Maďarsko - MÁV
Sem môžete písať príspevky týkajúce sa MÁV. Na maďarských tratiach ešte stále vidno v službe stroje, aké sme poznali zo ŽSR, alebo z ČSD, napr: Sergej - M62. Stretneme však aj nové rušne 1047 - Taurus a postupne pribúdajú ďalšie.
Pačia sa vám nové jednotky Desiro?
Aký je váš názor na maďarské rušne? Môžeme porovnať MÁV a ZSCS, ZSSK.
Užitočné odkazy:
MÁV - Maďarské železnice
31.02.2999 :=) :=)
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936845/
Je pekné mať názor, ale Agentúra cestovného ruchu Chorvátska hovorí jasne, že iba južná Dalmácia príde o 10% turistov už v prvom roku spustenia trate.
Prečo by mali byť problémom čínske riešenia? Prečo by niečo vypínali? Ovládať to budú z podzemných bunkrov v Szekesfehervari? Ak tu niekto v posledných rokoch niečo vypol, tak to bola Ukrajina. A presne, rúška sa museli objednávať z Číny, pretože vyspelé štáty EÚ nie sú schopné ani ušiť handru.
Cestovať, cestovať a cestovať. Potom človek zistí aká je realita. Alebo môžme pozvať Číňanov na slovenskú štreku a ukázať im ako sa to robí.
Prečo by mali byť problémom čínske riešenia? Prečo by niečo vypínali? Ovládať to budú z podzemných bunkrov v Szekesfehervari? Ak tu niekto v posledných rokoch niečo vypol, tak to bola Ukrajina. A presne, rúška sa museli objednávať z Číny, pretože vyspelé štáty EÚ nie sú schopné ani ušiť handru.
Cestovať, cestovať a cestovať. Potom človek zistí aká je realita. Alebo môžme pozvať Číňanov na slovenskú štreku a ukázať im ako sa to robí.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936769/
Aký vplyv môže mať táto trať na počet turistov v Chorvátsku? Osobne si myslím, že nulový. A čo sa týka nákladnej dopravy, prístavy v severnom Jadrane sú stále výrazne bližšie k Budapešti ako Solún (tu spomínaný Amsterdam je úplne mimo, keďže aj v samotnom Holandsku je hlavný nákladný prístav kúsok vedľa v Rotterdame...)
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936762/
Tak urcite robi, len za koho ho tam maju, odbornika alebo uzitocneho idiota, ktoreho skopiruju a uz nebudu potrebovat. Hranica je velmi tenka, tik tak, rychlo si vyber, aby si nebol prekvapeny, mohli sme to vidiet pocas Covidu, ked sa objednavali ruska, ako to v Cine funguje a aky spolahlivy partner to je.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936758/
jencik nebudem reagovať na tvoje voloviny typu **ty mas znameho, ktory bol na vylete v Cine**.
pretože ide o špičkového odborníka vo svojom fachu v rámci SR, ktorý robí pre Čínu veľké projekty, takže kľudne ďalej pokračuj v štýle **preto sa z takych naivnych mozem smiat.**.
pretože ide o špičkového odborníka vo svojom fachu v rámci SR, ktorý robí pre Čínu veľké projekty, takže kľudne ďalej pokračuj v štýle **preto sa z takych naivnych mozem smiat.**.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936748/
jenčík postaviť VRT trať nie je cyklochodník.....požaduje to pokročile technologie a určitú úroveň bezpečnosti....a predsa len v takej Cine bezpečnostné zlyhania si nájdu konkretneho vinníka.
Cinania nepoznajú ETCS takže s tým majú v Madarsku problemy....ale neviem aké sú zmluvy a kto to tam vlastne zabezpečuje...
Cinania nepoznajú ETCS takže s tým majú v Madarsku problemy....ale neviem aké sú zmluvy a kto to tam vlastne zabezpečuje...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936734/
Takže najskôr v lete.
https://europeanwesternbalkans.com/2026/03/31/trains-on-belgrade-budapest-line-unlikely-before-summer/
https://europeanwesternbalkans.com/2026/03/31/trains-on-belgrade-budapest-line-unlikely-before-summer/
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936732/
Ano, maju take, ktore postavili a potom zistili, ze su zbytocne. Teraz riesia, ci ta ich sucasna siet je este udrzatelna a kto to cele zaplati, preto uz niektore useky aj uplne zavreli. Podobne je to s kvalitou vystavby, len sa o tych problemoch verejne nehovori, ale aj tam sa predrazuje, stavia nekvalitne atd. Ani u nas nie je problem stavat rychlejsie, ked sa vykasleme na povolenia, sukromny majetok a prirodu. Dalsia vec budu peniaze, pretoze rychlejsia vystavba znamena aj viac ludi na stavbe, ktorych treba zaplatit. Cize je to len o tom, kolko dame na stol.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936728/
Allegro videl si aké majú Číňania postavené VRT.... Čo to sa naučili, čo to od kopírovali....
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936726/
Číňanom by som nedal postaviť ani kadibúdku na záhrade, lebo do pol roka by som sa prepadol....osobne, sú šikovný je ich ako mravcov v mravenisku, ale bezpečnosť a európske normy sú im u zadku, dosť riskujú....no holt, iný svet iná kultúra.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936716/
Cinania maju casto problem s bezpecnostou a su zvyknuti, ze stare budovy zburaju a postavia nove. Ved sa to aj zverejnilo, ze poslali srbskym zelezniciam list pred tragediou v Novom sade, ako su tie stavby stare a uz mozu byt za zivotnostou. Je pravda, ze problemom tejto trate je transparentnost, chybajuca kontrola, no aj meskajuce terminy. Pisete tu cosi o Amesterdame, ale ten zdaleka nie je nejak dolezity nakladny pristav, hlavne z Belehradu je to k moru este peknych par km po rozheganych tratiach. Kdesi som zachytil, ze naklady sa maju vratit do 10 rokov, no viac verim tej realistickej vizii, ze navratnost tej trate je 80-120 rokov.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/936713/







