Aktuálne opatrenia v reštauračných vozňoch: režimy, prechod cez okresy, pravidlá stravovania

19.10.2021 19:30Zdroj: ZSSK

BRATISLAVA – Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) informuje cestujúcich o aktuálnom rozsahu poskytovaných služieb a opatrení platných v reštauračných vozňoch v COVID režime:

Vstup do reštauračného vozňa je v režime „základ“, čím sa myslia všetky osoby bez ohľadu na ich prípadné očkovanie, prekonanie choroby či výsledok testovania.
Sedenie zákazníkov vo vozni je obmedzené tak, že je voľný každý druhý stôl kvôli dodržiavaniu nariadenej vzdialenosti. Krížové sedenie platí aj v barovej časti vozňa.
Na konzumáciu jedla a nápojov je pre cestujúcich vyhradený čas maximálne 60 minút.
Reštauračný vozeň musí byť počas celej jazdy vlaku priechodný, teda je otvorený na prechod cestujúcich nezávisle od zóny, v ktorej sa vlak nachádza, samozrejme, s prekrytím dýchacích ciest respirátorom FFP2, či iným vhodným prekrytím.
Pri prechode vlakov cez okresy v 3. stupni ohrozenia (čierna farba) nie je potrebné opustiť priestory reštauračného vozňa.

Cestujúci majú aj naďalej možnosť zobrať si jedlo To Go, alebo si ho objednať zo svojho sedadla cez aplikáciu Najedzsavovlaku.sk a je im donesené personálom až na ich miesto.

Cestujúcich čaká v reštauračných vozňoch atraktívna ponuka jedál a nápojov, ktorá bola prednedávnom obohatená o čerstvé studené šaláty, osviežujúce limonády a trendové snack menu s novými dresingami a omáčkami inšpirovanými svetovou gastronómiou. Do ponuky bolo zaradené taktiež grass-fedové mäso a ďalšie chutné vegánske jedlá. Dodávateľ cateringových služieb, spoločnosť WAGON SLOVAKIA KOŠICE (WGS) pripravil aj špeciálne raňajkové menu a jesennú ponuku jedál, z ktorej si vyberie aj ten najnáročnejší zákazník à https://wgske.sk/restauracne-sluzby/.

Naďalej prosíme cestujúcich o dodržiavanie všetkých protipandemických opatrení vo vlakoch a pri nákupe cestovných dokladov (rúško – odstup – ruky).

 

Reštauračný vozeň so servisom spoločnosti WAGON Slovakia Košice a.s.