Dopravné správy

Škoda 24 Tr Irisbus DPmP č. 705 s novou reklamou HAUS

V utorok 31. marca 2020 bol do premávky prvý raz nasadený trolejbus Škoda 24 Tr Irisbus #705 s novou celovozidlovou reklamou na železiarstvo HAUS. Reklama je vyhotovená v bielo-modrom prevedení a do nemalej miery môže pripomínať CVR PO-Car, ktorú nesie trolejbus #704.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Praha mohla na projektování Terminálu Smíchov ušetřit, levnější nabídku vyřadila

Sdružení firem Smích ON, v kterém jsou projekční společnosti AFRY CZ, Sagasta, Siebert + Talaš a Jakub Cigler architekti, se chce všemi možnými prostředky bránit proti vyloučení ze soutěže na projektování Terminálu Smíchov. Jejich nabídka byla o více než 13 milionů korun nižší než u sdružení vedeném Sudopem Praha.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka liniek 205, 208 a X72 DPB na Cintorínskej

Pre asfaltovacie práce v križovatke Cintorínska - Ul. 29. augusta v termíne od pondelka 6. apríla od 8:00 do utorka 7. apríla 2020 do ukončenia dennej premávky linky 205, 208 a X72 nebudú obsluhovať zastávku Ondrejský cintorín na Cintorínskej ulici.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Během nouzového stavu se z revizorů stali rozlévači dezinfekce. Průvodčí jen mávají

Více než osmdesátiprocentní propad počtu cestujících v pražské hromadné dopravě a doporučení hygieniků přiměly dopravní podnik i další dopravce „uklidit“ přepravní kontrolory do bezpečné zálohy. To však podle mluvčí dopravního podniku Anety Řehkové neznamená, že se několik desítek jeho revizorů nudí doma. Naopak.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Vrátenie predplatného cestovného lístka IDS BK počas zatvorenia zákazníckych centier

V týchto dňoch mnoho cestujúcich nevyužíva zakúpený predplatný cestovný lístok Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK). Tarifa IDS BK umožňuje cestujúcemu vrátiť predplatný lístok a získať tak späť alikvotnú finančnú čiastku na základe predloženej žiadosti. Žiadosť sa predkladá dopravcovi, ktorý predplatný cestovný lístok vydal (DPB, ZSSK, Slovak Lines, RegioJet). V súčasnosti sú však zákaznícke centrá dopravcov zatvorené a situácia sa pravdepodobne nezmení ani v najbližších týždňoch.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Stamilionový tendr Prahy na terminál Smíchov vzbuzuje pochyby

Příprava přestavby pražského smíchovského nádraží v moderní železniční a autobusový terminál se komplikuje. Když v pondělí radní vyhlásili vítězem stamilionové zakázky sdružení Metroprojektu a SUDOP, neskončila ještě lhůta pro odvolání konkurenčnímu sdružení vedenému firmou Afry. Ta nabízela přípravu projektu o 14 milionů levněji a z tendru byla vyloučena pro banální administrativní pochybení.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka v úseku Čečejovce – Moldava nad Bodvou

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú dňa 8. apríla 2020, v čase od 6.40 h do 9.30 h a v čase od 10.00 h do 12.00 h realizovať výlukové práce v úseku Čečejovce – Moldava nad Bodvou. V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizuje odstraňovanie anomálii bestykovej koľaji, oprava dilatačných škár, výmena defektoskopicky chybných koľajníc, doťahovanie upevňovadiel, úprava štrkového lôžka do profilu, strojné odstraňovanie krovia a náletových drevín.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Dopravci trpí pod tíhou koronaviru. České dráhy odhadují škody v miliardách korun

Koronavirová krize, kvůli které se snížily přepravy cestujících až na desetinu jejich původního počtu, způsobuje dopravcům v Česku obří ztráty v tržbách. Například České dráhy odhadují ekonomické dopady krize v řádech miliard korun, stamilionové škody očekávají i další dopravci.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Zrušenie bezplatnej prepravy cestujúcich v MHD Trenčín

Od pondelka 6. apríla 2020 bude trenčianska MHD opäť prepravovať cestujúcich podľa platnej tarify. Bezplatná preprava cestujúcich, ktorá bola zavedená od 18. marca bude zrušená. Podľa predstaviteľov mesta bola bezplatná preprava zavedená kvôli nedostatku ochranných prostriedkov. Tento nedostatok bol odstránený, preto sa mesto rozhodlo uvedenú výnimku zrušiť.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Jihomoravský kraj škrtá další vlaky i autobusy, celkem o zhruba desetinu

