Dopravné správy

Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje a doprava

Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje je dobrovolnou neziskovou organizací, která se dlouhodobě podílí na vytváření předpokladů pro hospodářskou prosperitu a celkový rozvoj regionu. Bylo založeno v roce 1990 za účelem přispět k řešení důsledků rozsáhlé průmyslové transformace. V roce 1995 byla upravena jeho struktura a programová náplň. Po vzniku Moravskoslezského kraje byla potvrzena účelnost jeho dalšího působení, které postupně překročilo regionální i celostátní rámec. Spolupráci s Moravskoslezským krajem a Krajskou hospodářskou komorou koordinuje podle dohody podepsané 7. dubna 2009.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Betlémské světlo tradičně vlaky Českých drah

Podrobnosti k letošnímu předávání betlémského světla do Česka novinářům představili zástupci Junáku - svazu skautů a skautek ČR a Českého rozhlasu. "Pro skauty je betlémské světlo symbolem míru, přátelství a klidu a jsem moc rád, že právě tento symbol můžeme o Vánocích přinášet lidem do jejich domovů," uvedl starosta Junáku Josef Výprachtický.

Celou zprávu najdete na této stránce.

České dráhy - za dobrotu na žebrotu

Poškozené sedačky, netekoucí voda a teplota kolem deseti stupňů - i tak může u Českých drah vypadat vagon 1. třídy. Kdo ve čtvrtek ráno cestoval z Brna do Ostravy rychlíkem Radegast a připlatil si 1. třídu, asi se divil. Sedačky ve vagonu se rozpadaly a teplota rozhodně nebyla příjemná. Důvodem vzniklé situace je nedostatek volných vozů. Na cestující tak zbývají i 40 let staré vagony.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ŠKODA TRANSPORTATION v nových vlastnických vztazích

Antimonopolní úřad povolil prodej 100 procent akcií pražské a.s. Škoda Investment, což je od počátku roku nové jméno Škody Holding a.s., tedy bývalých plzeňských strojíren Škoda. Od skupiny Appian je má získat kyperská společnost Skoda Industry (Cyprus) Ltd.

Celou zprávu najdete na této stránce.

SŽDC šetří na stavbách i vozidlech

Správa železniční dopravní cesty zrušila zakázky na opravy a stavbu tratí za více než miliardu. Končí například dvě sporné soutěže na modernizaci drezín nebo stavba tunelu za půl miliardy. Vítěze má naopak tendr, kde projektant týmu musel být zároveň i elektrikář.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Predĺženie širokorozchodnej trate z Košíc do Viedne je realizovateľné

Náklady na výstavbu širokorozchodnej trate sú na úrovni 6,3 miliardy eur. Ďalších 240 miliónov eur bude potrebných na výstavbu terminálov. Konštatuje to štúdia realizovateľnosti, ktorá bola v stredu vo Viedni pred orgánmi Dozornej rady ruských, rakúskych, slovenských a ukrajinských železníc Breitspur Planungsgesellschaft mbH prezentovaná.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Metropolitní linka v Plzni vyjela

Od pondělního rána začala v Plzni jezdit první metropolitní vlaková linka. Pendluje na trase z Blovic přes centrum Plzně do Kozolup a zpět. Zatím každé dvě hodiny, v budoucnu by ale vlaky mohly jezdit i častěji. Největší výhodou nového vlakového spojení je, že lidé se dostanou z okrajů Plzně do některých městských čtvrtí bez jediného přestupování. Vůbec poprvé je také propojena přímým spojením chebská a českobudějovická trať.

Celou zprávu najdete na této stránce.

ZSSK Cargo sa vzdá opravárenstva

Pol roka po voľbách sa rozbieha prvá väčšia privatizácia: v hre je štátne železničné Cargo. 48679460
Podľa informácií HN chce firma po Novom roku odpredať svoje opravárenské činnosti. Tie tvoria asi pätinu majetku Carga. Spoločnosť zatiaľ potvrdila len prvú fázu predaja – tou je prevod opravárenských činností na štát.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Železnice Desná je ztrátová

První privatizovaná železniční trať v Česku, trasa mezi Šumperkem a Kouty nad Desnou, má potíže. Železnice je ztrátová a obce v údolí Desné, které ji provozují, teď vymýšlejí, jak ji zachránit. V úvahu připadá i hledání nového dopravce.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Paroubkovi se nelíbí inzerce Českých drah

Minulý týden jsem se chtěl na pravidelných sněmovních interpelacích pana premiéra zeptat, jak je to se zadáváním inzerce státních institucí, jako jsou například Pozemkový fond, Lesy ČR či České dráhy. Za tuto inzerci stát platí desítky milionů korun ročně. Časový rámec mi však neumožnil tuto mou interpelaci přednést, proto jsem ji Petru Nečasovi odeslal jako interpelaci písemnou.

