Dopravné správy

Soud začne rozplétat zakázky SŽDC. Státní zástupce obžaloval šest lidí a Sudop Praha

Tři roky po velkém zátahu protikorupční policie na Správě železniční dopravní cesty a v některých dodavatelských firmách SŽDC doputoval celý případ k soudu. Státní zastupitelství navrhlo obžalovat celkem šest fyzických osob a jednu právnickou osobu. Informaci o obžalobě šesti lidí a jedné firmy za zmanipulování dvou tendrů oznámilo Vrchní státní zastupitelství. Jde o dvě zakázky pro SŽDC, které ale vzájemně nesouvisejí. K trestným činům mělo dojít v roce 2015. Městský soud dosud ve věci nenařídil jednání.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Zmeny v cestovných poriadkoch električiek a trolejbusov DPB

Od 27. mája 2019 budú platiť nové cestovné poriadky električiek a trolejbusov, ktoré prinášajú v prípade električkovej dopravy viaceré zlepšenia pre cestujúcich.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Největší zakázka na vodíkové vlaky. Němci objednali 27 iLintů

Německý dopravní svaz Rhein – Main Verkehrsverbund (RMV) spustil přes svoji firmu fahma zatím největší zakázku na vlaky jezdící na vodík. U Alstomu objednal celkem 27 jednotek Coradia iLint v hodnotě zhruba půl miliardy eur. O zakázce informovaly Alstom  a RMV v tiskové zprávě. Vlaky budou jezdit hlavně na trasách kolem Frankfurtu nad Mohanem, do plného provozu budou nasazeny v roce 2022.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výmena podvalov medzi žst. Heľpa a Polomka

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú realizovať výluku v dňoch 27. - 29. mája 2019 v čase od 9.25 hod. – 16.35 hod. medzi ŽST Heľpa – ŽST Polomka. V rámci tejto výluky v uvedenom úseku pokračujú práce na výmene podvalov, ktorú zabezpečuje na základe zmluvy externá firma.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Zoufalí cestující v ucpaném Brně prchají z MHD, v létě má být ještě hůř

Dopravní situace v Brně už delší dobu přivádí mnohé řidiče i cestující k šílenství, navíc se stále zhoršuje. Podepsal se na ní souběh mnoha náročných rekonstrukcí v ulicích, z nichž některé byly plánovány už několik let. A má být ještě hůř.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka v úseku Úľany nad Žitavou – Šurany

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) od 27. mája do 30. mája 2019 v čase od 7.45 – 13.20 hod. realizujú výlukové práce v úseku ŽST Úľany nad Žitavou – ŽST Šurany. V rámci tejto výluky sa v uvedenom úseku vykoná súvislá zmena koľajníc, oprava geometrickej polohy koľaje, úprava štrkového lôžka do predpísaného profilu a odstraňovanie defektoskopických závad.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

RegioJet chce od Flixbusu odškodné za nekalé praktiky, požaduje osm milionů

Firma Radima Jančury vyčíslila cenu opatření proti „predátorským“ cenám německého dopravce. Flixbus vstoupil před dvěma roky na český trh s ambicí stát se jedničkou. Konkurenční RegioJet však namítá, že si cestu k tomuto cíli zjednodušuje nekalým způsobem. A požaduje odškodné osm milionů korun.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka v úseku Sliač – Vlkanová

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú 27. – 30. mája a 2. júna v čase od 21.00 hod. do 24.00 hod. a v dňoch 27. – 31. mája a 3. júna v čase od 0.00 hod. – 3.45 hod. realizovať výlukové práce z dôvodu rekonštrukcie nástupišťa

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Letní změna rozšíří nabídku spojení do Bratislavy, vyjedou také plánované letní posilové vlaky

Letní změna jízdních řádů dálkových a mezinárodních vlaků rozšíří spojení Prahy a Bratislavy v kvalitě railjet. Začátkem června vyjedou také první plánované posilové spoje do Tater a v průběhu června také k Baltskému moři.

Další podrobnosti naleznete v přiložené tiskové zprávě.
  

Výluka v úseku Harmanec Jaskyňa - Čremošné

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú 27. mája v čase od 10.15 hod. – 13.45 hod. realizovať výlukové práce v úseku Harmanec Jaskyňa - Čremošné. V rámci tejto výluky sa v uvedenom úseku zrealizujú práce za účelom sanácie sklaného zárezu. Práce bude vykonávať externá firma.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Vlak plný úsměvů zamíří do Zlína

Jedním z tradičních partnerů zlínského filmového festivalu, který zítra vstoupí do svého 59. ročníku, jsou také České dráhy. Příští čtvrtek vyrazí z Prahy do Zlína speciální Vlak plný úsměvů, který na festival přiveze více než 250 dětí z dětských domovů z Pardubického a Olomouckého kraje. V dějišti filmového festivalu děti čeká bohatý program, který bude zahrnovat promítání filmů i návštěvu ZOO Lešná.

