Anděl bude znova na horách 21. 9. 2010 - REPRÍZA

17.9.2010 6:00 Michal REPKO Zdroj: Veterán klub železníc Poprad

Anděl bude znova na horách 21. 9. 2010 - REPRÍZA

Veterán klub železníc Poprad organizuje už druhý ročník mimoriadnej nostalgickej jazdy, ktorá sa nesie v duchu slávneho revízora Jaroslava Marvana z filmu Anděl na horách. Neváhajte a príďte sa v utorok 21. septembra 2010 previezť historickou Kométou. Prísny revízor a odborárska rekreácia bude v tento deň najdiskutovanejšou témou na tatranskej železnici.

Vlak plný rekreantov zotavovne Morava, po raňajšej rozcvičke na námet známeho filmu z dôb dávnejších vyčarí úsmev a vyjasní spomienky nejednému z našich cestujúcich.

 

Uplynulo už viac ako polstoročie od čias, keď bol film nakrútený, no napriek tomu nestratil nič zo svojho čara, ktorému divák podľahne a to bez ohľadu na to koľkokrát ho človek videl. Jednoducho mu nikdy neprekáža, že to pozerá zas. Situácie sa zdajú byť niekedy komické aj inak ako z pohľadu vtedajšej generácie, ktorej by to vôbec nemuselo byť vtipné. Išlo totiž o obraz každodenného života. Kto z nás by sa nechcel aspoň na chvíľu vrátiť do dôb žiarivej červenej hviezdy, na jeden rekreačný pobyt ROH v krásnom prostredí Vysokých Tatier?

plagát

Súpravu vlaku bude tvoriť už klasicky historická električka Kométa s prívesnými vozňami. Náš vlak pôjde na trase Poprad – Tatranská Lomnica – Štrbské Pleso a späť. Predaj cestovných lístkov bude pred súpravou vlaku. Počas jazdy prebehne kontrola cestovných dokladov v znení nášho revízora Jána, ktorý bude nepoctivých cestujúcich pokutovať. Fantastická nálada, živá hudba, predaj suvenírov, humor a personál v dobovom oblečení, to všetko na vás čaká v Tatrách...

Pre veľký záujem Vám odporúčame si miesto vo vlaku rezervovať prostredníctvom e-mailu na: vkz@vkz.sk

Veterán klub železníc sa teší na vašu účasť

Súvisiace trate

  • ŽSR-183: Poprad-Tatry - Starý Smokovec - Štrbské Pleso
  • ŽSR-184: Starý Smokovec - Tatranská Lomnica