Změny na VLAKY.NET

» Návrat

Pridané: 31.5.2018 8:00
Autor: Redakce Vlaky.net

Změny na VLAKY.NET Nic není stálého vyjma změny, a ani naše webové stránky nezůstávají neměnné. Chceme, aby byly pro naše čtenáře stále atraktivní a rádi se k nim vraceli. Proto jsme se rozhodli pro několik změn, které představujeme v tomto krátkém příspěvku.

 

 

 

 

Nejvíce je ze strany našich čtenářů kritizována skupina „nudících se důchodců“ (i když se nemusí jednat vždy o důchodce), pleveličů diskusí. Počet jejich příspěvků sice dostavuje závratných hodnot, ale kvalita míří směrem opačným. Proto se již nesetkáte s nicky Maxipes, Azetdak a Pavlos26. Zároveň tyto osoby nebudou zastupovat na veřejných akcích stránky VLAKY.NET a vydávat se za naše redaktory. Věříme, že jejich odchod bude znamenat návrat řady jiných diskutérů, kteří se s námi znechuceni rozloučili.

Zároveň stanovujeme tato pravidla pro diskusní příspěvky:

 • K ostatním diskutujícím přistupujeme s úctou, neútočíme na ně, nezneužíváme diskusí k výhrůžkám, obtěžování, pomluvám a šíření nepravdivých informací.
 • Redakce si vyhrazuje právo mazat podle vlastního uvážení texty urážlivé, agresivní, úmyslně komolené a také zjevné provokace.
 • Není dovoleno zaplavovat diskuse neustále stejným textem či textem s tím samým věcným obsahem.
 • Je nepřípustné propagovat v diskusích komerční produkty, firmy a politické strany a hnutí. Vzhledem k tomu, že není možné předem přesně definovat, co ještě souvisí s diskusí a co už je záměrná propagace, vyhrazují si redaktoři právo toto posuzovat ad hoc.
 • Každý diskutující je zodpovědný za dodržování všech zákonů a právních norem, které platí v zemi, kde žije.
 • Redakce nepřebírá odpovědnost za obsah jednotlivých příspěvků.
 • Příspěvky nesouvisející s tématem článku do diskuse nepatří a mohou být smazány bez předchozího upozornění.
 • Příspěvky poškozující dobré jméno nebo jiné oprávněné zájmy vlaky.net mohou být smazány bez předchozího upozornění.
 • Uživateli, který pravidla poruší, si redakce vyhrazuje právo zablokovat další vkládání příspěvků. Při opakovaném porušení pravidel může být zároveň zrušeno členství. Dosavadní příspěvky, stejně tak články autora, zůstávají zachovány.

S tím souvisí i změna přístupu ke kvalitě článků. Nadále již nebudeme zveřejňovat úplně vše, co do redakce přijde. Zejména příspěvky s mizernou fotografickou výbavou a nesrozumitelným textem budou odmítány.

Reportáž má splňovat alespoň tyto základní kvalitativní požadavky:

 • Text je přehledně členěn do odstavců, je psán srozumitelně a bez výrazných gramatických a stylistických chyb (občasnou hrubku samozřejmě opravíme).
 • Fotografie jsou v přiměřené kvalitě, ostré, bez rozmazání. Toto pravidlo může být zmírněno u historických fotografií nebo u fotografií, které jsou svou povahou výjimečné (např. zachycení exotických železnic, ojedinělých strojů apod.).
 • Za obsah článku ručí autor, který je také povinen dodržovat copyright a obecné právní předpisy.
 • Autor obdrží před zveřejněním odkaz na náhled článku, ke zveřejnění dojde až po autorově souhlasu a případných opravách, které autor vyžaduje.

Jelikož počet článků nám tak zákonitě klesne, opouštíme stávající pravidlo „každý den článek“. O víkendech se tak může stát, že místo příspěvku se objeví výzva, aby nám sami čtenáři něco zaslali.

Doufáme, že uvedené změny potěší naše čtenáře a někteří se opět začtou do našich stránek.

