Koridory a vysokorychlostní tratě
Železničné koridory TEN (TransEuropean Network) na území SR:
IV. Szob - Štúrovo - Bratislava - Kúty - Břeclav
V. Kittsee - Bratislava - Žilina - Košice - Čierna n/Tisou - Čop
VI. Žilina - Čadca - Skalité - Zwardoń
IX. Hidasnémeti - Košice - Prešov - Plaveč - Muszyna
Práce na nich síce slimačím tempom, ale predsa-len postupujú, a tie sú námetom tejto diskusie ...
Dopravne stavby Reming Consult a.s.
_________________________________________________
Železniční koridory na území ČR:
I. st.hr. Německa - Děčín - Praha - Česká Třebová - Brno - Břeclav - st.hr. Rakouska
II. st. hr. Rakouska - Břeclav - Hodonín - Přerov - Ostrava - Petrovice u Karviné - st. hr. Polska
III. Cheb st.hr. - Mariánské Lázně - Plzeň - Beroun - Praha - Česká Třebová - Přerov - Ostrava - Bohumín - st. hr. Slovenska
IV. st. hr. Německa - Děčín - Praha - České Budějovice - Horní Dvořiště - st. hr. Rakouska
Železniční koridory (eStav.cz)
Železniční koridory
Železniční koridory ČR
Sucasny general je dlhorocny zamestnanec ZSR technického zamerania a velmi dobre vie co by bolo treba a kam investovat najma do tratovackej casti. A vidis aj tak si nepomozes. Takze na ludi na ZSR to zvalovat je zbytocne. To ze sa niekde uradnici, alebo robotnici zasivaju je aj tak u ineho balika penazi, ktoré sa na investicie nemozu pouzit. Kohokolvek dosadis do vedenia zauzivany system financovania od statu zrejme nezmeni. Toto je o prioritach vlady, ale nie len v predvolenej kampani. Samotne OĽANO malo vo svojom programe podporu dopravy/zeleznic, ale zmenu necitim. Preco nie je nejaky fond podriadeny priamo ministerstvu dopravy ako to funguje v ČR, kde su pridelene peniaze uz na zaciatku roka v nasobne vacsom objeme. Preco idu vsetky dane, odvody, poplatky z dopravy (paliva, mýta,...) do kasy ministerstva financii, ktoré ma zeleznice na konic rebricka priorit, a tieto peniaze pouzije na financovanie uplne ineho sektora a preco nejdu priamo do fondu, ktorým by sa financovali dopravné stavby?
https://cs.wikipedia.org/wiki/St%C3%A1tn%C3%AD_fond_dopravn%C3%AD_infrastruktury
2.pridanou hodnotu je urcite palubny system s kamerami
3.povinne miestenkovy- beriem, ze na Slovensku je slabsia obsadenost, pretoze ide mimo takt
4.rychlejsi obrat- pri velkom meskani staci zastavit vylozit ludi, fira prejde na druhu stranu a ide sa opacne- netreba riesit obeh supravy.
Na EC nemas garanciu nicoho, ani ze tam bude bistro/jidelak, 1.trieda alebo nebude dokonca radeny vozen B
Kazdopadne pointa toho prispevku je ta, ze ten stav infra u nas je zufaly prezufaly a ZSR pokojne spinkaju a mastia si brucha, ako tomu dobre sefuju a zamestnanci len placu na internetoch, ze im nedvihaju platy. Priznajme si to, mame zeleznicu v havarijnom stave, pricom ani rekonstrukcia to nezachranuje, pretoze je robena zle resp pocitana na zufalu kapacitu. Od toho sa potom odvijaju dalsie problemy- pisal to aj nemenovany dopravca, ze nutnost sustruhu je po navstevach trati ZSR omnoho castejsia, tiez sa to tyka defektov na kolesach, ved nedavno na Spisi aj jednemu Vetronovi prdlo koleso- vysledok zufaleho stavu zel. zvrsku na hlavnych tratiach ZSR. Takze debata o tom, ci jazdi suprava alebo Pindo je zbytocna, pretoze stav znici supravu aj jednotku.
Ma nejaku pridanu hodnotu to pendolino do KE oproti klasickej suprave? Ja si myslim ze prestiz Pendolina uz ostala niekde v historii par rokov dozadu. . Urcite prinosnejsie by bolo mat aspon 2 denne pary priamych vlakov KE - Praha v klasickej EC suprave.
Zaujimave by bolo vediet aj kolko sa uctuje za Pendolino a kolko za klasicke EC vozne, tym padom vyrvnavka za Pendolino od ZSSK pre CD je v nepomere. Komu je toho na ZSSK treba?
Nedá sa niekde vidieť ten zoznam?
Niekedy okolo roku 2010 bola úplne prestavaná koľajová infraštruktúra v železničnej stanici, nové koľajové lôžka, nové nástupištia, podchod, nové elektrické vedenie......
Predpokladám, že projekt, ktorý bol realizovaný, okrem iného pojednával aj o likvidácií stavebného odpadu z prestavby stanice. Investor zaplatil aj za ekologické zlikvidovanie odpadu.
Nepamätám sa kedy v minulosti som tu zverejnil zopár fotografií, kde sa po rokoch nachádzal stavebný odpad z týchto prác. Dnes, po rokoch, znova som navštívil v Novom Meste nad Váhom bývalý veľký kameňolom Zongor. A čo nevidím? Fotografie napovedia.....
https://www.youtube.com/watch?v=N38K0yY7oTU