Kampaň ŽSR o modernizácii

15.3.2006 16:43 Nela Zdroj: ŽSR

Kampaň ŽSR o modernizácii

V piatok 17.3. spúšťajú ZSR novú informačnú kampaň na 3 železničných staniciach – Bratislava hl. st, Leopoldov a Trnava. Kampaň je zameraná na širokú verejnosť a jej podstatou je ľuďom ľahko, jednoducho a príjemne vysvetliť, čo je modernizácia železníc, prečo sa deje a aký ma zmysel. „Okrem iného chceme ľudí poprosiť o trpezlivosť a o to, aby nám dali „zopár“ mesiacov na to, aby sme im mohli priniesť modernú železnicu. Tiež im chceme vysvetliť, že rozsiahle stavebné práce, ktoré sa tohto roku udejú sa nedajú zrealizovať bez určitých obmedzení“ hovorí Nela Blašková, hovorkyňa ŽSR.Obmedzenia verejnosť pocíti hlavne v zmenenom cestovnom poriadku a v predlženej jazdnej dobe – o cca 20 min..

Cela akcia je rozdelená do dvoch fáz. Prvá začína v piatok 17.3 a potrvá 3 dni (sobota nie). Bude trvať od 17.do 20.3. 2006.  Počas týchto dni budú študenti na staniciach Bratislava, Trnava a Leopoldov rozdávať prvé vydanie špeciálnych novín, ktoré prinesú prvé informácie o modernizácii a upozornia na to, že o týždeň sa zmení cestovný poriadok. Noviny majú ľudí upozorniť na to, že sa „niečo“  deje, a že o týždeň sa bude „niečo“ diať aj s cestovaním vlakom. Zároveň majú tieto noviny poskytnúť základné odpovede na otázky, prečo sú tieto zmeny v cestovaní a čo sa to vlastne deje. Študenti budú oblečení v  tričkách a šiltovkách ZSR. Tieto 3 stanice sme si vybrali preto, lebo najviac prác je práve v tejto oblasti a tu ľudia pocítia najväčšie zmeny. Vychádzali sme z toho, že z týchto oblastí každodenne mnohí dochádzajú do práce či škôl. Študenti budú na staniciach vo vybraných hodinách, kedy je najviac rušno, teda ráno a poobede. Zároveň sme si vybrali aj víkend, pretože počas piatku, nedele a pondelka je prirodzene najväčšia migrácia ľudí. 

Šokujúce fakty o železnici

2. fáza je ta podstatnejšia a potrvá od 24. do 29. marca. Chceme zasiahnuť čo najviac ľudí. V tejto fáze upozorňujeme na najdôležitejší dátum-  26.marec. Študenti budú v uvedených 3 staniciach rozdávať druhé vydanie novín. Tieto noviny prinesú informácie o novom cestovnom poriadku a ďalšie informácie o modernizácii.   

Nebezpečné zrýchlenie

Okrem novín budeme ľuďom počas 2. fázy rozdávať cukríky, ako znak malého ústretového kroku, „podania ruky“ či  prosby o pochopenie. Zároveň budú pripravene letáky, ktoré budú pri okienkach, kde sa predávajú cestovné lístky. Tieto letáky však už budú vo vybraných „hlavných“ staniciach od Bratislavy po Piešťany.

Prehľadná mapa

V staniciach Bratislava, Trnava a Leopoldov budú zároveň plagáty, ktoré budú upozorňovať na modernizáciu.

Súvisiace trate

Súvisiace odkazy