MDD s Jasovským expresom 26.5.2012

4.5.2012 20:00Zdroj: KHKV

MDD s Jasovským expresom 26.5.2012

Nedočkavci rodinných výletov historickým vlakom sa môžu opäť vybrať na mimoriadnu nostalgickú jazdu starým motorákom do Jasova a Medzeva. V predvečer Medzinárodného dňa detí si budú môcť cestujúci oddýchnuť v kraji plnom zaujímavých pamiatok a prírodných krás.

 

 

 

 

 

 

  

PO ZABUDNUTEJ TRATI

Nadšenci z Klubu historických koľajových vozidiel sa najradšej vyberajú po tratiach, kde už viac ako 8 rokov nepremávajú riadne osobné vlaky. Inak to nebude ani tentoraz. Aj preto by ste si nemali nechať ujsť jazdu a vyfotografovať pekné zákutia jednej z najkratších lokálok na Slovensku.

PROGRAM

Cieľ cesty je vždy vecou cestujúcich, no aj tentoraz sme sa snažili pripraviť sprievodný program. Trať z malého, maďarsko - slovenského mestečka Moldava nad Bodvou vedie do nemeckého mestečka Medzev, no hlavnou zastávkou bude starobylá obec Jasov, kedysi vychýrené turistické stredisko. Kto bude mať záujem o spoločný vstup do jaskyne, kláštora, alebo výstup na Jasovskú skalu a hrad, budeme radi, ak sa pridáte. Pripravené je aj zľavnené vstupné.

Ak nie, okolitá príroda Slovenského krasu poskytuje nevšedné zážitky z jarného prebúdzania. Kto už pozná Jasov dokonale a dávno, alebo nikdy nebol v starom banskom meste Medzev vlakom, počas kyvadlových jázd zastavujeme aj tam.
 

KYVADLOVÉ JAZDY

Kyvadlové jazdy sme pripravili tradične dve na trase Jasov - Medzev -Jasov. Jednu predpoludním a druhú popoludní. (Pozn. Prosím, podrobne si prečítajte cestovný poriadok v prílohe). Kyvadlové jazdy sú určené najmä obyvateľom tamojšieho regiónu, alebo individuálnym turistom.
 

CESTOVNÉ A REZERVÁCIE

Bezplatnú miestenku si rezervujte čo najskôr mailom na: khkv@khkv.sk. Vypíšte svoje meno, kontakt a počet osôb, pre ktoré lístok rezervujete. Pri spiatočnej ceste sme naplánovali cestu vlakom tak, aby mohli niektorí cestujúci využiť aj prípoj k rýchliku R 934.

Cestovné tvorí odporučený dobrovoľný príspevok, určený na opravu a záchranu historických vozidiel a na pokrytie aspoň časti nákladov na historickú jazdu. K dispozícii sú aj zvýhodnené rodinné lístky, ktoré sú v podobe historického lepenkového lístka naozajstnou pamiatkou.

  • Jednosmerný lístok: dospelí: 5 € / deti 2,50 €
  • Obojsmerný lístok: dospelí: 8 € / deti 4 €
  • Rodinný lístok (dospelí + deti): 20 €

 

Veríme, že spolu prežijeme pekný deň a pre tých, ktorým sa jazda vlakom zapáči, pozývame Vás aj na ďalšie jazdy KHKV, ktoré nájdete na našej stránke www.khkv.sk.  

Pribaľte si dobrú náladu a otvorenú myseľ. Dovidenia.

Foto v titulke: M131.1125 v Jasove, 14.8.2010, © Ing. Igor Molnár

Súvisiace trate