Spišské Podhradie - Železničná stanica

  • Základné informácie
  • Dokumenty

Umiestnenie na trati

Nadmorská výška

435 mnm.

Koľaje v objekte

Dopravné: 2    Manipulačné: 3    Ostatné: 1   

Rozchody koľají

1 435 mm   

Ďalšie informácie

Železničná stanica Spišské Podhradie je koncovou dopravňou na jednokoľajnej trati ŽSR č. 187 Spišské Vlachy - Spišské Podhradie. Doprava na trati je minimálna. V GVD2006 je prevádzkovaná 1 párom manipulačných vlakov a ôsmimi pármi osobných vlakov.
Poloha budovy : vľavo, v smere od Spišských Vlachov

Nesamostatná železničná stanica Spišské Podhradie leží v km 9,296 na ľavej strane trate Spišské Podhradie – Spišské Vlachy. V stanici je služobná miestnosť – dopravná kancelária so služobným telefónom. Po dopravnej stránke je neobsadenou dopravňou umožňujúcou križovanie vlakov; v denných zmenách je obsadená komerčným zamestnancom Železničnej spoločnosti. Administratívne je pričlenená k železničnej stanici Spišské Vlachy;

Podrobnosti o Spišskom Podhradí sú na stráne obce: Spišské podhradie 

V nadmorskej výške 634 m, na vápencovej skale prevyšujúcej okolitý terén o 200 m, vládne Spišskej kotline jedna z najcennejších pamiatok Spiša, národná kultúrna pamiatka Spišský hrad. Je nielen dokladom vývoja architektúry u nás od 12. do 18. storočia, ale svojou rozlohou prevyšujúcou 4 hektáre (presne 41 426 m2) sa považuje za jeden z najväčších hradných komplexov strednej Európy.

Mapy a nákresy

JPG
JPG
34 kB
11.3.2013

Galéria objektu