OZ VLAKY.NET, redakční tým Jiří Mazal, Dominik Havel a Milan Vojtek

Redakce Vlaky.net
Diskusia

Pozn.: Názory diskutujúcich sa nemusia zhodovať s názormi VLAKY.NET.

Ak chceš pridať diskusný príspevok, musíš byť prihlásený.

» Pridaj diskusný príspevok s obrázkom

Príspevky: 128     Stránky: / 7     Výpis:    
» Zbyněk Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
ČLEN REDAKCIE
Príspevky: 43 071 4.6.2018 18:04
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: ani naše webové stránky nezůstávají neměnné

K těm změnám patří, jak už všichni víme, že jsme s vaničkou vylili i nějaké to dítě. Resp. zbavili se páru reportérů, kteří byli ochotni občas někam zajít a udělat reportáž na základě pozvánky, která přišla do redakce. Takže výzva pro ostatní:

Dobrý den,
dovoluji si Vás pozvat na další ročník ILCAD 2018, který se koná u příležitosti Mezinárodního dne bezpečnosti na železničních přejezdech.

Akce se koná 7. 6. 2018 od 10.00 v areálu ONJ Praha, Chodovská 1430/3a, PRAHA 4. Prosím, vyhraďte si zhruba 60 minut času.

Ústředním tématem bude letos nerespektování signalizace výstražného zařízení na železničních přejezdech řidiči motorových vozidel. Následovat bude simulovaná srážka osobního vozu s lokomotivou a ukázka postupů drážních hasičů v mimořádných situacích.

Přeji hezký den

Marek Illiaš
Správa železniční dopravní cesty, státní organizace
tiskové oddělení


Kdo by mohl a chtěl, ať se mi ozve - zařídím mu akreditaci.

Na jinou výzvu, kterou jsem tu uveřejnil níže, jsem se pozitivní reakce dočkal, takže reportér na akci ZSSK se našel, jak se záhy přesvědčíte.

» TEE Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 299 4.6.2018 17:48
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Změny na VLAKY.NET

Ak môžem, môj skromný názor na vec. Pre mňa sú to dve roviny:

Prvá: vítam akúkoľvek iniciatívu, ktorá pomôže zvýšiť kvalitu článkov (bo sa tu objavujú články fakt zúfalej úrovne, o niektorých fotopočinoch ani nevraviac) a pritiahnuť späť kvalitných autorov, ktorí odišli, resp. pritiahnuť autorov nových. Kritériá uvedené vyššie považujem za úplné minimum a možno by to chcelo ich spresniť, hlavne by tam však IMHO malo byť pravidlo číslo jeden, a totiž, že článok musí mať informačnú hodnotu. Alebo, keď už je to teda niečo ako išlo vajce na vandrovku, tak by mal mať hodnotu takpovediac literárnu (rozumej – je to „čtivé“). To nielen kvôli čitateľom, ale aj kvôli ostatným autorom, ktorí produkujú naozaj skvelé články. Každopádne držím redakcii palce!