Veřejnou dopravu v Jihomoravském kraji čekají v příštích dnech další omezení. Důvodem je slabé využití většiny spojů. Dojde k omezení celkem o desetinu proti původnímu rozsahu, vlaky zmizí například z trati v úseku Boskovice – Velké Opatovice.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Bratislavský kraj posilňuje autobusové spoje na Záhorí a v okolí Senca

Bratislavský samosprávny kraj doplnil ďalšie spoje s účinnosťou od 1. a 2. apríla.Spoje sa pridávajú na základe pripomienok cestujúcich, informácií od vodičov, osobnej obhliadky a po vzájomnej spoločnej konzultácii s Bratislavskou integrovanou dopravou, a.s. a Slovak Lines, a.s.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Konec přepychu, veřejná doprava zažila šok a zotavení bude bolet

Práce, kterou odvedli v Česku dopravci i objednavatelé v posledních deseti letech, šla ze dne na den, jak se říká, cugrunt. Poslední dekáda byla bez nadsázky dekádou dopravního přepychu. Objednavatelé přidávali spoje v autobusové i železniční dopravě a vznikaly nové přestupní vazby. Když to přeženu, skoro pro každou babičku byl systém připraven přijet veřejným dopravním prostředkem. Konkurence vedla na řadě relací k velmi výraznému nárůstu kvality cestování, ceny pro zákazníky klesaly a cestujících přibývalo.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Vplyv súčasnej situácie na ŽSR

Ak ovplyvnila pandémia nového koronavírusu hospodárenie ŽSR? Klesli ŽSR v tejto súvislosti výnosy? Ak áno, do akej miery? Znížili sa prípadne aj náklady ŽSR? Aké následky môže mať súčasná situácia na ŽSR? O akých opatreniach sa uvažuje, ktoré by mohli pomôcť ŽSR prekonať súčasnú výnimočnú situáciu?

Odpoveď nájdete na tejto stránke.

Trolejbus byl před srážkou s tramvají v Brně neovladatelný, potvrdili znalci

Loňskou srážku tramvaje s trolejbusem, při níž se v centru Brna zranilo přes čtyřicet lidí, zavinila technická závada trolejbusu. Původní policejní závěr potvrdilo znalecké zkoumání. Řidič trolejbusu zůstává v pracovní neschopnosti.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Prevádzka vlakovej dopravy v čase pandémie

V akom režime pracujete v súčasnosti a nakoľko sa znížili počty vlakov osobnej a nákladnej dopravy, prípadne tony prepravovaného tovaru za obdobie mimoriadnych opatrení v marci?

Odpoveď nájdete na tejto stránke.

Terminál MHD v Liberci prošel dezinfekční lázní, má zabránit šíření viru

Lázeň v podobě dezinfekce podstoupily čtyři zastávky na dopravním terminálu Fügnerova v centru Liberce. Dopravní podnik se touto očistou snaží zabránit šíření nového typu koronaviru.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Vrátenie cestovných dokladov ZSSK

V súvislosti s vyhlásením mimoriadnej situácie na území Slovenskej republiky od 12. 3. 2020 z dôvodu šíriaceho koronavírusu spôsobujúceho ochorenie COVID-19 pristúpila Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) k obmedzeniam vo vnútroštátnej i medzinárodnej preprave. ZSSK až do odvolania vypláca zákazníkom návratky za zakúpené vnútroštátne a medzinárodné cestovné doklady bez sankcie za vrátenie dokladu (storna).

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Pandemie zastaví další vlaky kolem Prahy, nevyjedou ani rekreační spoje

Delší intervaly a méně spojů na hlavních tratích z metropole přinesou nová omezení vlakové dopravy plánovaná od pátku 3. dubna. Opatření diktované trvajícím nouzovým stavem odkládá také další integraci hromadné dopravy v některých regionech.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Z vlakovej stanice urobila fotoateliér

Bála sa, že niekto zavolá políciu za obnažovanie. To sa nestalo a z jedného fotenia na čadčianskej vlakovej stanici sa stalo niekoľko. Študentka Alžbeta Bobulová hovorí o inakosti, kráse, nekráse, dokonalosti v nedokonalých tvaroch a o tom, že svet by sa mal zastaviť.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

U přejezdu ve Studénce po tragédii pendolina blikají červeně i závory

Správa železnic (SŽ) nechala v pondělí nainstalovat výstražná červená světla na závory přejezdu ve Studénce, kde se v 2015 tragicky střetl kamion s pendolinem. Dílčí opatření předchází plánované přestavbě přejezdu za stovky milionů korun.

Celou zprávu najdete na této stránce.