Dopravné správy

Opravy na trati po vykoľajení vlaku pri Krompachoch

Môžete lajkovi vysvetliť, prečo trvalo viac než tri dni, kým sa podarilo v Krompachoch sprevádzkovať aspoň jednu koľaj na najdôležitejšej slovenskej trati? 

Odpoveď na túto aj ďalšie otázky nájdete na tejto stránke.

Pádu mostu ve Studénce se dalo mnohokrát zabránit, řekl soudu znalec

Okresní soud v Novém Jičíně začal znovu projednávat pád mostu, který se v srpnu 2008 ve Studénce zřítil před projíždějící rychlík. Na prvním líčení vypovídali znalci a vysvětlovali rozpory v posudcích.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Prevod majetku ŽSR mestu Považská Bystrica

Dobrý deň, vo finančnej komisii mesta, ktorá pracuje pri mestskom zastupiteľstve v Považskej Bystrici, odporučili schválenie prevodu majetku, ktorý vznikol pri rekonštrukcii železnice. 1. Zaujíma ma, aké nehnuteľnosti ste zatiaľ žiadali previesť do majetku mesta, hlavne či je medzi nimi cesta, ktorá vznikla ako obslužná komunikácia a vedie od bývalého železničného prejazdu (teraz ste tu budovali podchod pre peších) až po čerpaciu stanicu OMW.  Mesto ju plánuje využívať ako cyklotrasu, ľudí to zaujíma.

Odpoveď na túto aj ďalšie otázky nájdete na tejto stránke.

Železnici v Chropyni mají ustoupit dva domy, město je zásadně proti

Správa železniční dopravní cesty plánuje křížení železniční trati přes okrajovou část Chropyně na Kroměřížsku. Radnice nesouhlasí, protože by se musely bourat domy. Stavební úřad navíc řekl, že je tento záměr nepřípustný.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Železničnú dopravu pri Krompachoch čiastočne obnovili, podarilo sa opraviť jednu koľaj

Po sobotňajšom (16.2.) vykoľajení vlaku a poškodení oboch koľají pri železničnej stanici Krompachy sa v noci na stredu podarilo sprejazdniť jednu koľaj. Informoval o tom hovorca Železníc Slovenskej republiky Michal Lukáč.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Nové zabezpečení přejezdu se ve Studénce objeví v červenci

Nově vyvinuté světelné bezpečnostní zařízení se u nebezpečného železničního přejezdu ve Studénce na Novojičínsku objeví v červenci. Nainstaluje ho na své náklady pražská společnost Future Product Design (FPD), která zařízení na místě tragické srážky vlaku a nákladního auta, při níž v roce 2015 zemřeli tři cestující, testovala. Řekl to ředitel firmy Vladimír Kranz. Systém tam zůstane, než vznikne mimoúrovňové křížení silnice a železnice. V roce 2020 jej má začít za 700 milionů Kč budovat Správa železniční dopravní cesty.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Rekonštrukcia žst. Vrútky

Dobrý deň prajem, som stážistka pre aktuality.sk a aktuálne pripravujem tému o železničných staniciach. Chcela by som sa preto informovať, ako sú na tom stanice v Ružomberku a vo Vrútkach. Na svojej stránke máte zverejnené informácie pre média, kde som našla informácie pre Ružomberok. Chcela by som sa však spýtať: 1. Sú stanice v spomínaných mestách ako jediné na trati Bratislava – Košice bez veľkých informačných elektronických tabúľ?

Odpoveď na túto aj ďalšie otázky nájdete na tejto stránke.

Počet projetí na červenou na drahách loni stoupl o 13 procent na 142

Počet návěstidel projetých na červenou na české železnici loni meziročně vzrostl o 13 procent na 142. Více než tři čtvrtiny případů se staly ve stanicích na semaforech, které povolují vjezd a odjezd, nebo při posunu. Na tiskové konferenci Drážního úřadu to uvedl ředitel jeho provozně-technické sekce Jan Lehovec.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Rekonštrukcia žst. Rimavská Sobota

Dobrý deň, chcem sa Vás opýtať ohľadom železničnej stanice v Rimavskej Sobote. Podľa našich informácií by sa mala rekonštruovať. Viete mi túto informáciu potvrdiť? Ak áno, pôjde o celkovú rekonštrukciu stanice alebo len čiastkovú? Čo by sa malo na stanici rekonštruovať?

Odpoveď na tieto aj ďalšie otázky nájdete na tejto stránke.

