Dopravné správy

Výluka v úseku Zlatná na Ostrove – Zemianska Olča

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú dňa 15. apríla 2019, v čase od 9:10 h. do 14:50 h., realizovať výlukové práce v úseku Zlatná na Ostrove – Zemianska Olča. V rámci tejto výluky sa v uvedenom medzistaničnom úseku  zrealizuje výmena koľajníc a ich následné zvarenie do bezstykovej koľaje.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Tramvaj dojede nejdál do Zdib, Jesenici a Průhonice zatím Praha neplánuje

Z plánů Prahy na tramvajové tratě z Prahy do Středočeského kraje se v současnosti připravuje pouze trať z Kobylis do Zdib, další zvažované trati do Jesenice a Průhonic zatím vedení města realizovat nebude.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka v úseku Rišňovce – Hlohovec

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) budú dňa 15. apríla 2019, v čase od 8:40 h. do 14:00 h., realizovať výlukové práce v úseku Rišňovce – Hlohovec. V rámci tejto výluky sa v ŽST Hlohovec vo výhybke č.1  zrealizuje výmena jazyka a opornice a ich následné zvarenie, z dôvodu odstránenia defektoskopických chýb.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Naše rychlovlaky budou jezdit podle norem TGV, SŽDC je koupí od Francie

Vlaky na vysokorychlostních tratích v Česku by měly jezdit podle norem francouzského TGV. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) koupí na základě memoranda francouzské technické předpisy pro vysokorychlostní tratě (VRT). Memorandum zástupci společností podepsali na Železniční konferenci v Dříteči na Pardubicku.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Výluka TEŽ od Popradu do Starého Smokovca

Z dôvodu traťovej výluky bude v dňoch 15. - 17. apríla 2019 vylúčená premávka Tatranských elektrických železníc v úseku medzi Popradom a Starým Smokovcom. Vlaky budú v tomto úseku nahradené autobusovou dopravou ...

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Oprava trati uzavře na čtyři dny část metra C, linku nahradí autobus

O prodlouženém velikonočním víkendu nebude jezdit část linky C pražského metra. Důvodem čtyřdenní výluky mezi stanicemi Pražského povstání a Kačerov je plánovaná oprava trati. Podzemní dráhu v tomto úseku nahradí v obou směrech zvláštní autobusová linka. O výluce ve čtvrtek na svém webu informoval pražský dopravní podnik.

Celou zprávu najdete na této stránce.

V januári až februári bolo 214 zmeškaných a odrieknutých vlakov

V období január až február tohto roka bolo spolu 214 vlakov so zmeškaním nad 30 minút a odrieknutých z viny Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK). Pre TASR to uviedol národný dopravca v reakcii na tvrdenia opozičného hnutia OĽaNO o počte zmeškaných a odrieknutých vlakov.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Na trati z Českých Budějovic do Prahy by mohly vlaky jezdit dvoustovkou

Modernizace trati mezi hlavním městem a Českými Budějovicemi počítá s rychlostí vlaků do 160 kilometrů v hodině. Správa železniční dopravní cesty bude zjišťovat, kde by mohly jet rychleji. Chce také prolomit odpor proti stavbě kolejí nedaleko Hosína.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Veľká noc sa opäť nesie v znamení posilnenej dopravy

Hoci Veľká noc je najvýznamnejším kresťanským sviatkom, na tradičné jedlá a zvyky sa tešia všetci, nielen veriaci. Termín veľkonočných sviatkov sa každoročne mení, pravidlom však ostáva, že sa oslavujú po prvom splne po jarnej rovnodennosti. Tohtoročné sviatky jari pripadli na obdobie od piatka 19. apríla do pondelka 22. apríla.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Putin budovatel. Postavil víc mostů než jeho předchůdci dohromady

Současný ruský prezident Vladimír Putin během své vlády nechal postavit více mostů než jeho předchůdci dohromady. Z 32 nejdelších ruských mostů jich bylo 22 postaveno po roce 2000. Právě tehdy Putin poprvé vstoupil do funkce. Redakce iDNES.cz pro vás sestavila seznam deseti z nich.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Železničné múzeum v sobotu otvorí tohtoročnú výstavnú sezónu

Železničné múzeum Bratislava-Východ pripravuje na sobotu 13. apríla 2019 v čase od 11:00 do 18:00 tradičné podujatie Prvý parný deň, ktorým otvára svoju múzejnú sezónu. Podujatie sa bude konať v areáli Železničného múzea na Rendezi. Pre návštevníkov podujatia bude pripravená prehliadka múzea, výstava železničnej techniky, deti budú mať možnosť previezť sa na drezine i na stanovišti parného rušňa, alebo pozrieť si modulové koľajisko.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

V sobotu startuje druhý denní pár spojů Českých drah do Krakova

České dráhy v kooperaci se svými zahraničními partnery od zítra rozšíří počet přímých vlaků do Polska o nový pár vlaků EuroCity Bohumín - Krakov - Bohumín, který veze skupinu vozů z jižní Moravy. V Ostravě je možné přestoupit také na další spoje ve směru Olomouc, Pardubice a Praha.

