ŽSR - všeobecne
Diskusia o správcovi slovenskej železničnej infraštruktúry.
nic v zlom , ale kazdemu dospelemu a aspon troska obcianskopravnicky zbehlemu je jasne, ze (nielen) stavby a ich rozsah sa realizuju na zaklade pisomnej zmluvy (v pripade ZSR verejne dostupnej) a nie komentarov-nazorov na soc.sietach.
-ANO bolo by zle, kebyze ZSR odprezentuje reko vratane ZZ v staniciach.....nasledne to bude napisane aj v zmluve o dielo a nebude to urobene za sumu ktora bola dohodnuta.... jednoducho nedorobena robota a peniaze v haji.
ale argumentacia nazormi zo soc. sieti ma vahu starych dochodkyn o 8h pred Jednotou.
-ANO bolo by zle, kebyze ZSR odprezentuje reko vratane ZZ v staniciach.....nasledne to bude napisane aj v zmluve o dielo a nebude to urobene za sumu ktora bola dohodnuta.... jednoducho nedorobena robota a peniaze v haji.
ale argumentacia nazormi zo soc. sieti ma vahu starych dochodkyn o 8h pred Jednotou.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937660/
Kubáček v PDO zarezal Banskú Štiavnicu, Tatranskú Lomnicu, Tisovec atď. alebo ako to tam nazval ,,podozrenie'' na nenávratnosť či tak nejak...
Na jednej strane zarezáva vlaky z dôvodu šetrenia, na druhej strane podporí šialenosť ako bratislavský ypsilon...
To nesúdim len konštatujem..
je hanba že vlak nepremáva ani do Levoče, Spišského Podhradia.
Čo chce taká krajina kde vlak nepremáva ani do TOP10 destinácií...
Taká krajina si nevie dosadiť správných ľudí na správne miesta, aby správne rozhodli...
Na jednej strane zarezáva vlaky z dôvodu šetrenia, na druhej strane podporí šialenosť ako bratislavský ypsilon...
To nesúdim len konštatujem..
je hanba že vlak nepremáva ani do Levoče, Spišského Podhradia.
Čo chce taká krajina kde vlak nepremáva ani do TOP10 destinácií...
Taká krajina si nevie dosadiť správných ľudí na správne miesta, aby správne rozhodli...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937657/
urcite sa od 93 dalo postavit viac a menej tunelovat.......to je nepopieratelna pravda.
- na strane druhej aj ja si myslim, ze postavit D1 nakomplet + D3 + R4 ma vyzsiu spolocensku (aj ekonomicku) prioritu ako reko hl. zel. tr BA-ZA-KE......... snad sa po dorieseni aj posledneho useku D1ky dockame zvyseneho statneho zaujmu o (hlavne) zel. trate.......za 5 rokov uvidime.
aj ked niesom ficovolic, tak musim uznat ze Raz na min. nespi , ale projekty sa tam hybu smerom vpred.
- na strane druhej aj ja si myslim, ze postavit D1 nakomplet + D3 + R4 ma vyzsiu spolocensku (aj ekonomicku) prioritu ako reko hl. zel. tr BA-ZA-KE......... snad sa po dorieseni aj posledneho useku D1ky dockame zvyseneho statneho zaujmu o (hlavne) zel. trate.......za 5 rokov uvidime.
aj ked niesom ficovolic, tak musim uznat ze Raz na min. nespi , ale projekty sa tam hybu smerom vpred.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937656/
alebo ten usek bol uz naozaj davnejsie hodny opravy??? az tak ze sa podarilo ho dostat do poradovnika na projekt KOZZ a nasledne az sa ''ukazali'' volne peniaze z EU fondov, tak ho ten hotovy projekt ''predurcil'' na realizaciu.
spolocensky dovetok:
-ked sa okrem BA a hl. trate nic nerobi, tak je to zle ''lebo Fico'' kasle ostatne SK doliny.
-ked sa konecne po rokoch urobia 2useky na vedl. tratiach , tak je zle ''lebo Fico'' mal dat tie peniaze na vyuzivanejsie trate.
