Lokomotiva Bardotka se salonním vozem ukončí úspěšnou sezonu na Švestkové dráze

19.10.2017 18:00Zdroj: Tisková zpráva AŽD Praha

Lokomotiva Bardotka se salonním vozem ukončí úspěšnou sezonu na Švestkové dráze

Na 28. a 29. října 2017 chystají společnost AŽD Praha a Ústecký kraj slavnostní jízdy netradičními soupravami na trase Středohorského motoráčku Lovosice-Most. Půjde o zakončení první úspěšné sezóny, kterou má na této trase za sebou nový dopravce AŽD Praha.

Ten zároveň velkou většinu zmíněné trati v úseku Čížkovice-Obrnice (tzv. Švestková dráha) i vlastní.Během uplynulé turistické sezóny bylo přepraveno téměř 4 500 cestujících a trať navíc ožila řadou kulturních událostí.

 


Návštěvníci se ve zmíněném termínu mohou těšit na jízdu neobvyklou soupravou, kdy motorová lokomotiva 749.039, nazývaná podle vzhledu svého čela Bardotka, potáhne salonní vůz. Jízdné integrované dopravy Ústeckého kraje platí i pro tuto mimořádnou a zajímavou soupravu bez přirážek. Odjezdy vlaku budou z Lovosic v 8:34, 12:10 (končí v Třebívlicích) a 14:34, z Mostu pak v 10:18 a v 16:18.

AŽD Praha koupila Švestkovou dráhu vedoucí malebnou krajinou Českého středohoří v roce 2016 od Správy železniční dopravní cesty a ve spolupráci s Ústeckým krajem zde spustila víkendovou turistickou linku T4.

Vedle pravidelných jízd o víkendech a ve svátcích se tu během sezóny konal i doprovodný program. Zmínit lze například první ročník divadelních představení na kolejích v provedení spolku Kredenc, kdy se česko-německé příběhy odehrávaly nejenom uvnitř vlaku, ale také kolem něj.


1.4.2017 - Lovosice: 749.039 v první den provozu na trati AŽD © Jiří Řechka

Švestková dráha se tedy po nutných opravách postupně stává moderní a fungující tratí, která bude do budoucna sloužit také jako testovací polygon, kde si společnost AŽD Praha odzkouší své nové technologie.

 „V příštím roce nás čekají další opravy tratě a rozšíření moderních technologií. Připravujeme také  změny v jízdním řádu turistické linky T4, které se budou cestujícím určitě líbit. Nejenom že budou naše spoje logicky navazovat na vlaky Českých drah v Lovosicích a Mostě, ale dojde i ke zkrácení doby cestování díky vyšší rychlosti vlaků. Z Lovosic do Mostu se o víkendech a svátcích pojede hned třikrát, a to ve 4 hodinovém taktu. Na trati bude navíc zabezpečena řada přejezdů, a trať se tak stane výrazně bezpečnější i pro obyvatele blízkých obcí a řidiče aut. Co se týče dalších aktivit, chystáme na příští prázdniny na naší trati letní slavnosti s hudbou, zábavou a občerstvením,“ popisuje další plány generální ředitel AŽD Praha Zdeněk Chrdle.

Súvisiace odkazy