Den otevřených dveří zpřístupní některé interiéry Fantovy budovy

26.10.2021 13:29Zdroj: Správa železnic

26.10.2021

Ve čtvrtek 28. října od 16 hodin budou mít zájemci jedinečnou možnost prohlédnout si běžně nepřístupné interiéry Fantovy budovy na pražském hlavním nádraží. Ty momentálně procházejí náročnou rekonstrukcí a už během příštího roku se veřejnosti představí v plném lesku.

Během dne otevřených dveří se mimořádně zpřístupní například jižní věž, jižní balkón, sloupový sál nebo kulturní sál. Zájemci budou moci zavítat také do vládního salónku. V 19:30 a pak každou další půlhodinu až od 21 hodin ozáří čelo Fantovy budovy směrem od magistrály videomapping připomínající více než 100letou historii této secesní památky. Celá bude také slavnostně nasvícena.

Stejně jako každý den v roce bude nejen cestujícím, ale i široké veřejnosti otevřeno nové informační centrum Správy železnic, které slouží prioritně k zodpovídání dotazů cestujících a poskytování asistenčních služeb. Správa železnic ho také využívá k prezentaci společnosti či velkých staveb nebo k promítání náborových a preventivních videí. Infocentrum je otevřeno každý den v týdnu od 8 do 20 hodin.

Návštěvníci akce si mohou prohlédnout také nedávno otevřenou část severního podchodu, která umožňuje pěší spojení hlavního nádraží s nově vzniklými budovami na rohu Seifertovy a Italské ulice a dále směrem na Prahu 3. Tím došlo k podstatnému zkrácení docházkové vzdálenosti mezi městskými částmi. 

Pozvánka na akciu (vo formáte PDF)