Dopravné správy

V Trenčíne si nemusíte kupovať cestovný lístok. MHD je bezplatná

Cestovanie v mestskej hromadnej doprave (MHD) v Trenčíne je od stredy bezplatné. Vyplýva to z dohody mesta Trenčín so spoločnosťou SAD Trenčín. Ako informovala hovorkyňa Trenčína Erika Ságová, MHD jazdí v obmedzenom režime, vzhľadom na snahu o minimalizovanie počtu ľudí v autobusoch MHD, posilnili spoje do priemyselného par­ku.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Olomouc se připravuje na krušné časy kvůli koronaviru, už chystá škrty

Již nějaký čas balancovala Olomouc na hraně udržitelného hospodaření. Přesto se město ještě nedávno chystalo pustit do několika významných investic. Ve středu ale kvůli řadě bezpečnostních opatření v souvislosti s rozšířením nového koronaviru, která se negativně podepíší na ekonomice, vedení radnice přepnulo na úsporný režim.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Muž útočil nožom v pražskej električke, policajti ho postrelili

Pražskí policajti zneškodnili v stredu muža, ktorý v električke útočil nožom na ľudí. Podozrivý sa nechcel upokojiť a zaútočil aj na zasahujúcich policajtov, ktorí ho spacifikovali strelou do stehna. Informoval o tom spravodajský server Novinky.cz. K incidentu došlo v stredu krátko pred 17.00 h pri zastávke Výtoň. Policajtov privolali prostredníctvom tiesňovej linky cestujúci, na ktorých muž útočil vyhrážkami a nožom.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Doprava zdarma na jihu Moravy oficiálně není, fakticky tak ale funguje

Zlínský kraj nebo Vysočina vyhlásily v souvislosti s koronavirem veřejnou dopravu zdarma. Jihomoravské hejtmanství se k tomuto kroku nepřidalo, opatření však měla podobný efekt. Cestující nemají možnost označit jízdenku časem odjezdu, nebo si ji v některých případech ani koupit.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Slováci sa túžia vrátiť domov. Niektorí chcú špeciál, karanténu nie

O repatriáciu požiadalo do stredy 1 918 Slovákov v zahraničí, povedal šéf rezortu diplomacie Miroslav Lajčák (Smer). Pripomenul, že prednosť majú maloletí, tehotné ženy, ľudia, ktorí vycestovali pracovne, a študenti. Minister vyzval občanov, aby vzhľadom na veľký počet záujemcov o návrat na Slovensko žiadali o repatriáciu aj elektronickou formou, pričom v žiadosti je nutné uviesť identifikačné a kontaktné údaje a tiež dôvod pobytu v zahraničí. Na zabezpečenie repatriácie sú určené predovšetkým autobusy, ktoré budú zadarmo.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Dopravní podnik odložil výluku metra a stěžuje si na krádeže desinfekce

Pražský dopravní podnik odložil výluku na metru C mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov, která se měla uskutečnit přes Velikonoce od 10. do 13. dubna. Důvodem je komplikovaná situace způsobená šířením nového typu koronaviru. S výlukou se nyní počítá až mezi 14. a 17. listopadem.

Celou zprávu najdete na této stránce.

V maďarských strategických podnikoch sa objavili vojaci

Do 140 maďarských štátnych podnikov, ktoré sú významné z hľadiska fungovania štátu, vo štvrtok nastúpili vojenské riadiace skupiny, oznámil minister obrany Tibor Benkő. Ide o opatrenie v rámci stavu núdze, ktorý vláda pre hrozbu šírenia nového druhu koronavírusu SARS-CoV-2 vyhlásila minulú stredu (11.3.).

Celú správu nájdete na tejto stránke.

V regionech ubude spojů, dráhy přecházejí na letní řád

Kvůli výraznému úbytku cestujících chystají české dráhy další redukci vypravovaných vlaků. Po škrtech v expresní dopravě se nově změny dotknou i regionálních spojů. Od pondělí tak podle jízdních řádů pro letní prázdniny začnou jezdit například vlaky na jižní Moravě. Opatření se dotkne četnosti vlaků nejvíce v ranní a také v odpolední špičce, uvedla dnes mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová. Už dřívě oznámil omezení dopravy na rychlíkové lince z Brna přes Vyškov do Bohumína RegioJet, v Pardubickém kraji omezí objednaná spojení Leo Express.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Modernizácia Karlovesko-dúbravskej radiály je dočasne zastavená

Šíriaca sa pandémia zasiahla aj prebiehahúcu modernizáciu Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály. Práce na tretej etape modernizácie trate pri tuneli, ktorá začala 14. marca 2020, a tiež dokončovacie práce na prvých dvoch etapách v Karlovej Vsi a Dúbravke museli byť zastavené. Kvôli vírusu totiž chýbajú robotníci aj materiál.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Vary peníze na nízkoemisní autobusy nedostanou, mají moc čistý vzduch

Se žádostí o dotaci na nové nízkoemisní autobusy neuspěl Dopravní podnik Karlovy Vary. O peníze se hlásil coby součást takzvaného uhelného regionu. Nových strojů chtěla společnost získat dvanáct. Potíž je ale v tom, že má krajské město příliš čistý vzduch.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Obmedzenie premávky MHD v Považskej Bystrici

Od 23. marca 2020 budú autobusy MHD v Považskej Bystrici počas pracovných dní premávať v režime sobota, resp. voľný deň. Zároveň prišlo k úprave niektorých cestovných poriadkov. Súhrnný nový cestovný poriadok je k dispozícii ...

