Dopravné správy

Policie navrhla obžalovat mladíka, který podle ní strčil muže pod vlak metra

Pražská policie ukončila vyšetřování lednového pádu muže pod metro ve stanici Anděl a obviněného navrhla obžalovat ze smrtelného ublížení na zdraví. Podle dřívějších informací stíhá policie kvůli události mladíka, kterému bylo v době tragédie 16 let.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Vlakom do ČR: ZSSK optimalizuje, RegioJet zatiaľ bez obmedzení

Zaradenie Českej republiky do tzv. červenej zóny v súvislosti s vysokým počtom osôb nakazených ochorením COVID-19 ovplyvní aj vlakovú dopravu. Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v spolupráci s Českými dráhami (ČD) pristupuje k optimalizácii ponuky vlakových spojení medzi Slovenskom a Českom. Spoje železničného dopravcu RegioJet nebudú v nasledujúcich dňoch obmedzené a pôjdu podľa cestovného poriadku. 

Celú správu nájdete na tejto stránke.

RegioJet ukončí své spoje na Slovensku, nedohodl se s ministerstvem

Železniční dopravce RegioJet v pondělí ohlásil, že na Slovensku zahájil přípravy hromadného propouštění a ukončení přepravy cestujících na regionální trati z Bratislavy do Komárna, jejíž spoje dotuje stát. Kdo RegioJet zastoupí, slovenský resort dopravy zatím neoznámil. Není tak známo, zda ministerstvo do budoucna počítá s využitím služeb českého dopravce.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Dopravný podnik mesta Prešov hľadá nových vodičov

Dopravný podnik mesta Prešov, a.s. hľadá nových pracovníkov na pozíciu vodič MHD. Noví vodiči uzavrú pracovný pomer na dobu určitú a budú obsluhovať linky mestskej hromadnej dopravy v Prešove obsluhovaných DPMP, a.s. v súlade s platnou legislatívou. 

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Nový podchod v Kolíně zajistí bezbariérový přístup k nástupištím

Nejfrekventovanější středočeskou železniční stanici, nádraží v Kolíně, čeká další stavební úprava, která přispěje k vyššímu komfortu pro cestující. Po zmodernizované nádražní budově tam přibude nový podchod s plně bezbariérovým přístupem na nástupiště. Správa železnic aktuálně vypisuje zakázku na zhotovitele této stavby. Samotné práce by pak měly odstartovat v březnu příštího roku.

Více informací najdete v tiskové zprávě v příloze.

Výluky na tratiach ŽSR v 39. týždni - stredné Slovensko

Prehľad výluk na sieti ŽSR počas nasledujúceho kalendárneho týždňa v tabuľkovej podobe nájdete na tejto stránke.

Dvoumiliardovou opravu vozovny Slovany v Plzni vyhrálo sdružení vedené Metrostavem

Jediný zájemce se přihlásil do soutěže na rekonstrukci tramvajové vozovny v Plzni na Slovanech. Plzeňské městské dopravní podniky (PMDP) dnes podepsaly smlouvu se sdružením, které vede Metrostav. Jeho členy jsou ještě firmy Berger Bohemia a slovenská TSS Grade. Nikdo jiný nabídku nepodal.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluky na tratiach ŽSR v 39. týždni - východné a západné Slovensko

Prehľad výluk na sieti ŽSR počas nasledujúceho kalendárneho týždňa v tabuľkovej podobe nájdete na tejto stránke.

Stát spustil prodeje jízdenek jednotného tarifu i přes e-shop, zatím stále na dvou tratích

Cestující na tratích mezi Českou Lípou a Rumburkem a Plzní a Mostem si od dnešního dne mohou koupit jednotnou jízdenku pro všechny dopravce i elektronicky.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Otvorili nový železničný tunel. Prezrite si, ako trať vidí rušňovodič

V stredu išiel vlak po starej trati medzi Považskou a Púchovom posledný krát. Od štvrtka sa už cestujúci vezú po novom úseku, ktorý oproti starému skráti cestu o štyri minúty. Poviete si, že je to len drobnosť. Hlavným benefitom je bezpečnosť a komfort.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Trilex ukázal první Siemens Desiro po modernizaci. Přibyly zásuvky i velká mapa na toaletě

Společnost Die Länderbahn (DLB) představila první z 26 jednotek Siemens Desiro, s kterými jezdí v česko-německo-polském pohraničí pod značkou Trilex, po rozsáhlé modernizaci. S jednotkami se budou cestující potkávat nejméně do roku 2031.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Autobusy na zavolanie využilo za prvý rok viac než tisíc ľudí

