Dopravné správy

Tramvaje se v Cochabambě rozjedou do konce roku

Práce na projektu tramvajové sítě v bolivijské Cochabambě opět pokračují v plném proudu. Stát totiž uhradil více než 80 % dluhů a nutných záloh vůči zhotovitelskému konsorciu Asociación Accidental Tunari a další peníze pošle co nevidět, čímž se opětovně naplno oživila staveniště červené a zelené linky. 

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Mesto Ružomberok pripravuje zmeny v tarife MHD

Predĺži sa platnosť 20-minútového lístka a zavedú sa výhodnejšie PCL pre určité skupiny cestujúcich.

Mestské zastupiteľstvo mesta Ružomberok bude na svojom aprílovom zasadnutí dňa 7. apríla 2021 schvaľovať úpravu tarify MHD. Dôvodom je záujem mesta podporiť cestovanie mestskou hromadnou dopravou pre sociálne znevýhodnené skupiny obyvateľov, starobných dôchodcov a darcov krvi.

Celú správu a prehľad cestovného nájdete na tomto odkaze.

HyperloopTT ukázal udržitelný a futuristický design stanic pro hyperloop

Vypadá to, že technologie osobní i nákladní přepravy Hyperloop je velkou budoucností. Už řadu let se společnost Hyperloop Transportation Technologies neboli HyperloopTT snaží přicházet s dílčími projekty vedoucí k realizaci tras. Nyní přichází po spojení s Organizací spojených národů s finálním designem nádraží pro Hyperloop. Udržitelná stavba by měla být vzorem pro budoucí stanice.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Na prvním koridoru začínají výluky, upraví provoz některých vlaků

Na železničním koridoru mezi Prahou a Ostravou začnou ode dneška rozsáhlé výluky vlaků. Někteří dopravci, zejména České dráhy, kvůli tomu upraví jízdní řád některých spojů.

Důvodem výluk jsou plánované rekonstrukce několika úseků koridoru, vlaky tak budou na trase nabírat v následujících dvou až třech letech zpoždění v desítkách minut. Zejména regionální spoje pak nahradí autobusy.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Výmalba nádražního podchodu v Mnichovicích udělá z cestujících cestovatele

Z Mnichovic na všechny kontinenty světa. Tak středočeská hejtmanka Petra Pecková (STAN), která je současně starostkou Mnichovic na Praze východ, upozornila v neděli 4. dubna na sociálních sítích na novou chloubu svého města. V podchodu u nádraží vzniklo jedinečné streetartové dílo díky spolupráci města a Správy železnic se sprejerem známým u nás i v zahraničí, který si říká ChemiS.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Škoda Transportation spustila s PPF značkovou kampaň

Společnost Škoda Transportation, výrobce dopravních prostředků, startuje svou první značkovou kampaň, jež běží ve spojení s mateřskou skupinou PPF. 

„Přestože historie naší společnosti se píše již déle než 160 let a naše vlaky, tramvaje, trolejbusy, ale i další produkty, jezdí ve více než 50 zemích světa, znalost značky Škoda Transportation mezi českou veřejností je poměrně nízká. Cílem kampaně je posílit povědomí o značce, produktovém portfoliu a spojení brandu plzeňské škodovky s mateřskou skupinou PPF, která do jejího rozvoje dlouhodobě investuje. Chceme také sdílet hrdost na rostoucí obchodní úspěch našich dopravních řešení po celém světě. Ten potvrzuje, že česká strojírenská společnost může být velmi úspěšná v mezinárodním měřítku a prosadit se na technologicky vyspělém a náročném trhu,“ říká Milan Kosař, ředitel korporátní komunikace a marketingu Škody Transportation. 

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Po srážce nákladních vlaků na Teplicku pokračuje odklízení následků...