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Výluky v rámci revitalizace a elektrizace trati z Oldřichova u Duchcova do Litvínova

Revitalizace a elektrizace trati Oldřichov u Duchcova – Litvínov se dostává do zlomového období. Po zimní přestávce zde Správa železnic zahájí další plánované práce, jejichž součástí bude i několik rozsáhlých výluk. Všechny souběžně odstartují v neděli 22. března, protnou se přitom ve stanici Louka u Litvínova.

Více informací najdete v tiskové zprávě v příloze.

GW má za sebou úspešný rok

Spoločnosť Gebrüder Weiss spätne hodnotí úspešný rok 2019. Medzinárodná prepravná a logistická spoločnosť ďalej upevňovala svoju pozíciu na trhu v Európe, v USA a Ázii a znovu investovala do svojich logistických prevádzok, zariadenia a do digitalizácie procesov.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Swietelsky Rail CZ zatím žádnou stavbu kvůli koronaviru nezastavil

Zatím žádná ze železničních staveb, na nichž pracuje společnost Swietelsky Rail CZ, nebyla kvůli epidemiologické situaci, způsobené novým typem koronaviru, přerušena nebo zastavena. Pouze Dopravní podnik hl. m. Prahy odložil plánovanou třídenní velikonoční výluku, při níž měla pokračovat další etapou výměna dřevěných pražců za betonové na lince C.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka v úseku Štrbské Pleso - Štrba

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú v dňoch 23. až 27. marca 2020, v čase od 8.40 h. do 14.20 h., realizovať výlukové práce v úseku Štrbské Pleso - Štrba. V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizuje odstraňovanie krovia a náletových drevín, výrub a vyvetvenie stromov, likvidácia drevín, v miestach budúcich trakčných podpier a rozširovania zemného telesa z dôvodu pripravovanej rekonštrukcie ozubnicovej trate.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Kvůli hluku mění Jihlava projekt na dopravní terminál, vzdát se ho nechce

Jihlava se nevzdává snu o centrálním dopravním terminálu u městského vlakového nádraží. Pracuje na změnách projektu. Za pár týdnů chce předložit krajskému úřadu nový záměr. Město na počátku března požádalo o přerušení projednávání vlivů stavby na životní prostředí. Problémem byl hluk.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Železničná spoločnosť ubezpečuje cestujúcich, že neruší predaj lístkov

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) ubezpečuje cestujúcich, že predaj cestovných dokladov neruší. Predaj lístkov bol od 16. marca zrušený len v 66 menších staniciach, kde predaj vykonávali zamestnanci Železníc Slovenskej republiky. Informoval o tom hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

FlixBus pozastaví veškerý provoz v ČR, jezdit nebude od soboty do odvolání

Autobusový dopravce FlixBus pozastaví od soboty kvůli současné krizi kolem šíření koronaviru veškerý svůj provoz v České republice. Autobusy nebudou jezdit až do odvolání. FlixBus to oznámil na svých internetových stránkách. Společnost už v minulých dnech přestala jezdit v domovském Německu. Provoz omezují i další tuzemští dopravci.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ZSSK pozastavuje predaj miesteniek

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) pristupuje k ďalším opatreniam v súvislosti so šírením koronavírusu. Od 20. 3. 2020 až do odvolania sa ruší výdaj všetkých rezervácií na sedenie (miesteniek), vrátane miest pre bicykle a batožiny, a to do všetkých vlakov v rámci vnútroštátnej diaľkovej osobnej dopravy. Pri nákupe cez internet alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Ideme vlakom bude systém zákazníkovi ponúkať už iba možnosť zvoliť si lístok bez miestenky.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Omezení vlaků ČD v Jihomoravském kraji

S platností od pondělí 23. března budou na základě požadavku Jihomoravského kraje na všech regionálních linkách IDS JMK, včetně vlaků, platit letní prázdninové jízdní řády.

Ke změnám dochází na linkách:

S2 Křenovice – Brno – Březová nad Svitavou
S3 (Žďár n. S. –) Tišnov – Brno – Břeclav
S6 Brno – Kyjov – Veselí n. Mor. – Uherské Hradiště – Staré Město u Uh. H.
S8 Břeclav – Mikulov na Mor. – Znojmo
Podrobnosti najdete v přiloženém souboru.

Další informace jsou k dispozici také v naší pravidelně aktualizované tiskové zprávě na www.cd.cz/press nebo na Twitteru ČD: www.twitter.com/ceskedrahy_