Bezplatné rozvozy nákupov pre dôchodcov

26.3.2020 8:00 Zuzana Lehotská Zdroj: OZ Detská železnica Košice - tlačová správa

Bezplatné rozvozy nákupov pre dôchodcov

Dobrovoľníci z občianskeho združenia Detská železnica Košice v súvislosti so šírením koronavírusu SARS-CoV-2 spúšťajú skúšobne na dva týždne od 26. marca do 8. apríla 2020 bezplatné rozvozy nákupov pre dôchodcov, ktorí si nedokážu nákup zabezpečiť sami, alebo je to pre nich náročné. Objednávky budú prijímať aj od zdravotne postihnutých a osamelých ľudí alebo od mamičiek s veľmi malými deťmi. Nakupovať budú základné potraviny, drogériu či lieky.

Služba je určená najmä ľuďom nad 65 rokov a tým, ktorí si nedokážu nákup základných vecí zabezpečiť sami. Dobrovoľníci tak budú denne pre záujemcov na území mesta Košice rozvážať najmä potraviny, drogériu, potravu pre zvieratá, prípadne lieky či listy na poštu.

„Jedna objednávka by mala obsahovať maximálne osem položiek a celková váha nákupu by nemala presiahnuť 8 kg. Doručujeme tovar, ktorý je bežne dostupný v maloobchodnej sieti a nie je vypredaný. Platiť sa bude len v hotovosti na základe hodnoty na pokladničnom doklade,“ približuje novú službu verejnosti predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice Ľubomír Lehotský.

Objednávky prijímajú dobrovoľníci detskej železnice v pracovných dňoch od pondelka do piatku medzi 8:00 - 11:00 telefonicky na čísle 0917 618 841. Doručenie nákupu bude v ten istý deň v čase od 15:00 do 18:00. Z personálnych a technických dôvodov si dobrovoľníci na začiatku trúfajú denne vybaviť maximálne  20 objednávok.

„V týchto dňoch finišujeme na príprave novej sezóny, no všetci vnímame realitu dnešných dní. Obmedzenia v súvislosti so šírením koronavírusu SARS-CoV-2 hlboko zasiahnu aj detskú železnicu. Popri náročnej práci na príprave rušňov, vagónov, údržbe staníc a koľajiska však chceme pomôcť zvládnuť túto ťažkú situáciu, do ktorej sme sa všetci dostali. Službu budeme poskytovať bezplatne a zapoja sa do nej iba naši dospelí dobrovoľníci. Sami sme zvedaví s akou odozvou sa stretneme. Aj táto služba do veľkej mieri preverí naše schopnosti zmobilizovať a zomknúť sa aj v ťažkých časoch a pomôžeme ľuďom urobiť deň krajší. Keď to už nejde vláčikom, tak aspoň bežným nákupom,“ dodal Ľ. Lehotský.

Podrobnosti o novej službe nájdete aj na www.detskazeleznica.sk a Facebooku.

Upravil a úvodný obrázok s podkladov OZ Detská železnica Košice vytvoril PhDr. Zbyněk Zlinský

Súvisiace odkazy