Dopravné správy

Nádraží Vyšehrad sloužilo dopravě mezi roky 1872 a 1960, nyní chátrá

Praha - Vizitka železničního nádraží Praha-Vyšehrad, na jehož chátrající budovu byla kvůli nezaplaceným pokutám uvalena exekuce a zřejmě půjde do dražby:

- Nádraží v pražské čtvrti Vyšehrad vyrostlo v roce 1872 na takzvané Pražské spojovací dráze mezi Hlavním a Smíchovským nádražím a do provozu bylo uvedeno 15. září toho roku. Impozantní secesní budova pak byla vystavěna v letech 1904 až 1905 podle projektu Antonína Balšánka, spoluautora Obecního domu. Na konci května 1960 však nádraží přestalo sloužit dopravě a od té doby chátrá, byť bylo vyhlášeno kulturní památkou, stejně jako dřevěná čekárna. Ta byla v roce 2008 protizákonně zbourána a roku 2014 byla zrušena i výhybna a kolejiště připadlo do obvodu železniční stanice Praha-Smíchov.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Konec chátrání? Nádraží Vyšehrad nejspíš půjde do dražby, na budovu je uvalena exekuce

Na dlouhodobě chátrající budovu nádraží Vyšehrad v Praze byla uvalena exekuce a zřejmě půjde do dražby. Vyplývá to z exekučního příkazu, které má ČTK k dispozici. Důvodem jsou nezaplacené pokuty, které v minulosti kvůli špatnému stavu památkově chráněné budovy majitelům uložili památkáři. Praha chtěla dříve budovu odkoupit, ale nedomluvila se s majiteli na ceně. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) se město do případné dražby přihlásí.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Elektrifikácie železničných tratí v okolí Košíc

Železnice Slovenskej republiky v najbližšom čase elektrifikujú dve železničné trate v okolí Košíc. Aký však bude reálny prínos týchto investícií a prečo sa ŽSR rozhodli práve pre tieto úseky?

Železnice Slovenskej republiky pracovali v uplynulých rokoch na niekoľkých investičných akciách, tri z nich sa priamo týkajú východného Slovenska, z toho dve sú zamerané najmä na elektrifikáciu doteraz neelektrifikovaných úsekov. Jedná sa konkrétne o projekty "Elektrifikácia trate Haniska – Veľká Ida – Moldava nad Bodvou mesto", "Elektrifikácia trate Bánovce nad Ondavou - Humenné" a "Terminál integrovanej osobnej prepravy Trebišov", z ktorých práve prvý menovaný je v súčasnosti najďalej. V posledný júnový deň bola totiž podpísaná zmluva na výstavbu s úspešným uchádzačom, ktorý vzišiel z verejného obstarávania. Samotný projekt elektrifikácie ale sprevádza nemálo otáznikov ohľadom dôvodov výberu tohto úseku či finančnou alebo ekonomickou návratnosťou projektu.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Trať na Michalovce elektrifikujú. Stomiliónová investícia ušetrí 6,5 minúty

Na východnom Slovensku sú viaceré železničné úseky, ktoré nie sú elektrifikované.

Najviditeľnejší je ten medzi Bánovcami nad Ondavou v Michalovskom okrese a Humenným. Meria 33 a pol kilometra a bráni jazde vlakov osobnej dopravy v elektrickej trakcii na celej trase medzi Košicami a Humenným.

Elektrifikácia úseku by umožnila náhradu motorových vozidiel za elektrické na celej 97-kilometrovej trati. Ako upozornil Denník E, vlaky tam z ekonomických dôvodov teraz jazdia s dieselovými motormi aj na úsekoch, kde elektrické vedenie je.

Čítajte viac: https://dolnyzemplin.korzar.sme.sk/c/22706977/trat-na-michalovce-chce-stat-elektrifikovat-stomilionovy-zamer-usetri-65-minuty.html

Dráhy v Klatovech zprovoznily novou sanitární kolej, poslouží k očistě vlaků

Moderní servisní pracoviště pro celoroční úklid souprav, tzv. sanitární kolej, která má na délku sto metrů, v Klatovech uvedly do zkušební provozu České dráhy. Splňuje veškeré současné normy na ekologii a hygienu. Technologie umožní celoroční péči o čistotu a vybavení souprav Českých drah v náročných podhorských podmínkách Šumavy.

