Ukončenie sezóny v ŽMSR 2022

7.10.2022 8:00 Železničné múzeum SR

Ukončenie sezóny v ŽMSR 2022

Sezóna 2022 v Železničnom múzeu Slovenskej republiky v starom rušňovom depe Bratislava východ sa nezadržateľne blíži ku koncu a rovnako rýchlo sa približuje aj záverečné podujatie sezóny. 15. októbra 2022 sa posledný krát v tomto roku otvoria pre širokú verejnosť brány múzea v starom rušňovom depe Bratislava východ, a to na podujatí s názvom Ukončenie sezóny v Železničnom múzeu SR Bratislava východ. Podujatie pre širokú verejnosť pripravujú Železnice Slovenskej republiky - Železničné múzeum Slovenskej republiky v spolupráci s Klubom železničnej nostalgie Bratislava východ, Občianskym združením VLAKY.NET a Klubom priateľov histórie železničnej dopravy Bratislava.

program podujatia

 • jazda historického motorového vlaku na trati Bratislava-Petržalka - Bratislava hl.st. - Železničné múzeum Bratislava východ
 • jazda historického motorového vlaku na trati Železničné múzeum Bratislava východ -  Bratislava hlavná stanica a späť
 • jazda historického motorového vlaku na trati Železničné múzeum Bratislava východ -  Bratislava hlavná stanica - Bratislava-Petržalka
 • stála múzejná expozícia železničných zariadení
 • vozenie detí na stanovišti parného rušňa 310.433 (od 10:00 do 17:00)
 • vozenie detí na drezinách (od 10:00 do 17:00)
 • prehliadka múzea so sprievodcom vo vybraných časoch
 • prezentácia modulového koľajiska Občianskeho združenia Vláčikovo
 • prezentácia modelového koľajiska v poštovom vozni Fa 5-2085 Klubu železničných modelárov Bratislava
   

Múzeum bude počas Ukončenia sezóny otvorené v čase od 10:00 do 17:00.

Doobedňajším ťahákom Ukončenia sezóny bude jazda mimoriadneho historického vlaku ťahaného motorovým vozňom M 286.018 Túlavá na trati Bratislava-Petržalka - Bratislava hlavná stanica - Bratislava východ - Železničné múzeum Bratislava východ podľa nasledujúceho cestovného poriadku:


 
príchod odchod
Bratislava-Petržalka   10:10
Bratislava-Nové Mesto 10:23 10:25
Bratislava hl.st. 10:34 10:50
Železničné múzeum 11:30  

 

Doprava návštevníkov historickým vlakom ťahaným motorovým vozňom M 286.018 Túlavá medzi Železničným múzeom Bratislava východ a bratislavskou hlavnou stanicou bude prebiehať podľa nasledujúceho cestovného poriadku:


 
príchod odchod
Železničné múzeum   14:10
Bratislava hl.st. 14:30 14:50
Železničné múzeum 15:10  

 

Na záver dňa, a teda aj sezóny odvezie motorový vozeň M 286.018 Túlavá záujemcov z radov návštevníkov na trati zo Železničného múzea Bratislava východ na bratislavskú hlavnú stanicu a do Bratislavy-Petržalky podľa nasledujúceho cestovného poriadku:


 
príchod odchod
Železničné múzeum   16:35
Bratislava hl.st. 16:55 17:10
Bratislava-Petržalka 17:35  

 

Kapacita mimoriadnych vlakov je obmedzená! Po naplnení kapacity súprav už nebude možné pristúpiť!

Cenník

 •  vstupné ZDARMA
 • jazda historickým motorovým vlakom doobeda z Petržalky a hlavnej stanice 4,00 €/osoba (deti do 6 rokov zdarma, ale len v sprievode dospelej osoby)
 • jednosmerná jazda poobedňajším motorovým vlakom 2,00 €/osoba (deti do 6 rokov zdarma, ale len v sprievode dospelej osoby)
 • jazda záverečným motorovým vlakom na hlavnú stanicu a do Petržalky 2,00 €/osoba (deti do 6 rokov zdarma, ale len v sprievode dospelej osoby)
 • jazda na stanovišti rušňa 3,00 €/osoba
 • jazda na drezíne/motorovom vozíku 1,00 €/osoba (deti do 6 rokov zdarma, ale len v sprievode dospelej osoby)

Lístky na jednotlivé vlaky sa budú predávať pri vlaku alebo vo vlaku. Deti do 6 rokov neplatia v mimoriadnych vlakoch cestovné, musia však byť v sprievode dospelej osoby a počas jazdy budú sedieť len na kolenách tejto osoby. Na cestovné sa nevzťahujú žiadne zľavy, cestovné výhody alebo zamestnanecké preukazy. Cestujúci v mimoriadnych vlakoch sú povinní kedykoľvek na požiadanie personálu organizátora predložiť na kontrolu platný cestovný lístok.

Cestujúci sú pri jazde ktorýmkoľvek vlakom povinní dodržiavať ustanovenia Prepravného poriadku pre dopravu osôb nostalgickými vlakmi ŽSR, pokyny organizátora a sprevádzajúceho personálu!

Múzeum je prístupné z lokality Východné (ležiacej medzi Račou a Vajnorami a známej tiež ako „Rendez“) asfaltovou cestou, odbočujúcou z račianskeho konca Dopravnej ulice (medzi zastávkami MHD „Sklabinská“ a „Lokomotívne depo I“) a obchádzajúcou pomedzi sklady, garáže a záhradky račiansky výbežok koľajiska areálu. Vstup do areálu múzea z inej, než račianskej strany neodporúčame!

Príďte s nami prežiť jesennú sobotu so železničnou nostalgiou.

Po kliknutí na obrázok sa v novom okne otvorí plagát v pôvodnej veľkosti vo formáte PDF.