RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach

Prejsť na diskusiu

22.2.2018 12:00 Mgr. Jiří Mazal

RegioJet vypraví špeciálny vlak po bratislavských tratiach

RegioJet vypraví v sobotu 24. februára v Bratislavy špeciálny vlak, ktorí odvezie cestujúcich po tratiach, po ktorých sa vlakom bežne neodvezú. Vlak odvezie cestujúcich aj cez Prístavný most do Petržalky.

 

 

 

 

 

RegioJet vypraví v spolupráci Klubom priateľov železníc pri Žilinskej univerzite špeciálny vlak, ktorý odvezie záujemcov po bratislavských tratiach, po ktorých sa dnes už cestujúci vlakom neodvezú.

Účastníci akcie tak majú jedinečnú možnosť vrátiť sa späť v čase a vyskúšať si, aké bolo cestovanie v časoch, keď premávali osobné vlaky z centra hlavného mesta cez Prístavný most do Petržalky.

Špeciálny vlak štartuje v sobotu 24. februára o 10:38 na hlavnej stanici v Bratislave a jeho trasa pokračuje cez Rendez, Vajnory, Nové Mesto a Petržalku až do Rusoviec. Späť na hlavnú stanicu sa vráti o 13:04.

RegioJet na túto mimoriadnu jazdu nasadí jednu zo svojich súprav, ktorú využíva na prevádzkovanie linky Bratislava - Komárno. Jednať sa bude o motorovú jednotku radu 628, ktorú dopravca nedávno obstaral za účelom navýšenia prepravnej kapacity v čase špičiek.

Dobrovoľná cena základného lístka je € 7,-, deti do 12 rokov zaplatia € 3,-. Cestovné lístky si je možné dopredu zarezervovať e-mailom na adrese: kpzzu@fpedas.uniza.sk.

Cestovný poriadok

Bratislava hl. st. 10:38
Bratislava východ 10:49
Bratislava-Vajnory 11:02 - 11:13
Bratislava-Predmestie 11:29
Bratislava-Nové Mesto 11:32
Bratislava ÚNS 11:39
Bratislava-Petržalka 11:46
Rusovce 11:57 - 12:20
Bratislava-Petržalka 12:33 - 12:44
Bratislava ÚNS 12:50
Bratislava-Nové Mesto 12:57
Bratislava hl. st. 13:04

RegioJet súčasne pripravil súťaž o najlepšiu fotografiu z mimoriadnej jazdy. Súťažné fotografie môžu záujemcovia posielať na Facebook RegioJetu alebo e-mailom na adresu martin.zarnovicky@regiojet.sk, pričom fotografie budú následne zverejnené na facebookovej stránke RegioJetu. Autor fotografie, ktorá získa najvyšší počet lajkov vyhrá voľný cestovný lístok na vlak z Bratislavy do Prahy a späť alebo na inú ľubovoľnú trasu vlakov RegioJet.

Odkazy:

  1. RegioJet – Wikipédia
  2. Klub priateľov železníc pri Žilinskej univerzite
  3. Malý sprievodca po Bratislavských spojkách - Železničný.net

Úvodná ilustračná snímka: Jednotky radu 628 RJ na bratislavskej hlavnej stanici; zdroj: imhd.sk

Súvisiace odkazy