Sanitární kolej se nachází v prostoru železniční stanice Klatovy a díky tomu je snadno a rychle dostupná pro všechny vlaky. „Se zprovozněním nových vlakových souprav rostou požadavky na zajištění moderního zázemí pro úklid, především na jejich celoroční plnění vodou a odsávání retenčních nádrží. Bez funkčního vodního hospodářství nelze moderní soupravy provozovat. Splnění těchto požadavků naplňuje nová sanitární kolej, kterou jsme v areálu střediska údržby Klatovy vybudovali,“ říká ředitel Oblastního centra údržby Vladimír Janoušek.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Návrat nákladních tramvají (nejen) do Berlína?

Tlak na snižování emisí vede v posledních letech především v německy mluvících zemích k oprašování v minulosti běžných způsobů přepravy nákladů pomocí tramvají. Řada provozovatelů tramvají zkoumá (například Karlsruhe, Berlín, Frankfurt), jaké možnosti nabízí jejich tramvajová síť pro zajišťování městské logistiky. Heslo „náklad patří na koleje“ se tak přestává vztahovat jen na přesun přepravovaného zboží na železnici, ale také na možný přesun zboží na tramvajové koleje.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Za MHD platíte málo. Taky by roční kupón mohl stát 18 tisíc! Hřib uklidňuje cestující

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) na twitteru spustil velkou informační kampaň pro Pražany, kterým v sérii příspěvků představuje fungování Dopravního podniku Prahy. Hřib zejména akcentuje nízkou cenu jízdenek, která prý vůbec neodpovídá částce, jakou by lístek stál bez dotace města. „Věděli jste, že nedotovaný roční kupón na MHD by stál 18 000 Kč?“ ptá se v jednom z příspěvků Hřib.

Hřib na twitteru sérií příspěvků ve stylu encyklopedie vysvětluje, jak by bez podpory města pražský dopravní podnik nemohl existovat. „Věděli jste, že pražská veřejná doprava stojí město ročně kolem 20 miliard Kč? To je přibližně třetina daňových příjmů města. Přitom jízdné vydělá jen kolem 4 miliard Kč. Proto je to takový boj udržet jízdné co nejnižší. A jsem rád, že se nám to zatím daří,“ píše například Hřib.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Na dosah Budějovic vzduch léčí. Aby ve městě neškodil, jezděte MHD, doporučuje expert

Dopravní podnik města České Budějovice dbá na snižování emisní zátěže z dopravy, i proto podpořil lokální projekt Geomed zabývající se zdravotními dopady vdechovaného vzduchu. Odborníci z Geomedu pozorují zejména léčebné účinky inhalace šumavského ovzduší, ozdravnou procházku ale můžete svým plicím dopřát i v dosahu městské hromadné dopravy provozované DPMCB. Jaký vliv má vdechovaný vzduch na lidské zdraví a jak jeho kvalitě přispívají ekologizační snahy městských podniků, představil odborný seminář za účasti Dopravního podniku a Teplárny České Budějovice a.s..

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Vodičov v Čermeli neprinútil zastaviť na priecestí ani idúci vlak

Povinná „stopka“ sa vrátila na priecestie Košickej detskej historickej železnice, ktorá križuje pri rekreačnej lokalite Alpinka frekventovanú cestu II/ 547, smerujúcu na Jahodnú a Spiš.

Dopravná značka sa na toto miesto roky pravidelne vracala na začiatku sezónnej prevádzky obľúbenej atrakcie. Dôvodom bolo zvýšenie bezpečnosti. Tento rok sa však stopka pri koľajniciach neobjavila. Proti nej bol na jar správca komunikácie, ktorým je mesto Košice, ako aj polícia.

