Kalendár železničnej nostalgie ŽMSR na rok 2022

4.5.2022 8:00 Miroslav Sekela Zdroj: Železničné múzeum SR

Kalendár železničnej nostalgie ŽMSR na rok 2022

Železničné múzeum Slovenskej republiky (ŽMSR) spolu s občianskymi združeniami pôsobiacimi na Slovensku, pripravujú aj v priebehu roku 2022 niekoľko desiatok zaujímavých železničných akcií, výstav historických železničných vozidiel a jázd nostalgických vlakov usporiadaných pod záštitou ŽSR, kde sa budú môcť železniční fanúšikovia aj široká verejnosť stretnúť s historickými železničnými vozidlami. Ako v sezónach predchádzajúcich, aj v tej tohtoročnej sa uskutočnia nielen obľúbené podujatia s viacročnou tradíciou, ale tiež nové, jedinečné projekty.

Organizátori sa tešia na vašu účasť a veria, že sa im podarí pre vás pripraviť nezabudnuteľné zážitky so železničnou nostalgiou.

Plagát so stručným prehľadom podujatí si môžete prezrieť alebo stiahnuť po kliknutí na jeho náhľad nižšie (zobrazí sa vo formáte PDF). Rovnako ho nájdete aj na vybraných staniciach na celom Slovensku.

Tohto roku je k dispozícii aj podobný prehľad nostalgických akcií, poriadaných v samotnom Železničnom múzeu Slovenskej republiky a v Bratislave a jej okolí. Tento plagát vo formáte PDF si môžete tiež priamo tu otvoriť alebo stiahnúť (zobrazí sa vo formáte PDF):

Organizátori si vyhradzujú právo na zmenu programu resp. vozidiel využitých pri mimoriadnych jazdách vlakov z technických dôvodov. Pred každou jazdou si vo vlastnom záujme pozrite stránku organizátora jazdy pre získanie najaktuálnejších informácií súvisiacich s jazdou historického vlaku.

Cestujúci sú pri jazde ktorýmkoľvek vlakom povinní dodržiavať ustanovenia Prepravného poriadku pre dopravu osôb nostalgickými vlakmi ŽSR.