Unipetrol koupí od Siemensu 3 nové lokomotivy Vectron

» Návrat

Pridané: 12.4.2017 18:00
Zdroj: Unipetrol

Unipetrol koupí od Siemensu 3 nové lokomotivy Vectron Největší česká petrochemická skupina Unipetrol pokračuje v plánovaných investicích. Její dceřiná společnost Unipetrol Doprava, která se zabývá železniční dopravou a přepravou chemických produktů, podepsala se společností Siemens ČR kontrakt na nákup tří modulárních vícesystémových lokomotiv Vectron MS.

 

 
První z lokomotiv dodá Siemens ČR v prosinci letošního roku, další dvě na jaře roku 2018. Nákup nových elektrických lokomotiv je součástí postupné obnovy vozového parku společnosti Unipetrol Doprava.

Skupina Unipetrol pokračuje v investicích do rozvoje výrobních, obchodních a výzkumně-vzdělávacích aktivit v České republice. Dle přijatého plánu strategického investičního rozvoje hodlá Unipetrol v letech 2017 a 2018 investovat přes 16 miliard Kč. Jednou z plánovaných investic je právě obnova přepravního železničního parku dceřiné společnosti Unipetrol Doprava, která je významným železničním dopravcem v České republice a se smluvními partnery zajišťuje přepravu i do sousedních států.

„Modernizace strojového parku je v souladu s naším střednědobým plánem a mimo jiné nám umožní zvýšit objem přepravených produktů ze současných 3,1 milionů tun až na plánované čtyři miliony transportovaných tun v roce 2021,“ řekl Ladislav Hlína, jednatel společnost UNIPETROL DOPRAVA, s.r.o. a dodal: „Již také pracujeme na přípravě dalších investičních akcí.“

„Těší nás, že si společnost Unipetrol pro svůj záměr vybrala právě lokomotivy Siemens Vectron a tím rozšíří flotilu Vectronů, které v České republice využívá již několik dopravců. Je to potvrzení toho, že investice do vývoje právě těchto lokomotiv byly správným krokem. Nejen náročný zákazník dokáže ocenit jejich modularitu a interoperabilitu,“ řekl Roman Kokšal, ředitel divize Mobility společnosti Siemens ČR.

Lokomotivy Siemens Vectron budou využívány pro přepravu zejména chemických produktů a budou schopné provozu v České republice a ve všech sousedních zemích, tedy v Německu, Rakousku, Polsku a Slovensku. Kromě národních vlakových zabezpečovačů příslušných zemí budou lokomotivy také vybaveny moderním jednotným evropským vlakovým zabezpečovačem European Train Control System (ETCS), GSM-R a dálkovou diagnostikou. Lokomotivy budou disponovat jmenovitým trakčním výkonem 6 400 kW a nejvyšší provozní rychlosti 160 km/h. Vzhledem k modulární koncepci lokomotivy může být lokomotiva dovybavena pakety pro provoz v dalších zemích. První lokomotiva v korporátních barvách Unipetrolu bude předána v prosinci letošního roku. Další dodávky budou následovat na jaře příštího roku.

 

Súvisiace odkazy

Diskusia

Pozn.: Názory diskutujúcich sa nemusia zhodovať s názormi VLAKY.NET.

Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.

» Pridaj diskusný príspevok s obrázkom

Príspevky: 6         Výpis:    
» tratovak Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
REPORTÉR
Príspevky: 8 145 19.4.2017 7:48
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Unipetrol koupí od Siemensu 3 nové lokomotivy Vectron

Aký má zmysel tá 160? Pri sprevodovaní na 120 by nemal vyššiu ťažnú silu? Alebo má taký prebytok výkonu, že je to jedno? Alebo by sa to muselo schvlovať ako nový typ?

» RailFun Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 220 16.4.2017 16:49
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Unipetrol koupí od Siemensu 3 nové lokomotivy Vectron

zímenc Kpt Grankovi neprinesie chechtáky cez kamaráta Móric(k)a

» Stoupa Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 317 14.4.2017 13:13
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Unipetrol koupí od Siemensu 3 nové lokomotivy Vectron

No konecne - Na endlich!

» Matias Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 3 036 13.4.2017 10:54
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Unipetrol koupí od Siemensu 3 nové lokomotivy Vectron

súkromník tak rozmýšľa ak má na to kapitál

» splinterX Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 11 692 12.4.2017 20:08
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Unipetrol koupí od Siemensu 3 nové lokomotivy Vectron

že čo ich viedlo k takejto zmene

možno finančné podmienky či rozsah poskytovaného servisu a údržby.

Ale v každom prípade vidno ako rozmýšľa súkromník, že si kúpi poriadny nový stroj a nie zastaralý črep z nejakej spriaznenej ŽOSky, ktorý potom zdochýňa a blokuje všetko ostatné na trati...tak veľa šťastných kilometrov

» 350001-4 Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 2 956 12.4.2017 18:03
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Unipetrol koupí od Siemensu 3 nové lokomotivy Vectron

celkom by ma zaujímalo.....na to že UNIDO má v prenájme Traxxy,zrazu bum rovno Vectrony bez toho aby ich vôbec skušalo (aspoň ja o tom neviem)....že čo ich viedlo k takejto zmene ináč gratulujem k novým mašinkám a veĺa KM bez nehôd prajem