Čítajte viac: https://kosice.korzar.sme.sk/c/22708444/vodicov-v-cermeli-neprinutil-zastavit-na-priecesti-ani-iduci-vlak-vratili-tam-stopku.htm

V Polsku vykolejil rychlík do Berlína, narazil do náklaďáku

Německý vlak mířící z polského Štětína do Berlína narazil ve čtvrtek ráno na železničním přejezdu u obce Kolbaskowo na severozápadě Polska do nákladního automobilu. Dva vagony soupravy vykolejily, jeden skončil na střeše. Lehčí zranění utrpělo několik lidí. Železniční trať v oblasti je zablokovaná, napsal server onet.pl.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Doprava na Transsibírskej magistrále je po lejakoch naďalej obmedzená

Premávka na Transsibírskej magistrále v Rusku je naďalej obmedzená v dôsledku rozsiahlych škôd, ktoré na nej spôsobili minulotýždňové lejaky. Potrvá ešte približne desať dní, kým budú môcť na tejto najdlhšej železničnej trati sveta začať premávať všetky vlaky. Informovala o tom v stredu agentúra Interfax s odvolaním sa na riaditeľa ruských železníc Olega Belozerova.

Koncom minulého týždňa sa na ruskom Ďalekom východe zrútili počas prudkých lejakov viaceré mosty vrátane jedného v Zabajkalskom kraji, kadiaľ vedia táto svetoznáma trať, ktorá má z Moskvy do Vladivostoku dĺžku viac než 9000 kilometrov.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Modeláře inspirovala zaniklá železnice. Vláčky si pouští podle jízdních řádů

Až do nejmenších detailů dotváří parta z klubu železničních modelářů v České Lípě svoji modelovou dráhu. A své vláčky po ní pouští podle vlastních jízdních řádů. Po peripetiích s opakovaným stěhováním našli pro svůj koníček azyl v přízemním domku u depa kolejových vozidel, kde se jich aktuálně schází pět až šest.

„Pro nás je to především celoživotní záliba. A jen čirá radost z vylepšování i bádání v železniční minulosti, kdy zacházíme do naprostých maličkostí,“ říká člen klubu Jan Hackel, jemný mechanik, který celý život pracoval právě v zdejším depu na opravách přístrojů lokomotiv.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Historickú budovu meniarne v Starom Smokovci obnovujú rok

V Starom Smokovci vo Vysokých Tatrách po viac ako roku postupne končia s rekonštrukciou trakčnej meniarne Tatranskej elektrickej železnice (TEŽ).

Nachádza sa v historickej budove zo začiatku 20. storočia. Projekt obnovy za 2,28 milióna eur bez DPH financujú Železnice Slovenskej republiky. Ako informovala ich hovorkyňa Ria Feik Achbergerová, momentálne prebiehajú posledné práce, pričom termín dokončenia je plánovaný na august. Následne budovu odovzdajú do užívania. Zhotoviteľom stavby je bratislavská firma Texo Partner, a. s.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Desítka zásahů kvůli bouřce. U Hranic evakuovali hasiči cestující z vlaku

Následky večerní bouřky v Olomouckém kraji zaměstnaly hasiče zejména na Hranicku a Olomoucku. V souvislosti se středečními bouřemi evidují okolo deseti událostí. Řešit museli popadané stromy, zatopené zahradnictví i evakuaci cestujících z vlaku.

Strom v kolejišti zastavil železniční dopravu u města Hranice, situace se obešla bez zranění. Před desátou hodinou večer se mohly vlaky na trasu Hranice - Přerov vrátit. Překážku na trati evidovaly České dráhy také mezi Olomoucí a Grygovem.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

TRAGICKÁ ZRÁŽKA S VLAKOM Neprežila ju 40 -ročná žena ani jej psík

Na nechránenom železničnom priecestí neďaleko Skalických rybníkov v Trnavskom kraji vyhasol včera popoludní ľudský život.

Dopravní policajti aj policajti z obvodného oddelenia zasahovali na mieste tragickej udalosti, ktorá sa stala včera, krátko po 16-tej hodine neďaleko Skalických rybníkov. Zrážku s vlakom neprežila 40-ročná žena, o život prišiel aj jej pes. “Vodička išla po miestnej ceste od rybníkov smerom na hlavnú cestu. S autom vošla na nechránené železničné priecestie, rovno pod prichádzajúci osobný vlak. Zrážku neprežila ani ona, ani jej štvornohý kamarát,” približuje polícia.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Podchod u nádraží propojí západní a východní část Benešova

Přípravy na zahájení stavby prodloužení podchodu, vedoucího z autobusové části dopravního terminálu pod Nádražní ulicí a kolejištěm vlakového nádraží, finišují. Samotné práce by podle mluvčí Správy železnic (SŽ) Nely Friebové měly začít v úvodu druhého prázdninového měsíce.