-ked ide postupuje pomaly reko hl. trate vratane dorabania ETCS, tak je zle ''lebo Fico'' kasle na bezpectnost a ETCSko uz malo byt hotove aspon na hl. tr.......ked sa na vychode ustupuje od drahych ''takmer novostavieb'' , tak je zle ''lebo Fico'' to mal robit inac ako robi........ a najvacsi odbornik opozicno probruselskych politikov a medii je p. Kubacek. :-) :-) :-)
- ja sa tesim a som rad za kazdy opraveny kus zmysluplnej zeleznice bez toho aby som riesil kto to podpisal.....mimochodom sa velakrat pri paske fotia ti co ten projekt zdedili a neriesili ''od piky''.
PS: Fica som v zivote nevolil ani nebudem lebo jeho zlodejin(k)y.
PS2: s Kubackom v niecom suhlasim , v niecom nie......som ho pouzil len ako memento, ze ''antificovci'' ziadneho mladsieho a v zelezniciarskych temach viac rozhladeneho(proti Kubackovi)cloveka asi nemaju....... co je na zamyslenie oproti ich reciam ako budu lepsie vladnut.
PS3: mne bol najsimpatickejsi Dolezal aj ked bol za kecala Matovica.
spolocensky dovetok:
-ked sa okrem BA a hl. trate nic nerobi, tak je to zle ''lebo Fico'' kasle ostatne SK doliny.
-ked sa konecne po rokoch urobia 2useky na vedl. tratiach , tak je zle ''lebo Fico'' mal dat tie peniaze na vyuzivanejsie trate.
-ked ide postupuje pomaly reko hl. trate vratane dorabania ETCS, tak je zle ''lebo Fico'' kasle na bezpectnost a ETCSko uz malo byt hotove aspon na hl. tr.......ked sa na vychode ustupuje od drahych ''takmer novostavieb'' , tak je zle ''lebo Fico'' to mal robit inac ako robi........ a najvacsi odbornik opozicno probruselskych politikov a medii je p. Kubacek. :-) :-) :-)
- ja sa tesim a som rad za kazdy opraveny kus zmysluplnej zeleznice bez toho aby som riesil kto to podpisal.....mimochodom sa velakrat pri paske fotia ti co ten projekt zdedili a neriesili ''od piky''.
PS: Fica som v zivote nevolil ani nebudem lebo jeho zlodejin(k)y.
PS2: s Kubackom v niecom suhlasim , v niecom nie......som ho pouzil len ako memento, ze ''antificovci'' ziadneho mladsieho a v zelezniciarskych temach viac rozhladeneho(proti Kubackovi)cloveka asi nemaju....... co je na zamyslenie oproti ich reciam ako budu lepsie vladnut.
PS3: mne bol najsimpatickejsi Dolezal aj ked bol za kecala Matovica.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937655/
Tuší niekto, prečo sa v Cíferi aj Trnave vymieňali svetelné tabule na nástupištiach, keď pôvodné ešte v pohode fungovali?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937651/
Aký máte názor na nový dizajn webu ŽSR? Mne osobne tam chýba tá aplikácia tabúľ. O tom probléme, s nepresnými údajmi, ktorý sa tu už riešil, som mal vedomosť, ani za minimálne 5 rokov to nedokázali opraviť. Pritom asi stačilo to prepojiť so servermi INISS (tam kde je). Totiž ten program odosiela informácie aj na fyzické tabule. Tam koľaje väčšinou nie sú prednastavené. A údaj sa zadá až keď je jasné, na ktorú koľaj vlak príde. V prípade koridoru je už aj toto automatizované, údaj číslo koľaje resp. nástupište sa zadá automaticky po postavení vlakovej cesty. Alebo je tam uzamykacie políčko, ktoré zablokuje automatické dopĺňanie údajov. A v prípade zmeny je možná korekcia. V ostatných prípadoch je to čisto na operátorovi.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937650/
ICE_LACO
Zo súčasneho pohľadu na Slovensku neexistujúci projekt, ale keď štát dokáže stavať diaľnice v náročnom teréne za stovky mil. EUR, dokáže stavať aj nové trate či robiť preložky existujúcich tratí!
Kto povedal, že trasovanie existujúcich železničných ťahov je večné?
V Rakúsku to ide, pretože pre nich je železničná doprava väčšia priorita s jasne nastaveným programom.
