První patro výpravní budovy Děčín východ využije místní dům dětí a mládeže

26.7.2021 13:00Zdroj: Správa železnic

DĚČÍN, 23. července 2021

Správa železnic a Město Děčín se dohodly na využití celého 1. patra nádražní budovy v železniční stanici Děčín východ. Doposud nevyužitý rozsáhlý prostor bude upravený zejména pro technické obory domu dětí a mládeže.

Do nádražní budovy se přestěhují zájmové kroužky Domu dětí a mládeže Teplická (DDM) – železniční modelář a plastikový modelář. Kromě toho zde nově vznikne kroužek šití.

Mám velkou radost, že se podařilo domluvit tuto spolupráci. Obrovským přínosem je přímé propojení železničních modelářů se skutečnou železnicí, kterou tak budou mít přímo pod okny. Do budoucna by se do prostor mohla nastěhovat také autodráha nebo robotika, v plánu je i využití opuštěné osobní pokladny jako vrátnice, Děčín I tak získá novou pobočku DDM v blízkosti dopravního uzlu MHD Myslbekova,“ uvedl náměstek děčínského primátora pro školství Martin Pošta.

Správa železnic proto v nejbližší době zahájí úpravy rozsáhlých nevyužitých prostor o rozloze cca 500 m2.  „I touto formou chceme podporovat zájem dětí o drážní obory, které můžou studovat na nedaleké střední průmyslové škole a najít uplatnění v mnoha perspektivních oborech na železnici. Správa železnic bude s kroužkem modelářů spolupracovat a umožní exkurze na svá pracoviště,“ řekl Martin Kašpar, ředitel Oblastního ředitelství Správy železnic v Ústí nad Labem.

Technické kroužky DDM by se do nových prostor měly přestěhovat na podzim letošního roku. Díky stěhování se pro další využití uvolní prostory ve stávajících objektech DDM.