Otázky + odpovede
Toto téma je založeno pro dotazy (mnohdy velmi specifické), pro které nemá cenu zakládat nové konkrétní téma.
Ďakujem veľmi pekne všetkým diskutujúcim za Vaše postrehy či reálne skúsenosti. Išlo mi hlavne o to, že aby som sa mal o čo oprieť o nejaký reálny dokaz, ktorý žiaľ nemám. Trvalo mi dlho kym som skompletizoval model vlaku nightjet 464/465 Graz-Zürich v mierke H0 aj s vlakovymi sprievodcami. Teraz to celé budem musieť kvoli 47 t prerábať a viesť tento nightjet odklonom cez Mníchov. Aby to bolo co najrealnejsie vzhľadom na hmotnosť súpravy a akože ide cez Mníchov kvôli výluke. Pridavam zopár fotiek mojej práce ''Ihr Reisebegleiter ''.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937953/
Tak jasne, že sa vyskytnú aj extrémne podmienky a nevytiahneš ani 80% normy. Traxx je špina v tomto. 115kN a hotovo. Z Olomouca po Třebovú je okolo 10 promile, celú cestu som sa nevedel dostať cez 60kmh, vyvolávali všetci..
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937947/
To ale muselo byť cargo a za čias dávnych. Lebo momentálne ja tebe ako výpravcovi budem zbytočne hovoriť, že ti nechám dva vozy. Všetko toto riešim s naším dispom pred odchodom z terminálu (v mojom prípade). Na herkulesa 1000t na Kriváň norma. Mám 998t - nemám čo riešiť a idem. Mám 1100t, dispo nemá čo riešiť a delenie, alebo postrk. Zažil som, že som mal 1005t. To som dostal otázku, či idem. Reku mám na poznaní kolegu, dvaja vyjdeme...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937940/
A myslíš si že čo je na vagonveb.cz je sväté a neomylné ? Ja osobne som tam našiel niekoľko podstatných odlišností od skutočnosti čo si veľmi dobre pamätám zo starších čias....... Takže je to pekná hračka ale od 100% má ďaleko. Neviem čo chceš dokazovať, už to tu krútime rok, už by si nás mohol prestať s touto témou zaťažovať. Bolo vysvetlené dostatočne, tak stačilo a dosť.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937932/
Na stránke www.vagonweb.cz som našiel skutočné radenie vlaku EN 467 Zürich-Budapest zo dňa 7. Januára 2017 keď samostatne Taurus ťahal cez Arlberg po spočítaní všetkých vagónov 669t! To sa mi zdá absolutne nereálne ale vraj sa stalo! Chlapci lenze toto už je 119t nad normu!!! To sa mi fakt nezdá. Upozorňujem, že stránka www.vagonweb.cz udáva skutočné radenia aj s príprahmi alebo postrkmi. Tu je link: https://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?rok=2017&id=7988
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937930/
Nijaký rozkaz. Si pod normou, ideš bez postrku, si nad normu - ďalšia loko.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937910/
Aha takže je teda reálne, že aj v Bludenzi sa občas stane, že keď nemusia postrk nedajú vsak ked je sucho súpravu do maximálne 600t pustí na ten písomný rozkaz? Mam tomu tak rozumieť? Teda ak by mala súprava uz viac ako 600t t.j. už absolútna STOPKA čaká sa na postrk aj za cenu meskania?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937906/
Samko to je jednoduché, ak ideš po tej prašnej úzkej ceste z obce, tak aby si videl nápis Rovinka. Keby bola zastávka na strane dediny, tak by si nápis nevidel a išiel by si poľnou cestou ďalej a ďalej, možno až do Veľkého Biela a tam je s každej strany nástupište. (žartujem)
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937889/
Z úplne iného súdka: tuší niekto, prečo je nástupište v Rovinke ''spakruky'', t.j. na opačnej strane trate, než celá dedina? Pritom na strane dediny by na nástupište bol priestor a na tej strane, kde je nástupište, je šírošíre pole, ani len majer tam široko-ďaleko nie je.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937887/
To je pravda, tie časy, že hociktorá BA dispečerka spravila postrk, že bol v Smoleniciach, Podhájskej, v Loviňobani atď postrkár, už sú preč. Teraz platí pravidlo, staraj sa sám a s Cargom sa ťažko dojednať na rozumnej cene. Ešte že v SNV ostali postrky, ale ak majú vytlačiť iného dopravcu, vypýtajú nekresťanskú cenu.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937880/
Dopravcovia tiež majú problém dať postrk. Je to rušeň a chlap navyše, ktorý je mimo strkania platený zbytočne. Boli snahy o nejaký spoločný postrk. Dohodnúť sa s cargom, to je mimo realitu, niekedy sa súkromníci tlačia navzájom.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937879/







