Kalendár železničnej nostalgie ŽMSR na rok 2024

31.3.2024 8:00 Železničné múzeum SR

Kalendár železničnej nostalgie ŽMSR na rok 2024

Kluby historických železničných vozidiel na Slovensku v spolupráci so Železničným múzeom Slovenskej republiky pripravujú aj v roku 2024 niekoľko desiatok zaujímavých železničných akcií, jázd mimoriadnych vlakov a podujatí železničnej nostalgie. Ako v sezónach predchádzajúcich, aj v tej tohtoročnej sa uskutočnia nielen obľúbené podujatia s viacročnou tradíciou, ale tiež nové, jedinečné projekty.

K zostaveniu a realizácii kalendára významne prispeli aj samotné Železnice Slovenskej republiky, ktoré pre všetky naplánované jazdy pre verejnosť odpustili poplatky za použitie dopravnej cesty. Tie by inak tvorili nemalú položku v nákladoch na zrealizovanie toho ktorého podujatia.

Organizátori sa tešia na vašu účasť a veria, že sa im podarí pre vás pripraviť nezabudnuteľné zážitky so železničnou nostalgiou.

Plagát so stručným prehľadom podujatí si môžete prezrieť alebo stiahnuť po kliknutí na jeho náhľad nižšie (zobrazí sa vo formáte PDF). Rovnako ho nájdete aj na vybraných staniciach na celom Slovensku.

Organizátori si vyhradzujú právo na zmenu programu resp. vozidiel využitých pri mimoriadnych jazdách vlakov z technických dôvodov. Pred každou jazdou si vo vlastnom záujme pozrite stránku organizátora jazdy pre získanie najaktuálnejších informácií súvisiacich s jazdou historického vlaku.

Cestujúci sú pri jazde ktorýmkoľvek vlakom povinní dodržiavať ustanovenia Prepravného poriadku pre dopravu osôb nostalgickými vlakmi ŽSR.