Prebúdzanie KATKY 2010

29.4.2010 8:00 Ing. Igor Molnár

Prebúdzanie KATKY 2010

História prebúdzania KATKY /najstaršieho parného rušňa na Slovensku, navyše jazdiaceho po úzkom rozchode/ si tento rok píše už 10 výročie. Za tých 10 rokov odkedy ju každoročne prebúdzajú v košickom depe jej mladšie kolegyne, /parnej, motorovej alebo elektrickej trakcie/ mohli návštevníci zhliadnuť množstvo zaujímavých vecí.

Dozvedieť sa o mašinkách veľa z ich aktívneho železničného života, ale aj to, že nezaháľajú ani v čase svojho zaslúženého odpočinku.  

 


Mnohokrát im z pazúrov páliacich autogénov pomáhali nadšenci, ktorí ich zachránili v poslednej chvíli a vrátili späť na koľaje, aby prinášali radosť tým, ktorí si ich pamätajú ešte ako bežnú súčasť ich cestovania po železnici. Mladším aby vedeli, že železnica to nie sú len moderné rušne, ale i bohatá história.

                                                      IPV Štefánik v Košiciach © Ing. Igor Molnár

Pre jubilejný ročník pripravili jej organizátori zaujímavý program. Prvým lákadlom bol IPV Štefánik, ktorý bol v priestoroch košickej stanice  k dispozícii pre verejnosť od pondelka. Statickú ukážku v sobotu vymenil za účasť na bojoch pri oslobodzovaní depa.

                                    Návoz z Prievidze, Vrútok a Popradu © Ing. Igor Molnár

Príchod ostatných vystavených železničných koľajových vozidiel bol už tradične v piatok, keď sa návozmi do metropoly východu dostali exponáty z Poľska. Od nás z Bratislavy, Prievidze, Zvolena, Vrútok, Popradu. Nechýbali ani zástupcovia z Humenného, či Hanisky pri Košiciach.

                                       T 466 0254 v čele R 932 DOMICA © Ing. Miroslav Lisinovič

Sobotné ráno sa nieslo v znamení mimoriadneho nasadenia T 446 0254 na R 932 DOMICA z Prešova do Košíc. Rušňové depo zatiaľ  čakalo na prvých návštevníkov. Pre tých zo vzdialenejšieho okolia boli opäť pripravené mimoriadne vlaky, ktoré ich dopoludnia doviezli až do košického depa. 

                                                          Motoráčik v Medzeve © Ing. Igor Molnár

Tu sa potom mohlo pristúpiť k tradičnému symbolickému zapáleniu ohňa v Katkinej peci. Nasledovala povestná rušňoparáda, na ktorú sa doviezli mimoriadnym historickým vlakom i maďarskí fanúšikovia nostalgie. Tesne pred obedom bola ešte slávnostne pokrstená nová knižka Železničných rozprávok z pera nášho člena – novinára a publicistu Ľ. Lehotského. 

                                          Krst novej knižky Železničné rozprávky © Ing. Igor Molnár

Krstilo sa ako inak uhlím a vodou za asistencie tých najmenších a neprehliadnuteľného terčíka. Krstným otcom sa stal p. Pajtáš, vedúci Klubu historických koľajových vozidiel z Hanisky pri Košiciach. Na popoludnie sa väčšina z nás presunula za rotundu, kde bola už vyššie spomenutá ukážka bojov pri oslobodzovani depa za pomoci pancierového vlaku. 

                                                              Boje v depe © Ing. Igor Molnár

Boje sa neodohrávali len dole na koľajách, ale i vo vzduchu. Po oslobodení depa boli pre návštevníkov pripravené ešte jazdy po košických spojkách. V podvečer sa o odvoz do Medzeva a Prešova postarali mimoriadne vlaky. Slnečný deň pomaly striedal súmrak a tak sa depo pomaličky vyľudnilo. Zdanlivý kľud však neznamenal, že sa v jeho zákutiach nič nedeje. Starostlivé ruky opatrovateľov museli mašinky pripraviť na nasledujúci deň. 

                                                   Pohľad do pece KATKY © Ing. Igor Molnár

V nedeľu totiž pokračoval program, aj keď trošku pozmenenej podobe. Hlavným lákadlom pre fanúšikov železničnej histórie bola súbežná jazda parných vlakov z  Kostolian nad Hornádom do Košíc. Nechýbali opäť jazdy po košických spojkách, predstavenie vystavených rušňov. 

                  Súbežná jazda mimoriadnych vlakov ťahaných parnými rušňami © Karel Furiš

Pre tých, ktorým učarovali malé modely skutočných strojov, boli pripravené koľajiská modelárskych klubov z Komárna a Vrútok. V priestoroch košickej stanice sa modulovým koľajiskom H0 a N prezentovali modelári z domáceho Modul klubu Košice a náš každoročný hosť z Lopeja. Dúfam, že od nich pribudne i samostatný článok.

                                       Modulové koľajisko Modul klubu Košice © Ing. Igor Molnár

Krásne víkendové počasie prilákalo i tentokrát do košického depa množstvo ľudí. Posledný aprílový víkend je nezmazateľne zapísaný u priaznivcov nielen železničnej histórie ako čas, kedy sa Košicami rozlieha piskot parných píšťal, vzduch je nasýtený parou a nezameniteľnou vôňou dymu, ktorými ožívajú parné rušne.

Na záver by som chcel poďakovať kolegom, ktorí prispeli svojimi fotozábermi do galérie.
Boli to (abecedne): Ing. Martin Balkovský,  Karel Furiš, Ing. Marek Guspan a Ing. Miroslav Lisinovič.
Vo fotogalérii pribudli zábery z jázd po košických spojkách od Mareka Ondrejku, ktorému týmto dodatočne ďakujem.

Galéria

Súvisiace odkazy