Nadišiel čas drezín

4.9.2013 8:00 Vladimír Vacula Zdroj: Občianske združenie Čango

Nadišiel čas drezín

Netradične živo je v tomto roku na železničnej trati Piešťany – Vrbové. Po jazdách historického vozňa M 131 pri oslavách k prvej zmienke o obci Trebatice k nám zavítali železniční turisti zo šiestich štátov taktiež na už historickom motorovom vozni M 262, ktorý vlastní Klub železničných cestovatelů. V auguste sme mali možnosť vychutnať si jazdu na už tradičnom Vláčiku motoráčiku. Na rad teraz prichádzajú dreziny.

 

 

 

Občianske združenie ČANGO Vás týmto pozýva na šiesty ročník Medzinárodných majstrovstiev Slovenska v jazde na pákových drezinách. Táto, na Slovensku ojedinelá akcia, sa bude konať dňa 14. 9. 2013 na trati Piešťany – Vrbové so štartom vo Vrbovom.

Samotné súťaženie bude už tradične prebiehať v dvoch disciplínach. Disciplíny sa líšia v dĺžke trate a počte členov družstiev.


V šprinte na trati dlhej 300 m sa zúčastnia štvorčlenné družstvá a jazdy na 8 000 m dlhej trati šesťčlenné družstvá. Súťažiacim musí byť minimálne 16 rokov. Maximálny počet družstiev je obmedzený na číslo 15. Záujem o súťaženie stúpa nielen u nás, ale aj za hranicami našej republiky. V tomto roku prisľúbili účasť družstvá z Čiech a Nemecka. Záujemcovia, ktorí si chcú zmerať sily alebo aspoň vychutnať pocity pretekárov, môžu kontaktovať členov Občianskeho združenia ČANGO mailom cango@cango.sk alebo telefonicky na čísle 0903 174748. Voľný počet miest sa veľmi rýchlo míňa, nepremeškajte príležitosť!


Spríjemnite si chvíle oddychu účasťou na tomto podujatí či aktívne ako súťažiaci alebo pasívne ako divák a príďte povzbudiť pretekárov. Pripravené bude občerstvenie pre všetkých návštevníkov ako aj možnosť rekreačne si zajazdiť na nesúťažnej drezine alebo triximobile.

Súvisiace trate