My nielenže zlyhávame v nečinnosti, ale stojíme na jednom bode a to aj vďaka rôznym posudkov, hodnotiacich analýz UHP. Veď koľko projektov modernizácie, elektrifikácie (niektoré majú ÚR), ktoré má ŽSR v sekcii - Štúdie realizovateľnosti, mohlo dávno ísť do realizácie.
Zo súčasneho pohľadu na Slovensku neexistujúci projekt, ale keď štát dokáže stavať diaľnice v náročnom teréne za stovky mil. EUR, dokáže stavať aj nové trate či robiť preložky existujúcich tratí!
Kto povedal, že trasovanie existujúcich železničných ťahov je večné?
V Rakúsku to ide, pretože pre nich je železničná doprava väčšia priorita s jasne nastaveným programom.
My nielenže zlyhávame v nečinnosti, ale stojíme na jednom bode a to aj vďaka rôznym posudkov, hodnotiacich analýz UHP. Veď koľko projektov modernizácie, elektrifikácie (niektoré majú ÚR), ktoré má ŽSR v sekcii - Štúdie realizovateľnosti, mohlo dávno ísť do realizácie.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937645/
Áno, počul som bľabotať Fica kofotiny. Ale nespomenul tam, že firmy vybral priamo Kaliňák.
''Pôvodný zhotoviteľ vojenskej nemocnice v Prešove (konzorcium na čele s maďarskými firmami a slovenskou firmou Bekor) bol vybraný v priebehu roka 2025. Tento výber čelil kritike za netransparentnosť a obchádzaniu bežných súťaží.''
Takže tento bulharský mafián je zodpovedný za prúser. Nie Matovič, nie Šimečka, ale politická zodpovednosť je na Kaliňákovi. Na západe sa za takéto veci odstupuje, ale na SK dostane mimoriadnu odmenu.
Neviem síce či máš na mysli tunel Višňové, ale aj tam vláda súdruha Fica vybrala debilov, ktorí nezvládli stavbu. Čiže zasa - nie Matovič, nie Héger a nie Šimečka.
Každá stavba, do ktorej sa pustí táto vláda smrdí prúserom a predražením.
''Pôvodný zhotoviteľ vojenskej nemocnice v Prešove (konzorcium na čele s maďarskými firmami a slovenskou firmou Bekor) bol vybraný v priebehu roka 2025. Tento výber čelil kritike za netransparentnosť a obchádzaniu bežných súťaží.''
Takže tento bulharský mafián je zodpovedný za prúser. Nie Matovič, nie Šimečka, ale politická zodpovednosť je na Kaliňákovi. Na západe sa za takéto veci odstupuje, ale na SK dostane mimoriadnu odmenu.
Neviem síce či máš na mysli tunel Višňové, ale aj tam vláda súdruha Fica vybrala debilov, ktorí nezvládli stavbu. Čiže zasa - nie Matovič, nie Héger a nie Šimečka.
Každá stavba, do ktorej sa pustí táto vláda smrdí prúserom a predražením.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937640/
Ty si asi nesledoval tlačovú besedu pred rozostavanou vojenskou nemocnicou ...
Ide tam o 6 stĺpov,ktoré sa vymenia a stavba pokračuje ďalej.Faktúry sa preplatia,až keď sa vyriešia nedostatky.
A za problémy na diaľnici na obchvate Ružomberka tiež môže vláda ? Tam je geologický problém,zosuv pri moste a otvorenie diaľničného úseku sa posúva o niekoľko mesiacov.
Ide tam o 6 stĺpov,ktoré sa vymenia a stavba pokračuje ďalej.Faktúry sa preplatia,až keď sa vyriešia nedostatky.
A za problémy na diaľnici na obchvate Ružomberka tiež môže vláda ? Tam je geologický problém,zosuv pri moste a otvorenie diaľničného úseku sa posúva o niekoľko mesiacov.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937639/
Keby sa niekto chcel pozrieť, ako vyzerá novostavba trate s parametrom 250 km/h na trati z Grazu do Villachu. Veľmi pekne upravené okolie, kamenné múry, nové stanice, tunely.
Niečo, čo je na Slovensku neexistujúce, lebo príde nejaký diskutujúci a bude tárať niečo o ekonomicko-spoločenskej návratnosti. Najmä taká rýchlosť je na SK zbytočná, však načo ušetriť minútky. Aké úbohé....
https://www.youtube.com/watch?v=KNA7er4FrRo
Ale hlavné, že mafia na Slovensku dodrbe nemocnicu a potom to stojí o 90 miliónov viac. Bravó, tlieskajme sociálno-mafiánskej vláde.
