Film a železnica
Diskusná téma venovaná filmom, kde hrala železnica,. Je jedno, v akej súvislosti budu filmy súvisieť so železnicou. Ako žiarivý príklad by som rád rád uviedol československý film Proč?.
Podradené diskusné témy
Ak poznáte aj krimi-seriál ''Četnícke humoresky'',tak aj tam sa v niektorých dieloch objavila železnica.
Napr. v časti kde vedúci pošty na stanici chcel ukradnúť peniaze a utiecť alebo v časti kde mierne pojašený
občan húkal keď vlak prechádzal tunelom...Samozrejme častí,kde bola železnica bolo viac
Napr. v časti kde vedúci pošty na stanici chcel ukradnúť peniaze a utiecť alebo v časti kde mierne pojašený
občan húkal keď vlak prechádzal tunelom...Samozrejme častí,kde bola železnica bolo viac
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/75364/
La Bataille du rail
Drama / Válečný
Francie, 1946, 85 min
Režie: René Clément
Hrají: Charles Boyer
V roce 1946 byl ve Francii obnoven Mezinárodní filmový festival v Cannes. Cenu za režii získal překvapivě neokázalý, napůl dokumentární, napůl hraný film Bitva o koleje režiséra René Clémenta. Nově vzniklá společnost Coopérative Générale du Cinéma Français, podporovaná odbojovou organizací železničářů Résistance-Fer, si Clémenta vybrala jako režiséra proto, že znala jeho krátkometrážní tvorbu, v níž nechyběly zdařilé dokumenty o práci železničářů. Prvotní záměr společnosti i režiséra vydat svědectví o podílu francouzských železničářů v boji proti německé okupaci přerostl v obraz kolektivního dramatu. K dokumentárním záběrům přiřadil režisér zcela přirozené hrané sekvence, které nezůstávají za autentičností dokumentárního záznamu. Jejich protagonisté jsou až na nepatrné výjimky neherci, skuteční železničáři. Velkým přínosem filmu byla práce kameramana Henriho Alekana, který pomohl vtisknout dílu originální styl.
(zdroj: různé internetové stránky)
Drama / Válečný
Francie, 1946, 85 min
Režie: René Clément
Hrají: Charles Boyer
V roce 1946 byl ve Francii obnoven Mezinárodní filmový festival v Cannes. Cenu za režii získal překvapivě neokázalý, napůl dokumentární, napůl hraný film Bitva o koleje režiséra René Clémenta. Nově vzniklá společnost Coopérative Générale du Cinéma Français, podporovaná odbojovou organizací železničářů Résistance-Fer, si Clémenta vybrala jako režiséra proto, že znala jeho krátkometrážní tvorbu, v níž nechyběly zdařilé dokumenty o práci železničářů. Prvotní záměr společnosti i režiséra vydat svědectví o podílu francouzských železničářů v boji proti německé okupaci přerostl v obraz kolektivního dramatu. K dokumentárním záběrům přiřadil režisér zcela přirozené hrané sekvence, které nezůstávají za autentičností dokumentárního záznamu. Jejich protagonisté jsou až na nepatrné výjimky neherci, skuteční železničáři. Velkým přínosem filmu byla práce kameramana Henriho Alekana, který pomohl vtisknout dílu originální styl.
(zdroj: různé internetové stránky)
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/75279/
Aneela, kukláči na popradskej stanici v akcii !
http://www.aktuality.sk/bulvar/koktejl/aneela-nakrucala-akcne-sceny-na-popradskej-stanici
http://www.aktuality.sk/bulvar/koktejl/aneela-nakrucala-akcne-sceny-na-popradskej-stanici
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/75273/
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/75162/
rk_kn: Neviem vôbec ako sa volal ten film
Ale možno,to je ono
Akoby toho nebolo dosť
,dnes som si spomenul na ďalšie filmy zo ''socíku''
. Škoda že neviem názvy ani jedného
,keďže československých filmov sa točilo veľmi veľa
Ten prvý film bol o pätici kamarátov,ktorý si založili hudobnú skupinu (Nebola rocková
,ale dychovka),a tak si začali zarábať.Keď niekedy mali kšeftík a išli hrať,tak cestovali motoráčikom radu 850 (Vtedy mal tušim ešte staré označenie
)V tom filme sa objavil asi 3-krát.Vtom vlaku sa vlastne rozhodli založiť kapelu
.(ak si to dobre pamätám
)Film sa točil asi v roku 1983 alebo 1984.
Ďalší film kde bol vlak bol príbeh o skautoch,a medzi nimi bol zlodej.Keď naňho prišli tak vedúci skautov ho poslal domov vlakom.Objavil sa tam motoráčik 810.
Film sa točil v roku 1984+-
The End
Ale možno,to je ono
Akoby toho nebolo dosť
,dnes som si spomenul na ďalšie filmy zo ''socíku''
. Škoda že neviem názvy ani jedného
,keďže československých filmov sa točilo veľmi veľa
Ten prvý film bol o pätici kamarátov,ktorý si založili hudobnú skupinu (Nebola rocková
,ale dychovka),a tak si začali zarábať.Keď niekedy mali kšeftík a išli hrať,tak cestovali motoráčikom radu 850 (Vtedy mal tušim ešte staré označenie
)V tom filme sa objavil asi 3-krát.Vtom vlaku sa vlastne rozhodli založiť kapelu
.(ak si to dobre pamätám
)Film sa točil asi v roku 1983 alebo 1984.
Ďalší film kde bol vlak bol príbeh o skautoch,a medzi nimi bol zlodej.Keď naňho prišli tak vedúci skautov ho poslal domov vlakom.Objavil sa tam motoráčik 810.
Film sa točil v roku 1984+-
The End
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/74890/
Rocker : neboli to Vlakári ? Bolo to o žiakoch (učňoch, prípadne študentoch ) ako cestovali denne do školy vlakom, tuším to bol motoráčik 810. Ináč aj niekoľko ielov Bakalárov bolo na koľajch a perónoch. Najmä tie Vianočné, alebo Silvestrovsko - Novoročné.
Federálna ČSTV nakrútila onoho času seriál o trolejároch, manželku hrala Maciuchová, a dedko mal v byte semafóry a hral sa s modelmi. Po odbornej stránke ale som mal voči nemu dosť veľké výhrady !
Federálna ČSTV nakrútila onoho času seriál o trolejároch, manželku hrala Maciuchová, a dedko mal v byte semafóry a hral sa s modelmi. Po odbornej stránke ale som mal voči nemu dosť veľké výhrady !
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/74839/
Spomenul som si ešte na jeden film pre mládež
,vyslielala to ešte STVčka asi pred dvoma rokmi+-
.Bol to príbeh samozrejme ako inak o láske
medzi 18 ročnými a keď išli ráno do školy cestovali v 810+011+011.Najprv som to tipoval na trať 121 ale okolie bolo príliš rovinaté takže sa to pravdepodobne točilo asi na Záhorí,lebo keď sa vracali zo školy a čakali na 810 cez stanicu prebehla laminátka s náklaďákom v ''komančovskom'' červeno-bielom nátere (neviem či náhodou nemala aj oranžový pás
,nepamätám si
).Nové Mesto nad Váhom to asi nemohlo byť keďže sa film točil tušim v roku 1985 a elektrifikácia prišla,ak sa nemýlim, v roku 1986.
P.S.Jeden týpek z toho filmu mal na bunde logo Metallici
Nevideli ste niekto tento film,jeho názov?
Keďže som sa naladil do ''socíku'' vynárajú sa mi ďalšie filmy
Ako je to možné?
a to mám len 19
STVčka vysielal trilógiu,boli to tri príbehy.Jeden z nich bol samozrejme ako inak opäť o láske
.Bol to príbeh o železničiarovi,tušim to bol mechanik ak sa nemýlim.Po práci šiel na vlak,nastupoval do rozbiehajúceho sa vlaku vedený žehličkou (tušim to bol rýchlik zo Zvolena
,nie som istý)Samozrejme vo vlaku stretol osudovú ženu
Najprv z vlaku vystúpil ale chlapík sa zbadal vrátil sa k nej.