Službu Autobus na zavolanie využilo v Trnavskom kraji za prvý rok 1 380 ľudí z okolia Senice. Od 1. septembra minulého roka do konca augusta tohto roka si cestujúci zavolali autobus spolu 960-krát.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Příliš krátké nástupiště v Duchcově. K chybě se nikdo nemá, prodloužení se nechystá

Některé vlaky Českých drah se nevejdou k novému nástupišti v Duchcově a cestující tak mohou vystoupit jen přední částí soupravy. Za problém s vybudováním ale podle vyjádření ministerstva dopravy, Správy železnic a Českých drah vlastně nikdo nemůže.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Most na Tupého ulici v Bratislave od pondelka v rekonštrukcii

Od pondelka, 21. septembra, nebude možný prejazd motorových vozidiel v Bratislave na Tupého ulici, kvôli rekonštrukcii obslužného mosta ŽSR ponad železničnú trať.

Viac informácií v priloženej tlačovej správe.

Zlín se rizikových přejezdů zbaví elektrizací, Rožnov novou křižovatkou

Nejvíce nehod na železničních přejezdech ve Zlínském kraji se letos stává na trati mezi Otrokovicemi a Vizovicemi, konkrétně na přejezdech ve zlínských částech Příluky a na Podvesná. „Mezi rizikové je možné zařadit i přejezd v Rožnově pod Radhoštěm,“ upozorňuje Drážní inspekce.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Česká republika na rizikovom zozname ovplyvní aj vlakové spojenia

Po zaradení Českej republiky do rizikovej skupiny krajín Európskej únie zo strany slovenského Ústredného krízového štábu pristúpila Železničná spoločnosť Slovensko k optimalizácii vlakových spojení medzi krajinami. Cestovné doklady na zrušené vlakové spoje budú nahradené cestujúcim v plnej hodnote bez storno poplatku. ZSSK v spolupráci s Českými dráhami (ČD) od 18. septembra upravila vlakové spojenia.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Viník a tři další lidé zemřeli, policie případ srážky auta s vlakem odložila

Policie odložila vyšetřování tragické srážky osobního auta s vlakem u Kamenného Újezda nedaleko Nýřan na Plzeňsku, kterou nepřežili čtyři lidé. Podle vyšetřovatelů je viníkem čtyřiadvacetiletý řidič, který nedal na železničním přejezdu vlaku přednost. Sám se stal obětí nehody, a proto jej nelze trestně stíhat.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Dodávka nových trolejbusov do Prešova sa začala

Vo štvrtok 17. septembra 2020 prešiel bránami Dopravného podniku mesta Prešov, a. s. prvý z desiatich nových trolejbusov z uplatnenej opcie, konkrétne kĺbový trolejbus Škoda 31 Tr SOR. V priebehu ďalších dní budú postupne dodané ešte zvyšné trolejbusy 31 Tr SOR (5 ks) a 30 Tr SOR (4 ks). Jedná sa o dodávku trolejbusov z opcie, ktorú si dopravný podnik uplatnil na prelome rokov 2019 a 2020. V rámci projektu "DPMP, Modernizácia vozového parku trolejbusov v Prešove" bola už v rokoch 2016 a 2017 realizovaná dodávka 10 trolejbusov Škoda 31 Tr SOR a 5 trolejbusov Škoda 30 Tr SOR.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Policajti jsou parchanti, psal vandal na podlahu kupé. Čekali ho na nádraží

Podlahu a zdi vlakového kupé využil na Prostějovsku mladík pod vlivem drog k vyjádření své tvořivosti a osobních názorů. Ty se týkaly mimo jiné jeho vztahu k policistům, netušil přitom, že zanedlouho skončí v jejich rukou.

Celou zprávu najdete na této stránce.

DPMK v rámci Európskeho týždňa mobility opäť ponúka možnosť zakúpiť si Mestskú kartu za jedno euro

V rámci Európskeho týždňa mobility, ktorý každoročne prebieha od 16. do 22. septembra, má DPMK pripravenú ponuku pre cestujúcich. Cestujúci, ktorí si doteraz neobstarali Mestskú kartu, majú možnosť zakúpiť si bezkontaktnú čipovú kartu (BČK) za výhodnú cenu 1 €. Akcia trvá v období od 17. do 22. septembra 2020. 

Celú správu nájdete na tejto stránke.