MEDZEVSKÝM EXPRESOM za históriou hámrov a kinematografie už 14. augusta

2.8.2010 8:00 Ľubomír Lehotský Zdroj: KHKV

MEDZEVSKÝM EXPRESOM za históriou hámrov a kinematografie už 14. augusta

KHKV - Klub historických koľajových vozidiel, pre všetkých nadšencov a cestovateľov, pripravil ďalšiu jazdu historickým motorákom po opustených tratiach. Historická súprava vyrazí na takmer zabudnutú, no o to krajšiu trať do Medzeva už 14. augusta ráno o 8. hodine.

Pre všetkých pasažierov, ktorých účasť je vlastne vyjadrením podpory a zmysluplnosti záchrany historických rušňov a opustených tratí, sme už tradične pripravili zaujímavý sprievodný program.

 


VYSKÚŠAJTE SI PRÁCU V STAROM HÁMRI
Po príchode do Medzeva by nás na stanici mala privítať dychová hudba a predstavitelia tamojšej  samosprávy. Celá skupina po krátkom programe odíde do zakúreneho, a teda funkčného hámru v Šugovskej doline.

DO SVETA STARÝCH KAMIER
Po jeho prehliadke a praktických ukážkach sa cestujúci presunú opäť do centra mesta. Jedna skupina bude mať možnosť vystúpiť na kostolnú vežu a druhá skupina odíde do kinematografickeho múzea STM, ktoré vzniklo zo zbierok medzevského rodáka a bývalého prezidenta SR Rudolfa Schustera.

HVEZDÁREŇ ALEBO KÚPALISKO?
Po skončení prehliadky bude možnosť obedu v miestnej reštaurácii, ostatní turisti môžu ísť do hvezdárne, alebo na miestne kúpalisko.

VSTUPNÉ JE V CENE LÍSTKA
Vďaka partnerstvu a podpore mesta Medzev, ale aj Jasova, Moldavy nad Bodvou a Slovenského technického múzea vám zároveň oznamujeme, že v cene cestovného budú zahrnuté aj vstupy do hámru, kinematografického múzea a kostolnej veže.

KYVADLOVÁ JAZDA
Samozrejme, že pre všetkých záujemcov, ale predovšetkým pre obyvateľov doliny, je pripravená kyvadlová jazda do Jasova a späť. Odchod z Medzeva o 10. hodine.

Tešíme sa na Vás. Dúfajme, že počasie nám bude želať, no veríme, že od dobrodružnej a zaujímavej výpravy nikoho neodradí ani prípadný dážď, či iné vrtochy počasia.

Súvisiace trate

Súvisiace odkazy