Horúcim Gemerským expresom do Vlachova a Dobšinej - 28. júla 2012

16.7.2012 16:00 Mgr. Ľubomír Lehotský Zdroj: KHKV

Horúcim Gemerským expresom do Vlachova a Dobšinej - 28. júla 2012

Trápi Vás horúce leto? Radi by ste sa ochladili a pritom videli niečo pekné a zažili nevšedné? Klub historických koľajových vozidiel (KHKV) v takom prípade práve Vás pozýva na nostalgicko – romantickú jazdu historickým motorákom M 131.1125 do Vlachova – DEDINY ROKA 2005.

Prihláste sa čo najskôr!!!

Aktivisti z KHKV pripravili po minuloročných skúsenostiach na prelom letných prázdnin netradičný výlet. „Nebude ani tak poznávací, ako oddychový. Veď treba nabrať síl do druhej polovice prázdnin. Aj preto sme v spolupráci s kúpaliskom vo Vlachove pripravili pre našich cestujúcich krátke osviežujúce zastavenie,“ hovorí Ľubomír Lehotský z KHKV.

V tomto roku je to už tretia výprava staručkej Magdy po zabudnutých tratiach východného Slovenska, ktoré už piatu sezónu pripravujú železniční nadšenci z Košíc. „Chceme takto upriamiť pozornosť turistov na krásy regiónov, kde už 8 rokov nepremáva osobná železničná doprava. Stále tak udržujeme myšlienku, že sa raz nájde dopravca, alebo spolupráca samospráv s podnikateľmi, ktorí podporia aspoň rekreačnú a sezónnu dopravu. Nie je v našich silách to financovať, no trúfame si zabezpečiť takúto dopravu po technickej stránke,“ hovorí Ľ. Lehotský

Aktivisti vedia, o čom hovoria, veď aj vďaka podpore Košického samosprávneho kraja a projektu Terra incognita začali s opravou ďalšieho historického motoráku. Navyše, vrcholia aj opravy starého parného rušňa, na ktorý prispela finančne Karpatská nadácia.

PROGRAM

Horúci Gemerský expres do Vlachova má pestrý a nenáročný program: „Pripravili sme v spolupráci s obcou Vlachovo návštevu tamojšieho kaštieľa, ľadnice i miestneho kúpaliska. Samozrejme, že sme ani tentoraz nezabudli na miestnych obyvateľov, pre ktorých vykonáme kyvadlovú jazdu na trati Nižná Slaná – Vlachovo – Dobšiná – Nižná Slaná – Vlachovo – Dobšiná. Aj oni si tak budú môcť vychutnať jazdu po trati, na ktorú sa už bežne nedostanú. Navyše sa na kúpalisko vo Vlachove budú môcť priviesť vlakom napríklad aj Dobšinčania,“ hovorí Ľubomír Pipta vlakvedúci historického expresu.

V prípade nepriaznivého počasia je pripravený alternatívny program a návšteva pamätihodností v susednom Gočove.

REZERVUJTE SI MIESTA UŽ DNES

Vzhľadom na to, že počet miest je vo vlaku obmedzený a o jazdy býva vždy veľký záujem, vyzývajú dobrovoľníci z KHKV záujemcov, aby si bezplatné rezervácie zabezpečili čo najskôr na adrese khkv@khkv.sk  

Informácie o cestovnom poriadku a cene cestovných lístkov nájdete na priloženom plagáte alebo www.khkv.sk

Zuzana Lehotská, khkv@khkv.sk, 0905 496 426

Súvisiace trate

Súvisiace odkazy