Na „bicykli“ po koľajach vo Vrbovom aj v roku 2010

1.9.2010 16:00 Ing Marko Engler

Na „bicykli“ po koľajach vo Vrbovom aj v roku 2010

Aj keď sa tento rok podarilo Občianskemu združeniu Čango s ďalšími spoluorganizátormi a sponzormi zorganizovať jazdu motorovým osobným vlakom na trati Piešťany – Vrbové neznamená to, že na šliapacie a pákové dreziny sa už zabudlo. Naopak, naďalej sa hľadajú možnosti zlepšenia podmienok pre súťažiacich, rekreantov aj divákov, ktorí si chcú zajazdiť na dnes už netradičných dopravných prostriedkoch alebo sa prísť na ne aspoň pozrieť.


18. septembra 2010 sa na trati Piešťany – Vrbové uskutoční už tretí ročník Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v jazde na pákových drezinách. Ako minulý rok aj tento raz sa uskutoční hlavný program na stanici Vrbové, kde bude možnosť parkovania áut, použitia sociálnych zariadení a možnosť občerstvenia.

Dve disciplíny sa rozlišujú v dĺžke trate a počtu členov družstiev. Šprintu na pákových drezinách na trati dlhej 300 m sa môžu zúčastniť štvorčlenné družstvá, jazdy na 8000 m dlhej trati šesťčlenné družstvá. Podmienka veku súťažiacich je minimálne 16 rokov. Záujemcovia, ktorí si chcú zmerať sily alebo aspoň vychutnať pocity pretekárov, môžu kontaktovať predstaviteľov Občianskeho združenia Čango mailom cango@centrum.sk alebo telefonicky na čísla 0903/174748 alebo 0903/289960. Stačí splniť príslušné podmienky a zostaviť družstvo s potrebným počtom členov.

Čango

Pre divákov bude pripravený aj sprievodný program, pričom štart pretekov sa uskutoční o 10. hodine vo Vrbovom. Registrácia súťažiacich bude prebiehať už od 9.30 hod. Bude možné sa aj laicky previesť na drezinách a triximobile. „Cezpoľní“, ktorí pricestujú hromadnými dopravnými prostriedkami do Piešťan, by si mali vyhľadať autobusové prípoje do Vrbového, ktoré je možné viacerými linkami smer Vrbové, Brezová pod Bradlom, Myjava, Chtelnica (cez Šterusy), Trnava (cez Vrbové, Chtelnicu).

Svojou účasťou na podujatí si môžete spríjemniť chvíle oddychu, urobiť niečo pre svoje zdravie a aj pomôcť ťažko skúšanej železnici Piešťany – Vrbové. Na záver len upozorňujeme na potrebu dbania o svoju bezpečnosť (dreziny dosahujú pri pretekoch úctyhodné rýchlosti) a na dodržiavanie pokynov organizátorov. Priestor pre verejnosť bude vyznačený, ale stanica Vrbové slúži v súčasnosti aj ako skladisko koľajových polí, kde je takisto potrebná opatrnosť. Pokiaľ si pribalíte dobrú náladu, zostáva len dúfať, že aj počasie zaujímavé preteky podporí...
 

Pozvánka Čango

Súvisiace trate

Súvisiace odkazy