Dopravné správy

Práce na tuneli Diel, Milochov a premostenie Nosickej priehrady

Dobrý deň pripravujem článok o postupe rekonštrukcie železnice v úseku Púchov – Považská Bystrica. Prosím o informácie k téme. 1. Zaujímalo by ma v akom štádiu sú práce, ako stavbári pokračujú s výstavbou násypu, mostov , cestných nadjazdov v Nosiciach a Nimnici.

Odpoveď na túto aj ďalšie otázky nájdete na tejto stránke.

Veselý vláček v Karviné - zvláštní jízdy parního vlaku

V sobotu 8. června bude v Karviné a jejím okolí vozit milovníky železniční historie tzv. Veselý vláček. Do jeho čela se postaví parní lokomotiva 464.202 „Rosnička“, součástí soupravy budou vozy ze 40. a 50. let minulého století, tzv. Rybáky. Jízdy zvláštního vlaku proběhnou v rámci programu Dnů Karviné 2019, které se konají 7. a 8. června.

Podrobnosti naleznete v přiložené tiskové zprávě
.

Modernizácia železničného uzla Žilina

1. Je reálne, že zásahy sa budú vykonávať aj do samotnej stavby stanice? Ovplyvní plánovaná modernizácia uzla aj parkovisko? Akým spôsobom? Sú totiž už informácie, že nové parkovisko by malo vzniknúť práve ako súčasť stanice. Kde presne? Bude pre verejnosť alebo zamestnancov? Resp. bude mať väčšiu kapacitu ako to súčasné? Staré sa tak zruší?

Odpoveď na túto aj ďalšie otázky nájdete na tejto stránke.

Výluka na trati 273 Prostějov - Červenka

Provozovatel dráhy – Správa železniční dopravní cesty, vyhlásil na trati č. 273 Prostějov – Červenka ve dnech od 7. června, 7:00 hod. do 10. června 2019, 18:00 hod. nepřetržitou výluku traťové koleje v úseku Senice na Hané - Červenka.  

Dopravce České dráhy proto musí po dobu výluky všechny vlaky ve vyloučeném úseku nahradit náhradní autobusovou dopravou. Ta je organizována podle výlukového jízdního řádu. Upozorňujeme cestující, že autobusy náhradní dopravy jedou v odlišných časových polohách oproti pravidelnému jízdnímu řádu.

Spoj za vlak Os 13805 (Litovel předm. - Senice na Hané) je nahrazen autobusem již před zahájením výluky.


Informace k výluce najdou cestující na našich stránkách www.cd.cz/omezeniprovozu. Případné dotazy zodpoví i operátoři zákaznické linky 840 112 113.

Podrobnosti najdete v přiloženém výlukovém jízdním řádu.

Nehody a mimoriadnosti na tratiach ŽSR za 22. týždeň

V dvadsiatom druhom týždni evidovali Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) jednu zrážku vlaku s civilnou osobou v úseku Liptovská Teplá – Výh. Paludza. Dve zrážky auta s vlakom, bez zranenia účastníkov, zaevidovali ŽSR v úseku Brezno-Halny – Brezno na pasívnom priecestí a v úseku Tatranská Lomnica – Studený Potok, kedy došlo počas jazdy vlaku k nárazu auta do bočnej strany prechádzajúceho vlaku. Auto bolo po náraze odrazené mimo priechodného prierezu traťovej koľaje.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

SŽDC ukončila modernizaci stanice Karlovy Vary

Horní nádraží v Karlových Varech získalo moderní podobu, která odpovídá jeho významu lázeňského centra i krajského města. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes slavnostně ukončila celkovou přestavbu stanice. Cestujícím slouží už od roku 2017 nová výpravní budova, k níž přibyly nástupiště, nový podchod a výtahy. Úpravami prošly železniční svršek a spodek, trakční vedení i zabezpečovací zařízení. 

Tiskovou zprávu v celém znění naleznete v příloze.

Do Malých Karpát opäť Malokarpatským expresom (1.6. - 29.9.2019)

Od 1. júna do 29. septembra 2019 bude po tretí raz v prevádzke sezónna turistická autobusová linka z Bratislavy do výletných miest v Malých Karpatoch. Malokarpatský expres bude premávať počas voľných dní (víkendy a sviatky) a navyše aj v piatok 30. augusta z Bratislavy cez Svätý Jur, Pezinok, Modru, Zochovu chatu, Červený Kameň do Budmeríc.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Leo Express poprvé odhalil téměř hotové vlaky z Číny

Společnost Leo Express ukázala poprvé fotografie nové elektrické jednotky, která má jezdit po českých kolejích. První tři vlaky mají dorazit do Česka v polovině roku. Mělo by jít o první vlak vyrobený v Číně, který bude jezdit v Česku.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Čo bude nasledovať s hlavnou stanicou po MS v hokeji?

Poslali ste tlačovú správu o úpravách za 380-tisíc eur na žst. BA-hlavná stanica. Ďakujem, ale chýba mi v nej informácia o inštalácii 8 nových osobných pokladní, ktorú realizovala firma Project 1. Podľa zmluvy mala byť 1. etapa hotová do 20. apríla. Prosím to doplniť, prípadne aj s fotografiou. (Kde presne majú byť tie pokladne, kedy to bude hotové a čo bude so starými pokladňami?) 

