Dopravné správy

Zrušenie zastávky DPmP Hypermarket Tesco

Od štvrtka 1. augusta 2019 dochádza k trvalému zrušeniu zastávky Hypermarket Tesco. Autobusové linky 39 a 45, ktoré doposiaľ vykonávali zachádzku na túto zastávku, budú presmerované priamo po Solivarskej ulici, kde zastavia na zastávke Škára, ktorá je od zrušenej zastávky vzdialená cca 290 metrov.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Polská bobina pro Arrivu je hotová a v nových barvách

Lokomotiva 140.052 bobina, kterou si společnost Arriva přivezla loni na podzim z Polska, už je po opravě a v novém „arriváckém“ kabátě. Absolvovala zkušební jízdy v režii opravny, dopravce ji má převzít příští týden. Jde o druhou bobinu ve flotile tuzemské Arrivy.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Považská lesná železnička by mohla voziť návštevníkov už na budúci rok

Po Kysuciach a Orave odvezie prvých návštevníkov aj lesná železnička na Liptove. Žilinský samosprávny kraj (ŽSK) predpokladá, že po skúšobnej prevádzke by sa prví návštevníci mohli Považskou lesnou železnicou previezť už na jar budúceho roka.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Výpravní budova v Uhlířských Janovicích opravena

V železniční stanici Uhlířské Janovice na Kutnohorsku se dnes uskutečnila slavnostní prezentace opravené výpravní budovy. Investorem akce byla Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), zhotovitelem prací společnost STRABAG Rail. Opravy probíhaly od loňského října do května letošního roku, jejich celková hodnota dosáhla 8,4 milionu korun.

Více se dozvíte v přiložené tiskové zprávě.

Tender na modernizáciu traťového úseku DNV – Kúty

Prosím o odpovedanie na nasledujúce otázky. V akom stave je tender na modernizáciu úseku DNV – Kúty?

Odpoveď na túto aj ďalšie otázky nájdete na tejto stránke.

Investice SŽDC do zabezpečení přejezdů

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) investuje ročně přibližně miliardu korun na zlepšení zabezpečení všech typů železničních přejezdů. Každý rok se tak zvýší úroveň zabezpečení na přibližně 150 úrovňových kříženích. Vzhledem k závažným střetnutím způsobeným nedodržováním pravidel silničního provozu jeho účastníky také aktuálně přehodnocuje pravidla pro přípravu dalších staveb, které souvisejí se zvyšováním bezpečnosti na železničních přejezdech.

Více se dozvíte v přiložené tiskové zprávě.

Nápisy na stenách v Podunajských Biskupiciach a na stanici Kvetoslavov

Minulý týždeň sa objavili rasistické nápisy na stenách stanice v Podunajských Biskupiciach a na stanici Kvetoslavov zastávka. ŽSR vie o týchto nápisoch? Kedy budú odstránené graffiti? Obrátilo ŽSR kvôli nápisom na políciu?

Odpoveď na túto aj ďalšie otázky nájdete na tejto stránke.

Rozsáhlá výluka železničního uzlu Jaroměř

Dovolujeme si Vám připomenout, že v období od 24. července do 14. prosince budou z důvodu rekonstrukce železniční stanice Jaroměř probíhat výluky Správy železniční dopravní cesty v úsecích Hradec Králové – Jaroměř – Dvůr Králové nad Labem – Stará Paka a Hradec Králové – Jaroměř – Česká Skalice. České dráhy nahradí dálkové i regionální vlaky autobusovou dopravou, která bude organizována podle výlukových jízdních řádů. V provozu bude několik různých linek náhradních autobusů, proto doporučujeme cestujícím, aby věnovali plánování cest přes Jaroměř zvýšenou pozornost.

Podrobnosti naleznete v přiložené tiskové zprávě nebo ve výlukových jízdních řádech, které budou z předstihem zveřejněny na www.cd.cz/omezeniprovozu.

Cesta vlakom z Prievidze do Bratislavy a Nitry sa môže skrátiť

Cestovanie vlakom z hornej Nitry smerom na Bratislavu a Nitru sa môže skrátiť aj o desať minút. Vyplýva to z rokovania správcu železničnej infraštruktúry Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) a Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK). Na rokovaní železnice informovali vedenia kraja, že chcú modernizovať vlakovú trať z Prievidze do Jelšoviec.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Soud poslal do vazby řidiče dodávky, která se na Rakovnicku střetla s vlakem

Soud v úterý poslal do vazby 25letého řidiče dodávky, která se v sobotu střetla na Rakovnicku u obce Příčina s osobním vlakem. Za obecné ohrožení z nedbalosti hrozí muži trest odnětí svobody na tři až 10 let, uvedla mluvčí středočeské policie Michaela Richterová. Jeden člověk při nehodě zemřel, dalších sedm se zranilo.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Krátkodobá výluka liniek 4, 29 a 70 na nábreží (20.7.2019 15:00 – 23:59)

Linky 29 a 70 budú skrátené, linka 4 pôjde v centre opačným okruhom. V sobotu 20. júla 2019 bude v čase po 15:00 uzavretá Jesenského ul. a časť nábrežia, čo si vyžiada zmenu liniek 4 29 a 70 nasledovne:

Pokračovanie nájdete na tejto stránke.