Viete názov filmu,miesto deja?
The End
,vyslielala to ešte STVčka asi pred dvoma rokmi+-
.Bol to príbeh samozrejme ako inak o láske
medzi 18 ročnými a keď išli ráno do školy cestovali v 810+011+011.Najprv som to tipoval na trať 121 ale okolie bolo príliš rovinaté takže sa to pravdepodobne točilo asi na Záhorí,lebo keď sa vracali zo školy a čakali na 810 cez stanicu prebehla laminátka s náklaďákom v ''komančovskom'' červeno-bielom nátere (neviem či náhodou nemala aj oranžový pás
,nepamätám si
).Nové Mesto nad Váhom to asi nemohlo byť keďže sa film točil tušim v roku 1985 a elektrifikácia prišla,ak sa nemýlim, v roku 1986.P.S.Jeden týpek z toho filmu mal na bunde logo Metallici
Nevideli ste niekto tento film,jeho názov?
Keďže som sa naladil do ''socíku'' vynárajú sa mi ďalšie filmy
Ako je to možné?
a to mám len 19
STVčka vysielal trilógiu,boli to tri príbehy.Jeden z nich bol samozrejme ako inak opäť o láske
.Bol to príbeh o železničiarovi,tušim to bol mechanik ak sa nemýlim.Po práci šiel na vlak,nastupoval do rozbiehajúceho sa vlaku vedený žehličkou (tušim to bol rýchlik zo Zvolena
,nie som istý)Samozrejme vo vlaku stretol osudovú ženu
Najprv z vlaku vystúpil ale chlapík sa zbadal vrátil sa k nej.

