Nádraží, zastávky, dopravny
Nejsem sice přítelem zřizování nových témat (už jich tu věru máme téměř nepřehledné množství) nicméně... Zkrátka připravil jsem si příspěvek, který sice navazuje na některé mé předchozí, ale ty jsem poměrně neuváženě zařadil do tématu SK - Všeobecne - Čakanie na vlak, ačkoliv do rámce tohoto tématu nezapadají geograficky a věcně je přesahují.
Takže toto téma by mělo být věnováno historii, současnosti i budoucnosti nádraží , tedy především výpravních a dalších budov, ale i další nádražní infrastruktury. A to nejen v česko-moravském a slovenském tuzemsku...
Záměrně neuvádím, kde jsem pořídil připojené snímky nádraží - můžete hádat
.
Podradené diskusné témy
A ideme do finále ... (osadené info tabule, dokončené prístupové chodníky)
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/937713/
Videjko zrekonštruovanej žst. Levice na jeseň ´25:
https://www.youtube.com/watch?v=osejH59y8CE
prejazd tou istou stanicou v lete ´25, keď už bola väčšina prác zrealizovaná:
https://www.youtube.com/watch?v=7dZjChCh6Rw
Inak v rámci 2.etapy tejto stavby sa modernizovala aj stanica Veľké Kozmálovce, prechádzal som nedávno po ceste popri stanici a vyzerá to tam na kompletku. Podobne ako v Hr. Beňadiku pribudlo nové ostrovné nástupište.
https://www.youtube.com/watch?v=osejH59y8CE
prejazd tou istou stanicou v lete ´25, keď už bola väčšina prác zrealizovaná:
https://www.youtube.com/watch?v=7dZjChCh6Rw
Inak v rámci 2.etapy tejto stavby sa modernizovala aj stanica Veľké Kozmálovce, prechádzal som nedávno po ceste popri stanici a vyzerá to tam na kompletku. Podobne ako v Hr. Beňadiku pribudlo nové ostrovné nástupište.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/935172/
Žsr by mohli označiť prístup k lidecskemu nástupištu zz Záriečie aspoň od podjazdu. Dnes som tam začínal túru a nevedel som nájsť smerovnik, lebo som nevedel, že je pri odbočke na púchovske nástupište. Keď som pomocou mapy v mobile k smerovnik trafil, ziral som, že žiadne šípky k nastupistiam tam nie su. Keby som tam koncil túru a náhodou chcel ísť smer Česko, asi by som to bez mobilných map nenašiel.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/931623/
Místo hluboké díry v zemi, která vznikla po loňské demolici původního kladenského vlakového nádraží z poloviny 19. století, bude stát „do roka a do dne“ zcela nová výpravní budova. Správa železnic (SŽ) do její stavby, která začala ve středu, investuje 150 milionů korun.
Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/kladno-stavba-vlakove-nadrazi-zeleznice.A250905_090407_praha-zpravy_Ichuc
7. září 2025 14:00
Zdroj: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/kladno-stavba-vlakove-nadrazi-zeleznice.A250905_090407_praha-zpravy_Ichuc
7. září 2025 14:00
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/931613/
Keď teda Vernár už vraj v interných dokumentoch ŽSR neexistuje, tak by som sa chcel spýtať, ktorý TB po ňom prebral rekord:
a. najvyššie položeného TB na normálnom rozchode na sieti ŽSR? Žeby Štrba-časť stanice na hlavnej trati?
b. najvzdialenejšieho TB od dediny? Žeby Buková?
a. najvyššie položeného TB na normálnom rozchode na sieti ŽSR? Žeby Štrba-časť stanice na hlavnej trati?
b. najvzdialenejšieho TB od dediny? Žeby Buková?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/930488/
no veď práve: nástupište ,prístrešok, mobiliár. Nie je jedno či je nástupište alebo nástupište, nie je jedno či je prístrešok alebo prístrešok. Nie je jedno či je mobiliár alebo mobiliár. Už keď to robia a majú na to peniaze, tak tých pár eur za trochu lepšie materiály a tvary či za vizualizácie by nemali byť problém. Inak je to zas len tak aby sa nepovedalo...
Na tejto zastávke viac neočakávam. Iba ak tak kamery v podchode a ideálne áno, aspoň výťah. Je rok 2025 a verím, že na bezbariérovosť nezabudnú...
Na tejto zastávke viac neočakávam. Iba ak tak kamery v podchode a ideálne áno, aspoň výťah. Je rok 2025 a verím, že na bezbariérovosť nezabudnú...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/930323/
Nejaké vizualizácie ako bude vyzerať Martin-Sever nie sú? či konečný vzhľad tej zastávky je záhada Loch-ness?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/930236/