Niečo, čo je na Slovensku neexistujúce, lebo príde nejaký diskutujúci a bude tárať niečo o ekonomicko-spoločenskej návratnosti. Najmä taká rýchlosť je na SK zbytočná, však načo ušetriť minútky. Aké úbohé....
https://www.youtube.com/watch?v=KNA7er4FrRo
Ale hlavné, že mafia na Slovensku dodrbe nemocnicu a potom to stojí o 90 miliónov viac. Bravó, tlieskajme sociálno-mafiánskej vláde.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937637/
tú trať bolo treba sanovať.......iní odborníci povedia že to nebolo treba že ju časom treba zavrieť resp čakať 10 - 20 rokov kým sa nerozpadne a dovtedy stačia turistické vlaky s rýchl do 30 km...... aj takéto sú predstavy.
Je to krásna trať s ohromným turistickým potencialom......avšak na Slovensku turizmus sa nebuduje s dlhodobým výhladom ....vždy sa nájdu ludia ktorí chcú zo Slovenska skanzeny s tkzv nedotknutou prírodou, či ludia ktorí chcú len rýchlo zbohatnúť.
Svojho času aj CHZ prišla s nápadom viesť tie svoje vláčiky až pod Chopok na Srdiečko , zdanlivo utopistický projekt by však bol velkým impulzom pre turizmus a samozrejme oživil by aj jazdy vlakov po horehronskej trati.....na Slovensku je to však sci fi lebo je to neufinancovatelné
Je to krásna trať s ohromným turistickým potencialom......avšak na Slovensku turizmus sa nebuduje s dlhodobým výhladom ....vždy sa nájdu ludia ktorí chcú zo Slovenska skanzeny s tkzv nedotknutou prírodou, či ludia ktorí chcú len rýchlo zbohatnúť.
Svojho času aj CHZ prišla s nápadom viesť tie svoje vláčiky až pod Chopok na Srdiečko , zdanlivo utopistický projekt by však bol velkým impulzom pre turizmus a samozrejme oživil by aj jazdy vlakov po horehronskej trati.....na Slovensku je to však sci fi lebo je to neufinancovatelné
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937633/
čo je poveané vo videu je jedna vec a realita druhá.....možno nejaký Mn čo raz začas zvaža drevo a aj to si myslím že nie zrovna cez úsek C Skala - Telgárt.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937630/
Zamcan :
Tak vo videu bolo povedané, že veľký benefit získa nákladná doprava, ktorá je tam výraznejšia v oblasti dreva, pretože ak by to nespravili, tak drevo by sa muselo voziť kamiónmi čo by nemalo želateľný efekt na cesty a životné prostredie... takto nejak v skratke to bolo interpretované. Pokiaľ ide o nákladné vlaky, počul som, že tam takmer nič nejazdí, tak asi nemá ministerstvo dostatočné informácie.
Tak vo videu bolo povedané, že veľký benefit získa nákladná doprava, ktorá je tam výraznejšia v oblasti dreva, pretože ak by to nespravili, tak drevo by sa muselo voziť kamiónmi čo by nemalo želateľný efekt na cesty a životné prostredie... takto nejak v skratke to bolo interpretované. Pokiaľ ide o nákladné vlaky, počul som, že tam takmer nič nejazdí, tak asi nemá ministerstvo dostatočné informácie.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937628/
nákl vlaky tam nejazdia
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937624/






Rekonštrukcia tejto trate trvala pomerne dosť, ľudia boli odkázaní na NAD, cestovanie z Horehronia na východ vo forme diaľkovej dopravy do Košíc bolo obmedzené a zaobišlo sa s nevôľou cestovať vlakom. Po týchto obmedzeniach ''až 5 km'' obyčajný človek, ktorý nečíta zmluvy očakával, že sa urobí niečo viac napr. rekonstrukcia zab.zariadení v st.Č.Skala kde sú výhybky z minulého storočia.
Ak to budú niekedy robiť, zas tam bude výluka a takto to mohlo byt odbavené jedným projektom.