Dopravné správy

Rozšíření Cyklostezky sv. Zdislavy přitáhne turisty i ochrání lidské životy

Jednou z nejvýznamnějších stezek pro cyklisty v Libereckém kraji bude po svém dokončení Cyklostezka svaté Zdislavy. Společně se na jejím vzniku podílí města, obce a Liberecký kraj. Celková délka Cyklostezky Svaté Zdislavy je 37 kilometrů. Při návrhu její trasy se z velké části využilo tras, kudy dřív vedly koridory železniční i silniční dopravy. Cyklisté se tak projedou po místech, jimiž před desítkami let jezdily vlaky na zrušené trati z Jablonného v Podještědí do Svoru a po úsecích, kudy vede dnes opuštěná státní silnice nedaleko Cvikova a Jítravy.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Hra zdarma tento týden potěší milovníky vláčků a železnice

Digitální obchod s hrami Epic Store tento týden nabízí zdarma povedenou hru Train Sim World 2, ve které se můžete stát strojvůdcem vlaků. Hra nabízí krásnou grafiku, několik detailně vymodelovaných tratí a důraz na realističnost.

Zdroj: https://www.idnes.cz/hry/novinky/epic-store-hry-hra-zdarma-train-sim-world-2.A210729_164815_bw-novinky_srp

Jak vypadá jízda šinkansenem? Sledujte tu přesnost a high-tech záchody

Naomi Adachi je napůl Češka, napůl Japonka. Do svého druhého domova jezdí často za rodinou a přáteli a tentokrát s sebou vzala i kameru. Diváky seznámí s krásami Japonska, jeho tradičními zvyky i všedním životem. Od 25. 7. do 8. 8. 2021 bude v Tokiu a ukáže, jak vypadá život v japonské metropoli během olympijských her.

V novém videu ukazuje, jak cestovat šinkansenem. Slavné japonské rychlovlaky navíc mají na olympiádu silnou vazbu. První dráha mezi Tokiem a Ósakou se veřejnosti otevřela 1. října 1964, 10 dní před začátkem LOH v Tokiu.

Naomi ukáže tokijskou stanici, která denně odbaví 3000 vlaků a půl milionu cestujících. Potvrdí neuvěřitelnou přesnost spojů, jejichž průměrné zpoždění je jen 36 sekund. Představí také jejich supermoderní záchody, kde se nemusíte ničeho dotýkat. A také mnoho dalšího…

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Vlaky na málo vytížených středočeských tratích mají nahradit autobusy. Kraj ušetří desítky milionů

Vlaky na málo vytížených středočeských tratích mají nahradit autobusy, kraj tím ušetří dvaapadesát milionů korun. Záměr schválila rada kraje. Omezení dopravy se má týkat například tratí Mšeno-Mladá Boleslav, Čisovice-Mníšek-Dobříš, Vlašim-Trhový Štěpánov nebo Rakovník-Kralovice. Mnozí obyvatelé s tím nesouhlasí, vznikla i protestní petice.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Projektanti začnou s prací na dokumentaci pro železniční tunel v Krušných horách

Bezmála 30 kilometrů dlouhá stavba je součástí připravované vysokorychlostní železniční trati (VRT) z Prahy do Drážďan. Správa železnic (SŽ) a DB Netz nyní uzavřely smlouvu s dodavatelem na zajištění projektové přípravy tunelu.

Zakázku vyhlásila česká a německá firma jako takzvaný společný zadavatel. Řízení se zúčastnily přední evropské společnosti zabývající se projektováním dopravních staveb. V soutěži uspělo podle mluvčí sdružení firem vedené rakouskou společností ILF Consulting Engineers Austria Gmbh, které zpracuje dokumentaci pro územní rozhodnutí na Krušnohorský tunel spojující Heidenau a Ústí nad Labem novou trasou. Na projektu přeshraničního tunelu budou spolupracovat zahraniční experti i odborníci z České republiky. Projektanti zahájí práce na dokumentaci v následujících dnech. Hotovo by mělo být v roce 2024.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Rekonstrukce depa za miliardu. České dráhy vybudují v Olomouci moderní servisní zázemí

Nové centrum pro údržbu pro vlaků v regionu vybuduje v Olomouci národní dopravce České dráhy. Rekonstrukce zázemí pro údržbu železničních vozidel má začít už příští rok, hodnota investice přesáhne jednu miliardu korun.