Viete názov filmu,miesto deja?
The End
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/74824/
x-man:
Horkyze Slize - Vlak: RD Nitra
Dalsie zeleznicne videoklipy:
Rod Stewart: Downtown Train
Simply (v)red: /nazov si nepamatam/
Lucie Vondrackova: Vitr
Zeleznicny nazov ma aj skladba Last Train to Transcentral od skupiny KLF /klip som este nevidel
/
Taktiez sa patri spomenut kresleny film Polarny Expres (cca r. 2004).
Horkyze Slize - Vlak: RD Nitra
Dalsie zeleznicne videoklipy:
Rod Stewart: Downtown Train
Simply (v)red: /nazov si nepamatam/
Lucie Vondrackova: Vitr
Zeleznicny nazov ma aj skladba Last Train to Transcentral od skupiny KLF /klip som este nevidel
/Taktiez sa patri spomenut kresleny film Polarny Expres (cca r. 2004).
Odkaz na príspevok: https://www.vlaky.net/diskusia/link/74559/







Tam figurovala zeleznica predsa mnohokrat. Ked isli murari na madary, aj v zaverecnej scene Samo Pichanda vyhodil do luftu tunel aj s papalasmi, co sa viezli vo vlaku.

Na zaklade dodanych info' s som ho stiahol cez DC++. Velmi pjekneeeeeeeeeeee. 






V Domě kultury ve Stochově bude mít ve čtvrtek premiéru hra s hororovými prvky Půlnoční vlak v podání amatérského divadla Tyrš z Lán. Hru o tom, co se může stát, když se v noci ocitnete na malém neznámém nádraží, napsal anglický herec a spisovatel Arnold Ridley a pro soubor Tyrš ji upravili Roman Havelka a Karel Pleiner. O kvalitách a nápaditosti tohoto amatérského divadla se můžete přesvědčit od 19 hodin.
(Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední čechy)