Pozvánka na jazdu Gontkulákom na OLŽ

15.11.2011 20:00 zamestnanci OLŽ Zdroj: Oravské múzeum P.O.H.

Pozvánka na jazdu Gontkulákom na OLŽ

Vážení priatelia, Oravské múzeum P.O.Hviezdoslava Vás vo štvrtok 17.11.2011 srdečne pozýva do svojej expozície – Oravskej lesnej železnice v Oravskej Lesnej, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.

 

 

 

 

Vo štvrtok, 17.11.2011, bude v prevádzke parný rušeň Gontkulák z roku 1928, ktorý kedysi vozil drevo práve na Kysucko-oravskej lesnej železnici. Všetky jazdy a vstup do expozície budú ZADARMO!

V údolnej stanici Tanečník je pre všetkých návštevníkov otvorená expozícia múzea, kde sú vystavené zbierkové predmety z čias fungovania železnice či rôzny fotografický materiál, doplnené odborným výkladom o histórii a súčasnosti dráhy. Pripravené je aj premietanie filmov z prostredia lesnej železnice.

Počas dňa bude premávať parný rušeň Gontkulák so súpravou otvorených vozňov. V areáli stanice budú návštevníkom prístupné  všetky vozidlá jazdiace na Oravskej lesnej železnici. Pre záujemcov bude s parným rušňom a naloženým oplenovým vozňom vytvorená súprava historicky verne zobrazujúca fungovanie železnice práve v čase jej najväčšej slávy.

Atmosféru starých čias bude dopĺňať aj personál v dobových lesníckych uniformách. Všetky informácie o železnici Vám budú poskytnuté prostredníctvom stránky Oravského múzea www.oravskemuzeum.sk alebo na telefónnom čísle 043 / 5524891.

Všetci ste srdečne pozvaní a vítaní.

Súvisiace trate