Po srážce nákladních vlaků na Teplicku pokračuje odklízení následků. Trasu zprůjezdní za několik dní

Po čelní srážce dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku, která se stala v neděli odpoledne, pokračuje odstraňování následků nehody. Škoda byla odhadnuta na bezmála 50 milionů korun. Kolize si vyžádala život strojvůdce, druhý byl převezen se středně vážným zraněním do nemocnice. Na místě zasahovali také hasiči, jedna z lokomotiv vzplála. Ze tří vykolejených cisteren se přečerpává plyn. Správa železnic o tom informovala na twitteru.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Bratislava chce zabrániť preplneným cestám, od júla zlacní ročnú električenku

Bratislava od júla zlacní o 25 percent ročný predplatný cestovný lístok na mestskú hromadnú dopravu (MHD).

Chce tak motivovať ľudí, aby po zlepšení epidemiologickej situácie a skončení pandémie využívali na prepravu po hlavnom meste opäť verejnú dopravu a nezaplnili cesty svojimi autami. Dôvodom je aj plánované jesenné spustenie prvých zón v rámci celomestskej parkovacej politiky.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Železniční stanice Praha-Zahradní Město bude Pražanům sloužit od září...

Železniční stanice Praha-Zahradní Město bude Pražanům sloužit od září. Podívejte se, jak vypadá její výstavba

Železniční stanice Praha-Zahradní Město a zároveň přestupní uzel pražské MHD roste doslova před očima. V lednu letošního roku došlo k demolici starých železničních mostů a nyní již probíhají práce na budoucích nástupištích. Cestujícím začne stanice sloužit od září letošního roku

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Vlaky stojí, nádražáci tančí. VIDEO Českých drah vás vykolejí

České dráhy se těší, až se k nim zase vrátí zákazníci a k tomuto účelu vytvořily taneční video. V něm mladí železničáři tančí na hit Jerusalema. Vzorně, v resirátorech. Příště by se chtěl přidat i Leo Express. Ale výsledky Českých drah příliš lichotivé nejsou.

Moderní marketing dorazil se zpožděním i do Českých drah. I největší vlakový dopravce v Česku vytvořil taneční video se svými zaměstnanci. Na Twitteru se České dráhy chlubí, že jejich zaměstnanci: „Neztrácejí dobrou náladu a těší se, až vás zase potkají na palubě našich vlaků! Moc jim totiž chybíte! Tancování je také baví, ale práce a starost o vás je těší víc.“

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Mezinárodní soutěž určí novou podobu nádraží Florenc. Proměna odstartuje do několika let

Autobusové nádraží Florenc a jeho okolí se má do několika let výrazně proměnit. Hlavní město vyhlásilo mezinárodní urbanistickou soutěž o novou podobu této části Prahy, vítěze má odborná porota vybrat ještě letos do konce listopadu. Zadání už schválila rada města, urbanisté se můžou hlásit do 26. dubna. I kvůli rozmanitosti oblasti bude soutěž formou workshopů a konzultací s odbornou porotou a vedením Prahy.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Generální ředitel ČD: Výrazné zdražování jízdenek nehrozí

České dráhy loni kvůli pandemii přišly na jízdném o skoro 4,5 miliardy korun. Na kompenzace od státu za první vlnu teprve čekají. Kvůli úsporám snižují stovkám úředníků platy, část propouštějí. Výraznější zdražování jízdenek se ale nechystá, řekl Právu generální ředitel ČD Ivan Bednárik.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Pokračuje odstraňování následků tragické čelní srážky nákladních vlaků...

Pokračuje odstraňování následků tragické čelní srážky nákladních vlaků. Z cisteren je přečerpáván plyn

Po srážce dvou nákladních vlaků u obce Světec na Teplicku, která se stala v neděli odpoledne, pokračuje odstraňování následků nehody. Škoda byla odhadnuta na bezmála 50 milionů korun. Kolize si vyžádala život strojvůdce, druhý byl převezen se středně vážným zraněním do nemocnice.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Na trati 114 do Postoloprt bude výluka, vlaky nahradí autobusy

Na trati 114 Lovosice Postoloprty bude výluka. Správa železnic uzavře v pátek 9. dubna od 6:25 hodin do 13:25 hodin traťovou kolej mezi stanicemi Libochovice (Louny) Louny město.

