ŠKODA VAGONKA investovala tamiliony a navyšuje objem výroby nových vlaků

6.5.2021 15:00Zdroj: Škoda transportation

Od zahájení projektu Nová Vagonka uplynulo již 444 dní, během kterých se otevřelo i největší portálové obráběcí centrum v Evropě

Ostrava, 4. května 2021 - Zásadní rozšíření výrobního zázemí společnosti Škoda Vagonka, které si vyžádalo celkem miliardu korun, jde do finále. Firma v těchto dnech úspěšně dokončila další ze stamilionových investičních akcí – konkrétně výstavbu nové moderní lakovny, instalaci automatických obráběcích center, zprovoznění svařovacího automatu a přípravky pro další tři svařovací linky. V lakovně se bude moct týdně nastříkat plocha vagonů o rozloze fotbalového hřiště a je jednou z největších ve střední Evropě. Díky investicím se ve Vagonce zvýší výroba nových vlaků až o dvě třetiny oproti současnosti. Škoda Vagonka je členem skupiny Škoda Transportation ze Skupiny PPF.

„Zásadní investice v ostravské Vagonce jsou součástí našeho projektu Nová Vagonka, který začal před 444 dny. Za tu dobu se nám již podařilo vybudovat největší portálové obráběcí centrum v Evropě. Celkem jsme vynaložili na modernizaci a rozšíření areálu jednu miliardu korun a vytváříme na pět set nových pracovních míst. Projekt je symbolem rozvoje společnosti Škoda Vagonka a jejího sílícího postavení na trhu,“ říká Petr Brzezina, Prezident a předseda představenstva skupiny Škoda Transportation.

Celú tlačovú správu nájdete na tomto odkaze.