Celou interpelaci najdete na této stránce.

Figeľ na odstrel?

Expremiér Robert Fico (Smer-SD) by rád videl demisiu ministra dopravy Jána Figeľa (KDH). Taká je jeho reakcia na zrušenie tretieho balíka PPP projektov na výstavbu diaľnic.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Náklady po silnici dráž, po kolejích levněji

Mýtné se od ledna zvýší o 25 procent, návrh ministerstva dopravy v úterý pozdě večer schválila vláda. Po jednání kabinetu to uvedl ministr dopravy Vít Bárta. Dopravci již dopředu avizovali, že zvýší ceny přepravy.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Dopravní infrastruktutra dostane o třetinu méně prostředků

Poslanci dnes schválili rozpočet Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI) pro příští rok. Proti letošku se sníží o 36 procent na 61,3 miliardy korun. Rozpočet již počítá s navýšením mýtného o čtvrtinu, které má od příštího roku nastat.

Celou včerejší zprávu najdete na této stránce.

Trať Hostašovice – Nový Jičín prohrála svůj boj

Z internetu Českých drah jsme se dozvěděli, že byla bleskově a téměř v tajnosti zrušena železniční trať č. 326 Hostašovice – Nový Jičín. Hlavním iniciátorem zrušení byl současný ministr dopravy Vít Bárta (VV), automobilový lobbista.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Alstom pomůže Číně předehnat zbytek světa v délce sítě VRT

Francouzské strojírenské společnosti Alstom, výrobci slavných rychlovlaků TGV, se v úterý podařilo uzavřít smlouvu o dlouhodobé spolupráci s čínskou vládou. Ta se týká zejména výroby rychlovlaků, lokomotiv a drážní signalizace. Pro firmu znamená kontrakt velký úspěch, protože Čína je pro společnosti z odvětví zajímavým trhem.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Nová železniční vozidla pro Plzeňsko

Komfortnější cestování po železnici mezi Plzní a Domažlicemi má zajistit až deset nových motorových souprav.
"Nasadíme je nejpozději do konce roku 2012," slibuje šéf Krajského centra osobní dopravy Českých drah (ČD) Vladimír Kostelný. Dráhy na dodávku vypsaly letos na jaře veřejnou soutěž. Na šest dvoudílných vlaků přispěje Evropská unie. Až čtyři další dieselové vozy nakoupí dopravce ze svého.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Lokomotiva řady 380 vyrazila na první zkušební jízdu s cestujícími

Takřka neslyšně opustila pražské hlavní nádraží krátce před jednou hodinou odpoledne nová elektrická lokomotiva typu 109E od plzeňské Škody, která poprvé vedla osobní vlak. Zbrusu nový stroj odvezl z Prahy do Břeclavi slavný vlak Hungaria, který od roku 1960 jezdí mezi Berlínem, Prahou a Budapeští.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Do Petrohradu bez víza, ale jen rychlovlakem

Občané Evropské unie by mohli cestovat do Petrohradu bez víz. Tato výjimka se ale bude vztahovat jen na cestující nové vysokorychlostní železnice z Helsinek do Petrohradu. Vlakový expres už vyzkoušeli ruský premiér Vladimir Putin a finská prezidentka Tarja Halonenová, když včera trať slavnostně otevírali.

Celou zprávu najdete na této stránce.

Len Cargo vie opravovať vozidlá ZSSK

Železničná spoločnosť Slovensko zaplatí partnerskej Železničnej spoločnosti Cargo Slovakia za vykonávanie údržby, periodické prehliadky a opravy dráhových vozidiel 48 miliónov eur bez dane z pridanej hodnoty.

Celú správu nájdete na tejto stránke.

Dopravní stavby jsou špatně připraveny

Dopravnímu stavitelství v Česku chybí základní dokument, který by realisticky seřadil stavby podle priorit a finančních možností ministerstva dopravy. Vyplývá to z aktuální zprávy Nejvyššího kontrolního úřadu, podle kterého špatné plánování stavby prodražuje a oddaluje termíny jejich dokončení. O zakázky za desítky miliard korun se navíc dělí úzký okruh firem.

Celou zprávu najdete na této stránce.