SŽDC chce odstranit zatékání do haly pražského hlavního nádraží

Odbavovací hala hlavního nádraží v Praze vykazuje přes nedávnou kompletní rekonstrukci zásadní vadu. Na několika místech do haly zatéká, což Správa železniční dopravní cesty řeší provizorním ohrazením a kbelíky. Nyní se rozhodla ostudu odstranit.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ZSSK zaviedla na Záhorí SVS, plánuje ho aj na ďalších tratiach

Na konci roku 2018 zaviedla Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) samoobslužný výpravný systém (SVS) na dvoch tratiach na Záhorí Kúty – Skalica a Zohor – Záhorská Ves a plánuje ich zaviesť aj na ďalších tratiach na Slovensku. TASR o tom informoval hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Brusel chce do deseti let o 30 procent čistší autobusy a náklaďáky

Výrobci autobusů a nákladních automobilů budou muset do roku 2030 snížit o 30 procent emise oxidu uhličitého ve srovnání s letoškem. V úterý ráno se na tom shodl Evropský parlament s Radou EU.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Modernizácia uzla Žilina

Dobrý deň, kontaktujem Vás v súvislosti s plánovanou modernizáciou železničného uzla v Žiline, na ktorú by sa malo čoskoro spustiť verejné obstarávanie. Chcela by som vás preto požiadať o vyjadrenie sa k niekoľkým otázkam. 1. V akom časovom rozmedzí by sa mala realizovať modernizácia uzla? 

Odpoveď na túto aj ďalšie otázky nájdete na tejto stránke.

Vrcholí úsilí o zřízení dopravní fakulty v Karlových Varech

Smlouva mezi Karlovarským krajem a ČVUT o příchodu dopravní fakulty je před podpisem. Pokud projde únorovým zastupitelstvem, stane se plán jedním ze strategických projektů kraje. Karlovy Vary chtějí fakultu co nejblíže centru města. Na dopravní fakultě Českého vysokého učení technického (ČVUT) v kraji by se mohlo v budoucnu vzdělávat kolem šesti stovek studentů.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Odťahovať vykoľajené vagóny pomáhalaj ťažká hasičská technika

Odťahovať vykoľajené vagóny zo železničnej trate neďaleko stanice v Krompachochpomáha aj ťažká hasičská technika. Hovorca Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Michal Lukáč pre TASR uviedol, že s odstraňovaním vagónov začali v pondelok a práce potrvajú minimálne do polnoci

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Pardubice čeká modernizace hlavního nádraží

Pardubice po roce 2020 čeká modernizace vlakového nádraží společně s opravou klíčového silničního nadjezdu u nemocnice a řada dalších velkých staveb. V kombinaci se zrušením autobusového nádraží to hodně zkomplikuje život řidičům i cestujícím. Až letos na jaře soukromý investor vyklidí lihovar a v sousedství pardubického vlakového nádraží tak zmizí bezplatné parkoviště pro sto padesát aut, bude to jen takový předkrm toho, co řidiče v následujících letech čeká. Nic příjemného to nebude. V krajském městě se odehraje mnoho odkládaných investic najednou.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Nehody a mimoriadnosti na tratiach ŽSR za 7. týždeň

Minulý týždeň Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) zaznamenali jednu zrážku vlaku s civilnou osobou. V úseku Gelnica – Prakovce na zastávke Gelnica mesto zrazil a zranil osobný vlak osobu mužského pohlavia. Privolaná RZP poskytla zranenému ošetrenie a odviezla ho do nemocnice. Zmeškaný bol jeden vlak osobnej dopravy o viac ako dve hodiny. Zranenie hlavy s potrebou následnej hospitalizácie utrpela cestujúca v ŽST Levice, ktorá z vlaku vystupovala do jeho výprave a uvedení do pohybu.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Pádu mostu ve Studénce se dalo mnohokrát zabránit, řekl soudu znalec

Okresní soud v Novém Jičíně začal znovu projednávat pád mostu, který se v srpnu 2008 ve Studénce zřítil před projíždějící rychlík. Na prvním líčení vypovídali znalci a vysvětlovali rozpory v posudcích.  Deset a půl roku od nehody a takřka osm let soudních jednání. Jenže hledání spravedlnosti v železničním neštěstí, při kterém zemřelo osm lidí, se ocitlo takřka na začátku.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Vykoľajený vlak v Krompachoch

Po nehode súkromného nákladného vlaku, ktorá sa stala v sobotu (16.2.) neďaleko železničnej stanice Krompachy, jazdia osobné vlaky na severnej trase v núdzovom režime. Informoval o tom hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Dopravní podnik Liberce a Jablonce přišel o dotace

V nelehké finanční situaci je Dopravní podnik Liberce a Jablonce (DPMLJ). Na desítky milionů korun, které měl dostat z dotací, může zřejmě zapomenout. Kvůli policejnímu vyšetřování rozsáhlé korupční kauzy, se kterou je spojen, mu byla zastavená výplata 85,5 milionu korun z Evropské unie.

Celou zprávu najdete na této stránce.