RegioJet: prezentačné jazdy pre verejnosť

» Návrat

Pridané: 23.2.2012 8:00
Autor: Bc. Jozef Gulík, nick: » Dodi

RegioJet: prezentačné jazdy pre verejnosť Spoločnosť RegioJet, ktorá bude od 4. marca 2012 prevádzkovať osobnú dopravu na trati Bratislava - Dunajská Streda - Komárno, oznamuje, že prezentačné jazdy pre verejnosť s motorovými jednotkami Talent začnú 25. fabruára. Kliknite a dozviete sa viac.

 

     Ako sme avizovali v našej staršej aktualite, spoločnosť RegioJet mala v úmysle približne od 20. 2. 2012 predstaviť svoje služby na spomínanej trati a motorové jednotky Talent aj širokej cestujúcej verejnosti. Tá si ich bude môcť v praxi vyskúšať denne od soboty 25. februára do soboty 3. marca 2012. Následne, od nedele 4. marca už potom RegioJet začne s pravidelnou prevádzkou.

     Prezentačná jazda začne vždy ráno o 6.51 h spojom z Dunajskej Stredy do Bratislavy, odkiaľ sa bude krátko poobede vracať späť s pokračovaním až do Komárna, aby sa v podvečer, o 17.46 h, mimoriadny vlak vrátil opäť do Dunajskej Stredy. Cestovný poriadok týchto zvláštnych vlakov RegioJet vo formáte pdf si môžete stiahnuť tu. Platiť v nich bude nasledovná tarifa:

vzdialenosť cena
1 - 25 km 0,50 €
25 - 50 km 1,00 €
51 - 100 km 2,00 €

      RegioJet okrem toho už otvoril svoje prvé zákaznícke centrum na železničnej stanici Bratislava-Nové Mesto (na snímke, autor RegioJet). Druhé, v žst. Bratislava hl. st., by malo fungovať ododnes. Zákaznícke centrá poskytnú cestujúcim informácie o službách spoločnosti a od budúceho týždňa začnú i s predajom cestovných lístkov.

 

Titulná snímka je z prezentačnej jazdy zo dňa 31. 1. 2012 v stanici Orechová Potôň.

Bc. Jozef Gulík

Súvisiace trate


Súvisiace odkazy

Diskusia

Pozn.: Názory diskutujúcich sa nemusia zhodovať s názormi VLAKY.NET.

Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.

» Pridaj diskusný príspevok s obrázkom

Príspevky: 35     Stránky: / 2     Výpis:    
» pmd85-1 Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 0 8.3.2012 21:32
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RegioJet: prezentačné jazdy pre verejnosť

no len pre uplnost som si vsimol ze ZSSK si nechala zopar spojov BA-KN napr. Os 4617,
Os 4619 16:05 a 16:53. To je hadam zart, oklukov cez Galantu:) a kvoli tomu Regiojet nema taktovy odchod 16:42, tj. ma odchody len 15:42 , 17:21, potom 17:42. Ti co koncia o 16:00 a 16:41 je najlepsi mozny odchod, tak ide tam historickymi vozidlami ZSSK

» rk_kn. Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 11 790 5.3.2012 11:14
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
Os 4311 v Po 5.3.2012

v cieľovej stanici.
Video : vchod do KN.

http://youtu.be/_Avn6u0GqmY
Os 4311 v Po 5.3.2012

» kamilk Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
REPORTÉR
Príspevky: 2 174 5.3.2012 8:37
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
České_dráhy:

Www stránka regiojet.sk je dostupná aj v maďarčine, rovnako dvojjazyčné sú aj informačné letáčiky dostupné v kioskoch RgJ ako aj v žltých vlakoch. Popisky vo vlakoch a jazykovú zdatnosť personálu (ani RgJ, ani ZSSK) som neskúmal, bo som netušil že niekomu tu v diskusii to môže natoľko zdvihnúť tlak.

žlutá ojetina s ošoupanými sedačkami - odporúčam najskôr sa ísť pozrieť a potom písať. "Ojetina" možno, ale považujem za podstatný rozdiel cca 5-ročné vozidlo a dajme tomu cca 30-ročné. S príchodom 812-tok sa toho pre komfort cestujúcich veľa nezmenilo. "Ošúpané sedačky" - tak to ani náhodou. Miera opotrebenia a čistoty sa nedá s tým, čo tam jazdilo doteraz ani porovnať.

neumí prodat jízdenku dál než do Bratislavy Umí:
http://www.vlaky.net/zeleznice/kratke-spravy/4199-RegioJet-a-ZSSK-dohodli-spolocne-cestovne-listky/

za bolševika tam dopoledními vlaky moc lidí ani v pracovních dnech nejezdilo Za bolševika VŠETCI pracovali od 6:00 do 14:00 a školy boli od 7:40 do 13-14 hod. Toto už dávno neplatí. Prinajmenšom v súkromnej sfére existuje niečo ako pružná pracovná doba a bežne sa pracuje do 17-tej, v piatok potom do 15-tej, nadčasy a pod. Nechajme čas, nech ukáže aká tam bude vyťaženosť.
Prečo potom jazdí MHD aj mimo špičku?

někdo dělá ze Slovenska a jeho občanů zemi a občany druhé kategorie To je nad touto témou, ale keď to vrátim na otázku RgJ vs. ZSSK tak si nemyslím, že by práve zotrvanie štátneho dopravcu na tejto trati nejako citeľne smerovalo k zmene tohto stavu...

» rk_kn. Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 11 790 4.3.2012 6:44
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
Dnes 4.3.

je cestovanie na RJ zadarmo.

