Dopravné správy

Arriva odstranila v Libereckém kraji německé nápisy z vlaků. Radní vysvětlili, za co padla pokuta

Společnost Arriva vlaky oznámila, že k dnešnímu dni odstranila všechny nedostatky s kvalitou vozidel v Libereckém kraji, za které ji kraj udělil pokutu 815 tisíc korun. Firma to oznámila v tiskové zprávě. Průvodčí jezdí s novým odbavovacím systémem, všechny vlaky jsou již počeštěné. Právě tyto závady kritizoval kraj nejvíce.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Do starších kĺbových autobusov bratislavskej MHD namontujú klimatizáciu

Do kĺbových autobusov bratislavskej MHD typu SOR NB 18 City, rok výroby 2010 a 2012, namontujú 68 kusov klimatizácií. Dopravný podnik Bratislava (DPB) koncom decembra podpísal zmluvu s firmou Zliner za 1 278 400 eur bez DPH. Firma vzišla z verejnej súťaže. Vyplýva to z oznámenia o výsledku verejného obstarávania zverejnenom vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

České dráhy dostanou posilu v turbulentní době. Do vedení míří zkušený právník

Po více než roce bude vedení Českých drah kompletní. Pátým členem představenstva se podle informací LN stane zkušený právník Petr Pavelec. V životopisu má prestižní adresy, jako advokátní kancelář White&Case, kde působil více než pět let, nebo představenstvo Českého aeroholdingu. Ve vedení firmy bude mít na starost oblast majetku.

Celou zprávu najdete na této stránce.

V centre Bratislavy električky opäť premávajú po svojich pôvodných trasách

Dopravný podnik Bratislava (DPB) obnovil premávku električkových liniek 3 a 9. Tie tak opäť v centre mesta premávajú po svojich pôvodných trasách a zastavujú aj na zastávke Blumentál. Dôvodom dopravných obmedzení v stredu podvečer bola zlomená koľajnica na Radlinského ulici.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Obliba dálkových vlaků RegioJetu roste

Dálkové vlaky RegioJetu loni přepravily 6,5 milionu lidí, meziročně o 600 tisíc více. Zájem rostl především o mezinárodní spoje z Prahy do Bratislavy a Vídně. Další čtyři miliony cestujících převezl RegioJet na slovenské regionální lince z Bratislavy do Komárna, uvedl ve středu v tiskové zprávě mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Druhý najnovší autobus nitrianskej MHD dostal celovozidlový polep

Od pondelka 13. januára 2020 vozidlo SOR NB 12 #NR-984GZ brázdi ulice Nitry s novou celovozidlovou reklamou na Kúpeľne Ptáček. Počet vozidiel spomínaného typu s kompletným reklamným polepom tak vzrástol z osem na deväť zo štrnásť.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Předběžná tržní konzultace k projektu nové železniční trati Drážďany – Praha

Ve středu 15. ledna 2020 se v Praze uskutečnila předběžná tržní konzultace zaměřená na seznámení potenciálních dodavatelů se způsobem zadávání veřejných zakázek, které budou Správa železnic a DB Netz AG realizovat v rámci společné přípravy přeshraničního Krušnohorského tunelu.

Podrobnosti najdete v přiložené TZ.

Vodiči Dopravného podniku mesta Košice majú problém

Vodiči Dopravného podniku mesta Košice (DPMK) majú problém pri otáčaní sa s autobusmi na linke č. 35 v lokalite Zelená stráň. Boria sa s tým od začiatku roka, keď bola ako novinka zavedená v MHD. DPMK ju zriadil ako reakciu na výhrady ľudí z Furče, že pešo sa odtiaľ nedá dostať k obchodnému centru Lidl na druhej strane cesty pre neexistujúce chodníky a priechody pre chodcov cez frekventovanú Herliansku ulicu.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Viník srážky na brněnském nádraží dál řídí vlaky, proti zákazu se odvolal

Strojvedoucí, který loni v březnu zavinil střet dvou vlaků na brněnském hlavním nádraží, se odvolal proti ročnímu trestu zákazu výkonu činnosti. Považuje ho za nepřiměřeně přísný, absolvoval nové zkoušky. Při nehodě se zranily přes dvě desítky lidí. Odvolání strojvedoucího začal projednávat Krajský soud v Brně, jednání po dokazování odročil na neurčito.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Autodopravcovia trvajú na znížení cestnej dane. Inak sa protesty obnovia

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) trvá na svojej požiadavke z protestnej akcie na zníženie dane z motorových vozidiel približne o 50 %. Pre agentúru SITA to v stredu povedal podpredseda UNAS Stanislav Skala v súvislosti s rokovaním o tejto téme, ktoré by sa malo konať vo štvrtok na Ministerstve financií SR aj s účasťou Združenia cestných dopravcov SR ČESMAD Slovakia. Ak vláda nesplní svoj sľub o znížení cestnej dane pre kamiónovú dopravu, UNAS podľa Skalu môže obnoviť svoj nedávny protest, ktorý trval sedem dní do pondelka 13. januára.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Ministerstvo vyčíslilo za nedostatky ve vlacích pokutu pro Arrivu