Krakov je vyhledávanou turistickou destinací u našich i zahraničních cestovatelů. Je zapsán na seznam památek UNESCO. Turisticky atraktivní jsou i další destinace, kam míří přímé vlaky z České republiky, jako jsou hlavní město Varšava s historickou i moderní architekturou, Malbork s rozlehlým hradem Řádu německých rytířů nebo přístavní město Gdaňsk. České dráhy se svými zahraničními partnery podporují vzájemný turistický ruch mezi Českou republikou a Polskem. V současnosti nabízejí cca 10 přímých dálkových vlaků denně včetně nočního vlaku Chopin, který zajišťuje dopravu přímých lůžkových a lehátkových vozů z Praha, Pardubic nebo z jihu Moravy do Krakova a Varšavy.  

Další informace o již třetím spojení České republiky s Krakovem (nově půjde o jedno noční a dvě denní spojení), stejně jako o dalších možnostech cestování s Českými drahami do Polska, najdete v přiložené tiskové zprávě.

Termín začiatku modernizácie Dúbravsko-karloveskej radiály je opäť neistý

Začiatok dlhoočakávanej modenizácie električkovej trate v Karlovej Vsi a Dúbravke v úseku od tunela po Hanulovu ulicu má opäť neistý termín. Po realizácii vlečúcej sa verejnej súťaže na zhotoviteľa tejto modernizácie, ktorej vyhodnotenie bolo zverejnené tesne po komunálnych voľbách na jeseň minulého roka, sa predpokladalo, že s prácami by sa mohlo začať v lete tohto roka.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Nastupující ministr dopravy Kremlík? Za Řebíčka šéf právního úseku

Kdo je nastupující ministr dopravy Vladimír Kremlík? Je to vysoce postavený úředník a právník, náměstek pro právní služby a hospodaření s majetkem na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM). Kremlík je považovaný za zkušeného advokáta. V letech 1999 až 2002 šéfoval sekci strategických privatizací ve Fondu národního majetku (FNM). Provozoval vlastní advokátní praxi a poskytování právních služeb si vyzkoušel i ve státní sféře. Za ministra dopravy Aleše Řebíčka (ODS) vedl v roce 2007 na úřadu právní úsek.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Bratislavská MHD počas veľkonočných prázdnin a sviatkov

Počas veľkonočných prázdnin a sviatkov od 18. apríla do 23. apríla 2019 bude premávka MHD upravená nasledovne ...

Pokračovanie nájdete na tejto stránke.

Zaniklé tratě: Tudy jezdili páni kluci. Zubrnickou dráhu filmaři milovali

V dnešním dílu seriálu se podíváme na lokálku, která se musela probít z údolí Labe o téměř půl kilometru výš až na náhorní planiny Českého středohoří a kterou si oblíbili filmaři. Zamíříme na trať 7k ze Zubrnic do Úštěku-horního nádraží s větví do Verneřic. Po většině trati se nejezdí už od roku 1978.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Jaén: Príbeh električky, ktorá premávala iba 3 týždne

V 60. – 70. rokoch 20. storočia veľkou časťou Európy prešla vlna likvidácie električkových systémov z rôznych dôvodov. Nevyhla sa ani Španielsku, kde zlikvidovala prakticky všetky prevádzky okrem dvoch s historickým charakterom v Barcelone a na ostrove Mallorca.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Soud zrušil zákaz řízení strojvůdci, který zavinil střet vlaků v Brumově

Strojvůdce, který v prosinci 2017 zavinil střet osobního vlaku s posunovací nákladní soupravou v Brumově-Bylnici na Zlínsku, může znovu řídit kolejová vozidla. Odvolací soud v Brně mu zrušil tříletý zákaz a zároveň potvrdil podmínku za těžké ublížení z nedbalosti. Při nehodě se zranili tři lidé včetně obžalovaného.

Celou zprávu najdete na této stránce.

V Ružomberku vybudujú ŽSR nový informačný systém

Kedy bude informačný systém vybudovaný? Z čoho informačný systém pre cestujúcich pozostáva? Aké sú náklady na jeho zriadenie? Dlho sa hovorí aj o kompletnej rekonštrukcii železničnej stanice v Ružomberku. Prosím, aká je aktuálna situácia v tomto smere?

Odpovede nájdete na tejto stránke.

Brněnská MHD oslaví 150 let

Na letošní rok se v brněnském dopravním podniku připravují už několik let. Ostatně 150. výročí MHD ve městě je pádný důvod k velkolepé oslavě. Jenže pondělní nehoda trolejbusu a tramvaje, po níž v nemocnicích skončilo 40 cestujících, bujaré veselí značně tlumí.

Celou zprávu najdete na této stránce.