„Modernizace Střediska údržby Olomouc je součásti plánu Českých drah na rozvoj technické základny pro provozní údržbu, opravy železničních vozidel a zlepšení pracovních a sociálních podmínek zaměstnanců,“ okomentoval záměr železniční společnosti mluvčí Petr Šťáhlavský.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

FOTO: Řidička vjela pod vlak, ten auto probodl těsně za ní nárazníkem

Řidička se ve čtvrtek před sedmou hodinou ráno na železničním přejezdu v Opatovicích nad Labem střetla s vlakem na vlečce do elektrárny. Vlak auto probodl, žena ale měla obrovské štěstí. Rána mířila těsně za její sedadlo, řidička skončila s lehkými zraněními v nemocnici. Řidička se podle policie před přejezdem prý rozhlédla, ale špatně.


Zdroj: https://pardubicky.denik.cz/nehody/foto-ridicka-vjela-pod-vlak-ten-auto-probodl-naraznikem-20210729.html

Prímestská autobusová doprava v Trnavskom kraji bude rozdelená na tarifné zóny

Poslanci Trnavského samosprávneho kraja (TTSK) na dnešnom mimoriadnom rokovaní schválili výrazné systémové zmeny v prímestskej autobusovej doprave, ktoré budú zavedené od 1. januára 2023. Zmeny sa týkajú zavedenia zónového členenia územia Trnavského kraja a predaja predplatných cestovných lístkov (PCL).

Podľa predloženého materiálu má ísť o veľký krok smerom k integrácii dopravy s Integrovaným dopravným systémom v Bratislavskom kraji (IDS BK) a priblíženie sa k európskemu štandardu. Cieľom župy je podľa predsedu TTSK Jozefa Viskupiča tiež zvrátiť postupný pokles cestujúcich, ktorý zvýraznila pandémia ochorenia COVID-19.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Parní lokomotiva pro Brno: nadšenci ji získali ze Vsetína, opraví ji

Brněnský klub přátel kolejových vozidel se pustil do renovace své parní lokomotivy. Po dlouhých měsících příprav se minulý víkend podařilo vyvázat budku, kotel a nápravy. Lokomotivu klub získal před šesti lety ze Vsetína, kde sloužila dlouhá desetiletí jako památník.

Oprava pravděpodobně potrvá několik let. „Pokračovat budeme podle časových a finančních možností. U takhle starých strojů je i občas problém sehnat firmu, která by jednotlivé části lokomotivy opravila do původního stavu,” uvedl předseda klubu Jiří Kotas.

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/parni-lokomotiva-pro-brno-nadsenci-ji-ziskali-ze-vsetina-opravi-ji-20210727.html

Rozsáhlá rekonstrukce adamovského nádraží začne na podzim

Vlakové nádraží v Adamově na Blanensku čeká rozsáhlá a nákladná rekonstrukce. Práce na úpravu dopravního uzlu začnou v říjnu. Správa železnic vybrala firmu, která bude mít modernizaci za stovky milionů korun na starost. Ve výběrovém řízení zvítězila firma SWIETELSKY Rail CZ.

V Adamově vzniknou do roku 2023 dvě bezbariérová ostrovní nástupiště či nová lávka, která propojí druhou stranu kolejiště do Hybešovy ulice. Z nástupišť na ni povedou schodiště a výtahy. Právě stavba nové konstrukce patří podle zhotovitele díla k nejsložitějším částem stavby.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Exploze lokomotivy Jason: Trosky parního stroje byly nalezeny 600 metrů od místa výbuchu