Ministerstvo dopravy vyčíslilo za nedostatky ve vlacích pokutu pro firmu Arriva na 670 tisíc korun. Zváží výpověď smlouvy, pokud služby dopravce nebudou v dohodnuté kvalitě. Za měsíc provozu provedlo ministerstvo ve vlacích Arrivy 23 kontrol. Další sankce budou za zpoždění nebo nevypravení vlaků.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Virtuálna zastávková tabuľa ako služba pre zákazníkov

Portál imhd.sk ponúka už niekoľko rokov bezplatnú službu virtuálnej zastávkovej tabule, ktorá poskytuje aktuálne odchody spojov MHD v reálnom čase z ľubovoľnej zastávky. Zobraziť sa dá nielen na počítači, ale aj na smartfóne, takže ju cestujúci môže mať stále pri sebe. Okrem skutočného odchodu si cestujúci tiež môže pozrieť to, či je vozidlo bezbariérové, v lete klimatizované a tiež aké meškanie mal daný spoj na poslednej zastávke.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Sfouknutý prach vrátil jihlavskou tramvaj do hry

Pět let čekalo na novou šanci torzo první jihlavské tramvaje. Původní záměr, proměnit ji v turisticky atraktivní odpočívadlo s historickým odkazem, překazilo v roce 2014 nečekané zařazení vozu na seznam kulturních památek. Že se věc vrátila do hry, nyní způsobila reorganizace radničních odborů, v jejímž rámci se takříkajíc sfouknul prach z desek.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Neporiadky v Dopravnom podniku mesta Košice?

V Dopravnom podniku mesta Košice (DPMK) sa prijímajú ľudia do kancelárií a nakupujú sa predražené zbytočnosti. Tvrdí to zdroj, ktorý sa obrátil na Korzár, ale želá si zostať v anonymite. „Od nástupu nového generálneho riaditeľa sa prijalo mnoho nových zamestnancov do TH sféry. Vzniklo veľa umelo vytvorených miest a oddelení. Už aj Smer vo vedení zakázal prijímať nových ľudí na neobsadené pozície, po voľbách plánoval znižovať stavy. Prebehol personálny audit za 25 000 eur bez DPH, veľa ľudí vyšlo nadbytočných,“ konkretizoval sťažovateľ.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Pražský dopravní podnik ukáže na webu skutečný čas, kdy přijede autobus

Na webu Pražské integrované dopravy začal fungovat vyhledávač, který ukazuje reálný čas odjezdu všech autobusů, tedy včetně informací o zpoždění. Do konce roku bude vyhledávač ukazovat i přesnější odjezdy tramvají a polohu MHD v online mapě.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Ples v opere sa zaobišiel bez výluky električiek

V sobotu 11. januára 2020 sa konal v historickej budove SND na Hviezdoslavovom námestí Ples v opere. Toto podujatie si každoročne so súhlasom magistrátu hlavného mesta vyžiadalo výluku električkovej dopravy na Jesenského a Mostovej z dôvodu zabepečenia nerušeného príchodu hostí plesu.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Na přejezdu v Uhříněvsi jsem ze strachu omdlel, hájí se u soudu kamioňák

Srbský řidič kamionu Uroš Andelović u Obvodního soudu pro Prahu 10 tvrdí, že ještě před srážkou s vlakem na přejezdu v Uhříněvsi upadl do bezvědomí. Stalo se tak podle něj z úleku. Nehoda se stala loni v září. Osmašedesátiletý muž u soudu čelí obžalobě z obecného ohrožení z nedbalosti a z poškození obecně prospěšného zařízení, za což mu hrozí až osm let vězení.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Pellegrini pod tlakom autodopravcov prisľúbil zmeny na zvýšenie ich konkurencieschopnosti

Premiér Peter Pellegrini dnes rokoval s predstaviteľmi dvoch najväčších združení autodopravcov, UNAS a ČESMAD. Po tlakom štrajku, ktorý zorganizovala Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) prisľúbil vypracovanie plánu a riešení ako zvýšiť ich konkurencieschopnosť.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Arriva má zaplatit 815 tisíc. Liberecký kraj dal firmě pokutu za zpoždění a další problémy

Pokutu 815 000 korun vyměřil Liberecký kraj společnosti Arriva za problémy v železniční dopravě. Důvodem je nedodržení smlouvy, zejména nedodržování jízdních řádů. Firma ale měla problém i s nefunkčním odbavovacím systémem, informační systém ve vlacích byl ještě na začátku ledna v němčině. Na dotaz ČTK to v úterý řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj). Arriva, zatím rozhodnutí nedostala, proto ho nechtěla komentovat.

Celou zprávu najdete na této stránke.

Pokuta za meškanie stavby Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály

Za doterajšie meškanie prác na rekonštrukcii Karlovesko-dúbravskej električkovej radiály v Bratislave môže zhotoviteľ - konzorcium firiem DK Radiála dostať zo strany hlavného mesta pokutu 270-tisíc eur.

Celú správu nájdete na tejto stránke.