Dopravné správy

Boj o pražský dopravní podnik zaměstná i policii

V bitvě o ovládnutí pražského dopravního podniku s­ mnohamiliardovým rozpočtem přituhuje. Jedním z aspirantů do jeho představenstva je bývalý technický ředitel této strategické firmy Jan Šurovský. Někdo si však jeho návrat nepřeje a „zve“ do hry vyšetřovatele.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ZSSK zaradí na trať Zvolen – Fiľakovo nové motorové jednotky

Dve nové dieselmotorové jednotky DMJ 861 zaradí v polovici roka 2019 Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) do prevádzky na trati Zvolen – Lučenec – Fiľakovo. Národný dopravca o tom informuje na svojej internetovej stránke s tým, že postupne sa takéto vlaky dostanú na väčšinu tratí v regióne.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Praha chce postavit novou stanici metra na Zličíně

Nové vedení pražského magistrátu nebude pokračovat v plánu minulé rady vybudovat na Zličíně nad Rozvadovskou spojkou velký parkovací terminál pro účely P+R. Namísto toho by u stávajícího depa za konečnou metra trasy B Zličín měla vzniknout nová stanice a u ní parkovací dům sloužící stejnému účelu, jen výrazně levnější.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Rýchliky do Bratislavy zmenili časy odchodov

Od nedele je v platnosti nový grafikon železničnej dopravy. Zmeny sa dotkli viacerých vlakových spojení na hornej Nitre. Počet vlakových spojov sa nemení. Vývoj oproti minulému cestovnému poriadku je len v posune časov odchodov a príchodov vlakov.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Při zavřeném nádraží se nudě v Brně nedaří

Nedáváme šanci nudě, té se v Brně nedaří, uzavřeno totiž bude: Brno, hlavní nádraží. Těmito verši začíná básnička, která vznikla ve společnosti Kordis koordinující autobusovou a vlakovou dopravu na jižní Moravě.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Nitra novú lávku nad stanicou nepostaví

O lávke nad železnicou je rozhodnuté. Mesto uprednostnilo jej rekonštrukciu pred výstavbou novej. Bývalý primátor Jozef Dvonč podpísal po voľbách, 21. novembra, zmluvu na vypracovanie realizačnej projektovej dokumentácie stavby „Oprava pešej lávky nad Železničnou stanicou Nitra“. Hotová má byť do konca januára.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Matoucí reklama ČD bavila Brno

Souvislou větu měly původně dávat čtyři plakáty lákající cestující na vánoční trhy do Vídně nebo Bratislavy. Číst se dají ale jen zprava doleva, jsou totiž vylepené pozpátku. České dráhy chtějí po firmě nápravu.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Nemeckí železničiari štrajkovali za zvýšenie platov

Meškanie stoviek vlakov aj rušenie železničných spojov spôsobil štvorhodinový pondelkový štrajk zamestnancov nemeckej železničnej spoločnosti Deutsche Bahn. Štrajk sa dotkol viac ako 1 400 vlakov po celej krajine, ovplyvnil diaľkové spoje, ale aj prepravu metrom v Berlíne, Mníchove, Hannoveri a Frankfurte.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Osobní vlak vrazil do nákladního

Srážka osobního vlaku Regioshark s nákladním vlakem zastavila dopravu mezi horním a dolním nádražím v Karlových Varech. Nehoda se obešla bez zranění, pro cestující České dráhy vypravily náhradní autobus.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Nehody a mimoriadnosti na tratiach ŽSR za 49. týždeň

Počas 49. týždňa zaznamenali Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) 2 zrážky vlaku s civilnou osobou. Muža pohybujúceho sa v priechodnom priereze koľaje zrazil a usmrtil osobný vlak v úseku Nitra – Lužianky. Pravdepodobnou príčinou nehody bola samovražda. Rýchlik v úseku Trnava – Brestovany zrazil a zranil ženu neoprávnene sa pohybujúcu v priechodnom priereze traťovej koľaje, žena bola následne odvezená do nemocnice. Okrem dvoch zrážok došlo k tragickej nehode v ŽST Sekule. Osoba mužského pohlavia vyliezla na vozeň odstavený pod trakčným vedením, pričom došlo k zásahu elektrickým prúdom a následnému usmrteniu osoby. Z dôvodu týchto troch nehôd meškalo 13 vlakov osobnej dopravy.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

