Tenis na třineckém nádraží

12.7.2016 8:00 Karel Furiš

Tenis na třineckém nádraží

V neděli 10. července se uskuteční tisková konference k čtvrtfinálovému utkání Davis Cupu 2016 mezi týmy Česka a Francie. Na tiskovou konferenci, která se uskuteční v nově zrekonstruovaném přestupním terminálu v Třinci od 13 hodin, vás dopraví vlak Českých drah. Srdečně vás zveme. Spoj odjíždí v neděli 10. července v 8:24 ze stanice Praha hlavní nádraží, ve 13 hodin začíná tisková konference, ve 13:40 je na programu autogramiáda.

 

 

 


Tak zněl text průvodní zprávy pozvánky, kterou mi minulý čtvrtek přeposlal k případnému využití šéf redakce internetového magazínu VLAKY.NET. Původně jsem měl na neděli docela jiné plány, i když také železniční, ale co bych pro naše čtenáře neudělal. Tak jsem svou účast na akci potvrdil a pak se uvedeného dne vydal na svou „domovskou stanici“ Ostrava-Svinov, abych zde vyčkal příjezdu Ex 147 Landek, do jehož soupravy byl zařazen konferenční vůz vezoucí z Prahy část našeho daviscupového týmu a novináře.


Atmosféra v konferenčním voze © Karel Furiš

Jak jste se už mohli dovědět z obecných nebo sportovních médií (příklady jsou níže v Odkazech), spolu s novináři přicestovali tenisté Zdeněk Kolář, Jiří Veselý a Adam Pavlásek i nehrající kapitán a trenér Jaroslav Navrátil. Radek Štěpánek a Lukáš Rosol volili dopravu individuální, aby mohli pobýt déle se svými rodinami. Vedení Českých drah při cestě reprezentoval ředitel odboru obchodu osobní dopravy Jiří Ješeta. Výpravu na třineckém nástupišti přivítala starostka Věra Palkovská. (Pokud někoho zaráží nepřítomnost tiskové mluvčí ČD pro Moravu a Slezsko Kateřiny Šubové, ta se s námi rozloučila 30. června s tím, že přechází k SŽDC.)


Uvítání na třineckém nádraží © Karel Furiš

Tisková konference a autogramiáda se konala v hale třinecké stanice. Na úvod promluvil sportovní manažer Karel Tejkal. Dále se slova ujala starostka města Třinec Věra Palkovská. Na závěr své řeči předala nehrajícímu kapitánovi a trenérovi  týmu  Jaroslavu Navrátilovi předala malý dárek (lahvičku medoviny) a ten se a pak sám ujal slova. Připomněl, také už výše zmíněný fakt, že někteří hráči s týmem necestovali a odpočívali doma s rodinou po náročných předchozích zápasech. Pak se slova ujali i samotní hráči a nakonec promluvil krátce i Jiří Ješeta ředitel odboru obchodu osobní dopravy ČD.


Tisková konference © Karel Furiš

Po oficialitách nastalo odlehčení v podobě symbolického tenisového utkání mezi profesionály na straně jedné a představiteli ČD a města na straně druhé. To vše ve znamení dvouznačné výzvy Zahajte jízdu skvělým servisem! která zdobila pozadí toho všeho. Doufejme že najde své naplnění u obou partnerů. K tomu všemu mohu ještě dodat, že cestování v konferenčním voze bylo celkem příjemné, i když jeho klimatizace moc nestíhala z důvodů výluk na trase Bohumín – Český Těšín  Nakonec po necelých dvou hodinách jsem nasedl do nic moc vychlazeného CityElefanta a uháněl k domovu. Více vám ukáží připojené fotografie a souhrnné video:


Tiskovka k Davis Cupu 2016 © Karel Furiš

Odkazy:

  1. České dráhy, a.s. - skupina
  2. Město Třinec – oficiální web
  3. Davis Cup – Wikipedie
  4. Daviscupový tým České republiky – Wikipedie
  5. Čeští tenisté chtějí hostit Francii v Třinci. Navrátil věří v pomoc Berdycha - TenisPortal.cz
  6. Čeští tenisté přijeli do Třince bez Štěpánka a Rosola – České noviny
  7. Navrátil dostal medovinu, tenisté proti Francouzům antistresové kuličky - iSport.cz

Úvodní snímek: Pózování před tiskovou konferencí © Karel Furiš

Přepracoval a rozšířil PhDr. Zbyněk Zlinský

Galéria

Súvisiace odkazy