„V rámci stavby dojde k prodloužení podchodu pod celým kolejištěm. Propojí se tak západní předměstí včetně přístupu k zámku Konopiště s východní částí města,“ uvedla mluvčí SŽ, investora stavby. Délka nové části podchodu bude 45,5 metru a jeho šířka čtyři metry. Výstup z podchodu na „konopišťské“ straně bude řešen schodištěm a výtahem pro zajištění bezbariérového přístupu.

Celú správu a fotogalériu nájdete na tomto odkaze.

Rakouské spolkové dráhy vypisují velké zakázky

Rakouské spolkové dráhy (ÖBB) investují do nových vlaků. Hlavní zakázka na 540 elektricky poháněných souprav byla zveřejněna v Úředním věstníku EU.

Dráhy plánují zakoupit až 270 elektrických vlaků o délce 75 metrů a dalších 270 o délce sto metrů. Jednat se bude o rámcovou dohodu. Dodávka 46 příměstských vlaků pro Vorarlberg a Tyrolsko od kanadského dodavatele Bombardier je již dva roky opožděná, neboť jejich dodavatel Alstom/ Bombardier neobdržel pro vlaky Talent povolení od Evropské železniční agentury. ÖBB podepsalo na konci roku 2016 se společností Bombardier rámcovou dohodu, která předpokládala nákup až 300 vlaků za téměř 1,8 miliardy eur.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.
 

Slovakia Travel propaguje dovolenku na Slovensku, chce inšpirovať

Spoločnosť Slovakia Travel spustila kampaň na propagáciu dovolenky na Slovensku. Moderátori v šiestich rádiách s celoslovenským pokrytím pravidelne prinášajú od júla do polovice septembra tipy na výlety po Slovensku so sloganom "Dovolenka na Slovensku - dobrý nápad". Kampaň zároveň prebieha aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram. Ústredným motívom kampane je otázka "Videli ste, že...," ktorá má inšpirovať dovolenkárov tráviť dovolenku na Slovensku.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Jindřich Berounský: Žluté tajemství české železnice

Radim Jančura jako dlouho obdivuhodný podnikatel původně v autobusové v dopravě má za sebou zásluhy za to, že dostal více lidí do veřejné dopravy, ale doposud nevíme, za jakou cenu.

Jeho žluté vlaky (původně Student Agency, následně RegioJet) slaví 10 let existence, která však představuje stejné výročí v podobě pohrdání českými zákony a svérázného překládání evropské legislativy. Pojem liberalizace železnice znamená v České republice „zadarmo pro Radima Jančuru žlutých vlaků více“. Z „otloukánka“ RegioJetu je protekční dopravce. Na hlavní trati republiky má přednost a dlouhodobě neplatí Správě železnic za dopravní cestu i trakční energii.

Celú komentár odborára nájdete na tomto odkaze.

Do Moskvy dorazil 40. „lvíček“

Společnost PK Transportnyje Sistěmy, která se stala v posledních letech dvorním dodavatelem nových nízkopodlažních tramvají pro hlavní město Ruské federace, dokončila dodávky 40 vozů 71-911EM přezdívaných „lvíček“. Celou dodávku zvládl výrobce v rekordně krátkém čase 4,5 měsíce, přestože smlouva obsahovala možnost dodání až do června 2022.

Sólo 100% nízkopodlažní vůz (s podestami pod sedadly) vybavený otočnými podvozky je určen pro až 155 cestujících, z toho 40 sedících, v jeho výbavě nechybí klimatizace salónu cestujících. Kromě Moskvy, která si vozidla objednala v září 2020, byly tramvaje tohoto typu předány také do dalších ruských měst, konkrétně do ljanovsku, Ulan-Ude, Permi a Iževsku. Celkem tak bylo vyrobeno již 123 „lvíčků“, v Moskvě jich ze 40 předaných vozů (ev. č. 30601 až 30640) jezdí momentálně v provozu s pasažéry 18.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.