirority.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936641/
ako vždy nezmysly, trať je postavená......a dokončuje sa zab zar europsky zabezpečovač.....preto sú v staniciach pozamkynané výhybky a rýchl 40 km. holt cinania zase s europskymi normami až také skúsenosti nemajú
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936633/
Sú to len potemkinovske sľuby pred voľbami, ale ako sa píše nižšie, nefunguje poriadne zab zariadenie a tých nákladov za celý čas bolo do 10. Inak tam jazdia dve testovacie súpravy.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936617/
Ako to vyzerá so spustením EC Budapešť-Záhreb cez Kelebiu? Niečo som zachytil, že by už tade mali jazdiť nákl.vlaky a osobná doprava v marci. Vie niekto viac? Díky
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936565/







