Dopravné správy

Tržby Alstomu v 3. kvartáli vzrástli o 10 %

Francúzsky výrobca rýchlovlakov Alstom vo štvrtok oznámil, že jeho tržby v 3. štvrťroku finančného roka 2018/18 vzrástli o 10 % a objednávky dosiahli nový rekord, najmä vďaka objednávkam služieb. Konkrétne, tržby Alstomu za tri mesiace do konca decembra 2018 stúpli na 2,01 miliardy eur z 1,83 miliardy eur v rovnakom období predchádzajúceho roka.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

JHMD se dohadují s Vysočinou o financování

Jestli to takhle půjde dál, tak v roce 2024 přestaneme jezdit. To vzkazuje šéfům hejtmanství Boris Čajánek, ředitel společnosti Jindřichohradecké místní dráhy. Ta nyní vede s Vysočinou spor o to, kolik peněz by jí mělo hejtmanství zaplatit, jako kompenzaci ztráty na železničních trasách, které vedou krajem.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Rokovaní o kolektívnej zmluve ŽSR pokročilo

Rokovania o návrhu kolektívnej zmluvy 2019 – 2020 medzi Železnicami Slovenskej republiky (ŽSR) a odborovými organizáciami sa vyvíjajú konštruktívne. Uviedol to hovorca železníc Michal Lukáč po utorkovom rokovaní s tým, že vo väčšine bodov došlo k dohode. Piate kolo rokovaní o návrhu kolektívnej zmluvy sa podľa hovorcu ŽSR nieslo v racionálnom duchu. „Vo väčšine prerokovávaných bodov prišlo k dohode. Body, ktoré zostali otvorené, budú predmetom rokovania už o týždeň 23. 1. 2019,“ priblížil.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

RegioJet už má v Ústeckém kraji smlouvu

Společnost RegioJet získala první smlouvu na provoz vlaků v závazku veřejné služby v České republice. Od prosince letošního roku bude jezdit na některých linkách Ústeckého kraje, hodnota kontraktu je 1,493 miliardy korun bez DPH. Kontrakt podepsal Ústecký kraj na konci loňského roku, tento týden ho zveřejnil v registru smluv.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Opitý rušňovodič DB a iné udalosti

Rušňovodič v Nemecku nastúpil do práce pod vplyvom alkoholu a zabudol zastaviť na jednej zo staníc. Čína urobí kroky na zníženie znečistenia, ktoré produkujú nákladné vozidlá. Projekt európskej Hodvábnej cesty obchádza Slovensko. To je niekoľko udalostí v skratke, ktoré podrobnejšie rozoberieme v tridsiatom šiestom diele podcastu Točňa. Pripravili sme prehľah zahraničných aktualít zo sveta železníc.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

„Mravce“ ze Zvolena pro KŽC do Prahy dorazily se zpožděním

Společnost ŽOS Zvolen dokončila výrobu nových motorových jednotek řady 813 pro společnost KŽC Doprava. Jejich dodávka má zpoždění. V Praze na lince S34 se mají objevit do konce března. Výrobce s vlaky už podnikl první zkušební jízdy, čeká je ještě schvalování v Česku. Původně měly jezdit už od začátku ledna.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka v úseku Haniska pri Košiciach – Veľká Ida

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú dňa 21. až 23. januára 2019, v čase od 7.10 hod. do 12.20 hod., realizovať výlukové práce v úseku Haniska pri Košiciach – Veľká Ida. V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizuje strojné odstraňovanie krovia a náletových drevín, vyvetvenie stromov a doťahovanie upevňovadiel.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Koridor u Chocně se napřímí pomocí tunelů

Centrální komise ministerstva dopravy (MD), která schvaluje všechny velké dopravní stavby, ukončila letité dohady o budoucnosti nejpomalejší části tratě Praha–Ostrava. Tento týden definitivně schválila pro koridorový úsek Ústí nad Orlicí–Choceň variantu se dvěma tunely.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Modernizácia trati Devínska Nová Ves – štátna hranica SR/ČR

1. Koľko by mala modernizácia stáť eur?

Odpoveď na túto aj ďalšie otázky nájdete na tejto stránke.

Uherský Brod straší nárůst počtu projíždějících vlaků

Lidé v Uherském Brodě se obávají, že kvůli plánovanému nárůstu počtu vlakových spojů ve Zlínském kraji ucpou auta čekající u závor frekventovanou křižovatku poblíž vlakového nádraží.  Když před několika dny krajští zastupitelé posvětili rozšíření vlakové dopravy o 1,3 milionu kilometrů ročně, bylo jejich cílem, aby cestující více jezdili po železnici. S trochou nadsázky se dá říci, že v Uherském Brodě kraj svůj záměr naplní skvěle.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Oprava tratí ŽSR

Dobrý deň, prosím Vás ešte o dopovedanie na nasledujúce otázky. 1. Čo bráni ŽSR zlepšovať infraštruktúru z peňazí, ktoré zo štátu dostáva? Mnoho ľudí tvrdí že peniaze ZSR vynakladajú neefektívne, čím sa to dá obhájiť? Čo by ŽSR potrebovali na to, aby sa peniaze vynakladali efektívne?