» rk_kn. Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 11 790 3.3.2012 11:51
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
České_ dráhy

Istrochem zmizol, chválabohu, ale Slovnaft veselo pracuje, aj keď zmenil meno a majiteľa.
Čo sa týka nárokov na dopravu z Ba a do Ba treba sa pozrieť na cesty a diaľničné úseky ráno, popoludní, pred víkendom a p. A to ešte Prešporok nemá metro, alebo podobnú rýchlodráhu. Čo sa týka frekvencie na dennú a týždennú dochádzku, v obciach v okolí sa stavajú domy, byty a mnohí obyvatelia pracujú v Prešporku. Takže myslím, že nároky na dopravu budú stúpať. Aj preto sa postavili parkoviská v Ds, Kvetoslavove, nakoľko bude treba využiť aj železnú dráhu.

» brano Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 5 754 3.3.2012 11:26
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RegioJet: prezentačné jazdy pre verejnosť

"Doba, kdy se jezdilo do Bratislavy (především Slovnaft nebo ChZJD) za prací dávno minula"

Ehm, toto je akože myslené vážne?

» České_dráhy Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 610 2.3.2012 21:47
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RegioJet: prezentačné jazdy pre verejnosť

wxdf : : jenže já hovořím o vyhledávači spojení na nádraží, spojeném s prodejem jízdenek i v zahraničí, kde se žádné "žluté vlaky" prostě neobjevují. Jeden o voze, druhý o koze ...

murko5678 : já jsem velice zvědavý, kdo těmi vlaky s kapacitou 148 míst k sezení bude v hodinovém taktu jezdit.

Doba, kdy se jezdilo do Bratislavy (především Slovnaft nebo ChZJD) za prací dávno minula, stejně tak není třeba jezdit do Bratislavy za nákupem "nedostatkového" zboží, snad s výjimkou briliantové čelenky nebo svatebních šatů pro nevěstu, lze všechno sehnat u místního obchodníka. Chybějící zboží dokáže místní obchodník rychle zajistit. K čemu tedy jezdit do Bratislavy. Takže zbývají studenti, případně náhodní cestující.
Na opačném konci trati v Komárně upadají i loděnice, které budou propouštět něco kolem stovky zbylých pracovníků ...

Ani za bolševika tam dopoledními vlaky moc lidí ani v pracovních dnech nejezdilo.

Obyvatelé Žitného ostrova, mimo jiné s přihlédnutím na národnostní a etnické složení obyvatel a z toho vyplývající cestovní (necestovní) potřeby prostě nezačnou jezdit vlakem jen proto, že je na pohled hezký ....

Já považuji za urážku skutečnost, že se jako „revoluční řešení" nabízí ojetiny s ošoupanými sedačkami. V lokalitě se silnou národnostní menšinou hovořící maďarsky (dvojjazyčné názvy obcí jsou toho prostým důkazem) bych očekával, že nápisy ve vozidlech budou nejen ve slovenštině, ale taky maďarštině.
Hluboký omyl, „žlutý podnik" se zřejmě domnívá, že tamní národnostní menšina, pokud nehovoří plynou slovenštinou komunikuje anglicky nebo německy ...

Pro místní obyvatele bude také dost obtížně pochopitelné, že personál neumí prodat jízdenku dál než do Bratislavy nebo Komárna ... To na oblibě žluté společnosti taky nepřidá ... „Išlo to za Dubčeka, išlo to Husáka, išlo to za Mečiara, išlo to za Dzurindy, išlo to za Fica, išlo to za Radičovej, prečo to neide teraz ...."

Ostudou Slovenské republiky je i skutečnost že na trati neplatí mezistátní jízdenky, byť nepředpokládám, že by tam chtěly jezdit tisíce cestujících s mezistátní jízdenkou ...

Vzato do důsledku, žlutá ojetina s ošoupanými sedačkami, pro níž není v Německu u společnosti PEG uplatnění, se po přebarvení nabízí na Slovensku jako převratné vozidlo, které zvyšuje kulturu cestování ... zřejmě podle vzoru "v zemi, kde zítra znamená již včera" > zítra budeme na Slovensku jako revoluční výrobek nabízet to, co jsme včera pro nepotřebnost vyřadili v Německu ...
Nepřipadá vám, že někdo dělá ze Slovenska a jeho občanů zemi a občany druhé kategorie (tak jako bílý kolonizátor zacházel s černochy nebo jinými domorodci) ... a presentuje to jako velkou pomoc železniční dopravě ...
I jako občana České republiky mne to uráží ...


» rk_kn. Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 11 790 29.2.2012 18:34
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
Os RJ

odchádza z KN do DS o 16.42 h.

http://youtu.be/8HVzLqrQ1Dk

» prezident Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 975 28.2.2012 18:40
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: RegioJet: prezentačné jazdy pre verejnosť

Ospravedlňujem sa vopred za OT, ale toto ma zaujalo: "Aj ked musim povedat ze za ery Figela sa aspon ta ZSSK trochu rozhybala "
Mohol by autor rozvinúť túto myšlienku?

» rk_kn. Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 11 790 28.2.2012 10:49
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
SZKV

čo sa týka Maďarska, nie je problém, ale ani maďarské Flirty ( či ako sa tie súpravy volajú ) nezachádzajú na Slovensko, pričom by sa mohli dostať až do Púchova, Bratislavy, alebo B. Bystrice. A nemuseli ba ani meniť smer jazdy. Oni tie elektrické jednotky používajú už aspoň 3 - 5 rokov a veselo behajú po ich hlavnej trati Hegyeshalom - Budapest. V Komárome ich majú plné depo. Keď sa postavím na Alžbetin most a vidím, ako veselo behajú cez Komáromskú stanicu , ( vidno ich aj voľným okom, pri pohľade ponad Dunaj ) až mi zle príde od tej závisti.
SZKV SZKV

nasledujúce príspevky »