Druhá: exkomunikácia troch členov. Čo sa týka pavlosa29, možno len príliš čítam medzi riadkami, ale mám pocit, že v článku že je zrozumiteľne naznačené, čo bolo dôvodom – a to je dôvod natoľko pádny, že niet o čom diskutovať. Pokiaľ však ide o maxipsa, mne osobne ani trochu nevadil, ak si odmyslím legendárne slovné prestrelky z azetdakom, ktoré dokázali zabiť akúkoľvek diskusiu (lenže na to stačilo zabanovať práve toho provokatéra), a to napriek tomu, že som s ním pomerne často nesúhlasil. Je mi jasné, že medzi ním a redakciou – zrejme len s výnimkou šéfredaktora – panovali napäté vzťahy, do ktorých nevidím, ale myslím si, že on na rozdiel od ostatných exkomunikovaných urobil pre VN veľa dobrej roboty. Čo sa týka jeho žiadosti o zneprístupnenie jeho článkov, možno nie je najšťastnejšie napísaná - najmä pokiaľ ide o tie podmienky, zrejme celkom logicky Shalomka a Dominika pekne nasr...dila. Treba však chápať aj jeho situáciu a emócie – tie predovšetkým, netreba ich zbytočne bičovať ešte viac. Autorské právo je trochu komplikovanejšie, ako sa na prvý pohľad javí (mesiac čo mesiac riešim nejakú licenčnú zmluvu a je to vcelku peklo) a z právneho hľadiska pravdepodobne nemá maxipes právo na to, čo žiada, určite ho však má z pohľadu ľudského. A to píšem s tým vedomím, že ak by došlo k zneverejneniu - či ako to nazvať - jeho tvorby (neviem, či a ako sa to vôbec technicky dá inak ako zmazaním), bola by to škoda, lebo nemalá časť tejto tvorby spĺňa „pravidlo číslo jeden,“ ktoré spomínam vyššie. Mal aj slabšie a nevydarené články, ale kto nemá, nech prvý hodí kameňom.

» architekt Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
REPORTÉR
Príspevky: 171 4.6.2018 15:11
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Změny na VLAKY.NET

zvolenmesto, Aleš_Liesk: súhlas. Mne sa mnohé Maxipsove články páčili a s niektorými jeho diskusnými príspevkami som sa aj vedel stotožniť.

» Tax Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 373 4.6.2018 12:43
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Změny na VLAKY.NET

@Aleš_Liesk.; @zvolenmesto: Vylúčenie pavlosa26 plne chápem a akceptujem. Ale redakcia VN by mala dať vedieť širokému plénu čo za tým bolo. Ak už redakcia niekoho tituluje ako "redaktora" či "fotografa", mala by zvážiť či je to na mieste a či to daný človek nebude zneužívať a robiť VN verejnú ostudu.

» zvolenmesto Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 635 4.6.2018 9:15
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Změny na VLAKY.NET

AlešLiesk.: Tiež som na začiatku diskusie myslel, že môj údiv nad rituálnou obetou 3 členov bude menšinový, ale pribúdaním príspevkov som zistil, že zďaleka nie... zároveň som zistil, že k autorstvu vylúčenia, prezentovaného ako kolektívne rozhodnutie OZ a redakcie, sa akosi s výnimkou jedného člena redakcie (všetka česť, že svoj postoj aspoň v diskusii vysvetľuje) nikto poriadne nehlási.
Ak sa zahrám na diablovho advokáta, tak:
-vaše výmeny s azetdakom mali didaktický rozmer, až som vás oboch podozrieval, že je to réžia, že ste dohodnutí sparringpartneri. Aj suchopárne fakty totiž ožijú a vryjú sa do pamäti, podané ako emotívna debata "chytrého" s "menej chytrým" Na tom sú založené nielen humoristické dvojice, ale aj teleshopping.
-maxipsove články boli až na pár nepodarkov väčšinou akceptované, dám odkaz na jeho článok o návestiach, https://www.vlaky.net/zeleznice/spravy/6266-Nemeli-jsme-vzdy-zelenou/
ktorý priamo v diskusii pochválili nielen "nudiaci sa dôchodcovia" ale aj AlešLiesk, František II, tratovak, Dominik HK, upš, moju maličkosť nepočítajúc.
Maxipsovej požiadavke na stiahnutie jeho príspevkov sa tiež nečudujem. Napadla ma ako hypotetická dokonca skôr, než mi ju mailom poslal, ale nechcel som sa na to v diskusii spýtať, aby som mu takú myšlienku náhodu nevnukol (netušiac, že v ňom už skrsla). Očakával som nejaké stanovisko majiteľov webu OZ, pretože môže vzniknúť v budúcnosti precedens, ale nič...