Trať bude z důvodu výluky pro dotčené vlaky linky U11 zcela neprůjezdná. Dotčené osobní vlaky linky U11 nahradí autobusová doprava v úseku Libochovice (Louny) Louny město a zpět. „V úseku Louny Louny město je veden souběžně vlak i autobusy náhradní dopravy. Přestup mezi vlakem a autobusem náhradní dopravy je možný pouze ve stanici Louny. Ve stanici Louny není nutné přestupovat mezi spoji náhradní dopravy, náhradní doprava je vedena v celém úseku Libochovice Louny město,“ řekla Jana Hinterholzingerová z Českých drah.

Túto správu nájdete na tomto odkaze.

České dráhy přicházejí o dotované spoje. Firma propouští a musí šetřit

České dráhy pomalu ztrácejí pozice na poli dotovaných spojů. Tento týden přišly zprávy hned o dvou linkách. Soukromá konkurence byla levnější. Ředitel Českých drah Ivan Bednárik nyní pro Českou televizi přiznal, že firma musí výrazně ušetřit na nákladech, aby dokázala v podobných tendrech uspět. Propouští bezmála devadesát lidí – a to je zřejmě jen začátek.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

ZANIKLÉ TRATĚ: Tudy se vozilo uhlí. Po stopách vleček kladenského revíru

Další díl seriálu Zaniklé tratě bude trochu neobvyklý. Nebudeme se věnovat jenom jednomu úseku, ale hned pěti. Podíváme se na dráhy, které se významně zasloužily o rozvoj průmyslu u nás. Zamíříme na Kladensko zmapovat bývalé uhelné vlečky tamních dolů.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Železničáři chtějí zbourat most přes Orlík. Nesouhlasí památkáři i místní

Památkáři se snaží zachovat železniční most v Červené nad Vltavou a udělat z něj kulturní památku. Podle Správy železnic je objekt z 19. století ve špatném stavu a vlakové dopravě už nevyhovuje. Státní firma ho chce zbourat a postavit nový. S demolicí nesouhlasí ani místní.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Stavba tramvajové trati: uzavírky na Nových Sadech začínají

První měsíc má za sebou stavba tramvajové trati na olomoucké Nové Sady. Připravena byla plocha stavby vykácením vybraných stromů a zbourán dům v Rooseveltově ulici, který stál v cestě pokračování trati. V dubnu se těžiště stavebních prací přesune do Zikovy ulice. Pracovat se ale bude i na jiných místech.

Celú správu aj fotogalériu nájdete na tomto odkaze.

Pokračuje vyšetřování velké vlakové nehody na Tchaj-wanu...

Pokračuje vyšetřování velké vlakové nehody na Tchaj-wanu. Za desítky mrtvých asi může nezabrzděný náklaďák

Vyšetřovatelé nejhoršího tchaj-wanského vlakového neštěstí za posledních 70 let, která si vyžádala nejméně 50 životů, se domnívají, že nešlo střet způsobil nedbale zaparkovaný nákladní vůz, který sjel na trať. Tamní prokuratura žádá zatykač pro stavbyvedoucího, který měl náklaďák na starosti. Soud zadrženého propustil na kauci. Žalobci se chtějí proti rozhodnutí soudu odvolat.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Z tratě přes Vysočinu bude po Velikonocích „dálnice“ pro vlaky, Pardubice přijdou o desítky spojů

Vlaky se začnou řídit pozměněným jízdním řádem. Změny si vyžádala oprava trati u Ústí nad Orlicí, Správa železnic se zároveň již připravuje na úplnou výluku trati u Blanska, která začne na podzim. Největší změnou je odklon většiny expresů Praha–Brno na trať přes Vysočinu. O část dosavadních spojů kvůli tomu přijdou Pardubice, cesta vlakem z Prahy do Brna se protáhne o necelou půlhodinu.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.