Itálie 2008 objektivem Ostravaka

12.7.2008 8:00 Karel Furiš

Itálie 2008 objektivem Ostravaka

Tohoto roku už do třetice padlo doma rozhodnutí strávit dovolenou v Itálii v městečku Montepaone . Jelikož už jsou zde dvě reportáže o této dovolené, tak se omezím jen na jedno místo zde ještě nepopisované. Cestuji stylem využívání nočních spojů a vynechávám dražší variantu denních příplatkových vlaků, a tak si vlastně ještě prodloužím dovolenku.

Tak si někdy dovolím i odbočku z přímé trasy. Po příjezdu EN Allegro Tosca do Říma se přesouváme na nástupiště č. 28, odkud odjíždí většina regionálních vlaků do města Civitavecchia. Nastoupíme do pěkně vychlazené patrové soupravy a vlak se dá do pohybu směr Roma S. Pietro a dál do Civitavecchie.

Město je asi 75 km vzdálené od Říma, cesta vlakem trvá hodinu dvacet a souprava jede max. rychlostí 130 km/hod, což je vidět na informační obrazovce ve voze. Vlakové spojení je zde od r. 1859. Civitavecchia je město s 50 000 obyvateli a důležitý přístav na pobřeží Tyrhénského moře. Přístav tvoří dvě mola a velký vlnolam s majákem. Přístav slouží především velkým výletním a zaoceánským lodím.

13.6.2008 - Civitavecchia: přístav © Karel Furiš

V městečku se dá strávit celý den a každý si vybere podle svého gusta. Je zde spousta historických objektů , obchůdků pizzerii a kavárniček. Na náměstí nedaleko přístavu se nachází velká tržnice, kde je možnost nákupu čehokoliv od sýrů či ovoce až po oblečení za dostupné ceny.

Ale proč hlavně píšu o tomto městečku je proto že se mi zde na nádraží podařilo zastihnout zvláštní vlak soukromé společnosti Seatrain s názvem ROMA EXPRESS. Vlak je sestaven z motorových vozů řady Aln 776 výrobce Fiat Ferroviaria S.p.A. a vozí návštěvníky Itálie z Civitavecchcie do Vatikánu.
Po dni stráveném zde částečně na pláži a částečně v místních občerstveních k večeru opět odjíždíme do Říma na noční vlak do Catanzára, místa naší dovolené.

26.6.2008 - Civitavecchia: tržnice na náměstí © Karel Furiš

Odkazy:
  1. Itálie Civitavecchia
  2. SEATRAIN - Roma Express - Napoli Express - Exclusive Shore Excursions Via Train

Titulní snímek: 13.6.2008 - Civitavecchia: Roma Express Aln 776 022 © Karel Furiš

Galéria

Súvisiace odkazy