Při srážce s autem vykolejil na Lounsku rychlík, škoda je dvacet milionů

Na Lounsku vjelo osobní auto před rychlík z Mostu do Plzně. Vážně vypadající nehoda nakonec skončila jen jedním lehkým zraněním, vlak ale vykolejil a škoda je vysoká. Nehoda se stala v 7.55 hodin u Hořetic na přejezdu bez závor, zabezpečeném světelnou výstražnou signalizací.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Zriadenie zastávky Kúpalisko Lamač pre linky 30 a 130 DPB

Od pondelka 15. júla 2019 je zriadená nová zastávka Kúpalisko Lamač na ulici Pod násypom pre linky 30 a 130. Zastávka bude zriadená medzi zastávkami Pod násypom a Segnáre pri vstupe na kúpalisko v smere jazdy na Segnáre.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Leo Express chce z Polska do Prahy jezdit s Impulsy

Na českých kolejích by se mohla už od příštího jízdního řádu objevit nová elektrická jednotka. Společnost Leo Express se dohodla na spolupráci s polským dopravcem Koleje Dolnośląskie, podle které by mohly přímé spoje Vratislav – Praha obsluhovat elektrické jednotky Newag Impuls.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Projekt TIOP Trebišov

Rád by som spravil update k téme TIOP Trebišov. Podľa posledných informácií z januára, je hotová štúdia realizovateľnosti. V druhom kvartáli tohto roka ste avizovali vyhlásenie tendra na zhotoviteľa. Ak sa nemýlim, zatiaľ sa tak nestalo. 1. Napísali by ste mi prosím v akom štádiu sa aktuálne projekt nachádza? - boli už súťažné podklady posunuté na schválenie na Ministerstvo dopravy?

Odpoveď na túto aj ďalšie otázky nájdete na tejto stránke.

Místo žlutých vlaků zelené. RegioJet ukázal podobu souprav pro Ústecký kraj

RegioJet na konci roku vymění u svých prvních vlaků svoji typickou žlutou barvu za zelenou. Půjde o motorové jednotky řady 845, které firma nasadí pro provoz v Ústeckém kraji. RegioJet poprvé na vizualizacích ukázal, jak budou vlaky pro Ústecký kraj vypadat. Jde o podmínku Ústeckého kraje, který se snaží sjednotit všechny dopravní prostředky, na jejichž provoz přispívá, do jednotné zelené barvy. Stejně tak musí například AŽD Praha nalakovat do zelené barvy své motorové vozy RegioSprinter pro Švestkovou dráhu.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Nehody a mimoriadnosti na tratiach ŽSR za 28. týždeň

V dvadsiatom ôsmom týždni Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) neevidujú žiadnu zrážku civilnej osoby s vlakom ani žiadnu zrážku na priecestí. Napriek tomu Železnice Slovenskej republiky ako manažér infraštruktúry opakovane apelujú na všetkých vodičov, chodcov, cyklistov, aby si pred železničným priecestím počínali vždy mimoriadne opatrne, najmä sa presvedčili, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Soud zprostil obžaloby babičku, které vypadla vnučka z lanovky

Okresní soud v Semilech zprostil obžaloby babičku, které v lednu vypadla z lanovky v Harrachově vnučka a těžce se zranila. Za ublížení na zdraví z nedbalosti hrozilo ženě v krajním případě až roční vězení. Podle soudkyně nebylo prokázáno, že stal trestný čin.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Havária vlaku v Pakistane: Pri nešťastí zomrelo 11 ľudí, 30 osôb sa zranilo

Najmenej 11 ľudí prišlo o život a viac ako 30 osôb utrpelo zranenia pri nehode osobného vlaku, ku ktorej došlo vo štvrtok na východe Pakistanu, kde vlak narazil do odstaveného nákladného vagóna. Informovala o tom agentúra DPA s odvolaním sa na miestne zdroje. Osobný vlak smeroval z mesta Láhaur na východe krajiny do juhozápadnej provincie Balúčistán, keď vo štvrtok nadránom došlo k nehode, uviedol šéf tamojšej polície. Dodal, že rušeň sa pri náraze značne poškodil a došlo k vykoľajeniu najmenej troch vozňov.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Veřejné osvětlení stojí u kolejí v poli, z přesunu zastávky sešlo

Veřejné osvětlení stojí v poli, k nádraží se chodí kolejištěm, jinde není vidět na infotabuli. Správa železnic před dvěma týdny slavnostně otevřela opravenou železniční trať mezi Opočnem a Hronovem, ale kvůli omezeným financím z evropské dotace na ní zůstala řada nedodělků.

Celou zprávu najdete na této stránce.