Odpoveď na túto aj ďalšie otázky nájdete na tejto stránke.

Koalice ve Varech sklízí kritiku, opozici se nelíbí MHD zdarma

Novému vedení karlovarské radnice končí pomyslná doba hájení. Vláda lázeňského města v čele s primátorkou Andreou Pfeffer-Ferklovou z vítězného hnutí ANO bude mít příští týden za sebou sto dní fungování.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Proces odstraňovania POTR

Dobrý deň, prosím Vás o odpovedanie na nasledujúce otázky. Ešte by som Vás chcel poprosiť o jednu informáciu. Keď sa na trati stane závada, ŽSR zavádzajú tzv. POTR. Aký je priemerný čas ich odstránenia?

Odpoveď nájdete na tejto stránke.

Středočeský kraj chce výrazně rozšířit PID za své hranice

Pražská integrovaná doprava (PID) by měla pod taktovkou Středočeského kraje ještě letos výrazně expandovat do sousedních regionů, a to především na železnici. Středočeský kraj za tímto účelem postupně uzavírá se sousedy smlouvy, které popisují rozsah spolupráce a také výpočet úhrady prokazatelné ztráty za linky překračující hranice krajů.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Poškodený majetok - Pezinok zastávka

Pekný deň prajem. V Pezinku na Železničnej stanici bola popísaná čakáreň a vytrhnutá skrinka zo steny. Viete nám poskytnúť bližšie informácie prípadne fotodokumentáciu? Ďakujem.

Odpoveď nájdete na tejto stránke.

AŽD Praha dokončila modernizaci hlavního železničního uzlu v Černé Hoře

Společnost AŽD Praha úspěšně nainstalovala a uvedla do provozu nejmodernější zabezpečovací zařízení v železniční stanici Podgorica, která je hlavním dopravním uzlem v Černé Hoře. Realizace celé zakázky za 6,1 milionu eur trvala 12 měsíců.

Podrobnosti naleznete v přiložené tiskové zprávě.

Rekonštrukcia žst. Zvolen

Dobrý deň, pán Lukáč. Prosím Vás o doplňujúce stanovisko k rekonštrukcii železničnej stanice vo Zvolene. Podľa stanoviska Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) je v štádiu zabezpečenia verejného obstarávania pre výber zhotoviteľa realizácie stavby na základe schválenej dokumentácie pre stavebné rozhodnutie. Ponuky na zhotoviteľa mali však pôvodne záujemcovia súťaže najskôr predkladať v júli minulého roka, potom sa termín presunul na jeseň (september). Najnovšie sa podľa všetkého hovorí o príprave nového obstarávania. Prečo sa musí realizovať nové verejné obstarávanie a prečo sa stále posúvajú termíny? V čom je (bol) problém? Kedy by sa mali predkladať nové ponuky?

Odpoveď na túto aj ďalšie otázky nájdete na tejto stránke.

Z Brna podruhé vyjel Kometa Expres, tentokrát do Ostravy

Přibližně hodinu trvalo „naloďování“ brněnských hokejových fanoušků do speciálního Kometa Expresu. Ten po poledni vyrazil z Brna do Ostravy, kde úřadující mistři extraligy nastoupí k zápasu proti Vítkovicím.  Do modro-bílé soupravy čítající patnáct vagonů se naskládali brněnští hokejisté, partneři klubu, zástupci obcí ze spolku Království Komety, děti i zhruba dvě stovky řadových fanoušků.

Celou zprávu najdete na této stránce.

 

Výluka v úseku Hlohovec – Leopoldov

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) dňa 19. januára 2019, v čase od 9.00 hod. do 14.10 hod., zrealizujú výlukové práce v železničnej stanici (ŽST) Leopoldov. V rámci tejto výluky sa v ŽST Leopoldov zrealizuje navarenie srdcovky, z dôvodu odstránenia defektoskopickej chyby.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Před 30 lety vyjel první vlak s asynchronním pohonem

Přesně před 30 lety - 18. ledna 1989 - vyjel první vlak tehdejších Československých státních drah dopravovaný lokomotivou s moderními asynchronními motory. Vlak se vydal na cestu z Prahy hlavního nádraží do Benešova u Prahy. Začalo tak praktické testování pohonu vlaků budoucnosti, který dnes využívají všechny moderní hnací vozidla Českých drah.


Ilustrační fotografie pochází z Archivu Škoda Transportation

Další podrobnosti najdete v přiložené tiskové zprávě.