Podrobnosti naleznete v přiložené tiskové zprávě
.
 

Výmena podvalov v úseku trate Banská Štiavnica až Kozelník

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú dňa 27. – 31. mája 2019 v čase od 7.20 – 13.20 hod.  a od 1. júna od 8.00 - 13.20 hod. budú realizovať výluku v úseku medzi Banskou Štiavnicou až Kozelníkom. V rámci tejto výluky pokračujú práce spojené s výmenou podvalov.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Železničáře čeká převlékání. SŽDC představila nové uniformy

Výpravčí a další zaměstnance Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) čeká do dvou let převlékání do nových stejnokrojů. Za zhruba sedmdesát milionů korun dostanou uniformy z funkčního materiálu opatřené reflexními prvky. Tradiční červené čepice jim i nadále zůstanou.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka TEŽ v úseku Vyšné Hágy - Štrbské Pleso

V dňoch 27. - 31. mája 2019 (pondelok - piatok) bude prebiehať traťová výluka na Tatranskej elektrickej železnici v úseku Vyšné Hágy - Štrbské Pleso. [...] Električky budú v tomto úseku nahradené autobusovou dopravou ...

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Z Vršovic mizí koleje, začala rekonstrukce železniční stanice. Postupuje se od Nuslí

Čtyřmiliardová optimalizace traťového úseku 4. koridoru z Prahy-Hostivaře na hlavní nádraží pokročila po roce od zahájení do další fáze. Stavbaři se pustili do kompletní modernizace stanice Vršovice, která se mimo jiné rozšíří o jedno nástupiště.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Ministri dopravy V4 podpísali deklaráciu o vysokorýchlostnej železnici

Ministri dopravy štátov Vyšehradskej štvorky (V4) podpísali v utorok deklaráciu o spoločnom postupe pri výstavbe vysokorýchlostnej železnice. Tá by mala v nasledujúcich rokoch spojiť Budapešť, Bratislavu, Prahu a Varšavu. V súčasnosti sa na túto trať pripravuje štúdia uskutočniteľnosti

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Miliardový tendr v Královéhradeckém kraji přilákal devět dopravců

Z devíti nabídek bude vybírat Královéhradecký kraj vítěze soutěží na zajištění provozu autobusové regionální dopravy. Kromě stávajících dopravců jsou ve hře i dva noví hráči: Transdev a Z-Group. Uzávěrka nabídek na zajištění autobusové dopravy v kraji skončila ve čtvrtek. Největší veřejná zakázka v historii Královéhradeckého kraje má hodnotu 7,7 miliardy korun, vítězové tendrů mají zajistit dopravu do roku 2030.

Celou zprávu najdete na této stránce.

RegioJet plánuje v septembri nasadiť na trať Bratislava-Komárno poschodové vozne

Na trase medzi Bratislavou a Komárnom by od septembra na vybraných vlakových spojoch mali jazdiť poschodové vozne. Spoločnosť RegioJet, ktorá zabezpečuje dopravu na tejto trase, tak zvýši prepravnú kapacitu najvyťaženejších spojov jazdiacich v rannej a popoludňajšej špičke.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Pardubický kraj zveřejnil smlouvu s Českými drahami, modernizaci vlaků neřeší

Pardubický kraj zveřejnil podmínky, za jakých budou od prosince letošního roku s novým jízdním řádem jezdit na většině tratí České dráhy po dobu dalších deseti let. Obsahuje i detaily o tom, jaká vozidla budou kde jezdit, nemluví ale příliš o slibovaném zlepšení kvality vozidlového parku.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Starý železničný most v Trenčíne sa odpredá

Podľa našich informácií sa malo Ministerstvo dopravy dohodnúť s mestom Trenčín na odpredaji starého železničného mostu v Trenčíne. Je to jediný takýto objekt svojho  druhu, ktorý ste mali v majetku po modernizácii. Ako vnímate túto dohodu/predaj nevyužívaného majetku? Aké sú/boli ročné náklady na jeho údržbu? Máte príp. ešte na iných miestach väčšie majetky, ktoré nevyužívate a plánujete ich odpredať?

Odpoveď nájdete na tejto stránke.