Odpoveď na túto aj ďalšie otázky nájdete na tejto stránke.

 

Začíná příprava na ražbu tunelu Mezno na 4. koridoru

Na pomezí Středočeského a Jihočeského kraje se schyluje k ražbě druhého z tunelů na budovaném úseku Votice – Sudoměřice u Tábora. S příchodem června začnou podle Správy železniční dopravní cesty přípravné práce na tunelu Mezno. Ten bude měřit 840 metrů. Zahájení samotné ražby zatím nebylo upřesněno.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Ako na AVON Pochod 2019 výhodne? Predsa vlakom!

Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) sa už po piaty raz podujala byť partnerom a oficiálnym dopravcom AVON Pochodu. „Som presvedčený, že je potrebné, aby sme ako národný dopravca podporovali všetky aktivity, ktorých cieľom je pomáhať. Preto ma teší, že aj vďaka ZSSK sa na akcii môžu zúčastniť tisícky ľudí,“ uviedol Filip Hlubocký, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ ZSSK.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Rychlovlaky z Prahy do Drážďan by mohly jezdit za 31 let

Svézt se rychlodráhou z Prahy přes Ústí nad Labem do Drážďan by cestující podle odhadu železničářů mohli v roce 2050. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nyní pracuje na variantách trati. Konečnou verzi vybere ministerstvo dopravy.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka v úseku Medzibrodie nad Oravou – Dolný Kubín

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú 4. júna 2019 od 7.20 – 13.40 hod. realizovať výlukové práce v úseku Medzibrodie nad Oravou – Dolný Kubín. Dôvodom výlukových prác je bežná údržba koľaje a kosenie okolo trate.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Polsko láká. RegioJet i Leo Express nabídnou více spojů

Čeští dopravci před létem opět o něco zahustí spoje z České republiky do jižního Polska. RegioJet od dnešního dne rozšiřuje nabídku autobusových spojů z a do Krakova, nově přidal ranní spoj z Krakova (odjezd v 8:00 hodin) a Katowic (odjezd v 9:15) do Ostravy-Svinova (příjezd v 10:30).

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka v úseku Jesenské – Rimavská Sobota

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú 4. júna 2019 od 7.40 – 17.00 hod. a 5. júna 2019 v čase od 7.40 – 14.30 hod. realizovať výlukové práce v úseku Jesenské - Rimavská Sobota. V rámci výlukových prác pokračujú práce na oprave železničného priecestia v km 0,810 (SP 1179) spojené so zriadením novej celogumovej konštrukcie STRAIL.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Ropid má nového náměstka na příměstskou dopravu. Pšeničku střídá Haas

Jeden z největších objednatelů veřejné dopravy v Česku má nového šéfa pro příměstskou dopravu. Od 1. června nastupuje je pozici náměstka ředitele pro příměstskou dopravu a technický rozvoj Václav Haas. Na postu vystřídá Petra Pšeničku, který nastoupil do Ropidu v listopadu 2017.  Letos na jaře se Pšenička rozhodl z Ropidu odejít a věnovat se pouze svému poradenskému byznysu ve veřejné dopravě.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Do rakúskeho Hainburgu už len linkou 901 (od 10.6.2019)

Dopravca Slovak Lines Express ruší od 10. júna 2019 na svojej linke Bratislava - Viedeň premávku cez mesto Hainburg. Všetky spoje tejto linky budú po novom premávať po diaľnici. Cestujúci s predplatnými a karnetovými lístkami ich môžu vrátiť dopravcovi na náhradnej autobusovej stanici Mlynské nivy.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

PID rozšíří svůj systém dál od Prahy. Integrace čeká Příbramsko, nasadí větší autobusy

Rozšiřování systému Pražské integrované dopravy (PID) pokračuje do další oblasti Středočeského kraje. Ropid a IDSK jako organizátoři veřejné dopravy v Praze a Středních Čechách finišují s přípravou I. etapy integrace dopravy na Příbramsku. Ta by měla být spuštěna od 29. června.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka liniek 26, 27, 83 a N34 na Štepnej v Dúbravke (5. - 30.6.2019)

Pre opravu vozovky na Štepnej ulici bude táto ulica od 5. júna 2019 predbežne do konca júna 2019 zjednosmernená v smere od ulice Pri kríži po Žatevnú. Dotknuté linky 26, 27, 83 a N34 budú premávať jednosmerne po zmenených trasách:

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Francouzský Egis se spojil se Sudopem, zpracují studii na rychlovlaky do Ostravy

Největší francouzská projekční společnost na železnici Egis Rail se bude podílet na zpracování další studie proveditelnosti na stavbu vysokorychlostních tratí. Společně ve sdružení se Sudopem Praha podala podle hodnotící komise nejlepší nabídku na studii pro úsek (Brno) – Přerov – Ostrava. Vítězství sdružení potvrdily redakci Zdopravy.cz dva zdroje ze SŽDC, která zatím výsledek oficiálně nekomentuje kvůli běžící lhůtě na odvolání. Druhým účastníkem byl AF-City Plan.

Celou zprávu najdete na této stránce.