Exploze lokomotivy Jason, k níž došlo před 173 lety, byla do té doby největší železniční nehodou v českých zemích a první velkou nehodou na privilegované severní dráze císaře Ferdinanda. Zvláštním paradoxem je, že parní lokomotiva Jason explodovala příhodně v revolučním roce 1848. 19. století je totiž obecně známo jako století páry, což ale neznamená, že se parní stroje vyvíjely bez jakýchkoliv překážek a zádrhelů. Nehoda takového rozsahu značně a na dlouhou dobu ovlivnila pokyny na údržbu a používání parních kotlů v lokomotivách.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Modernizace nádraží v Židenicích: blíž na šalinu, nový most i průchod pod tratí

Před vznikem nového hlavního nádraží v Brně zmodernizují železničáři židenickou stanici. Udělají nový průchod pod tratí a postaví nový most. Nástupiště posunou blíž k městské hromadné dopravě.

Na nové hlavní nádraží u řeky Svratky přijedou v Brně první cestující nejdřív za jedenáct let. Mnohem dříve využijí zmodernizovanou vlakovou stanici v Židenicích, kterou oproti současnému stavu najdou blíž k Bubeníčkově ulici. Investice za předpokládanou miliardu korun je součástí téměř padesátimiliardového balíku na celý železniční uzel Brno, jehož nejvýznamnější součástí je nové nádraží. Úpravy židenické stanice jsou první stavbou této obrovské investice.

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/moderni-nadrazi-v-zidenicich-zkrati-cestu-k-saline-20210729.html

Hasičské vlaky vyjely do Kalifornie. Pomáhají s likvidací lesních požárů

Speciálně upravené hasičské vlaky největší americké železniční společnosti Union Pacific využívají v těchto dnech hasiči zasahující při lesních požárech v Kalifornii. Union Pacific provozuje flotilu asi padesáti upravených vozů, které jsou vybaveny čerpadly, hadicemi a vodním dělem s dosahem až třicet metrů. Samotný vagon nese plošinu pro obsluhu a  cisternu, do které je možné napustit až 87 tisíc litrů vody. Během posledního zásahu se hasiči snažili dostat pod kontrolu požár v oblasti přírodní rezervace Plumas v severní Kalifornii.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Polsko připravuje studii proveditelnosti k výstavbě železnice mezi Katovicemi a Ostravou

olský úsek nové trati Katovice-česká hranice bude dlouhý přibližně 75 km. Trasa je dílem společné železniční investice Visegradské skupiny mezi Varšavou, Brnem, Bratislavou a Budapeští. První stavební práce mají být zahájeny v roce 2024. Úsek spojující Katovice s Ostravou bude uveden do provozu do konce roku 2030. Trať bude navržena tak, aby umožnovala jízdu rychlovlaků s rychlosti až 250 km/h. Železniční trať v budoucnu umožní cestovat mezi Katovicemi a Ostravou za pouhých 35 min. To je o hodinu méně než dnes.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Rakouské spolkové dráhy vypisují velké zakázky

Dráhy plánují zakoupit až 270 elektrických vlaků o délce 75 metrů a dalších 270 o délce sto metrů. Jednat se bude o rámcovou dohodu. Dodávka 46 příměstských vlaků pro Vorarlberg a Tyrolsko od kanadského dodavatele Bombardier je již dva roky opožděná, neboť jejich dodavatel Alstom/ Bombardier neobdržel pro vlaky Talent povolení od Evropské železniční agentury. ÖBB podepsalo na konci roku 2016 se společností Bombardier rámcovou dohodu, která předpokládala nákup až 300 vlaků za téměř 1,8 miliardy eur.

V novém tendru by se již mělo problémům se schvalováním zamezit. Jak píše deník Standard, dodavatelé musí nyní prokazovat, že jejich vlaky jsou již v Evropě minimálně dva roky v provozu, a to nikoli s prototypy, ale v sériích s více než stovkou vlaků. Toto omezení omezuje nejen poskytovatele jako je Škoda, ale také vlaky z Číny, které jsou zatím na trhu krátce.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Smutný účet za srážku u Bezděčína: 24 mrtvých

28. července 1969, 22.47. Na přejezd v Bezděčíně u Mladé Boleslavi vjíždí autobus. Závory jsou nahoře, jenže po trati se blíží vlak. Následuje jedna z největších novodobých dopravních tragédií. V pondělí od ní uplynulo 52 let.

