Naše téma: Nové uniformy zaměstnanců SŽDC

4.6.2019 8:00 SŽDC - tisková zpráva

Naše téma: Nové uniformy zaměstnanců SŽDC

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) 21. května tohoto roku na speciální módní přehlídce na pražském hlavním nádraží představila nové uniformy výpravčích. Nadčasový design, praktický střih, kvalitnější materiál a snadná údržba, to vše stejnokroje s prvky korporátní identity splňují.

Naši zaměstnanci si zaslouží kvalitní a plně funkční oblečení. Výpravčí se totiž při pracovním výkonu pohybují uvnitř i vně budov ve všech ročních obdobích,“ uvedl generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda při prezentaci stejnokrojů ve vládním salonku pražského hlavního nádraží. Uniformy předvádělo deset zaměstnanců (6 žen a 4 muži), kteří nové oděvy v uplynulých týdnech v praxi testovali.

Nová uniforma pro zaměstnance SŽDC je navržena se záměrem přinést nadčasový design v kombinaci s novým logem organizace. Do popředí se vedle použití kvalitnějších materiálů dostaly i praktické střihy, které podporují jak komfortní nošení, tak reprezentaci SŽDC.

 
Materiál byl zvolen s ohledem na zatížení profesních oděvů, podstatná byla snadná údržba a vysoká životnost použitého materiálu. Barevně výraznější prvky odrážejí korporátní barvy a podtrhují nové logo SŽDC. Novinkou je použití reflexních prvků v nenápadném, avšak efektním provedení.
 

 
Obměna nových stejnokrojových součástek za staré bude probíhat od letošního podzimu, dokončí se v průběhu příštího roku s cílem eliminovat prolínání starých a nových uniforem. V tomto období SŽDC počítá s tzv. pilotní fází, při níž bude nové služební oděvy používat široký okruhu provozních zaměstnanců. Během průběžného vyhodnocení bude možné přistoupit k případným dílčím úpravám před kompletní výměnou všech stejnokrojových součástek.
 

 
Průměrné náklady na kompletní výstroj pro 1 zaměstnance nepřesáhnou 16 000 Kč bez DPH. Předpokládané finanční náklady na obměnu stejnokrojů pro 4 500 uniformovaných zaměstnanců se budou pohybovat kolem 70 milionů korun.
 

 
Dovětek redakce VLAKY.NET:

Důvodem opětovného využití tiskové zprávy a k ní přiložených fotografií místo vlastního autorského příspěvku je tentokrát skutečnost, že naši redakci pozvánka na předmětnou prezentační akci nějakým řízením osudu minula. Nicméně to snad na sdělném obsahu předchozího příspěvku nic nemění. A čtenáři jsme snad přinesli dostatek podkladů k zamyšlení i utvoření vlastního názoru, který má nyní možnost vyjevit v následující diskusi. Třeba (ale nikoliv povinně) v rámci těchto okruhů otázek:

Co říkáte zobrazenému vzhledu a popsaným vlastnostem nových uniforem?

Plní podle vašeho názoru jejich podoba záměr výrazně reprezentovat SŽDC?

Jak vnímáte ze snímků patrný způsob předvedení nových součástí výstroje?

Úvodní snímek v plné velikosti si můžete otevřít zde.

Súvisiace odkazy