ČD zrušily pronájem dalších Vectronů

České dráhy zrušily téměř uzavřený kontrakt na dlouhodobý pronájem 15 lokomotiv pro rychlost do 160 kilometrů v hodině. Původně si vedení společnosti chtělo do konce roku 2024 pronajmout třísystémové lokomotivy Siemens Vectron, před definitivním potvrzením vítězné nabídky ale z obchodu za více než miliardu korun sešlo.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Prečo je Poór úspešný priemyselník

Pred dvadsiatimi rokmi zažila Trnava udalosť, aká nemá v histórii Slovenska obdobu. Na predvolebný nominačný snem Hnutia za demokratické Slovensko (HZDS) prišlo 18-tisíc členov a fanúšikov jeho predsedu Vladimíra Mečiara. Železnice vypravili desať mimoriadnych vlakov, v uliciach mesta boli desiatky autobusov a áut z celého Slovenska.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Státní sleva plní (nejen) vlaky

Snížení ceny jízdného pro studenty a seniory přitáhlo k hromadné dopravě řadu nových cestujících. Některé linky jezdí plně obsazené, v jednom případě musel dopravce dokonce připravit posilový spoj.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Plány s výstavbou záchytných parkovísk v BSK

Dobrý deň, chcel by som sa informovať, aké sú plány s výstavbou záchytných parkovísk v BSK v roku 2019 – t. j. ktoré by v tomto roku mohli vzniknúť a ktoré by sa mohli začať stavať.  

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Na SŽDC uzavřena 2. změna Podnikové kolektivní smlouvy

Dnes  byla na SŽDC uzavřena  2. změna Podnikové kolektivní smlouvy na období od 1. února 2018 do 31. prosince 2019, přičemž tato 2. změna upravuje zejména podmínky odměňování zaměstnanců SŽDC na rok 2019. Dojde k nárůstu tarifních mezd o 5,5 % a zároveň ke zvýšení motivačních složek mzdy (výkonová odměna, zvláštní odměna, osobní příplatek) a dále také k navýšení některých příplatků nad rámec zákoníku práce.

S ohledem na nutnost zvýšit atraktivitu zaměstnání u SŽDC na trhu práce došlo k navýšení náborového příspěvku pro nejvíce nedostatkové profese (elektromontér pevných trakčních a silnoproudých zařízení, návěstní technik, výpravčí a zaměstnanec s licencí strojvedoucího).

Dále bylo dohodnuto vyplacení mimořádné odměny ve výši 9 000 Kč, a to v prosinci se mzdou za měsíc listopad 2018.

ZSSK bude mať v roku 2018 vyššie tržby asi o 5 %

V roku 2018 budeme mať o 3 % viac cestujúcich a asi o 5 % vyššie tržby, čo vedie k lepšiemu hospodárskemu výsledku. Strata bude 2 milióny eur, a to pri rastúcich nákladoch a výkonoch. Povedal to v utorok podpredseda predstavenstva a riaditeľ úseku ekonomiky a informačného manažmentu Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Patrik Horný.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

DB začíná po ranní stávce obnovovat provoz

Od 9:00 SEČ začíná firma Deutsche Bahn (DB) obnovovat železniční dopravu v Německu, která byla od brzkého rána výrazně omezena kvůli výstražné stávce zaměstnanců. Rušení spojů nebo velká zpoždění ale německé dráhy očekávají po celý den.

Celou zprávu najdete na této stránce.

DPB hľadá projektanta pre novú vozovňu v Dúbravke

Vozovne bratislavského dopravného podniku v uplynulých rokoch prešli dvoma etapami modernizácií údržbovej základne, ktoré boli financované z eurofondov. Doteraz boli modernizované vozovne Hroboňova a Jurajov dvor / Trnávka. V súčasnosti DPB obstaráva dodávateľa projekčných a inžinierskych činností pre tretiu etapu modernizácie údržbovej základne.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

RegioJet chystá nový expres Praha - České Budějovice

Nový expres na trase Praha - Tábor - České Budějovice a zpět začne jezdit od 14. dubna, provozovat ho bude RegioJet. Spoj bude ráno v 9:01 odjíždět z Prahy, zastaví v Táboře a v 11:06 bude v Českých Budějovicích. Zpět z Budějovic odjede ve 12:55, v Praze bude ve 14:56.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Chystá sa prepojenie železníc oboch častí Kóreje

Bezpečnostná rada OSN udelila Južnej Kórei výnimku zo sankcií, ktorá umožní prieskum častí severokórejských železníc, ktoré by mali byť prepojené s južnou časťou Kórejského polostrova.

Celú správu nájdete na tejto stránke.