Do pokojů princů a princezen i 1. lesního baru

16.9.2014 8:00 Radka Hořínková

Do pokojů princů a princezen i 1. lesního baru

Mamka začala povídání o naší rodinné dovolené a já v něm pokračuji za její a tátovi pomoci. Podíváme se na dvě místa, která jsme navštívili. Tím prvním byl zámek v Lednici a tím druhým námi oblíbený lesní bar nad Horní Lipovou. Na oba dva výlety jsme pochopitelně jeli vlakem, jak se na členy našeho klubu VLAKY.NET sluší a patří.

 

 

 Po sobotním návratu ze skal nás všechny tři čekal výlet do Lednice na zámek. Abychom toho stihli co nejvíce, vyrazili jsme z Olomouce prvním rychlíkem směřujícím do Břeclavi. Odtud po krátké přestávce hurvínkem do Lednice. Já s tátou jsme si ho vyfotili a potom jsme šli na zámek. Tam jsme vybrali společně prohlídkový okruh, který byl nejlepší pro mne. Šli jsme do pokojů princů a princezen, kde byla i výstava loutek.


Rodinka a zámek © Veronika Kluková

Po prohlídce zámku jsme zjistili, že je ukázka dravců v areálu zámku. Máma i táta souhlasili, že se tam půjdeme podívat. Byla tam spousta krásných dravých ptáků. Pěkná byla i ukázka toho, co dravci umějí. Tátu dokonce puštík obecný pohlavkoval při průletu kolem něj. Odtud jsme se vrátili zpět k zámku, abychom si prohlédli skleník a prošli se k minaretu.


Minaret © Radek Hořínek

Z areálu zámku jsme se vydali zpět na nádraží, abychom se hurvínkem vrátili do Břeclavi. Tam nám k vlaku přišel zamávat strejda Milan s Hankou a my spokojeně odjeli domů rychlíkem. Tedy až potom, co si táta vyfotil pár mašinek.


1216.234 na EC 173 „Vindobona“ © Radek Hořínek

V pondělí byl naším cílem 1. lesní bar nad Horní Lipovou (Bílým Potokem), kam jezdíme moc rádi. Vlak jede přes Ostružnou, kam jsme jezdili na dovolenou. Počasí si nám přálo, tak jsme se mohli pomalým krokem vydat do baru nejen za občerstvením. Já s tátou jsme měli v plánu pokračovat do horního baru a na panoramata. Mamka s námi jít nechtěla. Strmou cestu lesem jsme zvládli. U sprchy v horním baru jsme se opláchli a pokračovali na panoramata.


Radka u sprchy © Radek Hořínek

Sotva jsme se začali kochat výhledem na to, co nám před rokem bylo v oparu schováno, volala mamka, že se máme vrátit dolů, abychom si vybrali trička s motivem lesního baru. Cesta dolů byla hodně náročná, ale zvládli jsme to. Každý měl svoje tričko a čekal na nás oběd v podobě špekáčků, po kterém byl i dezert v podobě trubiček z Branné. Po něm jsme se vydali zpět na nádraží v Horní Lipové na vlak. Přišli jsme docela pozdě, tak jsem nemohla jít do místního muzea. Nasedli jsme do rychlíku domů a spokojeně dojeli domů.


750.717 přijíždí do Horní Lipové v čele R 1404 © Radek Hořínek

Poznámka editora:

Za autorský kolektiv přiznávám, že text je psán rodiči a líčeny jsou zážitky Radky, zní poslední věta původního textu. A já k tomu dodávám, že odkazy do něj jsem pro povznesení obecenstva přidal já.

-zz-

Úvodní snímek: Autorka s „hurvínkem“ ve stanici Lednice © Radek Hořínek

Galéria

Súvisiace odkazy