RegioJet nepodal ponuku v súťaži na trase Bratislava – Komárno. ...

28.4.2021 13:00Zdroj: Regiojet

RegioJet nepodal ponuku v súťaži na trase Bratislava – Komárno. Štát nemá úprimný záujem liberalizovať železničnú dopravu

28.04.2021, Vlaky Regiojet SK

Najväčší stredoeurópsky súkromný železničný osobný dopravca RegioJet sa rozhodol nepodať ponuku vo výberovom konaní na zabezpečenie železničnej dopravy na trati Bratislava - Komárno a späť od 1. 1. 2023.

Dôvodom je absolútna strata dôvery v úprimný záujem ministerstva dopravy na férovej ​​súťaži, ktorá by priniesla rast kvality služieb a úsporu nákladov, ktoré sú vydávané z vreciek daňových poplatníkov.

Na ministerstve dopravy je stále rovnaký tím úradníkov, ktorí už niekoľko rokov zámerne vyhlasujú pseudosúťaže, ktoré nevedú k žiadnemu výsledku (opakovaná súťaž na trase Žilina – Rajec skončila 2x neúspešne). Chýba harmonogram súťaží tak, ako to požaduje Európska únia a existuje dôvodné podozrenie na prepojenie s podnikateľskými štruktúrami, ktoré majú záujem na udržaní lukratívnych zákaziek na železnici. Súčasný minister dopravy týmto ľuďom stále dôveruje, čím prevzal za ich počínanie plnú zodpovednosť.

Celú tlačovú správu nájdete na tomto odkaze.