Leo Express spustil jako první prodej jízdenek na Vánoce a nový rok

5.10.2022 10:50Zdroj: Leo Express

Praha, 5. října 2022

Leo Express spustil jako první prodej jízdenek na Vánoce a nový rok, zrychlil spoje mezi Prahou a Ostravskem o 16 minut a drží nejvýhodnější cenu při včasném nákupu na 99 Kč

Leo Express opět zahájil jako první železniční dopravce prodej jízdenek podle nového jízdního řádu platného od 11. prosince 2022. Cestující si již nyní mohou s předstihem zakoupit výhodné jízdenky na Vánoce či doadventního Krakova nebo Salzburgu. Zákazníci si již nyní mohou koupit jízdenky za výhodnější ceny až s půlročním předstihem. Čím dříve si jekoupí, tím pro ně budou levnější. V novém jízdním řádu na cestující čekají mimo jiné rychlejší spoje z Prahy do Bohumína i Košic, návrat zastávek v Ústí nad Orlicí s možným přestupem na populární spoje na Orlicko a turistickou oblast dolní Moravy a v Přerově přestup na Slovácko či zvýšení četnost spojů do Karviné.  

V rezervačním systému Leo Express si cestující mohou podle nového jízdního řádu platného od 11. prosince 2022 zakoupit jízdenky na vánoční a novoroční spoje, o které je každý rok vysoký zájem. Jízdenky je možno si zakoupit až do března 2023. Například ceny jízdného na trase Praha – Ostrava při včasném nákupu začínají na 99 Kč.  

V novém jízdním řádu dojde ke zrychlení některých spojení mezi Prahou a Bohumínem až o 16 minut.Díky ukončení některých výluk na trase dojde i ke zrychlení až o 37 minut na trati Praha - Košice. Obnovují se 2 páry spojů s konečnou stanicí v Karviné a po dvou letech se do jízdního řádu vrací zastávka v Ústí nad Orlicí, kde se kvůli výlukám na koridoru v předešlých letech nezastavovalo. To umožní případné přestupy na spoje na Orlickoústecku a Králicku. V platnosti zůstává i autobusový spoj na Ukrajinu, který bude navazovat dvakrát denně na zpáteční vlaky v Košicích, a to až do 31. prosince 2023. Během prosince a v lednu opět vyjede oblíbený autobusový spoj mezi Prahou a Salzburgem.  

Jízdenky je možné zakoupit na webu, v mobilní aplikaci, na pokladnách Leo Express nebo u provizních prodejců. Leo Express nabízí v Českunejkvalitnější, síťově provázané a zároveň rychlé acenově dostupné spoje. S podzimem také obměňuje menu ve vlaku a nabízí například dýňovou polévku, kuřecí tikka masala či cvrččí krekry. 

Více informací najdete na této stránce.