Po srážce s osobním vlakem je autobus i s přívěsným vozem vlečen několik desítek metrů po trati a je zcela demolován. Neštěstí platí řidič autobusu a 22 cestujících životem na místě, dalších 20 osob zraněním, z toho čtyři těžkým. Jeden člověk umírá později v nemocnici.

Zdroj: https://boleslavsky.denik.cz/zpravy_region/srazka-u-bezdecina.html

RegioJet chce v Moravskoslezském kraji přijmout více než 50 nových stevardů

Soukromý železniční dopravce RegioJet chce v Moravskoslezském kraji pro provoz svých spojů přijmout více než 50 nových stevardů a stevardek. V souvislosti s dalším rozšiřováním plánuje v Česku dohromady přijmout až 100 stevardů.

„Je to práce, která je vhodná například i pro absolventy středních škol a je vhodná jak na plný úvazek, tak i jako brigáda. Posádky vlaků RegioJet dnes fakticky jezdí po celé střední Evropě - obsluhují vlakové spoje v ČR, na Slovensku, v Rakousku, Maďarsku či Chorvatsku,“ uvedl mluvčí RegioJetu Aleš Ondrůj.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Název nového nádraží: Brno - Šalingrad je stále ve hře. Na tahu jsou železničáři

Zastávka Brno - Šalingrad. Takové oznámení mohou lidé před příjezdem na nové hlavní nádraží v Brně slyšet ve vlaku při příjezdu do stanice. Název, který si Brňané vybrali v anketě Náš novej nádr před téměř třemi lety, je totiž stále ve hře.

Představitelé Správy železnic se budou pojmenováním nového nádraží u řeky Svratky teprve zabývat. „Architektonická soutěž je prvním krokem projektu nové stanice Brno hlavní nádraží. Až s dalšími fázemi je možné řešit případný jiný název,“ sdělila mluvčí železničářů Radka Pistoriusová.

Zdroj: https://brnensky.denik.cz/zpravy_region/brno-salingrad-finalni-nazev-noveho-nadrazi-si-lide-teprve-zvoli-20210727.html

Nádraží Vyšehrad sloužilo dopravě mezi roky 1872 a 1960, nyní chátrá

Praha - Vizitka železničního nádraží Praha-Vyšehrad, na jehož chátrající budovu byla kvůli nezaplaceným pokutám uvalena exekuce a zřejmě půjde do dražby:

- Nádraží v pražské čtvrti Vyšehrad vyrostlo v roce 1872 na takzvané Pražské spojovací dráze mezi Hlavním a Smíchovským nádražím a do provozu bylo uvedeno 15. září toho roku. Impozantní secesní budova pak byla vystavěna v letech 1904 až 1905 podle projektu Antonína Balšánka, spoluautora Obecního domu. Na konci května 1960 však nádraží přestalo sloužit dopravě a od té doby chátrá, byť bylo vyhlášeno kulturní památkou, stejně jako dřevěná čekárna. Ta byla v roce 2008 protizákonně zbourána a roku 2014 byla zrušena i výhybna a kolejiště připadlo do obvodu železniční stanice Praha-Smíchov.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.

Konec chátrání? Nádraží Vyšehrad nejspíš půjde do dražby, na budovu je uvalena exekuce

Na dlouhodobě chátrající budovu nádraží Vyšehrad v Praze byla uvalena exekuce a zřejmě půjde do dražby. Vyplývá to z exekučního příkazu, které má ČTK k dispozici. Důvodem jsou nezaplacené pokuty, které v minulosti kvůli špatnému stavu památkově chráněné budovy majitelům uložili památkáři. Praha chtěla dříve budovu odkoupit, ale nedomluvila se s majiteli na ceně. Podle radního Jana Chabra (TOP 09) se město do případné dražby přihlásí.

Celú správu nájdete na tomto odkaze.