S „albatrosom“ do Budapešti

7.5.2013 18:00 ALBATROS klub Zdroj: ALBATROS klub

S „albatrosom“ do Budapešti

Srdečne vás pozývame na celodenný výlet parným vlakom ťahaným rušňom 498.104 „albatros“ do železničného múzea MÁV NOSZTALGIA v Budapešti. Tento výlet je usporiadaný pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.

 

 

 

 

 

ALBATROS klub v spolupráci so ZSSK Slovensko, ZSSK Cargo a ŽSR usporiada dňa 11.5.2013 celodenný výlet pri príležitosti MDD do Budapešti.

V cene miestenky (deti do 15 rokov : 20 EUR , dospelí : 25 EUR, deti do troch rokov cestujú zadarmo bez nároku na miesto. Cestujúci vo vlaku cestujú na vlastnú zodpovednosť. Vo vlaku neplatia žiadne zľavy) je výlet parným vlakom na trase:

BRATISLAVA hl.st. – Galanta – Nové Zámky – Štúrovo – BUDAPEŠŤ  a späť,

ako aj vstup do areálu historického železničného múzea MÁV NOSZTALGIA, kde bude prebiehať prezentácia lokomotív na točni, ktorej sa hneď po príchode do múzea zúčastní aj Albatros. V múzeu bude záujemcov voziť vláčik záhradnej železnice, ktorá vedie celým areálom múzea. Tiež si môžu vyskúšať jazdu na osobných drezínach alebo jazdenie na stanovištiach rušňovodiča.

PREDPOKLADANÝ ODCHOD Z BRATISLAVSKEJ HLAVNEJ STANICE JE O 7:20, PRÍCHOD DO 20:00. AKTUÁLNY CESTOVNÝ PORIADOK BUDE ZVEREJNENÝ NAJNESKÔR 5 DNÍ PRED AKCIOU NA WWW.ALBATROSKLUB.SK .

Vo vlaku bude zaradený aj reštauračný vozeň so slovenskými špecialitami. Pre deti je počas jazdy pripravená súťaž v kreslení lokomotívy Albatros a tradičná tombola. Kresby budú použité na pripravovanej výstave, ktorá bude venovaná 60.tym narodeninám Albatrosa 498.104 na budúci rok.

Miestenky na akciu „S albatrosom do Budapešti“ si môžete zakúpiť osobne vo Valčíku na Podkolibskej ulici č.1 v pracovné dni od 12:00 – 19:00 hod. do vypredania voľných miest.

Súvisiace trate

  • ŽSR-130: Bratislava - Štúrovo - Szob (HU); Palárikovo - Šurany