Německá vozidla na českých kolejích – řada 654

» Návrat

Pridané: 2.2.2018 8:00
Autor: Mgr. Jiří Mazal, nick: » Etienne

Německá vozidla na českých kolejích – řada 654 V posledních letech se lze na našich kolejích setkat se zajímavým fenoménem, kdy zahraniční vozidla již nedostávají české označení, ale nechávají si své původní z „domovské“ země. Přitom se vůbec nemusí jednat o vozidla provozovaná mezinárodně, ale jezdící na ryze vnitrostátních výkonech a v režii českých dopravců. Takovým případem je i řada 654 společnosti GW Train Regio.

 

 

 

V 90. letech vznikla v Německu řada inovativních konstrukcí lehkých motorových vozů, které měly převzít množství prvků od autobusů a tramvají. Výrobce Duewag (posléze převzat Siemensem) představil roku 1994 vůz nejprve pojmenovaný jako RVT (Regional-Verbrennungstriebwagen, tj. regionální motorový vůz), později RegioSprinter. Do roku 1999 bylo vyrobeno na 39 kusů, z toho 17 pro Rurtalbahn, 18 pro Vogtlandbahn a 4 pro dánskou společnost Nærumbanen.

Následovníkem RegioSprintera se stalo mnohem úspěšnější Desiro, které se zpočátku označovalo jako RegioSprinter 2.


RegioSprinter společnosti Vogtlandbahn č. VT44, 15. 6. 2006 © Ing. Marián Pácer

Nejvíce strojů (18) jezdilo u Vogtlandbahn, dopravce provozujícího regionální osobní dopravu v saském kraji Vogtland u českého pohraničí. Velice brzy tak bylo možno tyto vozy potkávat i v Česku, od roku 2000 zajížděly do stanice Kraslice, později do Sokolova ve spolupráci s Viamont Regio (dnes GW Train Regio). Stejný dopravce si pořídil i tři stroje od Rurtalbahn pro trať Mariánské Lázně – Karlovy Vary.


RegioSprinter dánské společnosti Nærumbanen ve stanici Nærum, 2. 2. 2014 © Kurt Rasmussen

Zvláštností strojů nasazených u Vogtlandbahn byla úprava dle tramvajových předpisů BOStrab, aby mohly zajíždět až do centra Zwickau po tříkolejné splítce s tratí úzkého rozchodu. Vzhledem k šířce vozidla musela být všechna křížení s komunikacemi vyřešena formou přejezdů a povolena byla nejvyšší rychlost 40 km/h. Vozidla obdržela výstražný zvonec, odrazová a brzdová světla, aretaci venkovních zrcátek či ovládání pro přestavování výhybek.


Regio Sprinter VT35 u zastávky Zwickau Zentrum spolu s tramvajemi úzkého rozchodu © Peter Velthoen

Technický popis

Jednotka je tříčlánková, na prostřední díl uložený na dvounápravovém běžném podvozku jsou zavěšeny krajní hnací díly na jednonápravových podvozcích. Všechna dvojkolí mají prvotní vypružení pryžovými členy, druhotné vypružení zajišťují ocelové vinuté pružiny. Skříně mají spodek svařený z hliníkových profilů, k němuž jsou přišroubovány hliníkové bočnice. Střecha je hliníkové sendvičové konstrukce a k bočnicím je přilepena, stejně jako laminátová čela. Jednotky pro Rurtalbahn a Nærumbanen mají na čelech normální spřahovací a narážecí ústrojí, ostatní automatická spřáhla. Snížená pasivní bezpečnost daná lehkou konstrukcí skříně je řešena vysokou účinností brzdových systémů (hydrodynamická, vzduchová kotoučová a elektromagnetická brzda). Kvůli velkým oknům dostaly vozy přezdívku „akvárium“, pro absenci klimatizace ale také „skleník“.