Film a železnica
Diskusná téma venovaná filmom, kde hrala železnica,. Je jedno, v akej súvislosti budu filmy súvisieť so železnicou. Ako žiarivý príklad by som rád rád uviedol československý film Proč?.
Podradené diskusné témy
A co takto Cerni Baroni a Tankovy Prapor - zaverecne sceny?
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/74546/
to 363.177-7: Objavil si "Ameriku"
Spominal som to "pred par stranami" ako odpoved Erikovi
Ale nevadi, radsej dvakrat ako vobec
All:
A co tak SVEJK a jeho cesta na front do Haliča???
Ozaj, kde sa to natacalo
Silne pochybujem, ze na originalnej trati cez Lupkow
Spominal som to "pred par stranami" ako odpoved Erikovi
Ale nevadi, radsej dvakrat ako vobec
All:
A co tak SVEJK a jeho cesta na front do Haliča???
Ozaj, kde sa to natacalo
Silne pochybujem, ze na originalnej trati cez Lupkow
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/74513/
martin.olo : Hej mas pravdu, ci sa to odohrava u Volyne to neviem ale ten motoracik bol Hurvinek M.131.
Dalej hrala zeleznica aj v starom filme Trampoty oficiála Třísku, a konkretne myslim tu scenku kde sa cela rodina p.Třísku natlaci do vlaku s asi 50 kuframi
Dalej hrala zeleznica aj v starom filme Trampoty oficiála Třísku, a konkretne myslim tu scenku kde sa cela rodina p.Třísku natlaci do vlaku s asi 50 kuframi
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/74372/
"Vitr v kapse" - Lukas Vaculik najprv skonci na zachytke s alkacskym zelezniciarom a potom sa s nim stretne na (tusim) Praha stred, kde nastupuje na specialny armadny vlak - ide na vojnu do Nitry.
"Rebelove" - S. Stepka ako sprievodca vo vlaku a udavac zaroven
"Chlapci a chlapi" - stanica, ktora neviem kde je (v seriali je to Hradek v Cechach), vzdy scena, ked prichadza komancska 810 a vystupuje z nej nejaky hlavny hrdina (v stanicnom rozhlase hlasia "Stanice Hradek v C., prijel osobni vlak smer Kalesice, Doubi, Vrabel).
"Rebelove" - S. Stepka ako sprievodca vo vlaku a udavac zaroven
"Chlapci a chlapi" - stanica, ktora neviem kde je (v seriali je to Hradek v Cechach), vzdy scena, ked prichadza komancska 810 a vystupuje z nej nejaky hlavny hrdina (v stanicnom rozhlase hlasia "Stanice Hradek v C., prijel osobni vlak smer Kalesice, Doubi, Vrabel).
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/74306/
Také Vlasta Burian hrál ve filmech, v nichž vystupovaly vlaky. Ať už to byl Přednosta stanice, kde hrála železnice hlavní roli, nebo další snímky, ve kterých vlakem jen cestoval - třeba Tři vejce do skla či Lelíček ve službách Sherlocka Holmese...
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/74292/
Trať 121 Nové Mesto nad Váhom - Vrbovce hrala v dvoch filmoch,pokiaľ viem.
Jeden starší,ktorý som žiaľ nevidel "Hriech Kataríny Padychovej "(aspoň myslím,že sa tak volá) to bola stanica Vaďovce a jeden novší "Výlet" zase stanica Čachtice.
Jeden starší,ktorý som žiaľ nevidel "Hriech Kataríny Padychovej "(aspoň myslím,že sa tak volá) to bola stanica Vaďovce a jeden novší "Výlet" zase stanica Čachtice.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/74290/
Železnica si zahrala aj v slávnych Básnikoch, najmä v druhom dieli (Jak básnici přicházejí o iluze), keď hlavní hrdinovia Štěpán a Kendy študujú v Prahe. No a na konci tretieho dielu (Jak básníkům chutná život) sa im pri vlaku rozsype kufor s knihami.
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/74288/
jj. Klip od Kabátu je dnes užý vlastně historie. Toto lokomotiva již v této poobě neexistuje. Jedná se (tušim) o loko 726.505 Lomy Mořina - měla z ní byt muzejní loko, ale dnes je z ní ten zelenej zgarb Lomy Mořina co vydáaj za posunovací mechanizmus a vevnitř je motor ze šicího stroje
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/74286/
Dalsou lahodkou ktora sa odohravala v zeleznicnom prostredi je "Život je čudo" resp. "Life Is a Miracle" , od Emira Kusturicu .
Citujem dej :" Bosna 1992. Luka, srbský inženýr z Bělehradu, se usadí ve vesnici na konci světa se svojí ženou Jadrankou,operní pěvkyní, a se synem Milosem. Luka připravuje stavbu železnice, která přemění tento zapomenutý kraj v turistický ráj. Hluboce ponořen do práce a zaslepen přirozeným optimismem, Luka jako by ani nevnímal stálé hřmění blížící se války. Když boje vypuknou, Lukův život je vzhůru nohama. Jeho žena Jadranka se mu ztratí v objetí jednoho muzikanta, zatímco jeho syn je povolán na frontu. Luka s neutuchajícím optimismem čeká na svou rodinu, aby mohli odjet, ale Jadranka se nevrací a Milos se stává zajatcem. A pak potká Sabahu Život je zázrak je oslavou radosti ze života, lásky a humanity
Citujem dej :" Bosna 1992. Luka, srbský inženýr z Bělehradu, se usadí ve vesnici na konci světa se svojí ženou Jadrankou,operní pěvkyní, a se synem Milosem. Luka připravuje stavbu železnice, která přemění tento zapomenutý kraj v turistický ráj. Hluboce ponořen do práce a zaslepen přirozeným optimismem, Luka jako by ani nevnímal stálé hřmění blížící se války. Když boje vypuknou, Lukův život je vzhůru nohama. Jeho žena Jadranka se mu ztratí v objetí jednoho muzikanta, zatímco jeho syn je povolán na frontu. Luka s neutuchajícím optimismem čeká na svou rodinu, aby mohli odjet, ale Jadranka se nevrací a Milos se stává zajatcem. A pak potká Sabahu Život je zázrak je oslavou radosti ze života, lásky a humanity
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/74284/



POSLEDNÁ STANICA
830.124-ZSSK








