Plavecké Podhradie - Nákladisko / Zastávka

  • Základné informácie
  • Dokumenty

Umiestnenie na trati

Otvorenie objektu:

15. 11. 1911

Koľaje v objekte

Dopravné: 2    Manipulačné: 2   

Rozchody koľají

1 435 mm   

Ďalšie informácie

Nákladisko a zastávka Plavecké Podhradie sa nachádza na jednokoľajnej neelektrifikovanej trati ŽSR č. 112 Zohor - Plavecký Mikuláš. Osobná doprava na trati je zastavená od roku 2003. Nákladná doprava je sporadická.
Dopravná služba prebieha podľa zjednodušenej dopravy.

Obec Plavecké Podhradie je v okrese Malacky.

Prvá zmienka pochádza z roku 1274. V obci sa nachádza renesančný kaštieľ postavený v polovici 17. storočia Mikulášom Pálfym. V blízkom okolí sa nachádza Plavecký hrad a tiež niekoľko jaskýň

Plavecký hrad, zrúcanina hradu
http://www.hrady.sk/plavecky-hrad.php

Dostupnosť

Železničná zastávka je na západnom okraji obce, vzdialená asi kilometer/14 minút od obecného úradu - treba pri kaštieli odbočiť doľava a za posledným domom doprava, ďalej krížom cez hlavnú cestu, za ňou prostrednou cestou. Najbližšia autobusová zastávka je na spomínanom rázcestí na hlavnej ceste, pomerne často z nej chodia aj autobusy k obecnému úradu a okrem toho aj cez Plavecký Peter do Senice a cez Rohožník do Malaciek. Od obecného úradu vychádza žltá značka strmo na Vápennú a modrá značka popodplavecký hrad, cez sedlo Báborská, Amonovu lúku, sedlo Uhliská, Sklenú hutu, sedlo Skalka a horáreň Baďura do Rohožníka. Prechádza tadiaľto aj modrá cyklotrasa z Vysokej pri Morave do Nového Mesta na Váhom.

Mapy a nákresy

PDF
PDF
28 kB
6.11.2009

Galéria objektu