Dopravné správy

Dopravnímu podniku České Budějovice hořel podruhé týž autobus

Na hlavním tahu z Českých Budějovic na Český Krumlov ráno hořel autobus městské hromadné dopravy. Vůz zastavil ve směru do krajského města u Litvínovic. Nikomu z 25 cestujících se nic nestalo. Jde však o stejný stroj, který hořel před sedmi měsíci v Hrdějovicích.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Policajti zabránili žene skočiť pod vlak

Policajti zachránili 52-ročnú ženu, ktorá na trenčianskej železničnej stanici chcela skočiť pod vlak. Už pred ich príchodom sa ju pokúšal upokojovať 54-ročný Trenčan. Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, privolaní policajti sa jej snažili úmysel vyhovoriť, bola však veľmi roztržitá a agresívna.

Celú správu nájdete na tejto stránke

V Havlíčkově Brodě pokračuje oprava nádraží

Po více než tříleté přestávce pokračuje rekonstrukce vlakového nádraží v Havlíčkově Brodě. Letos dělníci dokončí nástupiště, v dalších letech přijdou na řadu koleje. Cestující teď musejí k vagonům jinými cestami.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Podozrivý zo streľby v električke v Utrechte bude čeliť obvineniam z terorizmu

Muž podozrivý zo streľby v električke v holandskom Utrechte bude čeliť obvineniam z viacnásobnej vraždy alebo zabitia s teroristickým úmyslom. Informovali o tom holandskí prokurátori. Vo štvrtkovom stanovisku uviedli, že podozrivý, identifikovaný ako 37-ročný Gökmen Tanis narodený v Turecku, je tiež obvinený z pokusov o vraždu alebo zabitie a z vyhrážania sa teroristickým činom.

Celú správu nájdete na tejto stránke

Opilý cestující vystrčil řidiče z autobusu MHD do křoví a ukradl mu bundu

Ve středu večer v Broumarské ulici na Černém Mostě napadl opilý cestující řidiče autobusu, který ho žádal, aby vystoupil. Šoférovi dal pěstí a vyhodil ho z autobusu. Policie musela při zadržení muže použít donucovací prostředky.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka v úseku Kysak – Ličartovce – Drienovská Nová Ves

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú dňa 25. a 26. marca 2019, v čase od 8.40 h. do 13.50 h., realizovať výlukové práce v úseku Kysak – Ličartovce – Drienovská Nová Ves. V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku zrealizuje odstraňovanie anomálii bestykovej koľaji, oprava dilatačných škár, výmena a zváranie defektoskopicky chybných koľajníc, výmena a doťahovanie upevňovadiel, doplnenie a úprava štrkového lôžka do profilu.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Škodovka dodá nové trolejbusy do Pardubic

Společnost Škoda Electric uzavřela s Dopravním podnikem v Pardubicích smlouvu na dodávku pěti nových moderních dvanáctimetrových vozidel typu 32 Tr. Celková hodnota kontraktu je zhruba 50 milionů korun.

Více informací k tomuto tématu naleznete v přiložené tiskové zprávě.

ZSSK hľadá autora grafického stvárnenia exteriéru nových zubačiek

Železničná spoločnosť Slovensko vyhlásila súťaž na grafické stvárnenie exteriéru piatich nových hybridných tatranských zubačiek, ktoré by sa vo Vysokých Tatrách mali objaviť postupne od budúceho roka. Grafický návrh musí pozostávať z piatich navzájom súvisiacich ucelených grafík (pre každú ozubnicovú jednotku), ktoré by mali niesť symboly Vysokých Tatier. Každý návrh by mal pozostávať najviac zo štyroch farieb, pričom základnou farbou je červená.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Čínský prezident v Itálii bojuje za Hedvábnou stezku

Itálie a Čína chtějí prohloubit vzájemné obchodní vazby a posílit investice, řekl v pátek při návštěvě Říma čínský prezident Si Ťin-pching. V sobotu s italským premiérem Giuseppem Contem podepíšou dohodu, kterou se Itálie jako první stát skupiny G7 připojí k iniciativě One Belt One Road (nová Hedvábná stezka).

Celou zprávu najdete na této stránce.

