Zubačka zahájí novou sezónu

26.4.2017 18:00 -zz- Zdroj: Železniční společnost Tanvald

Zubačka zahájí novou sezónu

V sobotu 29. dubna zahájíme novou sezónu na zubačce. Na jedinou českou ozubnicovou trať opět vyrazí zvláštní vlaky Železniční společnosti Tanvald, v Kořenově bude připraven bohatý program.

 

 

 

 

 

Zvláštní vlaky na ozubnicové trati z Tanvaldu do Kořenova a Harrachova bude tvořit tvořit historický motorový „singrovka“ M 240.056, barový vůz Balm Bistro, vozy Balm a unikátní ozubnicová lokomotiva „rakušanka“ T 426.0. Jízdenky do zvláštních vlaků koupíte v den akce v předprodeji na nádraží v Tanvaldě nebo přímo ve zvláštních vlacích. Budete odbaveni historickými lepenkovými jízdenkami i průvodčími v historických uniformách. V barovém voze můžete kromě občerstvení zakoupit i upomínkové předměty ze zubačky. Pivo a limonáda se roznášejí po celém vlaku.

V Kořenově můžete navštívit Muzeum ozubnicové dráhy a Výtopnu Kořenov, svézt se tu můžete vláčkem Důlní železnice či historickým autobusem na Jizerku nebo do Příchovic. Pokud si koupíte jízdenku all inclusive, tak vše z tohoto máte v ceně jízdenky. Bohaté občerstvení je tu samozřejmostí.

Na nádraží v Kořenově bude nejen pro děti připraveno divadelní představení „Není čarodejnice jako čarodejnice“.

Ve směru od Liberce se na zubačku můžete vypravit historickou tramvají a historickým autobusem. Boveraclub vypraví na trať mezi Libercem a Jabloncem historickou tramvaj, mezi Jabloncem a Tanvaldem pojede historický autobus.

Další podrobnosti a případné změny najdete na našem webu.

Železniční společnost Tanvald se na vás těší v sobotu 29. dubna na zubačce!

Úvodní ilustarční snímek: 715.003-0 (T 426.003) na postrku Os 25460 Tanvald - Harrachov v Kořenově dne 6.8.2011
© PhDr. Zbyněk Zlinský

Súvisiace odkazy