Gemerský Expres: Košice - Betliar - Dobšiná, 15.10.2011

30.9.2011 16:00 Ľubo Lehotský Zdroj: KHKV

Gemerský Expres: Košice - Betliar - Dobšiná, 15.10.2011

KHKV pozýva na rozlúčku so sezónou a jazdu historickým GEMERSKÝM EXPRESOM po zabudnutých tratiach 15. októbra 2011 na trati: KOŠICE - BETLIAR – DOBŠINÁ a späť. Klub historických a koľajových vozidiel Vás pozýva na tohtoročnú rozlúčku so sezónou historickým vlakom, Vám už dobre známym osobným motorovým vozňom M.131.1125.

Samozrejme, že naša a Vaša Magda potiahne aj prívesný vagón, čo v praxi znamená, že prvá stovka z Vás, ktorí si včas zabezpečíte miesto prostredníctvom e-mailu: khkv@khkv.sk, sa odvezie vlakom II. a III. triedy na drevených laviciach po trati, kde už 7 rokov nepremávajú osobné vlaky.

 
BETLIAR

Po bohatej ponuke historických jázd v rámci železničnej nostalgie 2011 sa s cestujúcimi chceme rozlúčiť mimoriadnou jazdou do obce Betliar so vzácnymi pamiatkami, parkom a kaštieľom. Na skromnej, no útulnej staničke vystúpia turisti z Košíc a poberú sa na prehliadku kaštieľa a starobylého historického parku so vzácnymi drevinami a relaxom, ako vystrihnutom z odporúčaní lekárov.

Po prehliadke bude pre záujemcov k dispozícii multifunkčné ihrisko, ktoré nám až do odchodu prepožičia obec Betliar. Je vhodné preto si doniesť loptu, alebo iné športové náčinie.

V obci je niekoľko reštaurácií, teda hladní by ste nemali zostať, no máme v pláne na staničke – ak sa nepodarí, tak inde – zorganizovať skromnú opekačku. Oheň a bufet zaobstaráme, chlebík a klobásku, či slaninku si doneste so sebou. Zo staničky do kaštieľa je doslova pár sto metrov, teda výlet je nenáročný.

 

 
KYVADLOVÉ JAZDY

Aj tentoraz sme pripravili pre miestnych obyvateľov príležitosť povoziť sa lokálkou po ich trati, tak, ako to mali možnosť urobiť naposledy pred 7 rokmi. Po príchode do Betliara o 9:52 a odchode cestovateľov do betliarskeho kaštieľa, budú môcť do vlaku nastúpiť miestni obyvatelia. Zvlýášť pozývame rodiny s deťmi. Zo stanice totiž vypravíme mimoriadny vlak až do Dobšinej, pričom zastavujeme na každej zastávke a stanici: teda aj v G. Polome, Henckovciach, Nižnej Slanej, Gočove a Vlachove.

Cieľom je Dobšiná, no tam po obehu rušňa vyrazíme naspäť do Betliara.Cestujúcich vysadíme tam, kde budú chcieť vystúpiť.

V prestávke kyvadlových jázd by sa mala udiať spomínaná opekačka a po nej sa vyráža na II. kyvadlovú jazdu, tentoraz však už so záujemcami, ktorí prišli vlakom z Košíc. Samozrejme, ak niekto zostal z I. kyvadlovej jazdy, toho domov odvezieme.

POZOR!!! Z Betliara odchádzame do Košíc o 15:25 a na nikoho nečakáme.

 
CESTOVNÉ

Cestovné je vždy veľký boj medzi tým, aby cestujúci veľa neplatili, ale aby sme my pokryli aspoň tie najzákladnejšie potreby a náklady. Môžeme vás ubezpečiť, že cestovné sa vyrovná klasickej verejnej doprave. Stále máme v ponuke aj rodinný lístok, ktorý sa oplatí už rodinám s dvomi deťmi, nehovoriac o tých rodičoch, ktorí majú ratolestí viac. Samozrejme, príbuzenský vzťah treba doložiť! Napríklad kartou poistenca.

  • jednosmerný lístok: 7,- EUR dospelí / 4 EUR deti
  • obojsmerný lístok: 10,-EUR dospelí / 5 EUR deti
  • rodinný lístok: 28,-EUR (dospelí + deti; treba doložiť príbuzenský vzťah s rodičmi, napr. kartou poistenca)
  • kyvadlové jazdy: dospelí: 2,-EUR, deti: 1,- €. Cestujúci s obojsmerným lístkom z Košíc majú kyvadlovú jazdu už v cene.

 
NEZABUDNITE

  • Rezervácie sú bezplatné, možno sa registrovať už 4 týždne pred akciou
  • Rezervácie zanikajú najneskôr 15 minút pred odchodom vlaku (v Košiciach)
  • Pribaľte si dobrú náladu a aj štipku trpezlivosti. Nie sme profesionálni dopravcovia, robíme radosť sebe aj Vám.
  • Ak sa Vám doma zvýši nejaké EURO navyše, budeme radi, ak prispejete na opravu historických lokomotív v správe nášho KHKV.

 
Rybníky vo Vlachove, 10.7.2011, © Ing. Igor Molnár

rybníky vo Vlachove, 10.7. 2010, ©Ing. Igor Molnár
rybníky vo Vlachove, 10.7. 2010, ©Ing. Igor Molnár

  

Jazdíme aj na sv. Mikuláša 3. decembra

Aj keď sa so touto jazdou lúčime so sezónou, v roku 2011 ešte tradične odvezieme aj 3 mikulášske vlaky z Košíc do Prešova a späť. Vo vlaku bude balíčky pre dobré deti rozdávať naozajstný Mikuláš a keďže miest je iba obmedzený počet, rezervujte si cestovné a balíček už teraz. Viac informácii hľadajte v najbližších dňoch na našej internetovej stránke www.khkv.sk.  

UPOZORNENIE: Spoliehame sa na vašu serióznosť a veríme, že ak sa na jazdu zaregistrujete, že na ňu prídete - hoc aj v prípade nepriaznivého počasia. Cestovné zatiaľ dopredu nevyberáme, ako v niektorých iných kluboch, preto dúfame, že ak si miesto zarezervujete, že aj skutočne prídete, resp. nám zmenu dostatočne všas oznámite. V opačnom prípade by ste o miesto ukrátili iných záujemcov, ktorí by veľmi radi cestovali!!! Ďakujeme za pochopenie.

Dovidenia.

Súvisiace trate

Súvisiace odkazy