Dopravné správy

FlixBus se chystá na akciovou burzu

Německá společnost FlixMobility, která provozuje autobusového přepravce FlixBus a železničního přepravce FlixTrain, plánuje expanzi a finanční prostředky hodlá získat primární veřejnou nabídkou (IPO) na akciové burze. S odvoláním na informované zdroje to uvedla agentura Reuters. Budou-li podmínky na trhu příznivé, burzovní debut připadá v úvahu už v příštím roce.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Zmeny v regionálnych autobusoch IDS BK

V nedeľu 9. decembra 2018 vstupujú do platnosti aj nové cestovné poriadky regionálnych autobusov dopravcu Slovak Lines. Na základe požiadaviek obcí a cestujúcich bola na jednotlivých linkách zapracovaná ďalšia várka zmien. Nové cestovné poriadky je možné nájsť na stránkach IDS BK a Slovak Lines.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Investice Vsetína zamíří do nádraží a jeho okolí

Investice pro následující čtyři roky se ve Vsetíně budou týkat převážně prostoru před a za vlakovým nádražím. Akce, která se přelévá z minulého volebního období do toho současného, se počítá v desítkách milionů korun.

Celou zprávu najdete na této stránce.

O najzaujímavejších zmenách v grafikone

Od nedele 9. decembra začínajú platiť zmeny v doprave Železničnej spoločnosti Slovensko, pretože sa tak ako každý rok mení cestovný poriadok. V tridsiatom prvom diele podcastu Točňa hovoríme o najzaujímavejších zmenách v grafikone a o novinkách u národného dopravcu.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Vlaky už jezdí nejdelším tunelem v ČR

Od sobotního dopoledne začaly jezdit vlaky s cestujícími i severním tubusem nejdelšího tunelu v ČR u Ejpovic u Plzně. Od nedělní půlnoci, kdy začne platit v celé republice nový jízdní řád, bude více než čtyřkilometrový tunel v plném provozu pode grafikonu, sdělila mluvčí Správy železniční dopravní cesty Radka Pistoriusová.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Rekonštrukcia strechy budovy ŽSR v Košiciach

Dobrý deň, do správ Rádia Košice by sme chceli zaradiť správu o dokončení rekonštrukčných prác na streche budovy Daňového úradu v Košiciach, ktorú tento rok zničil požiar a vlastníkom budovy sú ŽSR. Chcem Vás požiadať o viac informácií, keďže opravy by mali byť dokončené do konca roka 2018.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Králíci z klobouku vyučují chování v pražské MHD

Pražský dopravní podnik představil novou kampaň s názvem Slušnost a bezpečnost zaměřenou hlavně na děti a mládež. Hlavními protagonisty jsou Bob a Bobek, večerníčkoví Králíci z klobouku. Kampaň poběží tři roky a doprovází ji i mobilní aplikace s hrou.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Z Bratislavy do Zürichu vlakom za menej ako 10 hodín

Cestujúci z Bratislavy sa do švajčiarskeho Zürichu dostanú rýchlovlakom za necelých 10 hodín bez prestupu. Je to významný krok k rýchlejšiemu a častejšiemu spojeniu smerom na západ. Vo štvrtok to povedal generálny riaditeľ národného dopravcu Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) Filip Hlubocký počas predstavenia vlakového prepojenia Railjet xpress, ktoré je výsledkom spolupráce s rakúskou železničnou spoločnosťou ÖBB. Začne premávať 9. decembra 2018

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Podaří se zachránit nádraží v Náměšti na Hané?

Nadšenec do historie Martin Kašpar se peticí pokouší zvrátit již téměř zpečetěný osud historického nádraží v Náměšti na Hané. Správa železnic chce 130 let starou a dnes značně zchátralou budovu zbourat.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Železnice plánujú modernizovať vlakovú dopravu aj na východe

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) plánuje aj v Košickom a Prešovskom kraji modernizovať vlakovú dopravu. Na niektorých linkách budú jazdiť výlučne iba nové, respektíve modernizované vlaky. Zmeny súvisia s novým cestovným poriadkom, ktorý platí od nedele (9.12.).

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Zítra začíná roční výluka na brněnském hlavním nádraží

Zítra se na brněnském hlavním nádraží zahájí rozsáhlá rekonstrukce zabezpečovacího zařízení. Práce na následující jeden rok výrazně ovlivní cestování vlakem v jihomoravské metropoli.

Dnes se dokončují práce, současně probíhá finální úklid, na dolním nádraží. Úderem půlnoci začnou tímto nádražím projíždět vlaky. K dispozici je nový přístřešek, podchod a výtahy, které zajistí bezproblémové cestování imobilním spoluobčanům, starším lidem či rodičům s kočárky. Cestující mají k dispozici mobilní čekárnu se sociálním zázemím. Do konce prosince zprovozní SŽDC také zrekonstruované prostory v objektu Českých drah, kde budou další čekárny, pokladny a sociální zařízení. Všechny prostory pro cestující, včetně mobilních, jsou bezbariérové.