Prezentačný Leonis Electric na linkách popradskej MHD

Dopravca SAD Poprad nasadil od februára 2019 do prevádzky na linkách MHD výrobcom zapožičaný elektrobus Troliga Bus Leonis Electric. Ide o predvádzacie vozidlo s prešovskou značkou PO-370GR. Elektrobus slúži ako náhrada za popradský elektrobus PP-654DU rovnakého typu, ktorý je odstavený.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

ČD prohrály spor se Škodovkou o více než miliardu za lokomotivy

Státní dopravce České dráhy neuspěl v soudním sporu se strojírenskou firmou Škoda Transportation o 1,2 miliardy korun za dodávku lokomotiv. Informaci Hospodářských novin zveřejnil dnes server IHNED.cz. Peníze přiřkla Škodě Transportation již dříve arbitráž. Dráhy chtěly výsledek arbitráže zvrátit. Podle Městského soudu v Praze ale rozhodnutí arbitrů platí.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Na bratislavskej Hlavnej stanici vypovedali ŽSR 28 nájomných zmlúv

Minister dopravy Á. Érsek začiatkom roka na pracovných raňajkách s novinármi povedal, že vedenie ŽSR vyzval, aby vypovedali zmluvy s prevádzkami s občerstvením na bratislavskej Hlavnej stanici. Vypovedali ŽSR už s niektorými nájomcami zmluvu. Ak nie, prečo? Ak áno, ktorých konkrétny prevádzok sa to týka?

Odpoveď nájdete na tejto stránke.

Praha zvažuje přejmenování Lítačky i Pražské integrované dopravy

Vedení Prahy jedná o přejmenování Pražské integrované dopravy (PID) na Metropolitní integrovaná doprava (MIND). V souvislosti s tím by se mohl změnit také název a grafická podoba karty MHD Lítačka. Důvodem je, že PID nefunguje pouze na území Prahy.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Aj na Kysuciach sú nehody najmä na železničných priecestiach

Vzhľadom k množiacim sa nehodám na železničných tratiach vás chcem poprosiť o informáciu, koľko takýchto nehôd ste zaznamenali vlani na tratiach v okrese Čadca a Kysucké Nové Mesto. Čo bolo príčinou, koľko bolo zranených. A ako to vyzerá od začiatku roka? Prosím, ak by ste mohli napísať, aj kto bol vinníkom. Tiež keby ste mi napísali, koľko bolo nehôd na týchto tratiach – úrazov, keď išlo o nepozornosť chodca alebo samovraždy

Odpoveď nájdete na tejto stránke.

Dojede tramvaj Liberec - Jablonec na spory?

Jabloneckého primátora dohání vlastní minulost. Milan Kroupa (ANO) je dnes kritikem dopravního podniku, MF DNES ale zjistila, že jeho firma inkasovala 600 tisíc od dopravního podniku v době, kdy jej řídil v současné době z korupce obviněný Luboš Wejnar.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Premávka trenčianskoteplickej električky počas Veľkonočnej nedele

V nedeľu 21. apríla 2019 opäť vyjde na svoju trať električka spájajúca Trenčiansku Teplú s Trenčianskymi Teplicami. Veľkonočnú nedeľu spríjemní návštevníkom aj folklórna skupina Bosoráci. Cestujúci budú mať v cene lístka aj občerstvenie v podobe horúceho čajú a punču.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Po měsíci mohou tramvaje v centru Olomouce opět jezdit normální rychlostí

Standardní dvacetikilometrovou rychlostí opět jezdí od začátku tohoto týdne tramvaje v centru Olomouce. Uplynulý téměř měsíc nemohly na ulici 8. května jet rychleji než pět kilometrů za hodinu, důvodem bylo propadlé podloží tamních kolejí.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Zmeny v MHD Banská Bystrica

Od 16. marca 2019 bola rozšírená možnosť nákupu cestovných lístkov aj na mobilnú aplikáciu. Aplikácia CVAK je dostupná v App Store, aj v Google Play.  V tejto súvislosti došlo k zmene cenníka cestovného v MHD Banská Bystrica, tarify MHD, ako aj prepravného poriadku.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

O projektu Modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) představila včera občanům Prahy 6 v Hotelu DAP v rámci veřejné besedy přínosy projektu Modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla. Setkání se zúčastnili starosta městské části Ondřej Kolář, radní Eva Smutná, zástupci SŽDC jako investora stavby a na 200 občanů Prahy 6.

Více se dozvíte v přiložené tiskové zprávě.

P. Horný odchádza z predstavenstva ZSSK do vedenia Českých dráh

Podpredseda predstavenstva a riaditeľ úseku ekonomiky a informačného manažmentu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Patrik Horný prechádza do vedenia Českých dráh (ČD). Misiu v ZSSK odovzdáva podľa vlastných slov nástupcovi v rastovej krivke.

Celú správu nájdete na tejto stránke.