» Aleš_Liesk. Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 431 4.6.2018 8:23
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Změny na VLAKY.NET

Můj názor bude asi menšinový, ale slyšte:
jsem rozhodně proti vyloučení daných tří uživatelů a hlavně proti způsobu, jakým se tím redakce "pochlubila".
I když jsem se s azetdakem věčně hádal (a jeho urážky jsem považoval za něco, co sem nepatří), s Maxem jsem se pohádal jen občas (a spíš s ním souhlasil) a Pavlosovi příspěvky v drtivé většině přeskakoval jako nicneříkající, rozhodně bych jim neupíral právo tu diskutovat.
Pokud se redakci zdá, že plevelili (což tu čas od času dělá v podstatě každý), příp. že teda plevelili moc, tak měli dostat "žlutou kartu", pak "kratší trest ve hře", když nepomůže, tak "delší trest ve hře" a "vyloučení do konce zápasu" mělo následovat až pokud by se nepoučili a nenapravili.
A hlavně by ty výstrahy měly být "veřejné" (ikonky u jejich jména, nebo aspoň nějaká "tabule hanby"), aby každý věděl, že jsou napomínáni, příp. proč tu dočasně nejsou.

Vím, že AZD a Max už "delší trest ve hře" dostali, ale už před nějakou dobou. Ale nevím, jestli byli poté upozorněni, že redakce jejich chování stále považuje za nevhodné (aby věděli, že se mají chovat jinak).

Maxovu požadavku na stažení jeho příspěvků se nedivím. Existuje nějaká možnost autorova odvolání souhlasu s užitím díla, ale jsem teď připojený mobilně a spojení není dobré (google mi k tomu našel něco na root.cz, ale tam se mi to vždycky zakousne).


» zvolenmesto Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 635 3.6.2018 20:19
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Změny na VLAKY.NET

Stále čakám od člena redakcie Etienne vysvetlenie, komu adresoval svoju otázku.
http://www.vlaky.net/online/diskusia/temax.asp?id=6901&kat=2&najdi=848894&n#848894
Alebo je súčasťou "zmeny prístupu", že redaktor nepovažuje čitateľa v diskusii ani za hodného odpovede?

» EIO Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 47 3.6.2018 19:13
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Změny na VLAKY.NET

Diskusia tu je v zásade ako každá iná... Moje očakávania od akejkoľvek internetovej diskusie sú najmä atribúty, ktoré majú v konečnom dôsledku pocit dobre a užitočne stráveného času pri PC, inak je to plytvanie vlastnými zdrojmi, ktoré nemáme neobmedzené.

» Tax Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 1 373 3.6.2018 15:48
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Změny na VLAKY.NET

Neviem v čom spočívajú zmeny, keď hneď dnes som pocítil že žiadne zmeny nenastali. Celé ako to tu je zle a ťažko bude lepšie bez zmeny od základu.

» qwertr Napíš poštu cez VLAKY.NET Mail
Príspevky: 699 3.6.2018 9:05
Zobraz odkaz na diskusný príspevok
RE: Změny na VLAKY.NET

pmd85-1 > Ohanas sa tu justiciu a podobne a to aj v spojeni s GDPR. Aky znali by si mal vediet, ze policia nema s GDPR nic spolocne. Mozno na tvoje prekvapenie, na Slovensku existuje Urad na ochranu osobnych udajov. Takze nie policia bude riesit porusenie zakona o osobnych udajov ale nejaky uradnik z Bratislavy. A koho skorej dodrbe. Velku firmu, ktora ma kopec pravnikov alebo male forum, kde o ochrane osobnych udajom mozno nikto nic netusi.

Len pre info. Aj emailova adresa je osobny udaj. Tu je clanok o tom, co su osobne udaje z pohladu GDPR.
https://www.isecure.sk/sk/aktuality/co-je-osobny-udaj-podla-gdpr.html

a tu je clanok o povinnosti informovat o spracovani osobnych udajov
https://www.isecure.sk/sk/aktuality/povinnost-informovat-dotknute-osoby-o-spracuvani-osobnych-udajov-podla-gdpr.html

Predpokladam, ze spracovia fora to maju vyriesene a info o tom ake osobne udaje spracovavaju a moznost anonymozovania mi zapadlo len niekde do spamu.

nasledujúce príspevky »