Po celou dobu roční výluky bude brněnské hlavní nádraží neprůjezdné. Poslední vlak, který dnes projede hlavním nádražím podle stávajícího jízdního řádu bude IC 573 „Metropolitan“ s pravidelným odjezdem z Prahy v 21:56 a příjezdem do Brna 23:54. Další vlaky po dnešní půlnoci již pojedou podle nového jízdního řádu a využijí jiná brněnská nádraží, především pak dolní nádraží.

Bližší informace naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Premávka vianočného trolejbusu v Žiline

Vianočný trolejbus začína svoju ďalšiu sezónu. Rovnako ako v minulých troch rokoch sa jedná o vozidlo Škoda 30 Tr SOR #260, výzdoba na ňom je však mierne pozmenená. V prevádzke je od 5. do konca decembra 2018 na pravidelných spojoch rôznych trolejbusových liniek.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

DÚ schválil nové názvy zastávek

V minulých týdnech byly úřadem schváleny nové názvy budoucích zastávek. Výstavba zastávek je výsledkem shody mezi obcemi, krajem a Správou železniční dopravní cesty. Všechna budoucí nástupní místa leží na tratích v Ústeckém kraji.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Od nedele bude platiť nový grafikon vlakovej dopravy

Od nedele 9. decembra 2018 vstúpi do platnosti nový grafikon vlakovej dopravy pre obdobie 2018/2019. V rámci vlakov, ktoré sú zahrnuté do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji, neprichádza k zmenám v počte vlakov. Rozsah regionálnych vlakov, ktoré boli zavedené v roku 2018, zostáva zachovaný. Zmeny sa týkajú najmä časovej polohy odchodov jednotlivých vlakov.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Lucembursko zavede hromadnou dopravu zdarma

Lucemburské velkovévodství se příští léto stane prvním státem na světě, který plošně zavádí hromadnou dopravu zdarma. Ve středu to během slavnostního vstupu do funkce slíbil staronový premiér země Xavier Bettel. Kromě toho jeho vláda také zvažuje legalizaci konopí pro rekreační účely.

Celou zprávu najdete na této stránce.

V nedeľu na košické koľaje vyrazí Mikulášska električka

Aj tento rok sa môžu deti tešiť na Čertovskú jazdu Mikulášskou električkou. Košický dopravný podnik ju naplánoval na nedeľu 9. decembra 2018. Mikulášska električka bude premávať zadarmo v čase od 13:00 do 17:00 na predĺženej linke 6 medzi Staničným námestím a Havlíčkovou.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Setkání SŽDC s dopravci na téma dodávek elektřiny

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes uspořádala další setkání se zástupci železničních osobních dopravců (České dráhy, LEO Express Global a RegioJet) a sdružení ŽESNAD zastupujícího většinu železničních nákladních dopravců působících v České republice. Cílem setkání bylo informovat o výsledcích nákupu trakční elektřiny a o její ceně na rok 2019 v procesu zúčtování trakční spotřeby.

Více se dozvíte v přiložené tiskové zprávě.

Cesta rýchlikom medzi Bratislavou a Košicami sa skráti o 10 minút

Cesta rýchlikom medzi Bratislavou a Košicami sa skráti o 10 minút na 5 hodín a 40 minút.  Denne bude medzi týmto mestami premávať sedem párov rýchlikov, budú jazdiť 4 páry vlakov Inter City. Najrýchlejší vlak InterCity absolvuje túto trasu za 4 hodiny a 36 minút, ostatné vlaky InterCity za maximálne 4 hodiny 50 minút. V utorok o tom informoval národný dopravca Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) v rámci Cestovného poriadku 2018/2019, ktorý vstúpi do platnosti v nedeľu 9. decembra.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Tendry SŽDC za miliardy

Správce železnic schválil parametry výběrových řízení pro šestici velkých železničních dopravních staveb. Mezi zakázkami za zhruba 13 miliard korun je kromě jiného dostavba jednoho z posledních chybějících úseků koridoru mezi Prahou a Českými Budějovicemi, nebo rekonstrukce trati z pražského Smíchova do Černošic.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Rekonštrukcia priecestí v žst. Martin

Dobrý deň, vďaka za tlačovú správu, no tá je už staršieho dáta, takže som očakával novšie informácie – čo sa už k dnešnému dňu urobilo a čo sa ešte urobí do konca roka - ak budú vhodné poveternostné podmienky. Navyše, nič sa nepíše o dvoch žel. priecestiach  na Ul. A. Bernoláka - Robotníckej, a na Ul. Čs. armády (t.j. južne a severne od žel. stanice Martin).

Pokračovanie nájdete na tejto stránke.