S Bobinou na Spiš

20.6.2021 8:00 Tomáš Chovanec/Milan Vojtek

S Bobinou na Spiš

Vážení priatelia, pozývame Vás na premiérovú akciu Železničného klubu Tatran a zároveň prvú jazdu našej Bobinky E499.062 po renovácii pre verejnosť.Odvezte sa poslednú predprázdninovú sobotu výletným vlakom z Liptovského Mikuláša do Spišskej Novej Vsi, kde pre vás mesto v doprovode sprievodcu pripravilo zaujímavý program; prehliadku námestia, výstup do kostolnej veže, návšteva LaborARToria, ZOO, či lanového parku Monkeyland. Pokiaľ ste športovo založený, preferujete nezávislosť a individuálny program, pribaľte si so sebou do vlaku aj bicykel a spoznajte zaujímavé podtatranské a spišské cyklotrasy.

362.001 = 140.062. Nebo, lépe, E 499.062. Říkáte si, že se autor této rovnice pomátl? A co má společné eso a bobina? No, pokud jste pamětníci dob, kdy VLAKY.NET byly pro spoustu lidí rodinným webem, jistě vám nevymizel z paměti majitel nicku 362.001.
Pamatujete dlouhé odborné debaty? I diskuse, v nichž jej přátele jemně provokovali, že mu v Popradu jednoho krásného dne budou jezdit laminátky? Ten čas dost možná nastane, i když spíše než laminátky to budou jiné stroje, pochutnávající si na pětadvaceti střídavých kiloVoltech. No a pokud jste trochu v obraze, víte o obnově bobiny 140.062, dnes se pyšnící továrním kabátkem a označením E 499.062. A pokud jste víc v obraze, pak víte, že k projektu opravy této lokomotivy patří nerozlučně 362.001. Tedy Tomáš Chovanec.
Mnozí pamatují iniciativu, kterou proměnil s přáteli vizáž stroje 162.006. Z doby novější pak podíl na opravě muzejní jednotky EMU 89.0009 a naposledy právě koupi a opravu zmíněné bobiny.
Lokomotivu spolu s kamarády opravili. Momentálně mají v práci osobní vůz, na jehož opravě pracují. Teď po loňské opravě a zkušební jízdě a následné odmlce, způsobené covidem a protipandemickými opatřeními, připravili první akci. A my vás na ni s pořadateli rádi zveme:

 

Súvisiace odkazy